Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Dia de los Muertos – wakacje z duchami

Dia de los Muertos – wakacje z duchami

Meksyk to kraj położony w Ameryce Północnej, graniczący na północy z Stanami Zjednoczonymi, na południu z Belize i Gwatemalą. Jest trzecim co do wielkości krajem w Ameryce Łacińskiej. Stolicą Meksyku jest Meksyk, a największym miastem – Meksyk. Meksyk ma różnorodne krajobrazy, w tym góry, plaże, pustynie i dżungle. Jest również znany ze swoich starożytnych cywilizacji, takich jak Aztekowie i Majowie, których pozostałości można znaleźć w formie starożytnych piramid i ruin.

Маршрут:
  • Wylot: Warszawa Chopin 27.10.2023
  •   —  
  • Przylot: Mexico City 27.10.2023
  •   —  
  • Wylot: Mexico City 07.11.2023
  •   —  
  • Przylot: Warszawa Chopin 08.11.2023
  •   —  
OBJAZD I WYPOCZYNEK

11 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, statek

CENA

17 176 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City  (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady
Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie historycznego centrum Mexico City, które jest wpisane na listę UNESCO. To miejsce było stolicą Meksyku przed przybyciem konkwistadorów, a w naszym programie obejmie ono takie atrakcje jak Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków wraz z muzeum (Templo Mayor), imponująca katedra oraz Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (warto zauważyć, że z powodów politycznych pałac nie zawsze jest otwarty dla zwiedzających). Następnie udajemy się do malowniczej dzielnicy Xochimilco, gdzie odwiedzimy muzeum Dolores Olmedo. Po południu, dla zainteresowanych (za dodatkową opłatą około 25 USD od osoby), zaplanowana jest opcja rejsu po kanałach Xochimilco. Te kanały są znane z organizowania największego w stolicy targu kwiatowego. Podczas rejsu będziemy pływać ozdobnymi łodziami, w otoczeniu dźwięków muzyki mariachi. W trakcie podróży do Xochimilco zobaczymy również stadion Azteków, główną arenę Igrzysk Olimpijskich w 1968 roku oraz miejsce Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 roku. Wieczorem przewidziana jest kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa około 130 km).

Dzień 3

Po śniadaniu udajemy się na przejazd do położonego około 50 km odległego Teotihuacan (wpisanego na listę UNESCO) – ważnego prekolumbijskiego ośrodka religijnego i politycznego, będącego świadectwem kultury Teotihuacan. Planujemy zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, które są jednymi z największych piramid na świecie, oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na zakończenie dnia odwiedzimy tradycyjny warsztat obróbki obsydianu, gdzie poznamy tajniki tego rzemiosła. Następnie zaplanowana jest wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Wieczorem czeka nas kolacja i nocleg w Mexico City. Opcjonalnie, jeśli będzie taka możliwość i zainteresowanie, istnieje opcja dodatkowej opłat za wyprawę na zapasy w maskach na Arena de Mexico, największej arenie w Meksyku. Tam będziemy mieli okazję podziwiać emocjonujące starcia dobra i zła w trakcie show lucha libre (koszt od około 30-70 USD od osoby).

Dzień 4

Po śniadaniu rozpoczynamy przejazd i zwiedzanie Queretaro, miasta o bogatej historii założonego przez Indian Otomi. To miasto zostało wchłonięte przez imperium Azteków, a następnie zdobyte przez hiszpańskich kolonizatorów. Queretaro odegrało kluczową rolę w historii Meksyku, będąc miejscem podpisania traktatu kończącego wojnę meksykańsko-amerykańską w 1848 roku. Tutaj również stracono cesarza Maksymiliana Ferdynanda Józefa w 1867 roku, a w 1917 roku zatwierdzono konstytucję. Miasto to jest również wpisane na listę UNESCO. Podczas spaceru po miejscowej starówce odwiedzimy takie miejsca jak Plaza Principal (Jardin Obregon), kościół San Francisco z charakterystyczną kolorową kopułą, Teatro de la Republica oraz akwedukt. Następnie kontynuujemy podróż do San Miguel Allende, miasta artystów i festiwali, które zostało uznane za narodowy zabytek przez władze Meksyku w 1926 roku. Spacer po kolonialnej starówce pozwoli nam odkryć urok tego miejsca. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w okolicach San Miguel de Allende lub Guanajuato. (Trasa około 350/450 km – w zależności od miejsca noclegu).

Dzień 5

Po śniadaniu udajemy się do Guanajuato, który obecnie stanowi klejnot epoki kolonialnej. Podczas spaceru po mieście odwiedzimy takie miejsca jak Teatr Benito Juareza, Aleja Pocałunku, a także słynną kopalnię srebra Valenciana, która wraz z centrum historycznym miasta została wpisana na listę UNESCO od 1988 roku. Guanajuato jest również znane z systemu tuneli pochodzących z XVIII wieku, które będziemy mogli zwiedzić korzystając z lokalnych autobusów. Następnie ruszymy przez malownicze krajobrazy pasma Sierra Madre Occidental w kierunku Morelii. Po przyjeździe rozpoczniemy spacer, podczas którego odwiedzimy m.in. katedrę, Palacio de Gobierno, Casa Natal de Morelos, lokalny targ słodyczy oraz akwedukt. Po tym etapie podróży, przejedziemy do rejonu Patzcuaro, gdzie zarezerwujemy zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem odbędzie się kolacja, a następnie nocleg. (Trasa około 290 km).

Dzień 6

Po śniadaniu rozpoczniemy spacer po urokliwym miasteczku Patzcuaro, które nigdy nie było podbite przez Azteków, a dziś słynie z tradycyjnego indiańskiego rękodzieła. Odwiedzimy lokalny bazar, gdzie będzie okazja do zakupu pamiątek. Następnie zwiedzimy miasto, obejmując takie miejsca jak Plaza Casco de Quiroga, Casa de 11 Patios, Plaza Gertrudis Bocanegra oraz bazylika de Nuestra Senora de la Salud. Po południu przejedziemy do jednej z miejscowości w regionie Patzcuaro, na przykład Tzintzuntzan lub innej, gdzie odwiedzimy cmentarz i przyjrzymy się lokalnym obchodom Święta Zmarłych. Po tych atrakcjach zakończymy dzień zakwaterowaniem w hotelu w okolicach Patzcuaro lub Morelii, a następnie uczestnictwem w kolacji i noclegiem.

Dzień 7

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku „srebrnego miasta” – Taxco. W trakcie podróży zatrzymamy się na zwiedzanie jaskiń Cacahuamilpa, jednego z największych systemów jaskiń na świecie. Następnie kontynuujemy naszą trasę do Taxco – miasta, które słynie z jego historycznych kopalni srebra. Do dziś funkcjonują tu czynne kopalnie, a samo miasto zachowało swój urok i tradycje jubilerskie (istnieje możliwość zakupów w licznych galeriach srebra). W programie mamy również zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i imponującego kościoła Santa Prisca. Po dniu pełnym wrażeń zakwaterujemy się w hotelu w okolicach Taxco, gdzie odbędzie się kolacja, a następnie nocleg. Opcjonalnie wieczorem istnieje możliwość przejażdżki lokalnymi garbusami przez miasto do punktu widokowego (koszt około 20 USD od osoby). (Trasa około 370 km).

Dzień 8

Po śniadaniu rozpoczniemy podróż do Acapulco, najsłynniejszego kurortu Meksyku nad Oceanem Spokojnym. Po przyjeździe zarezerwujemy zakwaterowanie w hotelu, gdzie będzie dostępny serwis All Inclusive. Następnie będziesz mieć czas na swobodne korzystanie z uroków tego uznawanego kurortu. (Trasa około 250 km).

Dzień 9

Po śniadaniu mamy planowany całodniowy odpoczynek w Acapulco – idealny czas na relaks na plaży, kąpiele słoneczne i morskie. Dla zainteresowanych, dostępna jest opcja dodatkowa za około 60 USD od osoby, obejmująca rejs statkiem po zatoce z możliwością podziwiania niezapomnianych zachodów słońca nad Pacyfikiem. Alternatywnie wieczorem, za około 25 USD od osoby, można doświadczyć fascynującego pokazu skoków do wody ze Skały Śmierci – La Quebrada. Nocleg zaplanowany jest w Acapulco.

Dzień 10

Po śniadaniu zaplanowaliśmy dzień całkowitego relaksu w Acapulco, oferując czas na kąpiele słoneczne i w morzu. Dla zainteresowanych dostępna będzie opcja skorzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych (za dodatkową opłatą), które zostaną zaproponowane przez pilota. Nocleg będzie zapewniony w Acapulco.

Dzień 11

Po śniadaniu wyruszamy w podróż do Puebli (wpisanej na listę UNESCO) – nazywanej „miastem aniołów” i jednym z najpiękniejszych kolonialnych miast Meksyku. Podczas zwiedzania odwiedzimy historyczne centrum, Plaza de Armas, stare miasto z urokliwymi kolonialnymi domami, a także kościół Santo Domingo oraz Kaplicę Różańcową. Wieczorem zaplanowana jest kolacja i nocleg w okolicach Puebli, abyś mógł/mogła w pełni cieszyć się urokami tego historycznego miejsca. (Trasa około 400 km).

Dzień 12

Po śniadaniu nastąpi wykwaterowanie, a następnie przetransportujemy się na lotnisko w Mexico City. W trakcie tej podróży, zatrzymamy się w Cholula, gdzie zwiedzimy kościół z czasów konkwisty, zbudowany na jednej z największych piramid świata. Przy sprzyjającej pogodzie możliwe będzie podziwianie słynnej „pary wulkanów” Popocatapetl i Ixtacihuatl z tego miejsca. Cała trasa do lotniska w Mexico City wyniesie około 360 km. Następnie przewidziany jest lot do Warszawy, z przesiadką w jednym z portów europejskich.

Dzień 13

Przylot do Polski.

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy