Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Zakulisowe Perły Paryża

Zakulisowe Perły Paryża

Paryż, stolica Francji, to miasto pełne historii, sztuki i romantyzmu. Znany jako „Miasto Świateł”, Paryż przyciąga miliony turystów rocznie swoimi ikonicznymi zabytkami, takimi jak Wieża Eiffla, Luwr i Katedra Notre-Dame. Ale to także miejsce skrywające urokliwe zakątki, urocze kawiarnie i bujne ogrody. Spacerując nad Sekwaną czy przechadzając się po urokliwych uliczkach dzielnic takich jak Montmartre, można poczuć puls życia tego miejsca. Kuchnia francuska, zakupy na Champs-Élysées i artystyczna atmosfera sprawiają, że Paryż to nie tylko miasto, lecz prawdziwa oaza kultury i elegancji.

Маршрут:
  • Wylot: Warszawa Chopin 21.03.2024
  •   —  
  • Przylot: Paryż 21.03.2024
  •   —  
  • Wylot: Paryż 25.03.2024
  •   —  
  • Przylot: Warszawa Chopin 25.03.2024
  •   —  
OBJAZD I WYPOCZYNEK

4 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, komunikacja miejska

CENA

3 449 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Po przylocie do Paryża, nastąpi organizacja transferu do hotelu oraz zakwaterowanie. Następnie planowane jest spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania miasta miłości. Jeśli czas pozwoli, spotkanie z przewodnikiem odbędzie się w dniu przylotu; w przeciwnym razie zwiedzanie rozpocznie się od następnego dnia. Przewodnik przedstawi nam funkcjonowanie komunikacji miejskiej, a następnie poprowadzi nas wzdłuż Pól Elizejskich w trakcie wycieczki, która obejmuje bilet na metro. Rozpoczniemy spacer od Placu Concorde (Plac Zgody), zajmującego imponującą powierzchnię około ośmiu tysięcy kilometrów kwadratowych. Na placu znajdują się dwie fontanny, zainspirowane tymi z Placu Świętego Piotra w Wiecznym Mieście. Przewodnik podzieli się także historią obelisku, który znajduje się na tym placu. Podczas wędrówki zobaczymy liczne atrakcje, które uczynią Paryż niezwykłym miejscem, takie jak Grand Palais i Petit Palais (Wielki i Mały Pałac), Most Aleksandra III, ekskluzywne butiki projektantów mody oraz salony samochodowe z całego świata. Podążając Polami Elizejskimi, po lewej stronie dostrzeżemy pomnik Charlesa de Gaulle’a. Nasz spacer zakończy się pod Łukiem Triumfalnym. Po zakończeniu wycieczki uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnego powrotu do hotelu. Wskazane jest skorzystanie z autobusu numer 31, który zapewnia połączenie z Placu Etoile do hotelu. Trasa autobusowa trwa 15 minut i obejmuje 10 przystanków, z końcowym przystankiem przy Moins – Davy, oddalonym o 200 metrów od hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu, będziemy mieć czas wolny na samodzielne odkrywanie miasta lub opcję wyboru wycieczki z przewodnikiem, podczas której przeniesiemy się do średniowiecznego Paryża (opcja fakultatywna 1, dodatkowo płatna w momencie rezerwacji). W trakcie tej wycieczki pojawią się przed nami takie zabytkowe mosty jak Pont Neuf, znany jako „nowy most”, choć jest najstarszym mostem w mieście, oraz Pont du Carrousel. Będziemy również niedaleko Conciergerie, słynnego paryskiego więzienia z czasów rewolucji. Z zewnątrz będziemy mieli okazję podziwiać Sainte Chapelle, gdzie przechowywana jest cierniowa korona Chrystusa. Przejście pod samą katedrą Notre Dame pozwoli nam na wysłuchanie historii o tym, jak kiedyś prezentowało się jej wnętrze. Następnie przejedziemy w okolice opery Paryskiej, a potem wrócimy na już znany nam Plac Vendome z poprzedniego dnia, aby ostatecznie dotrzeć na Plac Concorde. Po zakończeniu pierwszej części dnia proponujemy pogłębienie wrażeń artystycznych poprzez zwiedzanie Luwru (opcja fakultatywna 2, dodatkowo płatna w momencie rezerwacji). W cenie tej opcji fakultatywnej znajduje się autorski audioprzewodnik w języku polskim, nagrany przez polskich aktorów, co umożliwi spokojne samodzielne zwiedzanie muzeum z kompletnymi informacjami na temat eksponatów. Luwr to największe muzeum na świecie, a obrazy i rzeźby, które tam znajdziemy, są nam dobrze znane z filmów, podręczników i książek (m.in. Mona Lisa – Leonardo Da Vinci, Wolność wiodąca lud barykady – Eugne’a Delacroix, Wenus z Milo – Alexandros of Antioch, Psyche budzona przez pocałunek Kupidyna – Antonio Canova). Po zwiedzaniu Luwru, zapraszamy na spacer wokół Wieży Eiffla z przewodnikiem (opcja fakultatywna 3, dodatkowo płatna w momencie rezerwacji). Nasza trasa rozpocznie się od Placu Trocadero, skąd będziemy mieli idealny widok na wieże, pozostawiając czas na pamiątkowe zdjęcia. Następnie przejedziemy na Plac Warszawy, gdzie zobaczymy Pomnik Żołnierza Polskiego. Podążając mostem Pont D’lena, będziemy mogli podziwiać malowniczy krajobraz Sekwany i przepływające statki, a także docieramy do celu naszej wycieczki – Wieży Eiffla. Przewodnik podzieli się z nami fascynującymi faktami na temat wieży i chętnie odpowie na nasze pytania. Bilet na samodzielny wjazd na III piętro Wieży Eiffla jest wliczony w cenę tej wycieczki fakultatywnej. Po zwiedzaniu będziemy mieć możliwość samodzielnego powrotu do hotelu lub kontynuowania odkrywania miasta na własną rękę.

Dzień 3

Po śniadaniu w hotelu, mamy teraz czas na swobodne eksplorowanie Paryża oraz rozpoczęcie swoich pierwszych zakupów pamiątek! Polecamy spokojne spacery po malowniczych, wąskich uliczkach, gdzie możecie podziwiać urokliwe kamienice. Paryż warto także poznać od strony kulinarnej, a tętniące życiem restauracje i knajpy kuszą, zachęcając do odwiedzenia. To doskonały moment, aby odkryć różnorodność kulinarną miasta, delektując się świeżością potraw. Restauracje tętnią życiem, a kuszące aromaty zachęcają do wstąpienia do nich. To idealna okazja, aby spróbować takich specjałów jak ślimaki (escargot), ostrygi, foie gras, kasztany, rozpływający się ser raclette, a oczywiście ciepłe, kruszące się croissanty. Odkryjcie smaki Paryża i cieszcie się kulinarznymi doznaniami, jakie ma do zaoferowania to urokliwe miasto!

Dzień 4

Po śniadaniu, możemy cieszyć się czasem wolnym lub zdecydować się na samodzielną wycieczkę do Wersalu z audioprzewodnikiem (opcja fakultatywna 4, dodatkowo płatna w momencie rezerwacji). Bilety na dojazd kolejką są wliczone w cenę tej opcji fakultatywnej. Wizyta w Wersalu to obowiązkowy punkt programu dla miłośników sztuki i architektury. Gdy jesteście w Paryżu, nie możecie przegapić tego urokliwego miejsca. Pałac ten był siedzibą Ludwika XIV, znanego z słów „Państwo to ja” i nazywanego królem słońca (jego podobizna zdobiła francuskie monety na tle słońca). W trakcie zwiedzania pałacu będziecie mieć audioprzewodnik w języku polskim, który poprowadzi Was m.in. przez słynną Galerię Zwierciadlaną z łukami lustrzanymi. Po zwiedzaniu powróćcie kolejką i cieszcie się czasem wolnym. Polecamy wizytę w Galerii Lafayette, położonej niedaleko hotelu. Na szczycie galerii znajduje się taras z pięknym panoramicznym widokiem na miasto (wejście na taras nie wymaga dodatkowej opłaty). Wieczorem proponujemy zwiedzanie dzielnicy Montmartre z przewodnikiem lub swobodne odkrywanie (opcja fakultatywna 5, dodatkowo płatna w momencie rezerwacji). Montmartre to słynna dzielnica, ceniona przez artystów takich jak Van Gogh, Picasso czy Utrillo. To tutaj, w kawiarni, powstał słynny obraz „Panny z Awinionu”. W trakcie wizyty poznamy historię kabaretu Moulin Rouge, spróbujemy kasztanów na placu Pigalle. Dodatkowo, wieczór możecie wzbogacić o wizytę w Moulin Rouge z lampką szampana (opcja fakultatywna 6, dodatkowo płatna w momencie rezerwacji). Po spektaklu będziecie mieli możliwość samodzielnego powrotu do hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu spotkanie z kierowcą transferu przed hotelem na 3 godziny przed wylotem. Transfer na lotnisko i powrót do kraju. W zależności od godziny lotu powrotnego – czas wolny na pożegnanie z Paryżem i ostatnie pamiątki.

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy