Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Wietnam i Kambodża

Wietnam i Kambodża

Wietnam to kraj położony w południowo-wschodniej Azji, słynący z bogatej kultury, urokliwych krajobrazów i burzliwej historii. Kraj ten graniczy z Chinami na północy, Laosem na zachodzie i Kambodżą na południu. Wietnam ma wybrzeże nad Morzem Południowochińskim, które jest znane z pięknych plaż i malowniczych wybrzeży.

Kambodża to kraj położony w południowo-wschodniej Azji, znany z bogatej historii, imponujących zabytków i pięknych krajobrazów. Kraj ten graniczy z Tajlandią na zachodzie i północy, Wietnamem na wschodzie, Laosem na północy, oraz posiada dostęp do Zatoki Tajlandzkiej na południu.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 08.03.2025
 •   —  
 • Przylot: Hanoi 09.03.2025
 •   —  
 • Wylot: Ho Chi Minh 18.03.2025
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 19.03.2025
 •   —  
Daty
Tam: 08.03.2025
Powrót: 18.03.2025
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

8 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar

CENA

8 590 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Wylot z Warszawy.

Dzień 2

Po przylocie do Hanoi rozpoczniemy nasz program od transfery do hotelu. Nasza eksploracja uroków stolicy Wietnamu rozpocznie się od spaceru wokół jeziora Hoan Kiem i zwiedzania starówki. Następnie będziemy mieli okazję do przejażdżki rikszami rowerowymi przez historyczne dzielnice Hanoi, a później zrelaksujemy się przy filiżance kawy w jednym z urokliwych sklepików. Noc spędzimy w Hanoi, gdzie zostaniemy zakwaterowani.

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszymy w podróż w kierunku Zatoki Ha Long. Podczas naszej podróży będziemy mieli okazję podziwiać urocze wiejskie krajobrazy. Po dotarciu na miejsce, rozpoczniemy rejs tradycyjną chińską dżonką po słynnej Zatoce Ha Long, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i uznawana jest za jeden z cudów turystycznych świata. Na obszarze tej malowniczej zatoki znajduje się około 3000 wysepek, które wyłaniają się ponad powierzchnię wody i kryją w sobie tajemnicze jaskinie i krypty. Podczas rejsu na pokładzie statku będziemy mieli okazję skosztować pysznego lunchu z świeżo złowionych owoców morza oraz odwiedzimy fascynującą Jaskinię Thien Cung, znana również jako „Niebiańska Jaskinia”. Po zakończeniu rejsu powrócimy do Hanoi, gdzie spędzimy noc.

Dzień 4

Po śniadaniu rozpoczniemy nasze zwiedzanie kompleksu Ho Chi Minh, który obejmuje Mauzoleum i Pagodę Jednej Kolumny z XI wieku. Następnie odwiedzimy historyczną Świątynię Literatury, która została zbudowana w XI wieku i pełniła funkcję pierwszego wietnamskiego uniwersytetu. Po południu udajemy się na lotnisko i przylot do Kambodży. Po lądowaniu zostaną przeprowadzone niezbędne formalności wizowo-paszportowe, a następnie nastąpi transfer do hotelu. Warto zaznaczyć, że w poniedziałki i piątki Mauzoleum można zwiedzać jedynie z zewnątrz.

Dzień 5

Po śniadaniu rozpoczniemy wycieczkę do kompleksu Angkor, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Naszym celem będzie jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Kambodży – Angkor Wat, ukryty w dżungli. Chociaż czas i działalność natury oraz rabusiów pozostawiły swoje ślady, to nadal zachwyca swoim rozmachem i monumentalizmem. Khmerska architektura jest imponująca, a to, co zobaczycie, przekona was o jej wielkości. W Angkor Wat znajduje się również olbrzymia płaskorzeźba mierząca ponad 900 metrów, przedstawiająca sceny z indyjskich eposów, Ramajany i Mahabharaty, na której umieszczonych jest prawie 20 tysięcy różnych postaci. Podczas zwiedzania Angkor, odwiedzimy także kompleks miejski Angkor Thom z niezwykłą świątynią Bayon. W dalszej części dnia udajemy się do Ta Phrom, kolejnej świątyni w słynnym kompleksie Angkor, która zachowała swój pierwotny charakter i wyróżnia się malowniczym położeniem pośród ogromnych korzeni drzew. Po zakończeniu zwiedzania powrócimy do hotelu. Wieczorem, opcjonalnie, będziecie mieli okazję uczestniczyć w kolacji z pokazem folklorystycznym „Apsara” (koszt około 24 USD/osoba, w zależności od liczby uczestników). Noc spędzimy w Siem Reap.

Dzień 6

Po śniadaniu rozpoczniemy rejs lokalną łodzią, który zabierze nas wzdłuż kanałów wioski Kompong Khleang do jeziora Tonle Sap, w zależności od pory roku. To największe jezioro w Azji Południowo-Wschodniej, o powierzchni zmieniającej się od 2700 km kwadratowych (o głębokości 1 metra) w porze suchej do 16000 km kwadratowych (o głębokości 9 metrów) w porze deszczowej. Na jeziorze znajduje się wiele pływających wiosek, które przemieszczają się w zależności od poziomu wody, pokazując nam codzienne życie mieszkańców i niezwykłe krajobrazy oraz zwierzęta, które zamieszkują brzegi jeziora. Po zakończeniu rejsu przejedziemy do stolicy Kambodży, zatrzymując się po drodze w wiosce Skun, która jest znana z grillowanych pająków. Noc spędzimy w Phnom Penh.

Dzień 7

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Phnom Penh od wizyty w Pałacu Królewskim, który został zbudowany w 1866 roku. Następnie udajemy się do Srebrnej Pagody (Wat Preah Keo), nazwanej tak ze względu na charakterystyczny element jej wystroju. Wnętrze świątyni zachwyca posadzką wyłożoną ponad 5 000 srebrnymi płytkami. W świątyni znajdują się również znane posągi Buddy, takie jak Szmaragdowy Budda wykonany z kryształu oraz złoty posąg o naturalnej wielkości, pokryty ponad 9 tysiącami diamentów, z największym z nich o wadze 25 karatów. Następnie odwiedzimy Pagodę Wat Phnom, która została zbudowana w XIV wieku i pełniła funkcję miejsca przechowywania relikwii lokalnych świętych. Po zwiedzaniu zrobimy krótką przerwę na zakupy na lokalnym targu, a następnie przejedziemy łodziami motorowymi do granicy z Wietnamem. Po dopełnieniu formalności wizowych i paszportowych na granicy, przejedziemy do Chau Doc, gdzie spędzimy noc.

Dzień 8

Po śniadaniu wyruszymy na wyprawę do Delty Mekongu. Rejs po delcie stworzy doskonałą okazję do obserwacji codziennego życia lokalnych rybaków. Jeśli będziemy mieli trochę szczęścia, będziemy mogli spotkać przedstawicieli grupy etnicznej Czamów, których królestwo w przeszłości obejmowało przygraniczne obszary Kambodży, Laosu i Wietnamu. Po południu kontynuujemy naszą podróż do Can Tho, gdzie będziemy mieli trochę czasu wolnego. Noc spędzimy w hotelu.

Dzień 9

Po śniadaniu udajemy się na pływający targ, gdzie lokalna ludność handluje świeżymi owocami, warzywami, rybami i owocami morza. Następnie kontynuujemy naszą podróż do Sajgonu, głównego miasta południowego Wietnamu, które wykazuje silne wpływy kolonializmu francuskiego. Po południu, po zakwaterowaniu w hotelu, rozpoczynamy zwiedzanie miasta. Odwiedzimy Pałac Ponownego Zjednoczenia, neoromańską katedrę Notre Dame (obejrzymy ją z zewnątrz), Centralny Stary Urząd Pocztowy w stylu kolonialnym oraz ulicę Dong Khoi. Noc spędzimy w Ho Chi Minh.

Dzień 10

Po śniadaniu będziecie mieli wolny czas. Dla zainteresowanych istnieje możliwość dodatkowo płatnej wycieczki śladami wojny wietnamskiej do tuneli Cu Chi – systemu tuneli wybudowanych przez Wietkong (koszt około 35 USD/osoby, w zależności od liczby uczestników). Po południu nastąpi transfer na lotnisko, a następnie lot powrotny do Polski.

Dzień 11

Przylot do Polski.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 08.03.2025
Powrót: 18.03.2025
Warszawa
8
Śniadania
8590 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot Polska – Hanoi, Sajgon – Polska z przesiadkami
 • Opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* z klimatyzacją
 • Wyżywienie w postaci śniadań (dodatkowo lunch podczas rejsu do zatoce Halong)
 • Transport klimatyzowanymi autokarami
 • Zwiedzanie wg programu
 • Serwis polskojęzycznego pilota

Dodatkowo płatne:

Wydatki własne
Dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 125 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
Dopłata do obiadokolacji (w dniu 2,4,6,7,8,9)
Wycieczki fakultatywne
Koszt uzyskania wizy kambodżańskiej
Koszt uzyskania wizy wietnamskiej oraz pośrednictwa wizowego
Miejsca obok siebie w samolocie

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.7
Gwarancja
Wietnam
Bajeczny Wietnam
8690 zł za osobę
Warszawa
21.10.2024-01.11.2024/ 9 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.8
Gwarancja
Wietnam
Wietnam i Kambodża
8590 zł za osobę
Warszawa
08.03.2025-18.03.2025/ 8 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.2
First Minute
Wietnam
Sol by Melia Phu Quoc 5*
6309 zł za osobę
Warszawa
13.12.2024-21.12.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.0
First Minute
Wietnam
Dusit Princess Moonrise Beach 4*
6701 zł za osobę
Warszawa
13.12.2024-21.12.2024/ 7 nocy