Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / W poszukiwaniu źródeł Nilu w Kenii i Tanzanii

W poszukiwaniu źródeł Nilu w Kenii i Tanzanii

Kenia, oficjalnie Republika Kenii, jest krajem położonym na wschodnim wybrzeżu Afryki Wschodniej. Graniczy z Etiopią na północy, Somalią na wschodzie, Tanzanią na południu, Ugandą na zachodzie i Sudanem Południowym na północnym zachodzie. Kenia słynie z niezwykłej różnorodności przyrody, obejmującej piękne plaże nad Oceanem Indyjskim, rozległe sawanny, wysokie góry (w tym najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro), jeziora i parki narodowe z dziką fauną. Jest także ojczyzną różnorodnych grup etnicznych, kultur i języków. Nairobi, stolica Kenii, jest dynamicznym centrum biznesowym i kulturalnym kraju. Kenia jest popularnym celem turystycznym, przyciągającym podróżników z całego świata swoją bogatą historią, dziką przyrodą i gościnnością swoich mieszkańców.

Tanzania to kraj położony w Wschodniej Afryce, graniczący z Kenią na północy, Ugandą na północnym wschodzie, Rwandą, Burundiem i Demokratyczną Republiką Konga na zachodzie oraz Zambią, Malawi i Mozambikiem na południu. Znana z niesamowitych atrakcji przyrodniczych, Tanzania jest domem dla słynnego Parku Narodowego Serengeti, gdzie odbywa się wielka migracja zwierząt, oraz dla najwyższego szczytu Afryki, Kilimandżaro. Inne popularne miejsca to Park Narodowy Ngorongoro z ogromnym kraterem wulkanicznym, Park Narodowy Tarangire z dużą populacją słoni oraz Park Narodowy Manyara, który słynie z różnorodności ptaków. Tanzanię cechuje również bogactwo kulturowe, z różnymi grupami etnicznymi i językami. Dar es Salaam, położone nad Oceanem Indyjskim, jest stolicą administracyjną i największym miastem kraju. Tanzania jest krajem o fascynującej historii, pięknych krajobrazach i przyjaznych ludziach, przyciągającym turystów z całego świata.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 16.12.2024
 •   —  
 • Przylot: Mombasa 16.12.2024
 •   —  
 • Wylot: Mombasa 23.12.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 24.12.2024
 •   —  
Daty
Tam: 16.12.2024
Powrót: 23.12.2024
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

7 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar

CENA

9 204 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka na poszczególnych lotniskach przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Międzylądowanie techniczne (na Cyprze lub w Egipcie, ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Wieczorem przylot na lotnisko Moi w Mombasie. Po odprawie paszportowo-wizowej powitanie przez rezydentów na lotnisku i transfer do hotelu 3* Hotel Reef lub podobny skromny hotel). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu (dostępne w formie pakietów), zostaniemy przetransportowani do miejscowości Taveta na granicy z Tanzanią, gdzie przesiądziemy się do samochodów terenowych. Następnie wyruszymy w podróż do Parku Narodowego Manyara, który został wpisany na listę UNESCO jako rezerwat biosfery. Park ten malowniczo położony jest u podnóża krawędzi Wielkiego Rowu Afrykańskiego. W trakcie podróży zrobimy przerwę na lunch. Park zajmuje powierzchnię około 329 km2 i słynie z malowniczego jeziora oraz bogatej fauny, którą będziemy obserwować podczas safari, wśród nich guźce, pawiany, gazele i hipopotamy. W późnych godzinach popołudniowych dotrzemy do lodgi w okolicach Parku Manyara, gdzie zjemy obiadokolację i spędzimy noc. (Trasa około 475 km).

Dzień 3

Po zjedzeniu śniadania wyruszymy w podróż do krateru Ngorongoro. Wulkan Ngorongoro był aktywny około 2 miliony lat temu, a następnie zapadł się, tworząc największą na świecie kalderę o powierzchni około 260 km2 i średnicy sięgającej 22 km. Na dnie krateru możemy obserwować setki dzikich zwierząt i ptaków, takich jak lwy, słonie, nosorożce, gnu, zebry, bawoły, antylopy i flamingi. Ngorongoro jest często nazywany „rajem Afryki” i przez przyrodników uważany za ósmy cud świata. Znajduje się on w zachodniej części Wielkiego Rowu Afrykańskiego, który rozciąga się od doliny rzeki Jordan na Bliskim Wschodzie do Mozambiku. W trakcie wycieczki zjemy lunch, a następnie obiadokolację i spędzimy noc w lodge w okolicach Ngorongoro. (Trasa około 200 km).

Dzień 4

Po wczesnym spożyciu śniadania wyruszymy w podróż do Parku Narodowego Serengeti, słynącego na całym świecie z obfitości zwierząt i posiadającego powierzchnię porównywalną do Irlandii Północnej. Dla zainteresowanych istnieje możliwość odwiedzenia wioski Masajów (dodatkowo płatne około 25 USD/osoba), gdzie będziemy mieli okazję zwiedzić domy pasterzy, uczestniczyć w masajskich tańcach i zapoznać się z ich zwyczajami. Będzie również możliwość zakupu rękodzieła wykonanego przez Masajów. Lunch zostanie podany w formie pakietów podróżnych. W trakcie safari dotrzemy do Serengeti, gdzie obserwacja zwierząt jest łatwa dzięki niskiej roślinności. Park ten charakteryzuje się rozległą sawanną z pojedynczymi akacjami. Krajobraz urozmaicają liczne rzeki, jeziora i bagna. W Serengeti można spotkać słynną „Wielką Afrykańską Piątkę” dzikich zwierząt: słonia, nosorożca, lwa, lamparta i bawoła. W późnym popołudniu dotrzemy do lodge, gdzie będziemy mieli obiadokolację i spędzimy noc w okolicach Serengeti. (Trasa około 420 km).

Dzień 5

Po zakończonym śniadaniu wyruszymy w podróż przez Serengeti, podczas której będziemy mieli okazję odbyć safari. Naszym celem będzie dotarcie do Jeziora Wiktorii – największego jeziora w Afryce, które leży na granicy trzech państw: Kenii, Tanzanii i Ugandy. Jest to również największe jezioro tropikalne na świecie, a do niego wpływa rzeka Kagera, uznawana za jeden z głównych źródeł Nilu. Jezioro Wiktorii należy do tzw. Wielkich Jezior Afrykańskich, które powstały w wyniku ruchów tektonicznych w obszarze znanym jako Wielki Rów Afrykański. Zrobimy przerwę na odpoczynek, lunch oraz aby zrobić zdjęcia. Następnie będziemy mieli czas wolny w lodge, skąd będziemy podziwiać piękny widok na Jezioro Wiktorii. Po obiadokolacji spędzimy noc w lodge w okolicy Jeziora Wiktorii. (Trasa około 250 km).

Dzień 6

Po zjedzeniu pysznego śniadania, wyruszymy w kierunku granicy z Kenią. W trakcie podróży do naszego lodge’u, będziemy mieli okazję odbyć safari na obszarze Masai Mara – najbardziej renomowanym rezerwacie dzikich zwierząt w Afryce. Masai Mara, razem z przyległym Serengeti w Tanzanii, jest uważany za jeden z najpiękniejszych parków na świecie. Na tym obszarze dominuje rozległa sawanna, z rzadkimi drzewami oraz licznie występującymi stadami antylop, gazeli, zebr, słoni i żyraf. Spotkamy również drapieżniki takie jak lwy, lamparty, gepardy, hieny i szakale. Lunch będzie podany w formie pakietów podróżnych. Po całym dniu pełnym wrażeń, wrócimy do lodge’u, gdzie czeka na nas obiadokolacja i nocleg w okolicy Masai Mara. (Trasa około 380 km).

Dzień 7

Po rozkosznym śniadaniu rozpoczniemy poranne safari w Masai Mara. Podziwiając dziką przyrodę i fascynujące zwierzęta, przeżyjemy niezapomniane chwile. Następnie wyruszymy w kierunku Nairobi, gdzie po drodze zatrzymamy się na obfity lunch. Po przyjeździe do Nairobi przejedziemy przez dzielnicę pełną okazałych rezydencji, aby dotrzeć do Muzeum Karen Blixen. To właśnie tutaj mieszkała słynna pisarka, autorka książki „Pożegnanie z Afryką”, która doczekała się również ekranizacji filmowej. W muzeum będziemy mieli okazję zobaczyć pamiątki z życia pisarki oraz rekwizyty z filmu. (Trasa około 390 km). Następnie zostaniemy przetransportowani na lotnisko, skąd odlecimy do Mombasy. Po przylocie odbędzie się transfer do naszego hotelu 3* w Mombasie, takiego jak Hotel Reef lub podobny, gdzie zjemy obiadokolację i zakwaterujemy się na noc.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi:
– Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu – transfer do wybranego hotelu na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego.
– Klienci powracający do Polski – czas wolny, możliwość korzystania z ogólnodostępnej infrastruktury hotelu. Po południu transfer na lotnisko w Mombasie i wylot samolotem czarterowym do Polski.

Dzień 9

Międzylądowanie techniczne w Egipcie lub na Cyprze (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Przylot do Polski.

Koszt oferty

Daty
Hotel
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Hotel
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 16.12.2024
Powrót: 23.12.2024
3 posiłki dziennie
9204 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, przelot wewnętrzny Nairobi-Mombasa (limit bagażu 20+5 kg), opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie w hotelach i lodgach 3* w ocenie organizatora
 • Przejazdy minibusami
 • Transfer lotnisko-hotel-lotnisko
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • Opiekę polskiego rezydenta w Mombasie, opiekę polskiego pilota podczas safari (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy – specjalisty podczas safari
 • Program turystyczny oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Wiza do Tanzanii (ok. 50 USD/os. na lotnisku na miejscu)
 • Wioska Masajska (ok. 25 USD/os.)

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
First Minute
Kenia
Southern Palms Beach Resort 4*
6883 zł za osobę
Warszawa
14.05.2024-23.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.8
First Minute
Kenia
Neptune Village Beach Resort & SPA 4*
7273 zł za osobę
Warszawa
18.06.2024-27.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.0
First Minute
Kenia
Neptune Beach Resort 4*
7113 zł za osobę
Warszawa
18.06.2024-27.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.5
First Minute
Kenia
Jacaranda Indian Ocean Beach Resort 4*
4898 zł za osobę
Warszawa
19.11.2024-27.11.2024/ 7 nocy