Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / USA – California Dreams

USA – California Dreams

Kalifornia jest znana z różnorodności geograficznej, obejmującej wybrzeże Pacyfiku, góry Sierra Nevada, pustynię Mojave oraz Dolinę Śmierci, najniższe miejsce w Ameryce Północnej. Klimat jest zróżnicowany, obejmujący obszary o klimacie śródziemnomorskim, pustynnym, górskim i oceanicznym.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 06.05.2024
 •   —  
 • Przlot: Los Angeles 06.05.2024
 •   —  
 • Wylot: Los Angeles 14.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 14.05.2024
 •   —  
Daty
Tam: 06.05.2024
Powrót: 14.05.2024
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

8 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, helikopter

CENA

10 641 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Przylot do Los Angeles, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w aglomeracji Los Angeles.

Dzień 2

Rozpoczynamy dzień od pysznego śniadania, po czym opuszczamy miejsce noclegowe i kierujemy się w stronę Griffith Observatory. Stamtąd rozciąga się wspaniały widok na słynne białe litery „Hollywood” wyróżniające się na zboczu pobliskiego wzgórza, a także na pomnik Jamesa Deana. Następnie przemieszczamy się zaledwie kilka minut, aby dotrzeć do Universal Studios, gdzie cały dzień poświęcimy zgłębianiu tajników przemysłu filmowego. Odwiedzenie Los Angeles bez odrobiny filmowej zabawy? Prawie niemożliwe! W trakcie wizyty otrzymamy fascynujące informacje na temat produkcji największych filmów w Ameryce. Program obejmuje różnorodne atrakcje, które pozwolą nam poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Zapewniamy doskonałą zabawę! W późnych godzinach popołudniowych ruszamy w podróż do stolicy hazardu, czyli Las Vegas, położonego na pustyni. Tam zakwaterujemy się w hotelu (Trasa ok. 400 km).

Dzień 3

Rozpoczynamy dzień od smacznego śniadania, a następnie kierujemy się w stronę imponującej tamy Hoovera. Zatrzymujemy się na krótką „sesję fotograficzną” i spacerujemy na punkt widokowy na moście, który łączy stany Nevada i Arizona, wznosząc się ponad kanion Rzeki Kolorado na wysokości około 0,5 km nad lustrem wody. Kontynuujemy podróż, aby odkryć jeden z największych cudów natury na świecie – Wielki Kanion Kolorado. Przechadzamy się po słynnej szklanej platformie, oferującej widok na krawędź kanionu (opcjonalnie płatne, około 30 USD za osobę), a także zwiedzamy rezerwat Indian Hualapai. Dla zainteresowanych proponujemy także lot helikopterem nad Wielkim Kanionem z lądowaniem na jego dnie (opcjonalnie płatne, koszt około 270 USD za lot trwający około 15 minut). Następnie powracamy do Las Vegas na nocleg (Trasa około 420 km).

Dzień 4

Po śniadaniu pakujemy się i wyruszamy w kierunku jednego z najbardziej fascynujących miejsc w Stanach Zjednoczonych – Doliny Śmierci, położonej ponad 80 metrów poniżej poziomu morza. Warto zaznaczyć, że ze względów bezpieczeństwa wjazd do Doliny Śmierci może być niemożliwy przy temperaturze powietrza przekraczającej 45°C. W takim przypadku zaoferujemy alternatywną atrakcję. Podczas naszej podróży zatrzymamy się w kilku punktach widokowych, by podziwiać to wyjątkowe pod względem klimatu i krajobrazu miejsce w Ameryce Północnej. Na Zabriskie Point, będziemy mieli okazję podziwiać niezwykły krajobraz piaskowych skał o nazwie Artist’s Palette, które dzięki obecności różnych minerałów przybierają fantastyczne barwy. Zobaczymy także wyschnięte jezioro słynące z tajemniczych „wędrujących kamieni”. Następnie, udając się w kierunku gór Sierra Nevada, zatrzymamy się w turystycznym centrum Furnace Creek oraz przy imponujących wydmach Mesquite, po czym opuścimy Dolinę Śmierci. Przejedziemy w okolice gór Sierra Nevada, gdzie spędzimy noc w okolicy miasta Bishop (Trasa około 490 km).

Dzień 5

Po porannej kawie wyruszamy na zwiedzanie stolicy Kalifornii. Nasza trasa obejmie m.in. historyczne centrum – Old Sacramento, gdzie zanurzymy się w atmosferze przeszłości. Odwiedzimy Big Four Building, w którym w 1850 roku mieściły się biura czterech członków słynnej Wielkiej Czwórki, odpowiedzialnej za budowę Centralnej Kolei Pacyficznej (Central Pacific Railroad). Nie zapomnimy również o Lady Adams Building, najstarszym budynku w mieście. Następnie kierujemy się ku Kapitolowi Stanowemu, aby podziwiać architektoniczne perły i inne ważne budynki rządu Kalifornii. Po fascynującym dniu przenosimy się na nocleg w okolicach Sacramento, gotowi na dalsze odkrywanie piękna tego regionu (Trasa około 370 km).

Dzień 6

Po porannej kawie, pakujemy się i wyruszamy w kierunku urokliwego San Francisco. Podczas zwiedzania tego najbardziej uwielbianego miasta Ameryki, zanurzymy się w atmosferze rzędów eleganckich domów, słynnej kolei szynowo-linowej, malowniczych dzielnic etnicznych i kolorowego nabrzeża. W programie znajdą się ikony, takie jak słynny most Golden Gate Bridge, urokliwe Alamo Square z wiktoriańskimi domkami, Fisherman’s Wharf, kręta Lombard Street oraz zielony obszar Golden Gate Park. Oczywiście nie zabraknie przejażdżki kolejką szynowo-linową „Cable Car”. Podczas zwiedzania zaznajomimy się również z pograniczem dwóch charakterystycznych dzielnic – słynnego rejonu dla społeczności LGBT, Castro, oraz hipisowskiej komuny przy Ashbury & Haight. Wszystko to składniki unikalnej atmosfery tego miasta. Aby jeszcze bardziej ubarwić naszą podróż, zaplanowaliśmy rejs po zatoce, podczas którego podziwiać będziemy z bliska słynne więzienie Alcatraz i majestatyczny most Golden Gate. Po południu zostanie czas na własne odkrywanie miasta, spacery i zakupy przy Union Square. Następnie przenosimy się na nocleg w hotelu w okolicach San Francisco (Trasa około 150 km).

Dzień 7

Rozpoczynamy dzień od smacznego śniadania i wymeldowania z hotelu. Następnie ruszamy w kierunku Doliny Krzemowej (Silicon Valley), symbolicznego obszaru ery informatycznej. Przygotuj się na zatrzymanie w miejscu kultowym dla fanów technologii – siedzibie Apple. Po tej fascynującej wizycie kontynuujemy podróż do urokliwej miejscowości Monterey. Na trasie naszej podróży przejedziemy słynną prywatną trasą 17 Mile Drive, biegnącą wzdłuż majestatycznego wybrzeża, między polami golfowymi a imponującymi rezydencjami. Zatrzymamy się na chwilę, aby uwiecznić te piękne widoki i odwiedzimy legendarną plażę Pebble, ufundowaną przez rodzinę Samuela Morsa. Następnie kierujemy się do centrum Monterey, gdzie na nabrzeżu będziemy mieli czas wolny na obserwację fok i pelikanów, które wybierają to miejsce na lęgi. Będzie też okazja do skosztowania prawdziwych, świeżych ostryg z Pacyfiku oraz zupy serowej z kalmarami (opcjonalnie płatne). Na koniec dnia przenosimy się do okolic Buellton/Lompoc, gdzie zakwaterujemy się w wybranym miejscu (Trasa około 480 km).

Dzień 8

Po śniadaniu pakujemy się i opuszczamy hotel, udając się na spacer do urokliwej wioski Solvang, znanej również jako „Mała Dania”. Podczas tego spacernika będziemy cieszyć się atmosferą duńskiej Old Danish Village. Po relaksującym przejściu przez te malownicze uliczki, wyruszamy w dalszą podróż legendarną autostradą nr 1, znana jako „Autostrada Słońca”. W trakcie trasy zatrzymamy się, aby odwiedzić rancho byłego Prezydenta Reagana, położone w Dolinie Simi. Na miejscu znajduje się autentyczny samolot Air Force One, którym podróżowali prezydenci Kennedy, Reagan i Bush, a także helikopter Marine One, używany do transportu prezydenckiego. Każdy będzie miał okazję zrobić sobie zdjęcie w stylu „prawdziwej pary prezydenckiej” i zwiedzić odtworzony w skali 1:1 Gabinet Owalny, identyczny jak ten w Białym Domu. Następnie kierujemy się do Santa Monica, gdzie słynna „Route 66” kończy swój bieg. To także miejsce, gdzie można zrelaksować się na ławeczce znanego z filmu „Forrest Gump”. Nasza podróż kończy się w Miastie Aniołów – Los Angeles, gdzie zakwaterujemy się w hotelu w aglomeracji miasta (Trasa około 280 km).

Dzień 9

Po porannym śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Los Angeles od ikonicznej stacji kolejowej Union Station oraz historycznego starego miasta, będącego niegdyś misją z okresu meksykańskiego. Następnie udajemy się do hali koncertowej Walta Disneya, a potem przemieszczamy się na spacer ulicą, która stała się synonimem „Miasta Aniołów” – słynnym Rodeo Drive, znanym z ekskluzywnych sklepów. Podziwiamy również urok Beverly Hills i fragment Los Angeles, gdzie mieszczą się domy znanych gwiazd filmowych, takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox oraz Tobey Maguire (bez możliwości wjazdu na prywatne ulice dzielnicy). Następnie kończymy objazd przy słynnej alei gwiazd – Hollywood Boulevard, z pięcioramiennymi gwiazdami sław kina, muzyki i telewizji w chodnikach. Przechodzimy obok Dolby Theatre, miejsca corocznej gali wręczania Oscarów, gdzie na czerwonym dywanie spotykają się najsłynniejsze osobistości kina. Kierujemy się pod Grauman’s Chinese Theatre, gdzie znajdziemy odciski stóp i rąk kinowych sław, a także ślad Kaczora Donalda. Nie zapominamy o Hotelu Roosevelt, miejscu, w którym po raz pierwszy wręczono nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Późnym popołudniem przemieszczamy się na lotnisko w Los Angeles, skąd odlecieliśmy do Polski (Trasa około 60 km).

Dzień 10

Przylot do Warszawy.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 06.05.2024
Powrót: 14.05.2024
Warszawa
8
Śniadania
10641 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem z Warszawy do Los Angeles i z Los Angeles do Warszawy
 • Opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie w hotelach
 • Wyżywienie: Śniadania
 • Transfery klimatyzowanym autokarem
 • Obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce
 • Opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa – wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Przespacerowanie się po słynnej szklanej platformie nad krawędzią Kanionu Kolorado (ok. 30 USD/os.)
 • Lot helikopterem nad Kanionem Kolorado z lądowaniem na jego dnie (ok. 270 USD za ok. 15-min lotu)

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy