Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Tango Argeńtynskie i Samba Rio de Janeiro

Tango Argeńtynskie i Samba Rio de Janeiro

Ameryka Południowa to kontynent położony na południe od Ameryki Północnej i skupiający 12 niepodległych państw. Jest to region o różnorodnym krajobrazie, obejmujący m.in. góry Andów, amazońskie lasy deszczowe, pustynie oraz rozległe wybrzeża nad Oceanem Spokojnym i Atlantykiem. Językiem dominującym jest hiszpański, choć portugalski jest używany w Brazylii. Kultura Ameryki Południowej jest niezwykle zróżnicowana i obejmuje wpływy indiańskie, europejskie, afrykańskie i azjatyckie.

Ameryka Południowa jest również miejscem wielu unikalnych tradycji kulturalnych, takich jak karnawały w Brazylii czy fiesty andyjskie. Region ten jest znany z rozmaitych kuchni, obejmującej dania oparte na rybach, mięsie, owocach i warzywach, a także znane napoje, takie jak mate czy pisco. To fascynujący kontynent o niezwykłej różnorodności, który przyciąga turystów i badaczy z całego świata.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 30.01.2025
 •   —  
 • Przylot: Buenos Aires 30.01.2025
 •   —  
 • Wylot: Rio de Janeiro 10.02.2025
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 11.02.2025
 •   —  
Daty
Tam: 30.01.2025
Powrót: 10.02.2025
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

11 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, prom, helikopter

CENA

14 475 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem. Wylot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Buenos Aires.

Dzień 2

Przybycie do Buenos Aires obejmować będzie proces odprawy paszportowej, a następnie wyjazd na typowe argentyńskie rancho. W ciągu tego dnia uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z kulturą i stylem życia współczesnych gauchos, czyli miejscowych kowbojów, którzy stanowią ważny element argentyńskiego dziedzictwa narodowego. Wizyta ta umożliwi bliższe poznanie tradycji oraz codziennego życia gauchos, którzy pracują na rozległych równinach nazywanych pampas. W trakcie tego dnia uczestnicy zostaną poddani kulinarnej uczcie w postaci „asado”. Argentina słynie ze swoich wyśmienitych potraw z grilla, przygotowywanych z najwyższej jakości wołowiny, która jest dumą tego kraju. Oprócz dań z grilla, goście zostaną poczęstowani empanadas (pierożkami), sałatkami, deserem, winem oraz kawą. Po obiedzie rozpocznie się fiesta gaucha, będąca widowiskiem opartym na folklorze gauchos. Wydarzenie to będzie zawierać muzykę na żywo, pokazy tańca regionalnego, tango oraz prezentacje doskonałych umiejętności jeździeckich gauchos. Goście będą mieli także okazję do przejażdżki konnej pod opieką gauchos. Po pełnym wrażeń dniu uczestnicy zostaną zakwaterowani w hotelu, gdzie spędzą noc.

Dzień 3

Po śniadaniu w hotelu, ten dzień może być spędzony na własną rękę w Buenos Aires lub jako opcja, istnieje możliwość udziału w wycieczce promem do najstarszego miasta w Urugwaju – Colonia del Sacramento. Cena tej opcji będzie zależała od liczby uczestników i wynosi około 205 USD na osobę. Colonia del Sacramento jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca wąskimi uliczkami, urokliwymi barami i restauracjami oraz przepięknymi widokami na estuarium La Plata. W trakcie wizyty w Colonii zwiedzić można historyczną część miasta, znaną jako Barrio Histórico. Mury obronne miasta wraz z bramą wjazdową są tu doskonale zachowane. Następnie, podążając krętymi uliczkami, mijamy portugalskie i hiszpańskie budynki, docierając w końcu do odrestaurowanej latarni morskiej i portu jachtowego. W ramach tej wycieczki zaplanowany jest również lunch. Po powrocie do Buenos Aires uczestnicy wracają do hotelu na nocleg. Dla chętnych istnieje opcja udziału w kolacji i pokazie tanga w jednym z klubów w Buenos Aires, za dodatkową opłatą wynoszącą około 120 USD na osobę. Całkowita trasa tej wycieczki wynosi około 50 kilometrów.

Dzień 4

Po śniadaniu w hotelu, rozpoczną się zwiedzania Buenos Aires, które jest często nazywane „Paryżem Ameryki Południowej” ze względu na swoją żywiołowość, gwar i zmysłowe tańce tanga, które uwodzą każdego. Podczas wycieczki odwiedzimy wiele ważnych miejsc, m.in. historyczny plac miasta – Plaza de Mayo, na którym znajduje się słynna Casa Rosada, siedziba prezydenta, z której balkonu przemawiała słynna Evita Perón. Następnie zobaczymy El Cabildo, kolonialny budynek Rady Miasta, oraz imponującą Katedrę, w której pełnił funkcje kardynalskie Papież Franciszek. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję zobaczyć wielokulturowy charakter miasta, szczególnie na Avenida de Mayo, gdzie znajduje się sławna kawiarnia Tortoni, odwiedzana przez takie sławy jak słynny śpiewak tanga Carlos Gardel, hiszpański poeta Federico Garcia Lorca, czy nasz rodak Witold Gombrowicz. Przejeżdżając najszerszą ulicę świata, Avenida 9 de Julio, zobaczymy dumnie stojący na środku Obelisk, który jest symbolem miasta. Następnie odwiedzimy artystyczną dzielnicę La Boca z jej charakterystycznymi kolorowymi blaszanymi domami i słynnym stadionem klubu Boca Juniors. Po tych fascynujących wizytach przemieścimy się do nowoczesnej części Buenos Aires, zwanej Puerto Madero, a także do dzielnicy Recoleta, gdzie znajduje się słynny cmentarz, na którym spoczywa Eva Perón. Zwiedzanie miasta zakończy się obiadem. Po południu udamy się na lotnisko, skąd odbędzie się przelot do Puerto Iguazu. Po przylocie nastąpi transfer do hotelu, gdzie uczestnicy zostaną zakwaterowani, a miejsce to może być w Foz do Iguacu lub w Puerto Iguazu, w zależności od organizacji wycieczki. Całkowita trasa przejechania wynosi około 200 kilometrów. Nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przewidziane jest zwiedzanie Parku Narodowego Iguazu po stronie argentyńskiej. Korzystając z wyznaczonych szlaków i pociągu, będziemy eksplorować tajemnice tropikalnego lasu deszczowego. Nasze wędrówki ujawnią przed nami niezwykłe widoki na imponujące wodospady. Przejdziemy około 2 kilometrów na drewnianym pomostem, docierając aż do tarasu widokowego, z którego zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. W trakcie tego dnia zaplanowany jest lunch w obrębie parku lub kolacja w hotelu. Opcjonalnie, dla chętnych, istnieje możliwość udziału w wodnym safari za dodatkową opłatą wynoszącą około 110 USD na osobę. Następnie przeprawimy się przez „most braterstwa” na stronę brazylijską i tam spędzimy noc. Całkowita trasa przejechania wynosi około 50 kilometrów. Dla zainteresowanych uczestników istnieje również opcja udziału w wystawie latino show za dodatkową opłatą wynoszącą około 85 USD na osobę.

Dzień 6

Po śniadaniu, rozpoczniemy zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaçu, które w języku Indian Guaraní oznaczają „wielką wodę”. Podczas spaceru po wyznaczonym szlaku będziemy mieć okazję podziwiać imponujące kaskady wody, które spływają z różnych wysokości. Naszym głównym celem będzie jednak spotkanie z największym wodospadem Iguaçu, znanym jako Garganta del Diablo, czyli Diabelska Gardziela, osiągająca ponad 70 metrów wysokości. Huk wody spadającej z bazaltowej półki oraz wszechobecna mgiełka stworzą niezapomniane wrażenia. Na zakończenie wizyty wodospadów, winda zawiezie nas na górny poziom, gdzie ponownie będziemy mieli okazję do zrobienia wyjątkowych zdjęć. W miarę dostępności czasu, dla chętnych uczestników istnieje również opcja odwiedzenia parku ptaków za dodatkową opłatą wynoszącą około 35 USD na osobę. Po zakończeniu zwiedzania, uczestnicy zostaną przetransportowani na lotnisko, skąd odbędzie się przelot do Rio de Janeiro, być może z krótką przesiadką. Po przylocie do Rio de Janeiro, nastąpi zakwaterowanie w hotelu, gdzie uczestnicy spędzą noc. Wieczorem zaplanowana jest kolacja.

Dzień 7

Po śniadaniu, ten dzień będzie dedykowany relaksowi i opalaniu się na jednej z uroczych plaż Rio de Janeiro, z których szczególnie polecamy plażę Copacabana o długości 4,5 kilometra oraz elegancką Ipanemę. Podczas tego wolnego czasu, istnieje możliwość udziału w opcjonalnych wycieczkach, takich jak np. lot helikopterem nad kluczowymi atrakcjami Rio (koszt wynoszący 250-300 USD na osobę za pół godziny), o których pełną listę przedstawi na miejscu pilot wycieczki. Wieczorem zaplanowana jest kolacja, po której uczestnicy spędzą noc w Rio de Janeiro.

Dzień 8

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, które od dziesięcioleci cieszy się statusem jednego z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Brazylii. Jego pulsujące życiem centrum jest nasycone kulturą i historią tego wielkiego kraju. Rio de Janeiro, będące drugim co do wielkości miastem w Brazylii i trzecią co do wielkości metropolią w całej Ameryce Południowej, ma wiele do zaoferowania. Nasza podróż rozpocznie się od wizyty na szczycie góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny posąg Chrystusa Odkupiciela, wznoszący się na wysokość 38 metrów. Następnie udalimy się do Sambodromu, miejscu, gdzie co roku odbywają się barwne korowody tancerzy salsy, prezentujący swoje umiejętności podczas najsłynniejszego karnawału na świecie (podczas koncertów i karnawału Sambodrom jest zamknięty, więc będziemy mogli je zobaczyć tylko z okien autobusu). Kolejnym przystankiem będzie „czerwona plaża” – Praia Vermelha, skąd kolejką linową wzniesiemy się na szczyt wzgórza Pão de Açúcar, osiągającego wysokość 396 metrów nad poziomem morza. Podczas obiadu będziemy mieli okazję spróbować słynnej brazylijskiej wołowiny w jednej z Churrascarii i poznać zwyczaj serwowania jej w formie tzw. „Rodízio de carne”. Po dniu pełnym wrażeń udajemy się na nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku portu, skąd rozpoczniemy rejs na urokliwą wyspę Ilha Grande, znaną jako Brazylijskie Karaiby. W XVI wieku, to miejsce miało strategiczne znaczenie dla hiszpańskiej i portugalskiej floty, które zaopatrywały swoje statki w świeże zapasy żywności, owoców i wody pitnej dzięki obfitości naturalnych zasobów. Rozwój turystyki na wyspie nastąpił stosunkowo niedawno, co pozwala nam cieszyć się jej bujnymi lasami deszczowymi, pięknymi plażami i czystym powietrzem, bowiem ruch samochodowy na wyspie jest zabroniony. Wody otaczające Ilha Grande są ściśle chronione i słyną z niesamowitych raf koralowych. Podczas rejsu będziemy mieli okazję do kąpieli w krystalicznie czystych wodach i zjemy smaczny lunch na jednej z rajskich plaż. Następnie przemieścimy się do miejscowości Paraty, gdzie spędzimy noc.

Dzień 10

Po śniadaniu, ten dzień zostanie przeznaczony na zasłużony odpoczynek. Paraty, położone na tzw. Zielonym Wybrzeżu, jest doskonałym przykładem wspaniale zachowanej architektury kolonialnej. Kręte, brukowane uliczki, bielone domki i urokliwe kościółki podkreślają dawny charakter tego urokliwego miasteczka. Kiedyś Paraty było jednym z głównych portów eksportujących złoto do Portugalii. Choć zapomniane przez wiele lat, zachowało niepowtarzalny brazylijski urok. Paraty jest także znane z produkcji cachaçy, tradycyjnej brazylijskiej wódki z trzciny cukrowej, która stanowi podstawę popularnego brazylijskiego drinka, caipirinhy. To wspaniałe miejsce na relaks i spędzenie czasu na odpoczynek. Możesz skorzystać z wolnego czasu na spacer po malowniczym mieście i zakupy lokalnych pamiątek w uroczych, autentycznych sklepikach, gdzie można nabyć takie przedmioty jak hamaki, papryczki czy przetwory owocowe. Dla chętnych, jako opcja, proponujemy wycieczkę jeepami do lasu deszczowego. Podczas tej wycieczki będziemy podróżować asfaltowymi i szutrowymi drogami, zatrzymując się przy dwóch wodospadach, gdzie będzie możliwość kąpieli oraz obserwacji lokalnego sportu, jakim jest serfowanie z wodospadu, zwane Tarzanem. Następnie odwiedzimy destylarnię cachaçy, gdzie będziemy mogli skosztować tego lokalnego trunku w miejscu, które jest kolebką produkcji tego popularnego brazylijskiego alkoholu (opcja dostępna za dodatkową opłatą, koszt około 85 USD na osobę). Wieczorem, obiadokolacja i nocleg w Paraty w pousadzie. Jeśli masz ochotę, możesz także wybrać się na główny plac miasta do jednej z knajpek i spróbować autentycznej caipirinhy, wsłuchując się w dźwięki bossa novy, które dodadzą uroku wieczorowi.

Dzień 11

Po śniadaniu rozpoczniemy podróż w kierunku Rio de Janeiro. Podczas trasy przejedziemy przez imponujący most rozciągający się nad Zatoką Guanabara, łączący Rio de Janeiro z miastem Niterói. Ten most, o długości 13 kilometrów, jest drugim najdłuższym mostem w Ameryce Łacińskiej. Podróż ta stanowi doskonałą okazję, aby spojrzeć na Rio de Janeiro z zupełnie innej perspektywy oraz zapoznać się z modernistyczną architekturą. W okolicy znajdują się budynki zaprojektowane przez znanego brazylijskiego architekta Oskara Niemeyera. W trakcie podróży zatrzymamy się, aby zrobić zdjęcia przy Muzeum Sztuki Współczesnej, które jest dziełem tego samego architekta i swoim kształtem przypomina statek kosmiczny. Po dotarciu do Rio de Janeiro nastąpi zakwaterowanie. Wieczorem zaplanowana jest kolacja, a uczestnicy spędzą noc w Rio.

Dzień 12

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Dzień 13

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 30.01.2025
Powrót: 10.02.2025
Warszawa
11
Śniadanie + kolacja
14475 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem rejsowym do Buenos Aires oraz powrót z Rio de Janeiro
 • Przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe
 • Transfery: Lotnisko – Hotel – Lotnisko
 • Zakwaterowanie w hotelach
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje lub lunch/lunch box
 • Opiekę pilota w Brazylii i Argentynie
 • Pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Wycieczka promem do najstarszego miasta w Urugwaju – Colonia del Sacramento (ok. 205 USD/os.)
 • Kolacja i tango show w jednym z klubów w Buenos Aires (ok. 120 USD/os.)
 • Wodne safari (ok. 110 USD/os.)
 • Latino show (ok. 85 USD/os.)
 • Wizyta do parku ptaków (ok. 35 USD/os.)
 • Lot helikopterem (250 – 300 USD/os. za pół godziny nad kluczowymi atrakcjami Rio)
 • Wizyta do Destylarni cachaca, popularnego brazylijskiego alkoholu (koszt ok. 85 USD/os)

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy