Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Sycylia – Niesamowita Wyspa

Sycylia – Niesamowita Wyspa

Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym i jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Leży u wybrzeży Półwyspu Apenińskiego i jest znana z niezwykłego połączenia różnych kultur i pięknych krajobrazów. W historii Sycylia była ważnym ośrodkiem kulturowym i strategicznym punktem na szlaku handlowym. Na wyspie znajdują się liczne zabytki, które świadczą o jej bogatej historii, w tym starożytne greckie świątynie w Agrigento i Selinuncie, rzymskie wille w Piazza Armerina oraz bizantyjskie mozaiki w Monreale. Sycylia słynie także z malowniczych plaż, takich jak Taormina i Cefalù, które przyciągają turystów z całego świata. Wyspa oferuje również doskonałą kuchnię, w której dominują śródziemnomorskie smaki, takie jak świeże owoce morza, oliwa z oliwek i wyśmienite sycylijskie wina. Wraz z pięknymi krajobrazami, zabytkami i wyjątkowym stylem życia Sycylia jest prawdziwym rajem dla miłośników natury, kultury i kulinariów.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 19.01.2024
 •   —  
 • Przylot: Sycylia - Katania 19.01.2024
 •   —  
 • Wylot: Sycylia - Katania 26.01.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 26.01.2024
 •   —  
Daty
Tam: 19.01.2024
Powrót: 26.01.2024
Другие даты
Objazd i wypoczynek

7

Rodzaj wyjazdu

Wycieczki objazdowe

Transport

Samolot, autokar

Cena

3 175 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed planowanym wylotem samolotu. Po przylocie do Katanii, spotkamy się z pilotem, który zapewni nam transfer do hotelu w północno-wschodniej części wyspy, w okolicach Giardini Naxos, Taorminy, Fondachello lub Katanii. Trasa do hotelu liczy około 80 km.

Dzień 2

Po wjeździe na wysokość około 2000 m n.p.m., będziemy mieli możliwość spaceru po jednym z wygasłych kraterów. Dodatkowo, istnieje opcja wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość około 3000 m n.p.m., w pobliże głównego krateru (wymaga dodatkowej opłaty na miejscu, około 78 EUR za osobę). Decyzja o wjeździe zostanie podjęta w zależności od liczby chętnych. Następnie przejedziemy do urokliwej miejscowości Taormina, wiszącej na skałach i uznawanej za najbardziej renomowany kurort na wyspie. Tam będziemy mieli okazję spacerować po fascynującym, starożytnym mieście, odwiedzić Teatr Antyczny – najpiękniejszy starożytny grecki teatr we Włoszech, skąd będziemy podziwiać wspaniałe widoki na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Na koniec powrócimy do hotelu na nocleg. Trasa całego wyjazdu wyniesie około 160 km.

Dzień 3

Po zjedzeniu śniadania, udajemy się na rejs na Wyspy Liparyjskie, które są malowniczymi wysepkami o wulkanicznym pochodzeniu. Odwiedzimy Vulcano i Lipari, gdzie będziemy mieli możliwość relaksu na plaży oraz podziwiania pięknych krajobrazów. Po rejsie powrócimy do hotelu, gdzie spędzimy noc. Trasa całego wyjazdu wyniesie około 180 km.

Dzień 4

Po zjedzeniu śniadania, wyruszamy w podróż do Syrakuz, jednego z najważniejszych miast greckich w starożytności. Tam będziemy zwiedzać Park Archeologiczny, który obejmuje największy teatr na Sycylii, w którym do dzisiaj wystawiane są dramaty klasyczne. Zwiedzimy również kamieniołomy oraz słynną grotę „Ucho Dionizjusza”. Następnie przeniesiemy się do starówki, położonej na wysepce Ortigia, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć barokową katedrę, zbudowaną w dawnych murach świątyni greckiej. Kolejnym punktem naszej trasy będzie Noto, stolica sycylijskiego baroku. Spacerujemy po tym niezwykłym miasteczku, które zostało uznane przez UNESCO za zabytek klasy światowej. Na koniec powrócimy do hotelu, gdzie spędzimy noc. Trasa całego wyjazdu wyniesie około 300 km.

Dzień 5

Po zjedzeniu śniadania, opuścimy hotel i wyruszymy w podróż przez centrum wyspy, kierując się w stronę zachodniego wybrzeża. Po drodze odwiedzimy Villa del Casale, rzymską willę położoną niedaleko Piazza Armerina. Jest to jedno z najbardziej niezwykłych zabytków, słynące z przepięknych mozaikowych posadzek. Następnie udamy się do Agrigento, gdzie zwiedzimy Dolinę Świątyń – wspaniały zespół dobrze zachowanych świątyń greckich. Na koniec przejedziemy do hotelu położonego w okolicach Mazara del Vallo lub Castelvetrano, gdzie spędzimy noc. Trasa całego wyjazdu wyniesie około 400 km.

Dzień 6

Po zjedzeniu śniadania, rozpoczniemy wycieczkę po zachodniej Sycylii. Naszym pierwszym przystankiem będzie Erice – średniowieczne, kamienne miasteczko usytuowane na szczycie góry, z którego rozciąga się piękna panorama na Wyspy Egadzkie. Następnie przejedziemy nadmorską trasą, podziwiając fascynujący odcinek wybrzeża. Woda laguny jest tu płytka, a krajobraz zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, wykorzystywane do wypompowywania wody morskiej i produkcji soli. Kolejnym punktem naszej trasy będzie Marsala – dawne fenickie miasto, które słynie z produkcji mocnych, deserowych win o nazwie Marsala. Odwiedzimy tam winiarnię, gdzie będziemy mieli możliwość skosztowania wina Marsala. Po wszystkich atrakcjach powrócimy do hotelu, gdzie spędzimy noc. W tym dniu nie ma zaplanowanej obiadokolacji, ale proponujemy opcjonalny wieczór sycylijski (dodatkowo płatny). Trasa całego wyjazdu wyniesie około 220 km.

Dzień 7

Po zjedzeniu śniadania, opuścimy hotel i udamy się do Palermo, gdzie będziemy zwiedzać zaskakującą stolicę wyspy, pełną kontrastów. Zobaczymy m.in. imponującą katedrę, której budowa trwała przez wieki. Następnie przejedziemy do pobliskiego Monreale, gdzie zwiedzimy majestatyczną katedrę, pochodzącą z czasów normandzkich. Jej wnętrze zdobią ponad 6000 m2 przepięknych, złotych mozaik. Na koniec dnia przejedziemy do hotelu, położonego w północno-wschodniej części wyspy, gdzie spędzimy noc. Trasa całego wyjazdu wyniesie około 350 km.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery na lotnisko i powrót do Polski.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 19.01.2024
Powrót: 26.01.2024
Warszawa
7
Śniadania
3175 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje
 • Program turystyczny, opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Obiadokolacje
 • Wjazd na Etnę na wysokość ok. 3000 m n.p.m. (ok. 70 EUR/os.)
 • Wieczór sycylijski (ok. 55 EUR/os.)

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.2
First Minute
Sardynia, Włochy
Nicolaus Club Baia delle Mimose 4*
3650 zł za osobę
Warszawa
10.06.2024-17.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.0
First Minute
Sardynia, Włochy
Colonna Grand Hotel Capo Testa 5*
4874 zł za osobę
Kraków
23.09.2024-29.09.2024/ 6 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.0
First Minute
Sardynia, Włochy
Club Esse Palmasera Resort 4*
4360 zł za osobę
Warszawa
03.06.2024-10.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.0
First Minute
Sycylia, Włochy
Corallo Hotel Taormina 4*
3684 zł za osobę
Katowice
16.06.2024-23.06.2024/ 7 nocy