Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Spotkanie z Afryką, Kenya Bay

Spotkanie z Afryką, Kenya Bay

Kenia to kraj położony na wschodnim wybrzeżu Afryki. Jest znana z różnorodności przyrody, dzikiej fauny, wspaniałych parków narodowych i pięknych plaż nad Oceanem Indyjskim. Kenia słynie z Parku Narodowego Masai Mara, gdzie odbywa się spektakularna migracja tysięcy gnu i zebr, a także z możliwości obserwacji wielu innych dzikich zwierząt, takich jak lwy, słonie, nosorożce i lamparty. Inne popularne atrakcje to Park Narodowy Amboseli z widokiem na Kilimandżaro, Park Narodowy Tsavo East i Tsavo West, Malindi z pięknymi rafami koralowymi, oraz kultura i tradycje ludu Masajów. Kenia jest również popularnym miejscem dla miłośników trekkingu, wspinaczki górskiej i safari.

Маршрут:
 • Wylot : Warszawa Chopin 05.11.2024
 •   —  
 • Przylot : Mombasa 05.11.2024
 •   —  
 • Wylot : Mombasa 12.11.2024
 •   —  
 • Przylot : Warszawa Chopin 13.11.2024
 •   —  
Daty
Tam: 05.11.2024
Powrót: 12.11.2024
Другие даты
Objazd i wypoczynek

7 nocy

Rodzaj wyjazdu

Wycieczki objazdowe i wypoczynek

Transport

Samolot, autobus

Cena

5 752 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka na poszczególnych lotniskach przy stanowisku odpraw będzie miała miejsce 2 godziny przed planowanym wylotem samolotu. Planowane jest międzylądowanie techniczne w Egipcie lub na Cyprze, trwające około 45 minut, bez konieczności wysiadania z samolotu. Wieczorem planowany jest przylot na lotnisko Moi w Mombasie. Po odprawie paszportowej i wizowej, zostaną Państwo powitani przez rezydentów na lotnisku, którzy zajmą się organizacją transferu do wybranego hotelu.

Dzień 2 - 4

Czas pobytu w wybranym hotelu na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego będzie przeznaczony na relaks, korzystanie z kąpieli morskich oraz opalanie się. Będziecie mieć możliwość skorzystania z lokalnych wycieczek, aby zwiedzić okolicę.

Dzień 5

Po wcześniejszym śniadaniu (ewentualnie w formie pakietów), zostaniecie wykwaterowani z hotelu i przejedziecie minibusem do Parku Narodowego Tsavo West. Odległość z Mombasy Północnej wynosi około 250 km, co zajmie około 5 godzin, natomiast z Mombasy Południowej i Malindi około 7 godzin. Po przekroczeniu bramy parku rozpoczniecie pierwsze safari. Park Tsavo West charakteryzuje się rozległymi obszarami buszu i gajów akacjowych, które są domem dla setek dzikich zwierząt, takich jak słonie, lwy, bawoły, antylopy gnu, żyrafy, a nawet lamparty i nosorożce. Po lunchu będziecie mieli możliwość uczestnictwa w popołudniowym safari i obserwacji zwierząt w jednym z największych Parków Narodowych Afryki. W parku można spotkać również ogromne stada migrujących ptaków oraz tzw. „czerwone słonie” z Tsavo. Następnie zostaniecie zakwaterowani w lodgy w Tsavo, gdzie będziecie mieć obiadokolację i spędzicie noc. Trasa do lodgi wynosi około 280 km.

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu zostaniecie przetransportowani minibusem do Parku Narodowego Amboseli. Trasa wynosi około 250 km i zajmie około 6 godzin. W trakcie safari będziemy mieli okazję zobaczyć malownicze Źródła Mzima, które składają się z dwóch oczek wodnych połączonych kaskadami. Na stałe zamieszkują je hipopotamy i krokodyle. Podczas podróży zobaczymy również ogromny zastygły wylew czarnej lawy o nazwie Shetani. Park Amboseli oferuje przepiękny widok na majestatyczny „dach Afryki” – Kilimandżaro. Szczyt jest najczęściej widoczny tylko wcześnie rano i przed zachodem słońca, ponieważ przez większość dnia jest zwykle ukryty za chmurami. Po lunchu będziecie mieć okazję odbyć kolejne safari w parku, który jest znany przede wszystkim jako „kraina słoni”, ale często można tu również spotkać inne zwierzęta, takie jak lwy, hieny, gepardy, antylopy, bawoły i żyrafy. Dla chętnych istnieje możliwość odwiedzenia wioski Masajów (za dodatkową opłatą około 25 USD za osobę). W ramach programu zwiedzicie domy pasterzy Masajów, będziecie mieli okazję zobaczyć masajskie tańce i poznać zwyczaje tego plemienia. Istnieje również możliwość zakupu rękodzieła wykonanego przez Masajów. Obiadokolacja i nocleg odbędą się w lodgy w okolicach Amboseli. Trasa do lodgi wynosi około 300 km.

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu rozpoczniecie poranne safari w Parku Narodowym Amboseli. Następnie wyruszycie w podróż powrotną w kierunku Mombasy, a trasa będzie liczyć około 475 km. W godzinach wieczornych dotrzecie do Mombasy, gdzie zostaniecie zakwaterowani w hotelu o 3 gwiazdkach, takim jak Hotel Reef/Mombasa Beach lub podobny skromny hotel. Obiadokolacja będzie serwowana w hotelu. W tym dniu lunch jest płatny dodatkowo.

Dzień 8

Po śniadaniu turyści będą mieli 2 opcje do wyboru:

1- Turyści, którzy wybierają dodatkowy tydzień pobytu, zostaną przetransportowani do wybranego hotelu na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego.

2- Turyści, którzy powracają do Polski, będą mieli czas wolny i będą mieli możliwość korzystania z ogólnodostępnej infrastruktury hotelu. W cenie będą obejmować śniadanie, natomiast pozostałe usługi będą płatne dodatkowo. Po południu zostaniecie przetransportowani na lotnisko w Mombasie, a następnie odbędzie się wylot samolotem czarterowym do Polski.

Dzień 9

Międzylądowanie techniczne zostanie wykonane w Egipcie lub na Cyprze, trwające około 45 minut, bez konieczności wysiadania z samolotu. Następnie będziecie kontynuować lot do Polski, gdzie planowany jest przylot.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 05.11.2024
Powrót: 12.11.2024
Warszawa
7
Śniadanie + kolacja
5752 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem i opłaty lotniskowe;
 • zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach i lodgach 3 gwiazdkowych;
 • przejazdy minibusami;
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko (transfery możliwe bez polskojęzycznej opieki);
 • wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta w Mombasie, opiekę polskiego pilota podczas safari (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy – specjalisty podczas safari (1 osoba na busa, j. angielski), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Dodatkowo płatne:

 • wydatki własne;
 • wycieczki lokalne: wioska masajska (ok. 25 USD/os.).

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy