Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Singapur – Malezja – Tajlandia

Singapur – Malezja – Tajlandia

Singapur, oficjalnie Republika Singapuru, to małe państwo wyspiarskie położone w południowo-wschodniej Azji. Jest to jedno z najbardziej rozwiniętych i najbogatszych państw świata, znane z wysokiego poziomu życia, innowacyjności i skutecznej administracji. Singapur zajmuje powierzchnię zaledwie 719,1 km² i jest drugim najmniejszym państwem Azji, zaraz po Malediwach. Mimo swojego niewielkiego rozmiaru, Singapur jest gospodarczą potęgą, a jego gospodarka należy do najbardziej konkurencyjnych na świecie. Kraj ten jest znany jako jeden z najważniejszych globalnych centrów finansowych, handlowych i logistycznych.

Malezja to kraj położony w południowo-wschodniej Azji, składający się z dwóch części: Półwyspu Malezyjskiego i Malezji Wschodniej, która znajduje się na wyspie Borneo. Jest to kraj o różnorodnym krajobrazie, bogatej kulturze i mieszanej populacji etnicznej. Malezja graniczy z Tajlandią, Indonezją i Brunei, a także ma granicę morską z Wietnamem i Filipinami. Składa się z 13 stanów i trzech terytoriów federalnych, a Kuala Lumpur jest stolicą kraju.

Tajlandia, oficjalnie znana jako Królestwo Tajlandii, to kraj położony w Azji Południowo-Wschodniej. Jest to popularna destynacja turystyczna, słynąca z pięknych plaż, tętniących miast, bogatej kultury i zabytków. Tajlandia graniczy z Mjanmą (Birmą), Laosem, Kambodżą i Malezją, a na południu ma dostęp do Morza Andamańskiego i Zatoki Tajlandzkiej. Bangkok, stolica kraju, jest ważnym ośrodkiem politycznym, gospodarczym i kulturalnym.

Маршрут:
  • Wylot: Warszawa-Chopin 27.02.2024
  •   —  
  • Przylot: Singapur 28.02.2024
  •   —  
  • Wylot: Bangkok 11.03.2024
  •   —  
  • Przylot: Warszawa-Chopin 12.03.2024
  •   —  
OBJAZD I WYPOCZYNEK

12 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, łódź

CENA

9 990 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Wylot z Polski.

Dzień 2

Przylot do Singapuru i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu, spotkanie informacyjne. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu rozpocznie się całodzienne zwiedzanie Singapuru. Pierwszym przystankiem będzie przejazd przez dawną dzielnicę kolonialną, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć najważniejsze obiekty rządowe państwa, takie jak budynek parlamentu, Sąd Najwyższy, ratusz miejski oraz słynny budynek Klubu Krykieta. Kolejnym punktem na trasie będzie słynny Merlion – ikona Singapuru, będący połączeniem ryby i lwa. Następnie odwiedzimy chińską dzielnicę, gdzie znajduje się najstarsza buddyjsko-taoistyczna świątynia w mieście – Thian Hock Keng. Po zwiedzeniu świątyni udamy się do Narodowego Ogrodu Orchidei, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać ponad 20 tysięcy odmian tych przepięknych kwiatów. Popołudniu skierujemy się do dzielnicy „Małe Indie”, gdzie w sercu Singapuru będziemy mogli poczuć się jak w Indiach, otoczeni sprzedawcami przypraw i kolorową biżuterią. Na zakończenie dnia przejdziemy się po futurystycznym kompleksie ogrodowym – Gardens By The Bay, położonym nad Zatoką Marina (wstęp do palmiarni oraz na punkt widokowy płatne dodatkowo – około 36 SGD). Wieczorem będzie możliwość dla chętnych wjazdu na punkt widokowy na szczycie hotelu Marina Sands Bay (płatne dodatkowo – około 25 SGD). Nocleg odbędzie się w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu nastąpi transfer na lotnisko i przelot do stolicy Malezji – Kuala Lumpur. Po przylocie odwiedzimy Jaskinię Batu, ważne miejsce pielgrzymkowe dla wyznawców hinduizmu. Ten unikalny kompleks świątynny znajduje się w wapiennych formacjach skalnych i jest uznawany za „malezyjską Jasną Górę” (do głównej świątyni prowadzi 272 stopnie). Popołudniu przejedziemy do centrum Kuala Lumpur, gdzie będziemy mogli zobaczyć słynne bliźniacze wieże Petronas Towers (możliwość wjazdu na wieżę dla chętnych – dodatkowo płatne), Pałac Królewski, narodowy meczet Masjid Negara (obejrzymy go tylko z zewnątrz), Plac Niepodległości oraz budynek Sułtana Abdula Samada, obecnie siedzibę Sądu Najwyższego. Późnym popołudniem nastąpi transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wyruszymy na północ od stolicy Malezji do gór Camerona, które są sercem malezyjskiej krainy herbaty oraz najwyżej położonym obszarem w kraju (o wysokościach przekraczających 1500 m n.p.m.). Podczas wycieczki odwiedzimy takie miejsca jak dolinę róż, plantację herbaty oraz jedną z najstarszych fabryk produkujących ten szlachetny napój. Dodatkowo odwiedzimy farmę motyli, gdzie będziemy mogli podziwiać ich piękno. Na nocleg zatrzymamy się w hotelu w Cameron Highlands.

Dzień 6

Po śniadaniu wrócimy do Kuala Lumpur. W drodze powrotnej zatrzymamy się, aby zobaczyć malowniczo położoną świątynię buddyjską Sam Poh Tong, która znajduje się w jaskini i imponuje posągiem leżącego Buddy. Po południu będziesz mieć czas wolny na zakupy i samodzielne odkrywanie uroków stolicy Malezji. Nocleg odbędzie się w Kuala Lumpur.

Dzień 7

Po śniadaniu nastąpi transfer na lotnisko i przelot do Tajlandii. Po przylocie do Bangkoku zostaniesz przetransportowany do hotelu, gdzie odbędzie się spotkanie informacyjne. Wieczorem istnieje możliwość uczestnictwa w kolacji na spacerowym statku po rzece Chao Phraya (opcjonalne – około 50 USD na osobę). Nocleg odbędzie się w hotelu.

Dzień 8

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy Tajlandii, które są znane jako „klejnoty Bangkoku”. Najpierw odwiedzimy słynną świątynię Wat Traimit, która jest znana z olbrzymiego posągu Buddy ze złota. Następnie udamy się do Wat Phra Kheo, gdzie znajduje się posąg Szmaragdowego Buddy. Kolejnym punktem naszej trasy będzie Wielki Pałac, gdzie będziemy mogli podziwiać jego imponującą architekturę. Zwiedzimy również Wat Po, najstarszą buddyjską świątynię królewską w Bangkoku, gdzie znajduje się ogromny posąg leżącego Buddy. Następnie będziemy mieli okazję odbyć rejs łodzią po rzece Chao Praya i sieci kanałów w prawobrzeżnej części miasta. Po tym zatrzymamy się w fabryce wyrobów jubilerskich. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do hotelu. Wieczorem istnieje opcja uczestnictwa w kolacji w restauracji na 78. piętrze najwyższego budynku w Bangkoku – BAiyoke Sky (opcjonalne – około 40 USD na osobę). Nocleg odbędzie się w hotelu.

Dzień 9

Macie wolny czas na zakupy i samodzielne zwiedzanie Bangkoku. Dla zainteresowanych istnieje opcja (opcjonalna – około 150 USD na osobę) wykupienia dwudniowej wycieczki z noclegiem nad Rzeką Kwai. Podczas wycieczki do prowincji Kanchanaburi odwiedzimy plantacje palm kokosowych, targ wodny Damnoen Saduak oraz Królewskie Centrum Rękodzieła Tajskiego. Po dotarciu nad rzekę Kwai będzie okazja, aby przejść się po słynnym moście. Istnieje również możliwość zjedzenia obiadu (opcjonalnie – około 10 USD na osobę) w restauracji położonej na wodzie. Następnie odwiedzimy wioskę słoni, gdzie będziesz miał możliwość przejażdżki (opcjonalnie – około 28 USD na osobę). Kolejnym punktem będzie jaskinia Kao Sai, gdzie znajduje się posąg Buddy oraz drewniane części mostów, tworzących słynną „kolej śmierci”. Następnie popłyniemy łodzią w górę rzeki Kwai do hotelu, który znajduje się na tratwach, gdzie spędzimy noc w atmosferze egzotycznej dżungli. Wieczorem odbędzie się kolacja oraz będzie możliwość uczestnictwa w pokazie tańców i muzyki plemienia Monów (opcjonalnie – około 5 USD na osobę).

Dzień 10

Część grupy, która pozostaje w Bangkoku, po śniadaniu zostanie przetransportowana do Pattayi. Na Rzece Kwai odbędziemy wyprawę do prawdziwej, tropikalnej dżungli oraz do wioski Monów. Po powrocie do hotelu będziesz miał możliwość spłynięcia Rzeką Kwai na tratwach. Następnie odwiedzimy Park Narodowy Erawan, który słynie z najpiękniejszych wodospadów Tajlandii. Po obiedzie (opcjonalnie – około 10 USD na osobę) w lokalnej restauracji, udamy się do Pattayi, gdzie spędzimy kilka dni na relaksie. Nocleg odbędzie się w Pattayi.

Dzień 11-13

Macie wolny czas w jednym z najbardziej znanych kurortów Tajlandii – Pattayi. Możesz cieszyć się plażowaniem i skorzystać z opcjonalnych wycieczek fakultatywnych. Pattaya jest popularnym miejscem wypoczynkowym i doskonałym miejscem dla miłośników rozrywki i życia nocnego. Zachęcamy również do odwiedzenia buddyjskich klasztorów Wat Yanasangwararam oraz posągu Wielkiego Buddy, z którego roztacza się wspaniały widok na całe wybrzeże. Warto również spróbować tradycyjnego tajskiego masażu oraz obejrzeć pokaz walki boksu tajskiego.

Dzień 14

Wczesnym rankiem udajemy się na lotnisko w Bangkoku, zakończenie programu i wylot do Polski.

Dzień 15

Lądowanie na lotnisku w Warszawie.

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy