Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Siedem niesamowitości Jukatanu

Siedem niesamowitości Jukatanu

Meksyk to fascynujące państwo w Ameryce Środkowej, położone na południu kontynentu. Jest znane z bogatej historii, kultury i pięknych krajobrazów. Meksyk oferuje niezwykłe zabytki, takie jak starożytne ruiny Majów, kolonialne miasta, jak Meksyk czy Oaxaca, oraz spektakularne plaże na wybrzeżu Morza Karaibskiego i Pacyfiku. Kuchnia meksykańska jest uznawana za jedną z najsmaczniejszych na świecie, słynna z tacos, guacamole, salsy i aromatycznych przypraw. Kolorowe festiwale, takie jak Día de los Muertos (Dzień Zmarłych), są ważnym elementem kultury meksykańskiej. Meksyk to również dom dla różnorodnych ekosystemów, w tym dżungli, pustyń i gór, które przyciągają miłośników przyrody i podróżników z całego świata.

Маршрут:
  • Wylot: Warszawa Chopin 01.12.2024
  •   —  
  • Przylot: Cancun 01.12.2024
  •   —  
  • Wylot: Cancun 08.12.2024
  •   —  
  • Przylot: Warszawa Chopin 08.12.2024
  •   —  
Daty
Tam: 01.12.2024
Powrót: 08.12.2024
Другие даты
Objazd i wypoczynek

7 nocy

Rodzaj wyjazdu

Wycieczki objazdowe

Transport

Samolot, autokar

Cena

8 600 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw odbywa się na 3 godziny przed planowanym wylotem samolotu. Przelot odbywa się samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym w rejsie bezpośrednim do Cancun. Po przylotcie do Cancun, przeprowadzana jest odprawa paszportowa, a następnie spotyka się z pilotem. Po spotkaniu następuje transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, gdzie serwowana jest kolacja, a po niej można się zrelaksować i odpocząć.

Dzień 2

Po śniadaniu, udajemy się do Chichen Itza, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedlamy liczne atrakcje, takie jak schodkowa piramida Kukulkan, ściana trupich czaszek, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Dla zainteresowanych istnieje opcja (za dodatkową opłatą około 28 USD/os.) zwiedzenia jednej z wielu krasowych „studni” na Jukatanie, znanych jako cenote. Zachęcamy do skorzystania z możliwości kąpieli w krystalicznie czystej wodzie cenote (prosimy o przygotowanie ręczników i strojów kąpielowych). Osoby, które nie będą uczestniczyć w zwiedzaniu cenote, będą miały czas wolny w Chichen Itza. Następnie przeniesiemy się do miasteczka Izamal, które jest całkowicie pomalowane na żółto-biało jako hołd dla pielgrzymki papieża Jana Pawła II do tego miejsca. Na koniec dnia udajemy się do Meridy, gdzie zjemy kolację i spędzimy noc. (Trasa około 360 km).

Dzień 3

Po śniadaniu, rozpoczynamy spacer po historycznym centrum Meridy. Zwiedzimy kolonialne kamienice, charakterystyczny dla Nowego Świata układ urbanistyczny, imponującą katedrę oraz główny plac zocalo. Dodatkowo, zapraszamy na romantyczną przejażdżkę dorożkami po Paseo de Montejo, głównej paradnej ulicy, przy której znajdują się kolonialne pałace baronów sizalowych. Następnie będziecie mieć czas wolny, aby cieszyć się atmosferą historycznego centrum. Dla zainteresowanych (za dodatkową opłatą około 70 USD/os.), proponujemy wycieczkę do Celestun. Tam znajduje się jeden z najbardziej fascynujących rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją dla kolonii flamingów, pelikanów i kormoranów (zwiedzanie odbywa się podczas rejsu). Po rezerwacie udajemy się do rybackiej wioski Celestun, gdzie będziecie mieć chwilę wolnego czasu na plaży i możliwość spróbowania lokalnych owoców morza. Następnie wracamy do hotelu w Meridzie. (Trasa około 200 km).

Dzień 4

Po śniadaniu, udacie się na teren hacjendy, gdzie nadal prowadzona jest produkcja sizalu. Będziecie mieli okazję zapoznać się z całym procesem produkcji – od zbioru włókna, przez suszenie, aż do maszynowego splatania włókien i uzyskania gotowego produktu. Następnie odwiedzicie wioskę Becal, słynącą z wyplatania kapeluszy panama, oraz zwiedzicie osadę Pomuch, która zachowała niezwykłe tradycje związane z pochówkami. W trakcie podróży przejedziecie również przez osady zamieszkałe przez Menonitów. Kolacja i nocleg odbędą się w Uxmal lub Meridzie. (Trasa około 250 km).

Dzień 5

Po śniadaniu rozpoczniecie zwiedzanie strefy archeologicznej Uxmal, gdzie będziecie mieli okazję zobaczyć takie miejsca jak Pałac Gubernatora, Świątynia Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek, które wyróżniają się unikalnym stylem architektonicznym. Następnie odwiedzicie muzeum poświęcone kakao, gdzie dowiecie się więcej o procesie produkcji tego świętego napoju Majów oraz będziecie mieli możliwość degustacji pitnej czekolady wzbogaconej lokalnymi przyprawami. Po tym przejedziecie nad Morze Karaibskie, w okolice urokliwej miejscowości wypoczynkowej Mahahual. Tam oczekuje na was kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa około 350 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wyruszycie w stronę Bacalar, malowniczego miasta położonego nad jeziorem znanym jako Laguna Siedmiu Kolorów. Podczas rejsu po jeziorze poznacie historię piratów, którzy najeżdżali te tereny, będziecie podziwiać różnorodną florę regionu oraz będziecie mieć okazję zanurzyć się w krystalicznej wodzie laguny. Po powrocie do hotelu będziecie mieli czas na relaks. Wieczorem czeka na was kolacja i nocleg w Mahahual. (Trasa około 160 km).

Dzień 7

Dzień wolny, który możecie poświęcić na relaks i wypoczynek na pięknych, śnieżnobiałych plażach wybrzeża Morza Karaibskiego. Dla zainteresowanych proponujemy wycieczkę do pobliskiego Belize (za dodatkową opłatą około 270 USD/osoba). W ramach wycieczki odwiedzicie lokalny bazar w Orange Walk, aby poznać smaki belizyjskiej kuchni. Następnie wyruszymy szybkimi motorowymi łodziami wzdłuż rzeki New River do ukrytych w gęstej dżungli ruin Lamanai. Było to jedno z najdłużej zamieszkanych miast Majów, opuszczone dopiero w XVII wieku. Podczas wycieczki zobaczycie m.in. Świątynię Jaguara, Świątynię Maski i Wysoką Świątynię. W cenie wycieczki wliczony jest lunch. Po powrocie do hotelu w Mahahual będziecie mieli czas na odpoczynek. Wieczorem czeka na was kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8

Po śniadaniu (opcjonalnie dostępne w formie pakietu) rozpoczniemy przejazd wzdłuż Riwiery Maya. W zależności od godziny lotu, zatrzymamy się w centrum Tulum, gdzie będziecie mieli okazję spacerować po lokalnych targach i poczuć atmosferę tego urokliwego miejsca. Następnie przetransportujemy was na lotnisko w Cancun, skąd rozpoczniecie podróż powrotną do Polski samolotem czarterowym LOT-u (bezpośredni rejs). Dla Klientów, którzy pozostają na dalszy wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya, zapewnimy transfer do wybranego hotelu (możliwy transfer przez lotnisko).

Dzień 9

Przylot do Polski.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 01.12.2024
Powrót: 08.12.2024
Warszawa
7
Śniadanie + kolacja
8600 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

-Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun, opłaty lotniskowe

-Zakwaterowanie w hotelach zgodnie z programem (7 rozpoczętych dób hotelowych w części objazdowej, przy wyborze dodatkowego tygodnia 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu)

-Transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem

-Wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota na miejscu, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NNW, KL i bagaż).

Dodatkowo płatne:

-Zobaczenie jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych – cenota (ok. 28 USD/os.)

-Celestun (ok. 70 USD/os.)

-Wycieczka do pobliskiego Belize (ok. 270 USD/os.)

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy