Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Senegambia – spotkanie z lwami na spacerze

Senegambia – spotkanie z lwami na spacerze

Senegal jest krajem położonym na zachodnim wybrzeżu Afryki, graniczącym z Mauretanią, Maliem, Gwineą, Gwineą-Bissau i Gambią. Jest to jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w regionie i słynie z wielokulturowości, gościnności i bogatej kultury.

Gambia jest niewielkim państwem w zachodniej Afryce, leżącym wzdłuż rzeki Gambia. Graniczy z Senegalem i jest jedynym krajem na świecie, którego nazwa rozpoczyna się od litery „G”, a kończy na „A”. Choć terytorium Gambii jest stosunkowo małe, kraj ten oferuje wiele atrakcji turystycznych i fascynującą kulturę.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 13.12.2024
 •   —  
 • Przylot: Banjul 13.12.2024
 •   —  
 • Wylot: Banjul 20.12.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 21.12.2024
 •   —  
Daty
Tam: 13.12.2024
Powrót: 20.12.2024
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

7 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, łódź

CENA

5 230 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul.

Dzień 2

Po śniadaniu, macie czas na relaks i dostosowanie się do nowego otoczenia. Możecie cieszyć się plażowaniem, kąpielami w wodzie i opalaniem się na słońcu, jednocześnie odkrywając okolicę. Wieczorem możecie zjeść smaczną kolację i zatrzymać się na nocleg w jednym z popularnych nadmorskich kurortów.

Dzień 3

Po śniadaniu, udacie się do Rezerwatu przyrody – świętego lasu – Makasutu. Podczas malowniczej wycieczki łodzią po namorzynowych zaroślach, będziecie mieli okazję odkryć niesamowite bogactwo tego ekosystemu. Spacerując po lesie, dowiecie się więcej o różnych gatunkach drzew i krzewów oraz ich zastosowaniu w medycynie tradycyjnej. Poznacie również proces pozyskiwania soku palmowego, z którego wytwarza się specjalne wino. Będziecie mogli skosztować tego unikalnego napoju podczas degustacji, a jeśli macie odwagę, spróbować swoich sił w wspinaczce na palmę. W trakcie wycieczki odwiedzicie miejscowego czarownika Marabouta, który za niewielką opłatą oferuje rozwiązania dla naszych trosk i problemów. Podczas lunchu, będącego degustacją lokalnych potraw, będziecie mogli podziwiać pokaz afrykańskich tańców. Po południu przemieszczycie się do stolicy Banjul. Podczas przejazdu przez miasto zatrzymacie się przy Łuku Triumfalnym, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Następnie odwiedzicie pełen życia, kolorowy targ afrykański – Albert Market. Handel i wymiana towarów trwają tam praktycznie przez cały czas, a na stoiskach pojawiają się świeże owoce, ryby, skóry, meble i artykuły codziennego użytku. Wieczorem będziecie mogli skosztować lokalnej kolacji i zatrzymać się na nocleg. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 4

Po śniadaniu, wykwaterujecie się z hotelu i uda się do portu, skąd popłyniecie do miejscowości Albreda, która niegdyś była francuskim punktem handlowym nad rzeką Gambia. Podczas zwiedzania zobaczycie Muzeum Niewolnictwa, kościół (jeden z pierwszych w Gambii) oraz flagę wolności. Następnie, kontynuując rejs, dotrzecie do wioski Juffureh, gdzie znajduje się dom słynnego niewolnika Kunta Kinteh. Kolejnym punktem programu będzie rejs łodzią na wyspę St. James, obecnie znana jako Wyspa Kunta Kinteh, która była kolonią Kurlandzką w XVII wieku. Na wyspie znajduje się fort James, który wraz z całą wyspą został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wody Gambii są ważnym szlakiem transportowym (szczególnie dla eksportu orzeszków ziemnych) oraz domem dla wielu zwierząt. Możecie spotkać hipopotamy, krokodyle i delfiny. W trakcie wycieczki zostanie podany lunch na pokładzie statku. Po zakończeniu rejsu przejedziecie w kierunku Senegalu i zakwaterujecie się w hotelu położonym w dorzeczu rzeki Saloum. Wieczorem odbędzie się kolacja, a następnie nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzeiń 5

Po śniadaniu wyruszycie na rejs łodzią motorową po rzece Saloum, przepływającą przez lasy namorzynowe. Podczas tej wyprawy będziecie mieli okazję podziwiać skupiska mangrowców, które żyją w słonym środowisku, filtrując wodę za pomocą swoich korzeni. Te korzenie są domem dla kolonii ostryg. Przez jedną z odnóg rzeki Saloum przybliżycie się do mangrowców, aby móc je dokładniej obserwować. Następnie odwiedzicie Wyspę Baobabów, która słynie z pięknej panoramy rzeki Saloum i wiekowych drzew baobabów. Kolejnym przystankiem będzie wyspa ptaków, oddzielona od reszty lasu, gdzie można zaobserwować czaple białe, czaple refowe, kormorany i zimorodki, które nocują na wyspie. Po południu zwiedzicie Park Fathala, gdzie będziecie mieli możliwość odbycia safari (dostępne sezonowo) i podziwiania zwierząt w ich naturalnym środowisku. W parku istnieje szansa spotkania zebr, żyraf, guźca, antylopy, nosorożca, gerezy rudych, koczkodanów zielonych oraz wielu gatunków ptaków zamieszkujących wysokie drzewa mahoniowe. Jedną z największych atrakcji parku będzie ekscytujący spacer z lwami. Senegal jest jednym z pięciu miejsc na świecie, gdzie można tego doświadczyć. Po zakończeniu wycieczki powrócicie do hotelu, gdzie będzie czekała na was kolacja i nocleg. (Trasa ok. 90 km).

Dzień 6

Po śniadaniu opuścicie hotel i udacie się do miejscowości Barra w Gambii, gdzie przejedziecie promem do Banjulu. Ta przeprawa promowa stanowi niezwykle ważne połączenie komunikacyjne między północnym i południowym Senegalem, przecinając terytorium Gambii. Następnie kontynuujecie podróż w kierunku Giborroh, gdzie znajduje się przejście graniczne z południowym Senegalem. Prowincja Casamance, zwana również „spichlerzem Senegalu”, zachwyca licznymi polami ryżowymi, ogromnymi baobabami, lasami palmowymi, drzewami kapokowymi, mangrowcami i drzewami nerkowca. W trakcie podróży zatrzymacie się w Ziguinchor, stolicy prowincji Casamance. To miasto, zamieszkałe głównie przez plemię Diola, kiedyś było jednym z głównych portów, gdzie handlowano i przemycono niewolników. Obecnie jest ważnym miejscem eksportu orzeszków ziemnych. Tutejsze uprawy czynią Senegal jednym z największych światowych producentów. Zatrzymacie się również w jednej z restauracji nad rzeką, aby zrelaksować się. W pobliskich skupiskach drzew kapokowych możecie zaobserwować liczne rodziny dławigadów afrykańskich. Kontynuując podróż, dotrzecie do urokliwego Cap Skirring, gdzie zakwaterujecie się w hotelu nad wybrzeżem Atlantyku. Wieczorem będzie czekała na was kolacja i nocleg. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 7

Po śniadaniu udacie się na wycieczkę na Wyspę Ehidje, która jest zamieszkiwana przez ostatnich Diolów o czystej krwi. Przeprawicie się łódką po dzikim dorzeczu rzeki Casamance, znanym jako Bolong. Podczas tej wycieczki zobaczycie wiele interesujących miejsc, takich jak Święte Drzewo Kapokowe, które ma duże znaczenie sakralne dla mieszkańców wyspy. To właśnie tutaj składane są dary duchom opiekuńczym. Dowiecie się również o roli duchów w życiu mieszkańców Afryki, a także o fetyszyzmie i animizmie. W trakcie wycieczki będziecie mieli okazję skosztować świeżo upieczonych ostryg, które są poławiane przez lud Diola w pobliskich namorzynach. Po tym intensywnym programie będziecie mogli odpocząć, delektując się kolacją i spędzając noc na wyspie. (Trasa ok. 80 km).

Dzeiń 8

Śniadanie, transfer  w kierunku Gambii . Po przyjeździe istnieje możliwość wynajmu pokoju hotelowego z prysznicem (za dodatkową dopłatą ok. 20 EUR/para) w jednym z hoteli w Banjul, jeżeli hotel będzie dysponował wolnymi miejscami. Transfer na lotnisko, powrót do Polski. Dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu (trasa ok. 210km).

Dzeiń 9

Przylot do Polski.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 13.12.2024
Powrót: 20.12.2024
Warszawa
7
Śniadanie + kolacja
5230 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem, opłaty lotniskowe
 • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar)
 • Zakwaterowanie w hotelach
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Program turystyczny, opiekę pilota
 • Ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Bilety wstępu, napiwki płatne pilotowi na miejscu (ok. 175 EUR/os.)
 • Napiwki, tragarze (ok. 45 EUR/os.)
 • Opłata za ochronę lotniska (40 EUR/os)

 

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy