Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Sardynia i Korsyka: Przygoda w Szmaragdowym Raju

Sardynia i Korsyka: Przygoda w Szmaragdowym Raju

Zaplanuj niezapomniane wakacje na Sardynii i Korsyce – dwóch rajskich wyspach Morza Śródziemnego! Te wyjątkowe miejsca zapewniają niepowtarzalne doświadczenia, łącząc piękno przyrody, kulturowe skarby i relaksujące plaże. Sardynia wyróżnia się bajecznie turkusowymi wodami i niezwykłymi formacjami skalnymi, które zachwycają miłośników przyrody. Na Korsyce natomiast czekają na Ciebie malownicze góry, urokliwe wioski i dzikie plaże. Oba miejsca obfitują w historię, zabytki oraz tradycyjną kuchnię, która zachwyci Twoje podniebienie. Zrelaksuj się na piaszczystych plażach, odkryj urokliwe zatoczki, wędruj górskimi szlakami i poznaj lokalną kulturę. Sardynia i Korsyka to prawdziwe Szmaragdowe Perły, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia. Wybierz się na tę podróż marzeń i doświadcz piękna i magii tych wysp!

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 03.06.2024
 •   —  
 • Przylot: Sardynia - Olbia 03.06.2024
 •   —  
 • Wylot: Sardynia - Olbia 10.06.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 10.06.2024
 •   —  
Daty
Tam: 03.06.2024
Powrót: 10.06.2024
Другие даты
Objazd i wypoczynek

7 nocy

Rodzaj wyjazdu

Wycieczki objazdowe

Transport

Samolot, autobus, statek

Cena

3 850 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Przylot do Olbii, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w ok. Tempio Pausania, nocleg. (Trasa ok. 55 km).

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się do Santa Teresa di Gallura, a następnie przeprawiemy się promem na Korsykę. Zwiedzimy urokliwe miasto Bonifacio, które malowniczo położone jest na wysokich klifach zbudowanych z wapienia. W ramach programu odbędziemy spacer wąskimi i krętymi uliczkami miasta, a także będziecie mieć czas wolny, podczas którego zachęcamy do skorzystania z rejsu wokół zatoki Bonifacio (płatny dodatkowo). Następnie powrócimy promem na Sardynię i wrócimy do hotelu na nocleg. Trasa ta wyniesie około 130 kilometrów.

Dzień 3

Po śniadaniu opuścimy hotel i udamy się do Castelsardo. Zwiedzimy to urokliwe miasto, które jest pięknie położone na skalistym wzgórzu nad malowniczą zatoką. Zobaczymy pozostałości zamku Doria oraz spacerujemy wąskimi uliczkami średniowiecznego miasteczka. W pobliżu Castelsardo zobaczymy również Roccia del Elefante, skalną formację przypominającą wyglądem słonia, która jest symbolem miasta. Następnie udajemy się do Alghero, nazywanego „małą Barceloną”. Miasto to słynie z wyrobów z koralów, pysznej langusty po katalońsku oraz zachwycających widoków. Zwiedzimy historyczne centrum miasta, które jest pełne pięknych przykładów gotyku katalońskiego oraz bogatej historii. Będziecie mieli również czas wolny na spacer po starej części miasta w okolicy malowniczego portu. Następnie przepłyniemy łodzią do Groty Neptuna, uznawanej za jedną z najpiękniejszych groty w basenie Morza Śródziemnego. Na koniec przejedziemy do hotelu w okolicach Sassari, gdzie spędzimy noc. Trasa ta wyniesie około 170 kilometrów.

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się do kościoła Santa Trinita di Saccargia, znanego również jako Matka Boska od Łaciatej Krowy. Ten wspaniały przykład architektury romańsko-pizańskiej posiada dwunastowieczne freski, które będziemy mieli okazję zobaczyć. Następnie przejedziemy do Bosy, jedynego miasta na wyspie położonego nad sławną rzeką Temo. Zwiedzimy dzielnicę Sa Piana, gdzie znajdują się wysokie, kolorowe domy i wąskie uliczki otaczające podnóże wzgórza, na którego szczycie znajduje się Castello Malaspina. Zobaczymy również dawne Wolne Miasto Sa Piatta z eleganckimi domami, które stoją na brzegu. Po południu przejedziemy na jedną z pobliskich plaż, gdzie będziecie mieli czas wolny na plażowanie. Dla zainteresowanych, za dodatkową opłatą, istnieje możliwość zwiedzenia Tharros – ruiny miasteczka założonego kiedyś przez Kartagińczyków. Tam można podziwiać najlepiej zachowane fragmenty rzymskich murów na Sardynii. Wieczorem przejedziemy do hotelu w okolicach Oristano, gdzie spędzimy noc. Trasa ta wyniesie około 280 kilometrów.

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się do Cagliari, tętniącej życiem stolicy Sardynii. W ramach programu odbędziemy spacer po dzielnicy Castello, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć mury obronne z Wieżą Słonia oraz katedrę w stylu toskańskim. Poznamy również bogatą historię miasta, która odzwierciedla się w jego architekturze. Następnie będziecie mieli czas wolny do dyspozycji w jednej z dzielnic Cagliari. Przejedziemy do Barumini, gdzie znajduje się jedno z najlepiej zachowanych kompleksów z epoki cywilizacji Nuraga – Santu Antine, znane także jako Su Nuraxi. To miejsce zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Po zwiedzaniu powrócimy na nocleg do hotelu w okolicach Oristano. Trasa ta wyniesie około 280 kilometrów.

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się do regionu Barbagia, górskiego, tajemniczego i dzikiego, który znajduje się w sercu Sardynii. W drodze odwiedzimy Studnię Świętej Krystyny, położoną w dawnej osadzie nuragijskiej, gdzie będziemy mieli okazję dowiedzieć się więcej o dawnym kulte wody. Następnie przejedziemy do Orgosolo, malowniczego miasta w górach Gennargentu, które kiedyś było nazywane „stolicą bandytów” i obecnie jest popularne wśród turystów. Orgosolo słynie z murali, które pojawiły się na ścianach domów w latach 70. XX wieku. Po południu zapraszamy na typowy plenerowy obiad u pasterzy, gdzie będziemy mieli okazję skosztować specjałów kuchni sardyńskiej. W późnym popołudniu przejedziemy do hotelu w okolicach Tempio Pausania, gdzie spędzimy noc. Trasa ta wyniesie około 375 kilometrów.

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się do portu w Palau, skąd przeprawimy się promem na wyspę Maddalena, należącą do archipelagu o tej samej nazwie. Następnie odwiedzimy wyspę Caprera, gdzie będziemy mieli okazję zwiedzić dom-muzeum Giuseppe Garibaldiego, bohatera narodowego Włoch. Przejedziemy panoramiczną trasą wzdłuż wybrzeża i będziemy mieli czas wolny do dyspozycji w centrum historycznym miasta Maddalena. Następnie powrócimy do Palau. Popołudnie spędzimy na słynnym Szmaragdowym Wybrzeżu. Przejedziemy pociągiem do Porto Cervo, stolicy Consorzio Costa Smeralda, które zostało założone w latach sześćdziesiątych XX wieku przez Aga Khana i stało się miejscem wypoczynku dla księcia i jego zamożnych przyjaciół. Zobaczymy tam wspaniałe willi, imponujące jachty cumujące w porcie, ekskluzywne butiki oraz słynną Piazzettę, gdzie spotyka się elita społeczna. Wieczorem powrócimy do hotelu na nocleg. Trasa ta wyniesie około 190 kilometrów.

Dzień 8

Po śniadaniu zostaniecie wykwaterowani z hotelu. Następnie będą dostępne następujące transfery:

 • Dla klientów, którzy pozostają na drugi tydzień wypoczynku w regionie Alghero: przejazd do wybranego hotelu (w niektórych terminach transfer może odbyć się przez lotnisko). Będziecie mieć pobyt w dniach od 8. do 14. dnia, a w 15. dniu odbędzie się wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godzinie 14:00 i kończą o 10:00.
 • Dla klientów, którzy powracają do Polski: transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 03.06.2024
Powrót: 10.06.2024
Warszawa
7
Śniadania
3850 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem czarterowym
 • Opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • Przeprawy promowe Sardynia – Korsyka – Sardynia
 • 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje
 • Program turystyczny, opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu
 • Ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Obiadokolacje
 • Rejs w Bonifacio (ok. 35 EUR/os.)

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.2
First Minute
Sardynia, Włochy
Nicolaus Club Baia delle Mimose 4*
3650 zł za osobę
Warszawa
10.06.2024-17.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.0
First Minute
Sardynia, Włochy
Colonna Grand Hotel Capo Testa 5*
4874 zł za osobę
Kraków
23.09.2024-29.09.2024/ 6 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.0
First Minute
Sardynia, Włochy
Club Esse Palmasera Resort 4*
4360 zł za osobę
Warszawa
03.06.2024-10.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.0
First Minute
Sycylia, Włochy
Corallo Hotel Taormina 4*
3684 zł za osobę
Katowice
16.06.2024-23.06.2024/ 7 nocy