Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Poszukiwacze Zapomnianych Świątyń

Poszukiwacze Zapomnianych Świątyń

Kambodża, oficjalnie znana jako Królestwo Kambodży, to kraj położony w południowo-wschodniej Azji. Jest znana z bogatej historii, wspaniałych zabytków i pięknych krajobrazów. Jego najsłynniejszym zabytkiem jest kompleks świątyń Angkor Wat, będący największym sakralnym zespołem budowli na świecie. Kambodża posiada także wiele innych unikalnych świątyń i zabytków, które przyciągają turystów z całego świata. Tajlandia, oficjalnie znana jako Królestwo Tajlandii, to kraj położony w Azji Południowo-Wschodniej. Jest jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych na świecie ze względu na swoje piękne plaże, kulturowe skarby, bogactwo kuchni i przyjazność ludzi.

Tajlandia jest znana z mistycznego miasta Bangkok, które pulsuje energią, z pięknymi świątyniami, tętniącymi bazarami i nowoczesnymi wieżowcami. Tajskie świątynie, takie jak Wielki Pałac Królewski i Świątynia Szmaragdowego Buddy, zachwycają swoją architekturą i religijnym znaczeniem.

Маршрут:
  • Wylot: Warszawa Chopin 26.02.2024
  •   —  
  • Przylot: Bangkok 27.02.2024
  •   —  
  • Wylot: Bangkok 04.03.2024
  •   —  
  • Przylot: Warszawa Chopin 04.03.2024
  •   —  
Objazd i wypoczynek

7 nocy

Rodzaj wyjazdu

Wycieczki objazdowe

Transport

Samolot, autokar, łodzie

Cena

7 620 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka odbędzie się na stanowisku odpraw na 3 godziny przed planowanym wylotem samolotu. Wylot nastąpi samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym, zapewniającym bezpośredni rejs do Bangkoku.

Dzień 2

Po przylocie do Bangkoku, zostanie przeprowadzona odprawa paszportowa, a następnie zapewniony będzie transfer do hotelu. Po przyjeździe będziecie mieli możliwość zakwaterowania w hotelu i odpoczynku po podróży. Wieczorem zostanie zorganizowana kolacja w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu w hotelu rozpocznie się zwiedzanie Bangkoku. Program obejmować będzie wizytę w następujących miejscach: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, który obejmuje również Wat Phra Kaeo – świątynię, gdzie przechowywany jest słynny tajski posąg Buddy, niewielki Budda Szmaragdowy. Po zwiedzaniu zostanie podany lunch. W popołudniowych godzinach odbędzie się wycieczka po Klongach – rejs łodzią po kanałach, które kiedyś stanowiły alternatywny system komunikacyjny w Bangkoku. Wieczorem, dla zainteresowanych, będzie możliwość wzięcia udziału w rejsie statkiem po Menamie z kolacją w formie bogatego bufetu (dodatkowo płatny, około 2000 THB/os lub około 65 USD/os). Nocleg odbędzie się w hotelu.

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu zaplanowany jest transfer autokarem na granicę pomiędzy Tajlandią i Kambodżą. Tam zostanie przeprowadzona odprawa wizowo-paszportowa, a następnie przejedziecie do Siem Reap, które znajduje się zaledwie 7 km od świątyń Angkor. Po przyjeździe do Siem Reap, będziecie mieli możliwość zakwaterowania w hotelu, a wieczorem odbędzie się kolacja i nocleg. Całkowita trasa wynosi około 430 km.

Dzień 5

Po śniadaniu rozpocznie się zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów rozkwitu imperium Khmerów, zlokalizowanych w Angkorze (wpisanych na listę UNESCO). Podczas zwiedzania zostanie zapewniony lunch w lokalnej restauracji. Kompleks ten składa się z ponad 400 budynków, otoczonych niegdyś polami uprawnymi, dobrze utrzymanymi drogami, kanałami i potężnymi murami. W programie znajdują się m.in. świątynia Bayon, świątynia w kształcie piramidy – Babhuon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla, Południowa Brama Angkor Thom i Angkor Wat. Po południu odbędzie się zwiedzanie Ta Phrom, części Angkoru, która została pozostawiona siłom natury, w tym dżungli. Często zdarza się, że potężne drzewa wyrastają z kamiennych budowli, a ich korzenie oplatają kolumny lub nawet całe budynki. Nocleg odbędzie się w hotelu. Kolacja będzie możliwa we własnym zakresie.

Dzień 6

Po śniadaniu wyruszymy w podróż do Koh Ker, zapomnianej stolicy państwa Khmerów, położonej w trudno dostępnej dżungli. Podczas wycieczki zobaczymy kompleks nieodrestaurowanych świątyń, które zostały porośnięte dziką roślinnością. Będziemy mieli okazję zobaczyć m.in. Prasat Thom, która wznosi się na wysokość 30 metrów ponad równiną i otaczającym lasem. W drodze powrotnej zwiedzimy świątynię Beng Mealea, która znajduje się na dawnej królewskiej trasie Prasat Bakan. Obecnie również jest ona opanowana przez drzewa i pnącza, co tworzy fascynujący widok. W autokarze dostaniemy prowiant na drogę. Po powrocie do hotelu będziesz miał możliwość kolacji we własnym zakresie. Dla zainteresowanych, istnieje opcja uczestnictwa w kolacji z pokazem khmerskich tańców ludowych (dodatkowo płatna, około 25 USD/osoba). Nocleg odbędzie się w hotelu w Siem Reap. Trasa całej wycieczki wyniesie około 250 km.

Dzień 7

Po śniadaniu, jeśli jesteście zainteresowani, będziecie mogli wziąć udział w rejsie łodzią po jeziorze Tonle Sap do pływającej wioski (dodatkowo płatne, około 25 USD/osoba). To niesamowite doświadczenie pozwoli ci poznać życie mieszkańców wioski, którzy mieszkają na pływających domach. Około południa wyruszymy autokarem w kierunku Battambangu. W trakcie podróży zatrzymamy się, aby odwiedzić hodowlę jedwabników otoczoną polami morwowymi. Będziecie mieli okazję obserwować proces powstawania tradycyjnego kambodżańskiego jedwabiu. Po przyjeździe do Battambangu, spacerujemy po centrum miasta, gdzie zobaczymy tradycyjny rynek oraz najlepiej zachowane przykłady francuskiej architektury kolonialnej w całej Kambodży. Wieczorem zjemy kolację w lokalnej restauracji, a następnie zakwaterujemy się w hotelu. Trasa całej podróży wyniesie około 200 km.

Dzień 8

Po śniadaniu zostaniemy wykwaterowani i wyruszymy autokarem przez malownicze tereny prowincji Pailin w kierunku granicy z Tajlandią. Na granicy przeprowadzimy odprawę paszportową, a następnie kontynuujemy podróż przez region Chanthaburi, znany z wydobycia kamieni szlachetnych. Po południu dotrzemy do okolic Rayong, gdzie zakwaterujemy się w hotelu. W zależności od położenia hotelu, będziemy mieć czas wolny na plażowanie, aby cieszyć się urokami okolicy. Wieczorem zjemy kolację w hotelowej restauracji i spędzimy noc. Trasa całej podróży wyniesie około 300 km.

 

Dzień 9

Klienci, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Pattayi, Jomtien, Rayong, na Koh Samet lub na Koh Chang, zostaną przetransportowani do wybranego hotelu. Klienci powracający do Polski zostaną przetransportowani na lotnisko w Bangkoku, skąd wylecą samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non-stop) do Polski.

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy