Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Północny Błękit

Północny Błękit

Maroko to fascynujące państwo położone w północno-zachodniej Afryce. Jest znane ze swojej bogatej historii, różnorodnej kultury i pięknych krajobrazów. Kraj oferuje niezwykłe kontrasty, łącząc w sobie górzyste pasma Atlasu, pustynie Sahara, urokliwe oazy i malownicze wybrzeża Oceanu Atlantyckiego oraz Morza Śródziemnego. Maroko jest również znane z miast o wyjątkowym charakterze, takich jak Marrakesz z tradycyjnymi targami, wąskimi uliczkami i meczetem Kutubija, czy Fez z jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych medyn na świecie. Inne popularne miejsca do odwiedzenia to Casablanca z imponującą meczetem Hassana II, Essaouira z malowniczym portem rybackim oraz Rabat, stolica kraju. Marokańska kuchnia jest znaną na całym świecie za swoje aromatyczne przyprawy i wyjątkowe smaki. Tajin, kuskus, mrouzia i różnorodność świeżych warzyw i owoców to tylko niektóre z dań, które warto spróbować podczas pobytu w Maroku. Ponadto, gościnność i przyjazna atmosfera są głęboko zakorzenione w kulturze Marokańczyków, co czyni podróż do tego kraju niezapomnianym doświadczeniem. Maroko to miejsce, gdzie można odkryć magiczne zabytki, piękne krajobrazy i wprowadzić się w atmosferę tysiąca i jednej nocy.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 25.10.2024
 •   —  
 • Przylot: Agadir 25.10.2024
 •   —  
 • Wylot: Agadir 01.11.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 01.11.2024
 •   —  
Daty
Tam: 25.10.2024
Powrót: 01.11.2024
Другие даты
Objazd i wypoczynek

7 nocy

Rodzaj wyjazdu

Wycieczki objazdowe

Transport

Samolot, autokar

Cena

3 361 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Po przylocie odprawa paszportowa. Przejazd z Agadiru do Marakeszu – zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Dla chętnych wieczorny wyjazd na plac Jamaa el Fna. Wyjątkowość tego miejsca związana jest z tradycjami kupieckimi, sięgającymi wielu wieków. Po zachodzie słońca na placu pojawiają się magicy, przepowiadacze przyszłości, sprzedawcy amuletów, a także obwoźne stragany ze specjałami lokalnej kuchni. Wizyta na placu uzależniona jest od godzin przylotu i przyjazdu do Marakeszu. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Marakeszu – ogrody, meczet i minaret Kutubija z XII wieku (z zewnątrz), medresa Ben Youssef, przedstawiająca bogactwo zdobień w stylu hispano-mauretańskim, mauzoleum dynastii Saadytów. Spacer po medinie, wizyta w zielarni berberyjskiej. Następnie przejazd do Casablanki i wizyta na placu Mohammeda V. Kolacja i nocleg w Casablance. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Meczetu Hassana II. Przejazd do Larache, gdzie zwiedzimy urokliwą medinę z widokiem na port. Spacer przy Forcie Al Kabibat, wizyta w hiszpańskiej części miasta z wspaniałą architekturą kolonialną – kościół Nuestra Signora del Pilar (z zewnątrz), a także hiszpański plac. Następnie przejazd do Asilah – miasta, które co roku zmienia swoje oblicze. Międzynarodowy Festiwal Kultury każdorazowo przyciąga liczne grupy artystów, którzy malują całe miasto, nadając mu zupełnie nowy wygląd. Zwiedzanie miasta: medina ozdobiona wyjątkowymi muralami, Brama Al Kasbah, masywne mury obronne wraz z wieżą obronną EL Kamra – wzniesione przez Portugalczyków w XV w. Kolacja i nocleg w Asilah lub Tangerze. (Trasa ok. 300 km w przypadku noclegu w Asilah lub ok. 370 km w przypadku noclegu w Tangerze).

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Tangeru. Wędrówka po medinie przez jej główny plac – Grand Socco, przy którym znajduje się meczet i kościół anglikański św. Andrzeja. Zwiedzanie muzeum Kasby – dawnego pałacu królewskiego, obecnie pełniącego funkcję muzeum archeologicznego, oraz muzeum marokańskiej sztuki współczesnej. Następnie przejazd do Cap Spartel. To właśnie z tego przylądka można podziwiać miejsce, w którym Ocean Atlantycki łączy się z Morzem Śródziemnym, a przy dobrej pogodzie i dobrej widoczności można zobaczyć również kontynent europejski. Po tym przejedziemy do Tetuanu, dawnej stolicy hiszpańskiego protektoratu w Afryce. Zwiedzanie miasta – główny plac z Konsulatem hiszpańskim i kościołem, spacer pod pałacem królewskim oraz przechadzka przez starą część miasta. Kolacja i nocleg w Tetuanie. (Trasa ok. 200 km – z Asillah lub ok. 145 km – z Tangeru).

Dzień 5

Po śniadaniu udajemy się do Chefchauan – miasta pełnego niebieskich uliczek, urokliwie położonego na zboczach gór Rif. Krótki spacer na główny plac miasta i czas na sesje zdjęciowe w malowniczych sceneriach. Następnie przejazd na nocleg tranzytowy w okolicach Fezu lub Ifranu. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 330 km).

Dzień 6

Niezwykła trasa przez malownicze góry Atlas Średniego w drodze do Marakeszu. Podczas podróży zatrzymamy się przy największym wodospadzie Ouzoud w Maroku, gdzie kaskady wody osiągają imponującą wysokość 110 metrów. Dodatkową atrakcją tego miejsca są berberyjskie makaki, które często można spotkać w okolicy wodospadu. Po zwiedzeniu kontynuujemy podróż do Marakeszu. Kolacja i nocleg w Marakeszu. Ze względu na warunki pogodowe, trasa górska może ulec zmianie. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 7

Dla zainteresowanych jest dostępna opcjonalna wycieczka (dodatkowo płatna, około 205 EUR/os.) – lot balonem nad Marakeszem o wschodzie słońca. To niezapomniane doświadczenie, które zapewnia zapierające dech w piersiach widoki i możliwość zobaczenia miejsc niedostępnych z poziomu ziemi. To doskonały sposób na uświetnienie naszej podróży. Po śniadaniu przejedziemy do Agadiru. Wjedziemy kolejką linową na wzgórze Kazby, z którego roztacza się piękny widok na miasto, zatokę i port. Po południu będziemy mieli czas na odpoczynek i swobodne spędzenie wolnego czasu. Kolacja i nocleg w Agadirze. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 8

Po śniadaniu macie czas wolny. Transfer będzie zależał od waszej decyzji:

-Jeśli wybrałeś opcję dodatkowego tygodnia pobytu w Agadirze, zostaniesz przetransportowany do wybranego hotelu.

-Jeśli powracasz do Polski, odbędzie się transfer na lotnisko w Agadirze, skąd nastąpi lot powrotny do Polski.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 24.01.2025
Powrót: 01.02.2025
Warszawa
8
3 posiłki dziennie
10296 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym
Tam: 25.10.2024
Powrót: 01.11.2024
Warszawa
7
Śniadanie + kolacja
3361 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem czarterowym z opłatą lotniskową
 • Transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka
 • 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach 3* lub 4*
 • 7 śniadań i 7 obiadokolacji
 • Obsługę polskojęzycznego pilota podczas zwiedzania
 • Ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Koszty biletu wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 145 EUR/os. płatna pilotowi imprezy)
 • Zakupu fakultetu (lot balonem – dodatkowo płatne ok. 240 EUR/os., dzieci poniżej 10 r.ż. ok. 120 EUR/os. – płatne pilotowi imprezy) oraz napojów do kolacji nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej oraz innych wydatków osobistych.

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.2
Gwarancja
Maroko
Północny Błękit
3361 zł za osobę
Warszawa
25.10.2024-01.11.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.0
First Minute
Maroko
Atlantic Hotel Agadir 4*
3496 zł za osobę
Warszawa
14.06.2024-21.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
First Minute
Maroko
Pickalbatros White Beach Taghazout 5*
5557 zł za osobę
Warszawa
14.06.2024-21.06.2024/ 7 nocy