Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Niezapomniana podróż do Afryki Południowej

Niezapomniana podróż do Afryki Południowej

Republika Południowej Afryki to kraj południowy, zlokalizowany na samym końcu kontynentu afrykańskiego. Graniczy z Namibią, Botswaną, Zimbabwe, Mozambikiem, Suazi, Lesotho oraz Oceanem Atlantyckim i Indyjskim. Republika Południowej Afryki to kraj o zróżnicowanym krajobrazie, obejmującym góry, pustynie, wybrzeża i obszary dzikiej przyrody. Republika Południowej Afryki to również kraj bogaty w zasoby mineralne, takie jak złoto i diamenty, co wpływa na jego znaczenie gospodarcze.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 25.04.2024
 •   —  
 • Przylot: Kapsztad 26.04.2024
 •   —  
 • Wylot: Johannesburg 07.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 08.05.2024
 •   —  
Daty
Tam: 25.04.2024
Powrót: 07.05.2024
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

10 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, minibus, hlikopter, motorówka

CENA

14 899 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, w hali odlotów. Przelot lotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa – Kapsztad.

Dzień 2

Przylot następnego dnia rano do Kapsztadu, które regularnie zajmuje czołowe miejsca w światowych rankingach najlepszych destynacji turystycznych, nie tylko w Afryce. Uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miast na świecie, otoczone malowniczymi górami o unikalnych kształtach i usytuowane nad dwoma oceanami: Indyjskim i Atlantyckim. Kapsztad zachwyca różnorodnością stylów architektonicznych, obejmując holendersko-przylądkowy, wiktoriański, secesyjny, neogotycki, malajski i muzułmański. Nowoczesne wieżowce ze stali i szkła tworzą niepowtarzalne połączenie wielu kultur i światów. To wszystko w otoczeniu bujnej tropikalno-śródziemnomorskiej roślinności i unikalnej strefy biotycznej – Fynbos, Przylądkowego Królestwa Florystycznego (Cape Floral Kingdom, CFK), charakteryzującej się nadzwyczajną różnorodnością flory, z której aż 75% gatunków jest endemitami. Szacuje się, że rośnie tu aż 8700 gatunków roślin. Dominującą nad miastem Górą Stołową, jedną z najstarszych gór świata, rozpościera się wspaniały widok na całe miasto, Zatokę Table Bay, Ocean Atlantycki, łańcuch gór Przylądka Dobrej Nadziei i Zatokę Fałszywą. Podziwiamy te widoki podczas wjazdu kolejką linową (dostępność w zależności od warunków pogodowych) i przechadzamy się przez historyczną część miasta, zatrzymując się przy Zamku Dobrej Nadziei, Ratuszu Miejskim, Placu Grande Parade oraz głównej ulicy Adderley. Następnie przechodzimy przez malownicze Ogrody Kompanii Indyjskiej, gdzie znajdują się budynki Parlamentu i rezydencja Prezydenta RPA – Tuynhuys. Nieopodal eksplorujemy kolorową dzielnicę malajską, Bo-Kaap, zatrzymując się na sesję zdjęciową. O zachodzie słońca zaplanowano rejs po zatoce Granger Bay. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, proponowana jest wizyta w akwarium Dwóch Oceanów w Waterfront. Na koniec dnia czeka nas obiadokolacja w restauracji na tętniącym życiem nabrzeżu Waterfront, otoczonej imponującymi statkami, luksusowymi jachtami i eleganckimi sklepami. Nocleg w komfortowym hotelu w samym sercu Kapsztadu.

Dzień 3

Rozpoczynamy dzień od ekscytującej wycieczki wzdłuż urokliwych plaż nad Oceanem Atlantyckim, od Clifton Beach po Camps Bay, aż do malutkiego portu rybackiego w Hout Bay. Stąd wyruszamy statkiem na magiczną wysepkę Duiker Island, gdzie spotkamy liczne przyjazne foki, które bawią się na falach lub wygrzewają się na skalistych zboczach. Kolejnym przystankiem naszej podróży jest malownicza trasa wzdłuż wybrzeża Atlantyku, zwaną Chapman’s Peak Drive. To 10 kilometrów malowniczej drogi wyrzeźbionej w stromych zboczach gór, która zapewnia zapierające dech w piersiach widoki. Następnie kontynuujemy naszą podróż do Rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei. Ten zakątek to jedno z najbardziej fascynujących miejsc na wybrzeżu, gdzie spotykają się dwa morskie prądy: ciepły Prąd Mozambicki i chłodniejszy Prąd Benguelski. To właśnie tu, przy pełnym słońcu, można zaobserwować wyraźne różnice w odcieniach wody, tworząc wrażenie, jakby spotykały się dwa różne oceany. Na drodze powrotnej z Przylądka Dobrej Nadziei, zatrzymujemy się w urokliwym wiktoriańskim miasteczku Simon’s Town, gdzie plaża Boulders jest domem dla afrykańskich pingwinów. Wieczorem czeka nas urocza kolacja i nocleg w naszym hotelu w samym sercu Kapsztadu.

Dzień 4

Po śniadaniu rozpoczynamy podróż jedną z najbardziej malowniczych tras krajobrazowych w Afryce – szlakiem winnym do urokliwego miasteczka uniwersyteckiego Stellenbosch. To miejsce słynie z unikalnej architektury holendersko-przylądkowej, prestiżowego uniwersytetu oraz malowniczych alei obsadzonych dębami. Stellenbosch stanowi serce produkcji wina w Afryce Południowej, otoczone imponującymi pasmami górskimi i malowniczymi dolinami, gdzie znajdują się niektóre z najwybitniejszych winnic na kontynencie afrykańskim. Podczas wizyty w jednej z renomowanych winnic będziemy mieli okazję degustować wyjątkowe wina produkowane na tym terenie. Po południu przemieszczamy się na lotnisko i odbywamy przelot do Durbanu. To miasto, gdzie w przeddzień Bożego Narodzenia w 1497 roku dotarł Vasco Da Gama, nadając okolicy nazwę Natal (narodzenie), która jest używana do dzisiaj. Samo miasto, wcześniej znane jako Port Natal, zmieniło nazwę na Durban w 1835 roku, upamiętniając brytyjskiego gubernatora kolonii Przylądkowej, Benjamina D’Urbana. Wieczorem zaplanowana jest obiadokolacja oraz nocleg w komfortowym hotelu w samym sercu Durbanu.

Dzień 5

Po śniadaniu ruszamy przez centrum Durbanu, podziwiając z zewnątrz historyczne budynki ratusza, poczty, sądu, teatru i imponującego centrum kongresowego, zaprojektowanego przez biuro inż. Zakrzewskiego. Przejeżdżamy przez słynne wybrzeże Oceanu, zwane „złotą milą”, które kiedyś było najpopularniejszą destynacją wypoczynkową dla turystów. Między wielopiętrowymi hotelami a oceanem rozciąga się kompleks basenów, placów zabaw dla dzieci, kolejki linowej, restauracji i dyskotek. Na końcu promenady, tuż przed wejściem do głównego basenu portowego, znajduje się nowoczesny park wodny U’Shaka. Zwiedzamy fascynujące akwarium (bez delfinarium), zbudowane wokół wraku statku, przez okna którego można podziwiać barwny świat raf koralowych Oceanu Indyjskiego. W akwarium znajdują się niemal wszystkie gatunki ryb, od imponujących rekinów i płaszczek, przez żółwie, kraby, langusty, po małe krewetki i kolorowe bezkręgowce. Z kompleksu U’Shaka udajemy się do basenów portowych największego portu przeładunkowego RPA, z imponującym klubem jachtowym. Około południa opuszczamy Durban, podążając wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego do rezerwatu St. Lucia. Tam uczestniczymy w rejsie statkiem po wodach St. Lucii, zamieszkanych przez liczne hipopotamy, krokodyle i różnorodne gatunki ptaków. Wieczorem czeka nas obiadokolacja i nocleg w komfortowym hotelu w okolicach miejscowości St. Lucia.

Dzień 6

Wczesnym rankiem rozpoczynamy podróż przez Królestwo Eswatini, ostatnie absolutystyczne królestwo na świecie, które w 2018 roku zmieniło swoją nazwę na Eswatini, co w języku suazi oznacza „kraj ludu Suazi”. To niewielkie państwo liczy ponad 1,3 miliona mieszkańców. Przez około 7 godzin podróżujemy przez Eswatini, co stanowi najkrótszą trasę do Parku Krugera, naszej głównej destynacji. Ta trasa nie tylko jest najkrótsza, ale także pełna malowniczych krajobrazów. Z okien autobusu podziwiamy urokliwą dolinę Ezulwini Valley. Podczas podróży zatrzymujemy się w fabryce świec, gdzie tradycyjną metodą wytwarzane są piękne, kolorowe swazylandzkie świece. W trakcie postoju będzie okazja do zakupu tych pięknych świec i innych ręcznie wykonanych pamiątek, a także do zjedzenia lunchu (nie uwzględnionego w cenie). Następnie powracamy do RPA i kontynuujemy podróż do hotelu. Wieczorem czeka nas obiadokolacja i nocleg w pobliżu Parku Krugera.

Dzień 7

Około 6:30 rano wyruszamy na safari w Parku Krugera, korzystając z otwartych samochodów terenowych. W jednym z obozów zatrzymujemy się na śniadanie, które obejmuje suchy prowiant. Ten ogromny rezerwat, który zwiedzamy, jest największym parkiem narodowym w Afryce Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km od rzeki Limpopo na północy do rzeki Krokodylej na południu, zajmując obszar 20 tysięcy km². W rezerwacie zidentyfikowano ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest to najbardziej wszechstronny rezerwat afrykański, który skupia prawie wszystkie gatunki zwierząt występujące na tym kontynencie. Przy odrobinie szczęścia zwiedzający mają szansę zobaczyć jedno z „Wielkiej Piątki”, obejmującej słoń, lwa, nosorożca, lamparta i bawoła. Po safari czeka nas obiadokolacja i nocleg w hotelu przy Parku Krugera.

Dzień 8

Po śniadaniu wyruszamy w podróż jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce, znanej jako „Panorama Route” w Górach Smoczych. Podziwiamy malownicze krajobrazy górskie tej krawędzi płaskowyżu afrykańskiego. Zatrzymujemy się przy Oknie Boga, czyli „God’s Window”, które zawdzięcza swoją nazwę niekończącym się widokom na rozciągającą się poniżej (na około 900 m) równinę znaną jako Lowveld, przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Następnie robiąc krótką przerwę, uwieczniamy te chwile podczas sesji fotograficznej przy jednym z licznych wodospadów. Kolejnym punktem naszej trasy są „Bourke’s Luck Potholes” – spektakularne formacje koryta rzeki Blyde wyrzeźbione przez wodę w skale. Kontynuujemy podróż, aby podziwiać jeden z najgłębszych kanionów na świecie, imponujący „Blyde River Canyon”, oraz „Three Rondavels” – trzy szczyty górskie ukształtowane w formie okrągłych chat plemienia Xhosa. Wczesnym popołudniem rozpoczynamy podróż do Johannesburga, mijając miasteczko Lydenburg – jedno z najstarszych w regionie, założone w 1850 roku, z kopalnią i hutą chromu. W trakcie podróży zobaczymy również urokliwą górską miejscowość wypoczynkową, Dullstrom, położoną na wysokości ponad 2000 m n.p.m., otoczoną malowniczymi jeziorkami, znana z hodowli i połowów pstrągów. Wieczorem czeka nas obiadokolacja i nocleg w hotelu w Johannesburgu.

Dzień 9

Rano wyruszamy na przedmieścia Johannesburga do prywatnego rezerwatu lwów, Lion Park. Tam, z bliskiej odległości, będziemy mogli podziwiać kilka rodzin lwów, gepardy, likaony, a także rzadko spotykane gatunki antylop. Po krótkim safari czeka nas niezapomniane doświadczenie – karmienie oswojonych żyraf. Następnie udajemy się do Soweto, wielomilionowej dzielnicy zamieszkanej wyłącznie przez miejscową ludność. Podczas przejazdu zobaczymy imponujący szpital Baragwanath, jeden z największych na południowej półkuli, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, a także dom Nelsona Mandeli, obecnie przekształcony w małe muzeum pierwszego prezydenta RPA wybranego w wolnych wyborach w 1994 roku. Po wizycie w Soweto kontynuujemy podróż do Johannesburga, znanego jako legendarne Złote Miasto (Egoli). To największe miasto w RPA, będące jednocześnie głównym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym Afryki Południowej. Przejeżdżając przez historyczne centrum, zatrzymamy się przy najstarszych budynkach kolonialnych z końca XIX i początku XX wieku, które świadczą o początkach gorączki złota sprzed 135 lat. Obejrzymy Ratusz Miejski w stylu Edwardian, Rand Lords Club, budynki Giełdy, oraz spacerujemy słynną Hollard Street, gdzie znajdują się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. W drodze do Pretorii zatrzymujemy się w hurtowni afrykańskiej sztuki ludowej (zamkniętej w niedziele), gdzie w atrakcyjnych cenach można nabyć wysokiej jakości rzeźby, maski, biżuterię, diamenty, a także skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i możliwością wysyłki do Polski. W Pretorii przechodzimy obok najważniejszych budynków historycznego centrum miasta, takich jak Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości oraz Budynki Unii Afrykańskiej, otoczone malowniczymi ogrodami na wzgórzu. Po południu przemieszczamy się do hotelu przy lotnisku w Johannesburgu, gdzie czeka nas zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu przenosimy się na lotnisko i odbywamy przelot do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe. Ten majestatyczny wodospad, jedno z najwspanialszych cudów natury na świecie, rozciąga się na rzece Zambezi, stanowiącej granicę między Zambią a Zimbabwe. W najszerszym miejscu wodospad ma imponującą szerokość wynoszącą 1708 metrów. Już z odległości około 50 km można zauważyć unoszącą się w powietrzu na wysokość 300 metrów chmurę pyłu wodnego. Z daleka słychać też gromki dźwięk przetaczającej się wody. Tubylcy nazywają Wodospad Wiktorii Mosi-oa-Tunya, co oznacza „dym, który grzmi”. Wodospad Wiktorii zasługuje na swoje miejsce wśród siedmiu cudów natury świata, znajdując się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wieczorem czeka nas romantyczny rejs o zachodzie słońca, a w ramach oferty drinki alkoholowe podczas opływania rozlewisk rzeki Zambezi. To niezwykłe doświadczenie, gdy urzekający zachód słońca towarzyszy obecności kąpiących się słoni i rozleniwionych hipopotamów. Po rejsie czeka nas smaczna kolacja i komfortowy nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

Dzień 11

Dzień ten został zarezerwowany na uczestnictwo w imprezach fakultatywnych dostępnych za dodatkową opłatą. Wszystkie imprezy fakultatywne zaznaczone są niżej w „Dodatkowo płatne”.

Dzień 12

Rano rozpoczynamy dzień od odwiedzenia rezerwatu Wodospadów Wiktorii od strony Zimbabwe. Podczas spaceru ścieżką, prowadzącą przez różne punkty widokowe, odkrywamy uroki tego naturalnego cudu. Szlak zaprowadzi nas od „Diabelskiej Katarakty” do najbardziej wysuniętego tarasu widokowego znanego jako „Niebezpieczny Punkt”, gdzie Zambezi opuszcza wodospad, przepływając przez siedem kolejnych przełomów w bazaltowym płaskowyżu. Stale unosząca się nad wodospadem chmura wody stworzyła wilgotną, wiecznie zieloną oazę wśród suchej sawanny. Tutaj rośnie las deszczowy z drzewami hebanowymi, figowcami, dzikimi oliwkami, palmami daktylowymi, licznymi lianami, pnączami i efektownymi paprociami. Zakończymy zwiedzanie w okolicach mostu, który łączy brzegi Zimbabwe i Zambii, znanego jako miejsce, gdzie śmiałkowie z całego świata przybywają, aby z okrzykiem „bungee!” skoczyć z wysokości 111 metrów. Po przeżyciach przy Wodospadach następuje transfer na lotnisko i lot do Johannesburga. Wieczorem wyruszamy w podróż powrotną do Polski.

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 25.04.2024
Powrót: 07.05.2024
Warszawa
10
Śniadanie + kolacja
14899 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot na trasie Polska – Kapsztad – Johannesburg – Polska z przesiadką
 • Opłaty lotniskowe
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • 10 noclegów w pokojach 2 os. w hotelach 3*
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Transfery Lotnisko-Hotel-Lotnisko
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach mini busem
 • Obsługę polskiego pilota

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Miejsca obok siebie w samolocie
 • Całodniowy wyjazd do rezerwatu Chobe w Botswanie (ok. 200 USD/os.)
 • Lot helikopterem nad wodospadami (150 USD/os. + 25 USD/os.)
 • Ryzykowny spływ pontonami przez przełomy rzeki Zambezi (120 USD/os. + 10 USD/os.)
 • Spotkanie ze słoniami i sesja zdjęciowa z przyjaznymi olbrzymami (110 USD/os.)
 • 111 metrowy skok na bungee z mostu nad Zambezi (170 USD/os.)
 • Huśtawka nad rzeką Zambezi (170 USD/os.)
 • Bridge slide – zip line (50 USD/os.)
 • Przejazd motorówką po rzece Zambezi (120 USD/os.)

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy