Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Podróż Morską Brazylią i Wodospady Iguazu – rejs

Podróż Morską Brazylią i Wodospady Iguazu – rejs

Brazylia to największy kraj w Ameryce Południowej, słynący z bogactwa przyrody, karnawału w Rio de Janeiro, pięknych plaż, jak Copacabana czy Ipanema, oraz rozległych obszarów deszczowego lasu amazońskiego. Jest to kulturowo zróżnicowane państwo, znane również z pasji do piłki nożnej i muzyki salsy i bossa novy.

Маршрут:
  • Wylot: Warszawa Chopin 01.02.2025
  •   —  
  • Przylot: Sao Paulo 01.02.2025
  •   —  
  • Wylot: Sao Paulo 11.02.2025
  •   —  
  • Przylot: Warszawa Chopin 11.02.2025
  •   —  
Daty
Tam: 01.02.2025
Powrót: 11.02.2025
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

10 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, statek

CENA

12 947 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw na 2,5 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Sao Paolo.

Dzień 2

Przylot do São Paulo, odprawa paszportowa. Następnie przejazd do Santos, gdzie z okien zabytkowego tramwaju będziemy podziwiać takie perełki architektury jak klasztor Conjunto do Carmo, jeden z najstarszych przykładów brazylijskiego baroku, piękny Casa da Frontaria Azulejada, zaprojektowany w stylu neoklasycystycznym i pokryty niebieskimi i żółtymi płytkami z Portugalii oraz Panteão dos Andradas. Następnie zwiedzimy Muzeum Pelé, gdzie oddamy hołd wielkiemu mistrzowi piłki nożnej. Obowiązkowym punktem wycieczki po Santos jest wizyta w dzielnicy Gonzaga z piękną plażą, przy której znajduje się ogród, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, jako największy ogród świata przy plaży. W godzinach popołudniowych przejazd do portu w Santos i zaokrętowanie na statku.

Dzień 3

O godz. 8:00 statek przypływa do portu na wyspie Ilhabela, położonej u wybrzeży stanu São Paulo w Brazylii. Jest największą wyspą morską w kraju i oferuje dziewicze plaże, krystalicznie czyste wody oraz bujną, tropikalną roślinność. Wnętrze wyspy kryje gęste lasy deszczowe, które są domem dla różnorodnych gatunków fauny i flory. Historia wyspy jest równie fascynująca, z pozostałościami po czasach kolonialnych i wrakami statków zatopionych wzdłuż wybrzeży, co przyciąga pasjonatów nurkowania.

Dzień 4

O 10:00 statek przypływa do portu w Porto Belo, malowniczym mieście położonym w południowej Brazylii w stanie Santa Catarina. Turyści zwykle przyjeżdżają tu dla pięknych plaż, takich jak np. Praia de Porto Belo. Wody wokół są idealne do nurkowania i snorkelingu, oferując świetne warunki do podziwiania podwodnego świata. Zachęcamy do błogiego relaksu na plaży i w spokojnym miasteczku Porto Belo, spacerując uliczkami, zaglądając do sklepików i próbując lokalnych przysmaków, takich jak np. churrasco, czyli grilowane mięso albo moqueca de camarão – gęsta i aromatyczna zupa rybna z krewetkami. Powrót na statek.

Dzień 5

Około 8:00 statek przypływa do portu w Balneário Camboriú, jednym z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w kraju o pięknej linii brzegowej i bogatym życiu nocnym. Najbardziej charakterystyczne atrakcje tego miasta to wzgórze widokowe, na które można wjechać kolejką linową. Stamtąd rozpościera się fantastyczny widok na całą okolicę. Na innym wzgórzu, po drugiej stronie miasta, stoi 33-metrowy posąg Chrystusa, Cristo Luz, a u jego stóp znajduje się kolejny taras widokowy. Balneário Camboriú uznane zostało za brazylijską stolicę muzyki elektronicznej, a liczne kluby i dyskoteki tętnią życiem do późnych godzin nocnych. Będzie okazja, by choć trochę poczuć tę atmosferę, ponieważ statek pozostanie w porcie do późnego wieczoru. Ok. godz. 23.00 statek wypływa w kierunku Armação dos Búzios.

Dzień 6

Dzień na morzu. Czas na relaks i kąpiele słoneczne. Zachęcamy do korzystania z atrakcji dostępnych na statku: liczne bary oraz restauracje, SPA, strefa sportowa, salon gier, baseny, jacuzzi, a także wieczorne występy artystyczne.

Dzień 7

Ok. 08.00 statek dopływa do portu w Armação dos Búzios, zwane czasem „brazylijskim Saint-Tropez”. W latach 60-tych XX wieku młoda i już niezwykle znana Brigitte Bardot pojechała do Rio wraz ze swoim ówczesnym partnerem. Jednak z powodu podążających za nimi wszędzie paparazzi, para zdecydowała się odwiedzić mniej popularne i bardziej kameralne miejsce. Trafiło na Buzios, które było wówczas małym miasteczkiem, gdzie nie było nawet elektryczności. Bardot urzekło zarówno malownicze wybrzeże, jak i sielankowa atmosfera tego miejsca, które dzięki niej zaczęło zdobywać popularność. Dziś możemy nawet znaleźć w centrum jej pomnik z brązu. Warto pospacerować po wąskich uliczkach centrum, wstąpić do niedużej knajpki czy porobić zakupy w małych sklepikach albo nieco się oddalić i udać na jedną z licznych plaż wokół małego półwyspu, na którym znajduje się Buzios. Ok. godz. 18.00 statek wypływa w kierunku Rio de Janeiro.

Dzień 8

Około 7:00 statek przypływado portu w Rio de Janeiro. Proponujemy niezapomnianą wycieczkę (płatną dodatkowo ok. 170 USD/osoba), podczas której udamy się kolejką na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. Ze szczytu Corcovado rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Następnie skierujemy się ku Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (Głowa Cukru). Pão de Açúcar i Wzgórze Corcovado konkurują o miano najlepszego punktu widokowego w Rio. Będzie więc okazja wyrobić sobie własne zdanie. Zobaczymy też Sambodrom – gdzie co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału (w okresie karnawałowym Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć wyłącznie z zewnątrz), a także niesamowite schody Selaron wykonane w całości z płytek cermanicznych z całego świata oraz Katedrę Metropolitarną, jednym z najbardziej unikatowych i nowoczesnych dzieł architektonicznych w mieście. Budowla wyróżnia się w pejzażu miasta swoją nietypową, stożkową formą. Ma wysokość 75 metrów i może pomieścić 20,000 osób. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech katedry są jej ogromne, pionowe witraże, które rozciągają się od podłogi aż po sam szczyt budowli, tworząc ciekawe efekty świetlne wewnątrz. Powrót na statek. Ok.godz. 17:00 statek wypływa z portu w kierunku Santos.

Dzień 9

Ok. godz. 8:00 statek przypływa do portu w Santos. Wykwaterowanie z kabin i transfer na lotnisko. Przelot do Foz de Iguaçu (możliwy lot z przesiadką) i zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaçu, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Spacer szlakiem, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaçu zwanym Garganta del Diablo – Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 10

Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguazu po stronie argentyńskiej. Wyznaczonymi szlakami i w kolejce, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego po raz kolejny zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Dla chętnych, jako opcja, wodne safari (przejazd samochodem terenowym przez las tropikalny, podziwianie świata dzikiej przyrody, a następnie wycieczka pod wodospady łodziami podobnymi do pontonów. Czas trwania ok. 1,5 godz. Dodatkowo płatne ok. 120 USD/os.). Następnie przejedziemy przez „most braterstwa” na stronę brazylijską. Przelot do Sao Paulo, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie udamy się na krótkie zwiedzanie São Paulo, największego miasta Ameryki Południowej, a także trzeciego miasta na świecie, co do liczby drapaczy chmur. To tutaj znajduje się siedziba największej giełdy w Ameryce Łacińskiej i centrum biznesowe Brazylii. Podczas wycieczki zobaczymy m.in.”Aleję Batmana” w dzielnicy Vila Madalena i przepiękny ogród botaniczny z mnóstwem drzew tropikalnych i zwierząt. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny samolotem rejsowym do Polski.

Dzień 12

Przylot do Warszawy.

Koszt oferty

Daty
Hotel
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Hotel
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 01.02.2025
Powrót: 11.02.2025
3 posiłki dziennie
12947 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:
Przelot samolotem rejsowym do Sao Paulo i powrót z Sao Paulo ( możliwa przesiadka w jednym z portów międzynarodowych)
Zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) na statku armatora Costa Cruises o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin
Wyżywienie na statku: 3 posiłki (śniadanie, lunch/obiad, kolacja)
Korzystanie z większości atrakcji na statku
Transfery z/na lotnisko
Przelot Sao Paulo – Foz do Iguacu – Sao Paulo
Zakwaterowanie w Brazylii (2 doby hotelowe) w hotelach ***
Opiekę polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż), opłaty lotniskowe i portowe

Dodatkowo płatne:
Wydatki własne
Opłaty za serwis pokładowy na statku
Koszty zwiedzania w Rio de Janeiro, Sao Paulo i Santos, wodospadów Iguacu, napiwki oraz przewodniki (kwota ok. 260 USD/os. płatna pilotowi na miejscu)
Wycieczki fakultatywne podczas rejsu

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy