Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Ostatni samuraje w Japonii

Ostatni samuraje w Japonii

Japonia, znana również jako Kraje Kwitnącej Wiśni, jest wyspiarskim państwem leżącym na wschodnim wybrzeżu Azji. Znana ze swojego bogatego dziedzictwa kulturalnego, pięknych krajobrazów i zaawansowanej technologii, Japonia jest fascynującym krajem o unikalnym charakterze. Japonia jest domem dla ponad 126 milionów ludzi i ma zróżnicowane społeczeństwo, które łączy tradycję z nowoczesnością. Stolica kraju, Tokio, jest jednym z największych i najbardziej kosmopolitycznych miast świata, oferującym pulsującą energię i innowacyjne rozwiązania.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa 05.11.2024
 •   —  
 • Przylot: Tokio 06.11.2024
 •   —  
 • Wylot: Osaka 17.11.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa 17.11.2024
 •   —  
Daty
Tam: 05.11.2024
Powrót: 17.11.2024
Другие даты
Objazd i wypoczynek

10 nocy

Rodzaj wyjazdu

Wycieczki objazdowe

Transport

Samolot, autokar, pociąg, metro, tramwaj

Cena

15 499 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Wylot z Warszawy.

Dzień 2

Po przylocie do Tokio rozpoczyna się nasz program. Po przybyciu do lotniska, udajemy się do hotelu, gdzie zostaniemy zakwaterowani i mamy czas wolny. Następnie zaplanowana jest fascynująca wycieczka, która pozwoli nam zgłębić kulturę Japonii. Przez malownicze ulice Tokio przemieszczamy się metrem, podziwiając tętniące życiem dzielnice i architekturę. W trakcie wycieczki będziemy mieli okazję wziąć udział w tradycyjnej japońskiej ceremonii picia herbaty, ubrani w piękne, typowe japońskie kimona. Nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 3

Po smacznym śniadaniu rozpoczynamy pełnodniowe zwiedzanie Tokio. Nasza pierwsza atrakcja to mauzoleum cesarza Meiji, twórcy nowoczesnej potęgi Japonii. Miejsce to ma głębokie znaczenie historyczne i jest otoczone urokliwym parkiem. Następnie udajemy się do pobliskiej dzielnicy handlowo-rozrywkowej Harajuku, która słynie z modowych trendów i unikalnej atmosfery. Kolejnym punktem naszej trasy jest tysiącletnia świątynia Asakusa, która przyciąga licznych pielgrzymów i turystów. Po odwiedzeniu świątyni udajemy się na spacer ulicą handlową Nakamise, gdzie można nabyć tradycyjne japońskie pamiątki i smakołyki. Na zakończenie dnia odwiedzamy Wschodni Ogród Pałacowy, jedyny obszar Pałacu Cesarskiego dostępny dla zwiedzających. Ten przepiękny ogród oferuje wspaniałe widoki, spokój i odrobinę wytchnienia w sercu miasta. Po pełnym wrażeń dniu powracamy do hotelu w Tokio.

Dzień 4

Po pożywnym śniadaniu wyruszamy w podróż do Nikko – historycznego miasta, które stanowi ważne centrum kultu religijnego. Nasza pierwsza atrakcja to zwiedzanie kompleksu świątynnego, w szczególności słynnej Świątyni Toshogu. Znajdziemy tam malowniczą pagodę z XVIII wieku, kilka pięknie rzeźbionych bram, historyczne zabudowania gospodarcze, bibliotekę oraz znaną w Japonii figurkę śpiącego kota. Kolejnym przystankiem będzie świątynia Rinnoji, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać Pawilon Trzech Buddów oraz złocony wizerunek bogini miłosierdzia Kannon, a także skarbiec pełen cennych artefaktów. Po zwiedzaniu kulturalnych i religijnych skarbów Nikko, udajemy się na wizytę do destylarni sake, gdzie poznamy proces produkcji tego tradycyjnego japońskiego napoju i będziemy mogli spróbować różnych odmian sake. Wieczorem powracamy do hotelu w Tokio.

Dzień 5

Po smacznym śniadaniu w hotelu, wyruszamy w podróż do urokliwej miejscowości Hakone, gdzie czeka na nas fascynujące zwiedzanie wulkanicznej Doliny Owakudani*. Podczas tego wyjątkowego doświadczenia będziemy mieli okazję podziwiać spektakularne widoki, wulkaniczne aktywności i charakterystyczną atmosferę tego miejsca. Następnie kontynuujemy naszą podróż, docierając do podnóża Góry Fuji, najwyższego szczytu i symbolu Japonii, sięgającego imponującej wysokości 3776 metrów nad poziomem morza. W centrum informacyjnym poznajemy historię i geologiczną charakterystykę tej majestatycznej góry-wulkanu, który ostatnio wybuchł w 1708 roku. Dowiemy się więcej o jej znaczeniu dla Japończyków i jej wpływie na kulturę i krajobraz kraju. Po południu kontynuujemy naszą podróż do Hamamatsu, gdzie zostaniemy zakwaterowani w hotelu.

* W przypadku aktywności wulkanicznej zamiast Doliny Owakudani zwiedzanie parku Oishi, z którego rozpościerają się widoki na Jezioro Kawaguchi i Górę Fuji.

Dzień 6

Po smacznym śniadaniu kontynuujemy naszą podróż do urokliwego miasta Kioto, gdzie czeka na nas fascynujące zwiedzanie. Naszą pierwszą atrakcją będzie odwiedzenie słynnej świątyni Kinkaku-ji, nazywanej również Świątynią Złotego Pawilonu lub Rokuon-ji – Świątynią w Ogrodzie Jeleni. Ta piękna budowla pochodzi z XIV wieku i pierwotnie była rezydencją szoguna Yoshimitsu Ashikagi, która później została przekształcona w świątynię. Jej złote refleksy odbijające się w tafli wody są niesamowitym widokiem. Następnie udajemy się do buddyjskiej świątyni Kiyomizu, wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO. Świątynia ta została założona w VIII wieku, a obecne budynki pochodzą z XVII wieku. Jej nazwa „Czysta Woda” pochodzi od wodospadu, który spływa z pobliskich wzgórz. Podziwiając malownicze widoki, będziemy mogli zanurzyć się w duchowym pięknie tego miejsca. Kolejnym punktem naszej trasy jest spacer przez dzielnicę gejsz – Gion, założoną w średniowieczu naprzeciwko sanktuarium szintoistycznego Yasaka. Ta klimatyczna dzielnica jest znana z tradycji gejsz i stanowi doskonałą okazję, aby poczuć unikalny urok kultury japońskiej. Po zakończonym zwiedzaniu Kioto kontynuujemy naszą podróż do Osaki, gdzie zostaniemy zakwaterowani w hotelu.

Dzień 7

Po smacznym śniadaniu wyruszamy na fascynującą wycieczkę po Osace, korzystając z metra, aby poruszać się po mieście. Naszą pierwszą atrakcją będzie odwiedzenie Zamku w Osace, imponującej konstrukcji pochodzącej z XVI wieku. Ten historyczny zamek jest jednym z symboli Japonii i odegrał ważną rolę w procesie zjednoczenia kraju w XVI wieku. Podziwiając jego architekturę i malownicze otoczenie, przeniesiemy się w czasie i zgłębimy historię tego regionu. Następnie udajemy się do Świątyni Shitenoji, która jest jedną z najstarszych świątyń buddyjskich w Japonii. Jej początki sięgają VI wieku, a obecne budowle stanowią piękne przykłady japońskiej architektury sakralnej. Wędrując po terenie świątyni, będziemy mieli okazję odkryć spokój i duchowe piękno tego miejsca. Na koniec naszej wycieczki odwiedzamy dzielnicę Namba, która jest sercem handlu, rozrywki i życia nocnego w Osace. To dynamiczne miejsce pełne sklepów, restauracji, teatrów i klubów nocnych. Przejście przez jej tętniące życiem ulice pozwoli nam poczuć pulsującą energię miasta i doświadczyć jego niezwykłej atmosfery. Po zakończeniu naszej wycieczki powracamy do hotelu.

Dzień 8

Po wyśmienitym śniadaniu wyruszamy na niezapomnianą wycieczkę na Górę Koya, która znajduje się na południe od Osaki w łańcuchu górskim Kii. Od roku 805 jest to siedziba ważnej sekty buddyzmu japońskiego – Shingon. To historyczne miejsce, które przekształciło się z klasztoru w ośrodek studiów religijnych oraz znaczące miejsce pielgrzymkowe, wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Aby dotrzeć na Górę Koya, skorzystamy z wygodnego autokaru. Nasza pierwsza atrakcja to odwiedzenie świątyni Danjo Garan, która powstała w IX wieku. Jest to jedna z najważniejszych świątyń buddyzmu Shingon, której architektura i atmosfera zapierają dech w piersiach. Kolejnym punktem naszej wizyty będzie Kongobuji, świątynia z XII wieku, która jest centralnym miejscem kultu Shingon. To miejsce emanuje duchowością i jest ważnym ośrodkiem modlitwy i medytacji dla wyznawców tej sekty. Nie możemy również przegapić wizyty w sanktuarium i cmentarzu Okunoin, które są niezwykłym miejscem spokoju i refleksji. Spacerując po malowniczych ścieżkach, otoczonych starymi drzewami i kamiennymi pomnikami, poczujemy mistyczną atmosferę tego miejsca. Po zakończonym zwiedzaniu Góry Koya powracamy do hotelu w Osace.

Dzień 9

Po smacznym śniadaniu wyruszamy w niezapomnianą wycieczkę pociągiem do Nary, dawnej stolicy Japonii, która istniała już w VIII wieku. To starożytne miasto osiągnęło swoje szczytowe znaczenie ponad tysiąc lat temu. Po przybyciu na miejsce rozpoczynamy zwiedzanie Parku Nara, gdzie obecnie żyją oswojone daniele. Te urocze stworzenia były uważane za posłańców bogów jeszcze przed wprowadzeniem buddyzmu. Przechadzając się po parku, będziemy mieli okazję obcować z naturą i podziwiać te wyjątkowe zwierzęta. Następnie udajemy się do najważniejszej świątyni w mieście – Todaiji. Ta imponująca budowla jest domem dla największego na świecie miedzianego posągu siedzącego Buddy. Rzeźba ta waży aż 495 ton i mierzy 16 metrów. Na jej pozłocenie zużyto aż 132 kg złota. To niewątpliwie jedno z najbardziej imponujących dzieł sztuki religijnej w Japonii. Kolejnym punktem naszego zwiedzania będzie świątynia Kofukuji, która została przeniesiona do Nary z Kioto w roku 710. Ta historyczna świątynia ma bogatą historię i piękne zabytki, które przywołują ducha minionych czasów. Po zakończonym zwiedzaniu Nary powracamy do Osaki, aby następnie wyruszyć szybkim pociągiem JR Shinkansen do Hiroszimy. Po przybyciu na miejsce zostaniemy przetransportowani do hotelu, gdzie zakwaterujemy się i spędzimy noc.

Dzień 10

Po wyśmienitym śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie miasta Hiroszima przy użyciu fajnego tramwaju. Naszą pierwszą atrakcją będzie Kopuła Bomby Atomowej, która pierwotnie była Pawilonem Promocji Przemysłu. Następnie udajemy się do Parku Pokoju, gdzie znajdują się ważne symbole pokoju, takie jak Dziecięcy Pomnik Pokoju oraz Dzwon Pokoju. W tym parku odnajdziemy również Muzeum Bomby Atomowej, które prezentuje model miasta przed i po wybuchu bomby oraz liczne eksponaty związane z tragicznym wydarzeniem z 6 sierpnia 1945 roku. Następnie przemieszczamy się do portu, aby wyruszyć w emocjonujący rejs do Mijayimy. Na tej urokliwej wyspie będziemy miały okazję zwiedzić Itsukushimę – świątynię szintoistyczną poświęconą trzem morskim boginiom. Jest ona zbudowana na platformie podtrzymywanej przez wbite w wodę pale. Ten kompleks sakralny stanowi prawdziwą perełkę architektury sakralnej z okresu Heian. Przed wejściem do świątyni wita nas słynna karmazynowa brama, znana jako torii, która jest jedną z wizytówek Japonii. Po zakończonym zwiedzaniu Itsukushimy powracamy do Hiroszimy pociągiem, gdzie zostaniemy zakwaterowani na noc w naszym hotelu.

Dzień 11

Po pysznym śniadaniu wyruszamy w podróż szybkim pociągiem JR Shinkansen do Osaki. Czas wolny.

Dzień 12

Po smacznym śniadaniu przejazd na lotnisko Kansai, zakończenie programu i wylot do Polski. Przylot na lotnisko w Warszawie.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 05.11.2024
Powrót: 17.11.2024
Warszawa
10
Śniadania
15499 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot (taryfa minimalna)
 • Transfer lotnisko-hotel-lotnisko
 • Wyżywienie: Śniadania
 • Zakwaterowanie w hotelu
 • Ubezpieczenie podróżne

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Ubezpieczenie od kosztow rezygnacji
 • Ubezpieczenie od kosztow rezygnacji (rozszerzone o COVID-19)
 • Ubezpieczenie podróżne (Warianty: Podstawowy, Super, Extra)

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy