Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Odyseja Portugalska

Odyseja Portugalska

Portugalia jest położona na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego w Europie Południowej. Jest to kraj o długiej historii, sięgającej czasów starożytnych, kiedy to była jednym z najważniejszych państw na świecie podczas epoki odkryć geograficznych. Obecnie Portugalia jest członkiem Unii Europejskiej oraz NATO. Stolica Portugalii to Lizbona, a największe miasto kraju to Porto. Portugalia słynie z pięknych krajobrazów, w tym z rozległych plaż, malowniczych wzgórz i gór, jak również z charakterystycznych wiosek i miasteczek. Portugalia to kraj o bogatej historii, pięknych krajobrazach, wyśmienitej kuchni i gościnnych ludziach. Jest to popularny cel podróży zarówno dla turystów szukających wypoczynku na plaży, jak i dla miłośników kultury i historii.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa-Chopin 12.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Lizbona 12.05.2024
 •   —  
 • Wylot: Lizbona 19.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa-Chopin 19.05.2024
 •   —  
Daty
Tam: 12.05.2024
Powrót: 19.05.2024
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

7 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Lot, autobus

CENA

5 490 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Przelot do Lizbony. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2

Rozpoczynamy dzień od śniadania i wykwaterowania z miejsca zakwaterowania. Następnie rozpoczynamy zwiedzanie Lizbony, jednego z najpiękniejszych miast Portugalii. Przejedziemy do dzielnicy Belem, położonej nad rzeką, gdzie znajdują się obiekty wpisane na listę UNESCO, upamiętniające złote czasy Imperium Portugalskiego. Podczas zwiedzania odwiedzimy Klasztor Hieronimitów, gdzie znajduje się grobowiec Vasco da Gamy – słynnego portugalskiego odkrywcy, oraz podziwiamy dekoracje w stylu manuelińskim, które są wyjątkowym przykładem tego stylu architektonicznego. Następnie przejedziemy pod Wieżę Belem, która niegdyś strzegła wejścia do portu lizbońskiego, oraz pod Pomnik Odkrywców, wzniesiony w czasach Salazara. Czas na degustację słynnych babeczek z kremem, znanych jako pastel de nata, w jednej z zabytkowych kawiarni z XIX wieku. Następnie przejedziemy do centrum miasta, znanego jako Baixa, gdzie spacerujemy po reprezentacyjnych placach stolicy, takich jak Praca do Comercio, Praca Rossio i Praca dos Restauradores. Podziwiamy również stalową konstrukcję windy Św. Justyny, której projekt przypisuje się pracowni Gustave’a Eiffela. Kolejnym punktem naszej trasy będzie najstarsza dzielnica Lizbony – Alfama, gdzie znajduje się kościół św. Antoniego oraz zabytkowa katedra Se. Będziemy mieli czas wolny, aby podziwiać panoramę miasta z punktów widokowych. Następnie przejedziemy do średniowiecznego miasteczka Obidos, które zachowało swoje pierwotne uroki. Spacerujemy po uroczym starym mieście otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Będzie również możliwość zakupu pamiątek w lokalnych sklepikach. Kolejnym punktem naszej trasy będzie Fatima. Spacerujemy po Sanktuarium i zwiedzamy miejsca związane z objawieniami fatimskimi z 1917 roku, takie jak Bazylika z grobami pastuszków, Kapliczka Objawień oraz współczesny kościół Św. Trójcy. Wieczorem będziemy mieli możliwość uczestnictwa w procesji światła na placu sanktuaryjnym. Następnie zjemy kolację i spędzimy noc w okolicy Fatimy. Zakończenie programu zależy od daty, jednak w przypadku programu 11-18.10.23 r. nocleg odbędzie się w okolicach Fatimy.

Dzień 3

Rozpoczynamy dzień od śniadania, a następnie wyruszamy w podróż do Batalha, gdzie zwiedzamy opactwo Dominikanów, będące najwspanialszym przykładem architektury i sztuki gotyku w Portugalii. Klasztor ten został wpisany na listę UNESCO w 1983 roku i jest jednym z najpiękniejszych zabytków na Półwyspie Iberyjskim. Kolejnym przystankiem naszej trasy będzie Alcobaça, gdzie zwiedzamy surowe opactwo Cystersów, zbudowane w XII wieku i posiadające największy kościół w Portugalii. Następnie przejedziemy do Nazare, urokliwego miasteczka nad oceanem, które jest znane z tradycji rybołówstwa i jednocześnie jest popularnym miejscem wypoczynkowym na zachodnim wybrzeżu Portugalii. Będziemy mieć czas na relaks nad oceanem i delektowanie się świeżymi rybami i owocami morza, które serwowane są w lokalnych tawernach. Wizyta w punkcie widokowym Sitio będzie kolejnym punktem naszego programu. Z tego miejsca będziemy mogli podziwiać piękną panoramę zatoki Nazare i miasteczka. Według legendy, to właśnie tutaj w XII wieku miało miejsce cudowne zdarzenie. Po zwiedzaniu i wypoczynku powrócimy do hotelu. Wieczorem zostanie podana kolacja, a następnie będziemy mieć nocleg.

Dzień 4

Rozpoczynamy dzień od śniadania i wykwaterowania z miejsca zakwaterowania. Następnie wyruszamy w podróż do Coimbry, miasta o bogatej tradycji studenckiej. Zwiedzamy najstarszy uniwersytet w Portugalii, założony w 1290 roku, który słynie z pięknej barokowej Biblioteki Joaniny, Sali Rektorskiej i krużganków. Spacerujemy po starówce, podziwiając zabytkową katedrę Se, przykład sztuki romańskiej, przechodzimy wąskimi uliczkami, gdzie znajdują się tradycyjne kamienice, oraz odwiedzamy kościół Św. Krzyża, gdzie spoczywają pierwsze władcy Portugalii. Następnie przemieszczamy się do Aveiro, miasta położonego na wodzie, zwanej portugalską Wenecją. Spacerujemy po centrum miasta i wyruszamy na rejs łódkami moliceiros po kanałach. Będziemy mieli również okazję skosztować słynnych ovos moles, lokalnej specjalności. Po tym udajemy się na Costa Nova, gdzie można podziwiać kolorowe domy rybaków, które stanowią charakterystyczny element krajobrazu Aveiro. Kolejnym punktem naszej trasy będzie Braga, jedno z najstarszych miast w Portugalii, nazywane jej religijną stolicą. Zwiedzamy zabytkową katedrę Se, powstałą we wczesnym średniowieczu, oraz spacerujemy po historycznym centrum miasta. Następnie zostaniemy zakwaterowani w hotelu. Wieczorem zostanie podana kolacja, a po niej będziemy mieli nocleg.

Dzień 5

Rozpoczynamy dzień od śniadania, a następnie wyruszamy w podróż do Santiago de Compostela w Hiszpanii. To właśnie tutaj, według legendy, spoczywają szczątki jednego z Dwunastu Apostołów – Świętego Jakuba, do którego grobu od wieków przybywają pielgrzymi z najdalszych zakątków świata. Spacerujemy po starówce Santiago, odwiedzając takie miejsca jak Plac Obradoiro, Plac Złotników i Plac Cervantesa. Podziwiamy katedrę Świętego Jakuba, która jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury sakralnej w Hiszpanii. Mamy również czas wolny na zakup pamiątek. Następnie wracamy do Portugalii i udajemy się w okolice Bragi, do Sanktuarium Bom Jesus do Monte. Wznoszą się tam barokowe schody ozdobione ogrodami. Jest to jeden z najpiękniejszych przykładów baroku w sztuce sakralnej, jakie możemy znaleźć w Portugalii. Po zwiedzaniu wracamy do hotelu. Wieczorem zostaje podana kolacja, a po niej mamy nocleg.

Dzień 6

Rozpoczynamy dzień od śniadania, a następnie wykwaterowujemy się z miejsca zakwaterowania. Przejazd do Porto, perełki północnej Portugalii. Spacerujemy po Moście Króla Ludwika I, z którego rozciągają się niezapomniane widoki na miasto. Podziwiamy katedrę Se oraz zwiedzamy budynek dworca kolejowego Świętego Benedykta, którego wnętrze jest wyłożone 20 tysiącami ceramicznych płytek azulejos. Spacerujemy uliczkami starówki i odwiedzamy najbogatszy w Portugalii barokowy kościół Świętego Franciszka. Następnie przechadzamy się po Ribeirze, nadbrzeżu z zabudową składającą się z kolorowych kamieniczek, które zostały wpisane na listę UNESCO. Z tego miejsca podziwiamy mosty, które łączą oba brzegi rzeki Duero, oraz dzielnicę Vila Nova de Gaia, słynną z piwnic porto. Możemy również odwiedzić jedną z piwnic porto, gdzie oprócz degustacji możemy zgłębić proces powstawania tego słynnego trunku. Mamy również czas wolny. Opcjonalnie istnieje możliwość wzięcia udziału w rejsie widokowym po rzece Duero, podziwiając miasto z perspektywy rzeki. Po zwiedzaniu przechodzimy do hotelu. Wieczorem zostanie podana kolacja, a po niej będziemy mieć nocleg.

Dzień 7

Rozpoczynamy dzień od śniadania, a następnie wykwaterowujemy się z miejsca zakwaterowania. Przejazd do Tomaru, niegdyś głównej siedziby Templariuszy na terenie Portugalii. Zwiedzamy potężny klasztor, którego budowę zakon rozpoczął w XII wieku, a który do dzisiaj pozostaje jednym z najbardziej tajemniczych i najlepiej zachowanych miejsc związanych z Templariuszami. Następnie udajemy się do Sintry, malowniczo położonej na wzgórzu wśród egzotycznych ogrodów i zielonych lasów, gdzie portugalscy monarchowie i arystokraci spędzali swe wakacje. Zwiedzamy Palacio da Vila (Pałac Narodowy), który jest pięknie ozdobiony ceramicznymi płytkami azulejos oraz meblami i pamiątkami z epoki. Mamy również czas na spacer po uliczkach Sintry i spróbowanie tradycyjnych ciasteczek queijada. Dla chętnych istnieje możliwość zwiedzania tajemniczego kompleksu ogrodowego Quinta da Regaleira. Kolejnym punktem naszej trasy jest najdalej na zachód wysunięty punkt Europy – Cabo da Roca, skąd roztaczają się niesamowite widoki na Ocean Atlantycki i surowe klify. Po zwiedzaniu przechodzimy do hotelu. Opcjonalnie wieczorem możemy uczestniczyć w kolacji z muzyką fado, gdzie będziemy mieli okazję spróbować tradycyjnych potraw portugalskiej kuchni przy dźwiękach tej charakterystycznej muzyki, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2011 roku. Po kolacji mamy nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 12.05.2024
Powrót: 19.05.2024
Warszawa
7
Śniadanie + kolacja
5490 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot bezpośredni Polska – Lizbona – Polska
 • Opłaty lotniskowe
 • Ubezpieczenie KL, NNW
 • 7 noclegów w hotelach odpowiadających kategorii 3*
 • Wyżywienie wg programu, tj. 7 śniadań, 4 obiadokolacje i 1 lunch
 • Transport klimatyzowanymi autokarami
 • Zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Serwis polskiego pilota
 • 1 sztuka bagażu głównego 20 kg

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Wycieczki fakultatywne
 • Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 170 EUR na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
 • Dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie
 • Miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.2
Gwarancja
Madera, Portugalia
Saccharum Resort & Spa 5*
5767 zł za osobę
Warszawa
15.05.2024-22.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.2
Gwarancja
Madera, Portugalia
Dom Pedro Garajau 3*
3713 zł za osobę
Warszawa
18.05.2024-25.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.3
First Minute
Madera, Portugalia
Pestana Carlton Madeira Ocean Resort 5*
5946 zł za osobę
Warszawa
18.06.2024-25.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
First Minute
Portugalia
Pestana Viking Beach & SPA Resort 4*
5776 zł za osobę
Warszawa
13.06.2024-20.06.2024/ 7 nocy