Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Nowy Jork – miasto, które nigdy nie zasypia

Nowy Jork – miasto, które nigdy nie zasypia


Nowy Jork to kosmopolityczne miasto na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, znane swoimi imponującymi drapaczami chmur, kulturowym zróżnicowaniem, pulsującym życiem ulicznym oraz ikonicznymi miejscami, takimi jak Central Park, Times Square i Statua Wolności.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa-Chopin 07.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Nowy Jork 07.05.2024
 •   —  
 • Wylot: Nowy Jork 13.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 13.05.2024
 •   —  
Daty
Tam: 07.05.2024
Powrót: 13.05.2024
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

5 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, samochód, minibus

CENA

8 199 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Przylot do Nowego Jorku w godzinach popołudniowych. Transfer z lotniska do hotelu. Czas wolny na odpoczynek po długim locie.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Rozpoczniemy dzień od zwiedzania Nowego Jorku. Trasa obejmie: 34th Street, Herald Square – dawne siedziby redakcji dziennika „Herald”, Madison Square Garden – arenę sportową i widowiskową, Macy’s – dom towarowy, punkt widokowy (86 piętro) najwyższego budynku w mieście – Empire State Building, Lincoln Center – ogromny kompleks kulturalny z siedzibą nowojorskiej Opery, Columbus Circle – największe rondo w Nowym Jorku. Następnie Central Park, Fifth Avenue – jedną z najbardziej znanych ulic handlowych na świecie, Pulitzer Fountain – fontannę upamiętniającą Josepha Pulitzera, słynny Hotel Plaza, Trump Tower – ekskluzywny apartamentowiec, Katedrę Św. Patryka, Rockefeller Center – kompleks handlowo-rozrywkowy z najbardziej rozpoznawalną choinką na świecie, 47th Street – „ulicę diamentową” z 2500 sklepami i firmami handlującymi diamentami oraz Times Square za dnia.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Rozpoczynamy zwiedzanie od rejsu na Wyspę Wolności, aby zobaczyć Statuę Wolności oraz Ellis Island (Wyspę Imigrantów), gdzie znajduje się muzeum, będące miejscem, w którym ponad połowa Amerykanów może odkryć swoje korzenie. Kolejnym etapem naszej podróży będzie Battery Park, gdzie odbywają się latem liczne koncerty i festyny, a także znajdują się liczne pomniki upamiętniające ważne wydarzenia historyczne, takie jak The World War II Monument, poświęcony poległym w czasie II wojny światowej na wschodnim wybrzeżu Ameryki, czy The Pilgrims Monument. Zobaczymy także Clinton Castle – zbudowany na sztucznej wyspie w ramach przygotowań do wojny między USA a Koroną Brytyjską, nigdy jednak nie został użyty do celów wojennych. W drugiej połowie XIX wieku przyjmowano w nim imigrantów, zanim proces ten przeniesiono na Ellis Island z powodu wzrastającej fali imigracji. Następnie przejedziemy na Broadway – najsłynniejszą teatralną ulicę Manhattanu. Zobaczymy słynną rzeźbę Charging Bull, symbol hossy i nieoficjalną maskotkę maklerów giełdowych, oraz Trinity Church – Kościół Świętej Trójcy, gdzie w podziemiach przechowywany był „Skarb Narodów” filmowy. Kolejnym punktem będzie siedziba finansjery nowojorskiej – Wall Street: New York Stock Exchange (NYSE) – Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych, działająca od 1792 roku, Federal Hall – najlepszy przykład architektury klasycystycznej w mieście, miejsce zaprzysiężenia Jerzego Waszyngtona na pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Trump Building, Federal Reserve Bank – Bank Rezerw Federalnych, zarządzający drukiem i dystrybucją amerykańskiej waluty. Pięć kondygnacji pod ziemią (25m) przechowuje największe rezerwy złota na świecie. Następnie udajemy się na miejsce po zburzonych wieżowcach World Trade Center (9/11 Memorial) oraz kościół Świętego Pawła. Kolejne atrakcje to City Hall, Municipal Building, New York Supreme Court, dzielnica chińska – Chinatown, i włoska – Little Italy, Greenwich Village i Washington Square, a także Broadway Union Square. Wieczorem istnieje opcja udziału w przedstawieniu na Broadwayu.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Przejażdżka Mostem Brooklińskim, jednym z najstarszych mostów wiszących na świecie, mającym ponad 130 lat, prowadząca na teren Brooklynu. Tam cieszymy się spektakularnym widokiem panoramicznym na Manhattan. Następnie zatrzymujemy się w polskiej dzielnicy Greenpoint oraz w artystycznej dzielnicy Williamsburg. Dostępny czas wolny na lunch oraz samodzielne zwiedzanie.

Dzień 5

Po śniadaniu udajemy się w kierunku Harlemu – dzielnicy, która pielęgnuje swoje afroamerykańskie korzenie i tętni życiem kulturalnym. W programie zwiedzania znajdują się następujące punkty: 125th Street, Adam Clayton Powell Building – najwyższy budynek w Harlemie nazwany od pierwszego Afro-Amerykanina z Nowego Jorku wybranego do Kongresu, Apollo Theater – najważniejsza scena Harlemu, gdzie swoją karierę rozpoczynali artystyczni giganci, tak jak Michael Jackson, Stevie Wonder, Lauryn Hill czy Jimi Hendrix; Columbia University, Katedra Świętego Jana Ewangelisty, Dakota Building – apartament, w którym mieszkał John Lennon z Yoko Ono, przed którym został zastrzelony w 1980 roku przez swojego fana. Warto zaznaczyć, że w tym budynku Roman Polański nakręcił „Dziecko Rosemary”. Następnie przechodzimy na spacer po Central Parku: Strawberry Fields, gdzie znajduje się czarno-biała mozaika z napisem „Imagine”, przy której wielbiciele składają kwiaty w rocznicę śmierci Lennona, Bethesda Fountain – fontanna uświetniająca otwarcie wodociągu Crotona (widoczna w wielu filmach i często wybierana jako miejsce sesji ślubnych), pomnik Władysława Jagiełły, zbudowany na światową wystawę odbywającą się w Nowym Jorku, przedstawiający króla przystępującego do walki z Krzyżakami, Belvedere Castle – wieża obserwacyjna, która służyła towarzystwu Przyrodniczemu (kiedyś obserwatorium meteorologiczne), oraz Cleopatra Needle (Igła Kleopatry) – obelisk podarowany Stanom Zjednoczonym przez wicekróla Egiptu. Na zakończenie można wybrać jedno z dwóch światowej sławy muzeów – Metropolitan Museum of Art lub Museum of Natural History (opcjonalnie).

Dzień 6

Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zakupy lub zwiedzanie, przejazd na lotnisko i wylot z Nowego Jorku do Polski.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 07.05.2024
Powrót: 13.05.2024
Warszawa
5
Śniadania
8199 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot Polska – Nowy Jork – Polska (z przesiadką)
 • Opłaty lotniskowe
 • Ubezpieczenie KL, NNW
 • Obsługę polskojęzycznego pilota podczas trwania wycieczki
 • Transfer z/i na lotnisko prywatnym samochodem lub mini busem
 • Zakwaterowanie w hotelu 3*
 • Wyżywienie: Śniadania
 • W przypadku rezerwacji dla więcej niż dwóch osób, kolejne osoby korzystają z miejsca do spania na jednym z dwóch dużych łóżek o wymiarach 140cm x 200cm wspólnie z dwoma pierwszymi osobami; dwie z trzech osób śpią w jednym lóżku, osoba trzecia ma do dyspozycji drugie łóżko. UWAGA: Osoby w wieku poniżej 21 lat mogą zameldować się w hotelu wyłącznie w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów
 • Serwis miejscowego agenta
 • Zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 190 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
 • Obiady/kolacje niewymienione w programie
 • Koszty wnoszenia i wynoszenia bagaży z hotelu do autobusu
 • Koszty korzystania z dodatkowych usług, jak np. mini-baru, telefonu w pokoju hotelowym, itd.
 • Miejsca obok siebie w samolocie

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy