Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Na szlaku piękności

Na szlaku piękności

Ameryka Południowa to kontynent położony na południe od Ameryki Północnej i skupiający 12 niepodległych państw. Jest to region o różnorodnym krajobrazie, obejmujący m.in. góry Andów, amazońskie lasy deszczowe, pustynie oraz rozległe wybrzeża nad Oceanem Spokojnym i Atlantykiem. Językiem dominującym jest hiszpański, choć portugalski jest używany w Brazylii. Kultura Ameryki Południowej jest niezwykle zróżnicowana i obejmuje wpływy indiańskie, europejskie, afrykańskie i azjatyckie.

Ameryka Południowa jest również miejscem wielu unikalnych tradycji kulturalnych, takich jak karnawały w Brazylii czy fiesty andyjskie. Region ten jest znany z rozmaitych kuchni, obejmującej dania oparte na rybach, mięsie, owocach i warzywach, a także znane napoje, takie jak mate czy pisco. To fascynujący kontynent o niezwykłej różnorodności, który przyciąga turystów i badaczy z całego świata.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 24.11.2024
 •   —  
 • Przylot: Santiago de Chile 24.11.2024
 •   —  
 • Wylot: Lima 06.12.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 07.12.2024
 •   —  
Daty
Tam: 24.11.2024
Powrót: 06.12.2024
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

12 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, statek

CENA

17 992 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Santiago de Chile przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Przybycie do Santiago de Chile to podróż do miasta pełnego kontrastów, gdzie nowoczesne wieżowce współistnieją harmonijnie z zachowanymi zabytkami kolonialnymi. Santiago jest uznawane za jedno z kluczowych centrów gospodarczych i kulturalnych całej Ameryki Południowej. Na Plaza de Armas zachwycimy się przepiękną katedrą, a na głównym rynku Mercado Central, jednym z najstarszych i największych w Chile, będziemy mieli okazję spróbować lokalnych przysmaków. Następnie wyruszymy na jedno z malowniczych wzgórz. Po przylocie nastąpi transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (Dystans około 80 km).

Dzień 3

Po wcześniejszym śniadaniu (ewentualnie breakfast box), udajemy się na wizytę do jednej z winnic, która cieszy się renomą w okolicach Santiago. Tam będziemy mieli okazję do degustacji wina. Następnie przemieszczamy się do Calama, skąd wyruszamy w kierunku San Pedro de Atacama. To miasto położone na wysokości około 2440 m n.p.m., stanowi zieloną oazę w sercu pustyni Atacama, uważanej za jedno z najsuchszych miejsc na ziemi. Niektóre stacje meteorologiczne nie zanotowały tu nigdy opadów deszczu. Surowy krajobraz Atakamy był nawet wyzwaniem dla uczestników rajdu Dakar, który przemierzał te tereny. Przed dotarciem do San Pedro, spacerujemy po Valle del Arcoiris, czyli Tęczowej Dolinie, nazwanej tak ze względu na niezwykłą paletę kolorów wzgórz w tym regionie. Od odcieni czerwieni, przez fiolety, aż po biel, tworzą one malowniczy krajobraz. Te różnorodne barwy wynikają z różnych zawartości gliny, soli i minerałów. Po zwiedzeniu Valle del Arcoiris wracamy do hotelu, gdzie czeka na nas obiadokolacja i nocleg. (Trasa około 270 km).

Dzień 4

Przed świtem (dostępny breakfast box na podróż) wyruszamy na północ, kierując się do jednej z najważniejszych atrakcji pustyni Atacama – gejzerów El Tatio. To jedne z najwyżej położonych gejzerów na świecie, znajdują się na około 4300 m n.p.m. i prezentują się najpiękniej o świcie. Te miniaturowe „wulkany” wytryskują gorącą wodą zamiast lawy, tworząc fascynujące formacje mineralne po odparowaniu wrzącej wody. Następnie kierujemy się w stronę Cordillera de la Sal, gdzie można podziwiać imponujące, naturalne formacje solne o niezwykłych kształtach. Kolejnym punktem naszej trasy jest Dolina Księżycowa, nazwana tak ze względu na swoje kosmiczne krajobrazy, gdzie wyschłe jeziora i spękana ziemia, pozbawiona deszczu, przypominają powierzchnię Księżyca. Po tych fascynujących wrażeniach kontynuujemy podróż do urokliwego miasta San Pedro, gdzie czeka na nas kolacja i nocleg.

Dzień 5

Po wcześniejszym śniadaniu (ewentualnie dostępny breakfast box na podróż) kierujemy się w stronę granicy z Boliwią i przesiadamy się na jeepy. Warto zaznaczyć, że najwyższym punktem, który osiągniemy tego dnia, jest położony na 4 850 m n.p.m. W trakcie trasy będziemy mieli okazję podziwiać wiele wysokogórskich jezior, znanych jako laguny, z każdą z nich zachwycającą innymi kolorami. Wśród nich znajduje się Laguna Verde, której woda jest niezwykle zielona, oraz Laguna Blanca. Jednym z najbardziej fascynujących miejsc jest Laguna Colorada, uważana za jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. Barwa wód zależy od różnych gatunków alg, a to słone i płytkie jezioro jest znane ze swojej charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwy. Ponadto na jego powierzchni można zobaczyć liczne białe płaty boraksu, tworzące kontrast w tym niezwykłym krajobrazie górskim. Ruta de las Lagunas jest również słynna ze swoich licznych flamingów, które gromadzą się wokół tych kolorowych wód. Laguna Colorada jest głównym miejscem występowania różowych flamingów krótkodziobych. Po wizycie na lagunach robimy przerwę na lunch. Następnie udajemy się, by zobaczyć Árbol de Piedra, niezwykłą formację skalną, wyłowioną przez wiatr, przypominającą drzewo o wysokości około 7 metrów. Późnym wieczorem docieramy do Uyuni, gdzie czeka na nas zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa około 450 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku największego solniska na świecie, Salar de Uyuni. To wyjątkowo płaska (różnica wzniesień wynosi zaledwie niecałe 41 cm) i ogromna pustynia solna o obszarze około 10 000 km², zapewniająca niezwykłe widoki. Pod kilkunastometrową warstwą soli płyną zasolone rzeki. Kierujemy się następnie w stronę Cmentarza Lokomotyw, miejscu o wyjątkowym charakterze, które odegrało kluczową rolę w rozwoju kolei w XIX i XX wieku. Było ono ściśle związane z odkrytymi w tamtym okresie bogatymi złożami minerałów oraz ich transportem z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku. Dziś na tym terenie znajduje się niewielki dworzec, terminal oraz blisko setka lokomotyw i wagonów, pozostawionych tam wiele lat temu. Kolejnym punktem naszej trasy jest hotel prawie w całości zbudowany z bloków soli, który jest głównym surowcem dostępnym w okolicy. Po obiedzie wracamy do hotelu w Uyuni, gdzie spędzamy noc. (Trasa około 300 km).

Dzień 7

Po śniadaniu przylatujemy do La Paz, największego miasta Boliwii i jednego z najwyżej położonych miast na świecie, położonego na wysokości od 3200 do 4050 m n.p.m. To miasto zostało uhonorowane w prestiżowym konkursie na Siedem Cudów Świata w kategorii miast. W trakcie naszej wizyty zwiedzimy m.in. kościół św. Franciszka, katedrę, Budynek Rządu i Kongresu. Wizyta na tajemniczym targu czarownic z pewnością dostarczy nam dreszczy emocji, ponieważ to miejsce, gdzie można zdobyć różnorodne talizmany i amulety. Po zwiedzaniu, przechodzimy do obiadu. Następnie udajemy się na transfer do hotelu, gdzie spędzimy noc. (Trasa około 80 km). Dla tych, którzy chcieliby doświadczyć kolorowego i niepowtarzalnego boliwijskiego folkloru, wieczorem dostępny jest peña wieczór, z poczęstunkiem (50 USD).

Dzień 8

Po śniadaniu udajemy się do stanowiska archeologicznego Tiahuanaco, które leży na wysokości 3800 m n.p.m. Na tym terenie będziemy mieli okazję podziwiać słynną Bramę Słońca z wizerunkiem Boga Wiracocha oraz Monolit Ponce’a. Następnie kontynuujemy naszą podróż malowniczą trasą wzdłuż jeziora Titicaca, najwyżej położonego jeziora żeglownego na Ziemi, aż do granicy boliwijsko-peruwiańskiej w Desaguadero. Po przejeździe docieramy do hotelu w Puno, gdzie zostaniemy zakwaterowani. Wieczorem czeka na nas obiadokolacja i nocleg. (Trasa około 270 km).

Dzień 9

Po śniadaniu oferujemy rejs na pływające wyspy Uros (opcjonalnie płatny, około 65 USD). Te unikatowe wyspy zbudowane z trzciny totora są zamieszkiwane przez Indian Aymara, którzy pozwolą nam poznać ich domy, kulturę i zwyczaje. To niepowtarzalne doświadczenie, które zapewni nam autentyczny kontakt z kolorową, starożytną kulturą ludności jeziora Titicaca. Następnie kontynuujemy naszą podróż autokarem do Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków. Po przybyciu na miejsce zostaniemy zakwaterowani w hotelu, gdzie czeka na nas kolacja i nocleg. (Trasa około 400 km).

Dzień 10

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie historycznego centrum Cuzco, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W programie mamy przewidziane odwiedzenie Plaza de Armas, gdzie znajduje się katedra z imponującą pinakoteką, gromadzącą arcydzieła związane z kuzkeńską szkołą malarską, oraz odrestaurowaną świątynię słońca – Coricancha. Po południu dla zainteresowanych oferujemy opcjonalną wycieczkę do Pisac w Świętej Dolinie Inków, dostępną za dodatkową opłatą (około 110 USD). Pisac to wyjątkowe miejsce w historii Inków, charakteryzujące się bardzo żyzną ziemią i malowniczymi krajobrazami. Podczas tej wycieczki będziemy mieli okazję spotkać się z kondorem w Sanktuarium Zwierząt, przyjrzeć się alpakom, lamom i wikuniom oraz zwiedzić pozostałości inkaskiego miasta Pisac, które stanowi znakomitą ilustrację wspaniałej kultury Inków. Dodatkowo odwiedzimy słynny targ z pamiątkami w kolonialnym Pisac, gdzie będziemy mogli spróbować pysznej kukurydzy podawanej z serem.

Dzień 11

Wczesnym rankiem (możliwość breakfast box na podróż) wyruszamy na dwugodzinny przejazd do stacji kolejowej w Ollantaytambo, skąd rozpoczniemy naszą wyprawę do Machu Picchu (pociąg około 1,5 godziny). Machu Picchu, jeden z Siedmiu Cudów Świata od 1983 roku wpisany na listę UNESCO, to zagubione miasto Inków, które zostało odkryte dla świata w 1911 roku. To niezwykłe miejsce skrywa imponujące budowle wyrastające na skalistych tarasach. Rozmiar i piękno tego miejsca pozwalają nam odkryć niezwykle bogatą kulturę inkaską. Po zwiedzeniu Machu Picchu wracamy do hotelu, gdzie czeka na nas kolacja i nocleg. (Trasa około 380 km).

Dzień 12

Po śniadaniu zaplanowaliśmy krótki spacer po Sacsayhuaman, dawnej inkaskiej twierdzy, która jest nadal miejscem organizacji najsłynniejszego peruwiańskiego festiwalu – Inti Raymi. Dla tych, którzy lubią eksperymentować kulinarnie, istnieje możliwość spróbowania potrawy z mięsa świnki morskiej (w cenie). Następnie przenosimy się na lotnisko, skąd polecimy do Limy. Po przylocie do Limy, przemieszczamy się do hotelu, gdzie będziemy mieli kolację i nocleg. (Trasa około 150 km).

Dzień 13

Po śniadaniu opuszczamy hotel i przystępujemy do zwiedzania kolonialnej części miasta. Na programie mamy odwiedzenie Plaza Mayor, gdzie znajduje się imponujący pałac rządowy, katedra (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro) oraz klasztor św. Franciszka. Zatrzymujemy się także przy historycznej stacji kolejowej Desamparados, skąd w XIX wieku rozpoczęła się trasa zaprojektowana przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Następnie kierujemy się na wizytę w muzeum Larco Herrera, które mieści się w urokliwym zabytkowym budynku. Muzeum to prezentuje wszechstronny przegląd peruwiańskiej historii przed przybyciem Hiszpanów, a także imponującą kolekcję wyrobów ze złota, ceramiki i tekstyliów. Na zakończenie, przenosimy się na lotnisko, skąd odlatamy z powrotem do Polski, korzystając z jednego z europejskich portów lotniczych (dokładne godziny zbiórki zostaną podane przez pilota Rainbow na miejscu).

Dzień 14

Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 24.11.2024
Powrót: 06.12.2024
Warszawa
12
Śniadanie + kolacja
17992 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 

 • Przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Santiago de Chile oraz z Limy do Warszawy
 • Przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe
 • Transfery: Lotnisko – Hotel – Lotnisko
 • Zakwaterowanie w hotelach
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje albo lunch/lunch box
 • Opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych wydatków osobistych
 • Opłata na miejscu to 490 USD/os + ok. 60 USD/os na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych
 • Peña wieczór z barwnym i niepowtarzalnym folklorem boliwijskim z poczęstunkiem (50 USD.)
 •  Rejs na pływające wyspy Uros (ok. 65 USD.)
 • Wycieczka do Pisac w Świętej Dolinie Inków (ok. 110 USD.)

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy