Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Kuba – Gorąca wyspa jak wulkan

Kuba – Gorąca wyspa jak wulkan

Kuba to piękna wyspa położona w Karaibach, znana ze swojej niezwykłej kultury, socjalistycznego systemu politycznego i urokliwych plaż. Jest największym karaibskim krajem i ma wiele do zaoferowania swoim odwiedzającym. Bogata historia, wspaniałe kolonialne miasta, takie jak Hawana i Trinidad, wpływ afrokubańskiej muzyki i tańca, takich jak salsa i mambo, oraz niezapomniane krajobrazy, w tym piękne góry i niekończące się plaże, przyciągają turystów z całego świata. Kuba to również miejsce, gdzie można delektować się tradycyjną kubańską kuchnią, degustując smakowite dania, takie jak ropa vieja i mojito, przy dźwiękach żywej muzyki w tle. Bez względu na to, czy interesują Cię zabytki, przyroda czy rozrywka, Kuba ma wiele do zaoferowania i jest prawdziwym klejnotem Karaibów.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 27.04.2024
 •   —  
 • Przylot: Hawana 27.04.2024
 •   —  
 • Wylot: Hawana 11.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 12.05.2024
 •   —  
Daty
Tam: 27.04.2024
Powrót: 11.05.2024
Другие даты
Objazd i wypoczynek

14 nocy

Rodzaj wyjazdu

Wycieczki objazdowe

Transport

Samolot, autokar, minibus

Cena

8 471 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed planowanym odlotem samolotu. Przelot do Hawany (przez jedno z europejskich lotnisk). Po odprawie paszportowej nastąpi transfer do hotelu w Hawanie, gdzie zostaniecie zakwaterowani. Wieczorem odbędzie się kolacja, a następnie możliwość noclegu.

Dzień 2

Po śniadaniu rozpocznie się zwiedzanie stolicy Kuby – Hawany. W programie znajdują się takie atrakcje jak Fort Morro, który strzeże portu, Plac Katedralny oraz spacer po urokliwej starówce. W tym obszarze można odwiedzić miejsca związane z Ernestem Hemingwayem, takie jak Hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio. Wizyta na Placu św. Franciszka i Placu Katedralnym, gdzie znajduje się barokowa katedra, również jest planowana. Kolejnym punktem programu jest zwiedzanie starej, już nieczynnej fabryki słynnego rumu Legendario, gdzie będzie możliwość degustacji różnych rodzajów rumu i likierów. Istnieje opcja zorganizowanego lunchu (za dodatkową opłatą około 15 EUR/osoba). Po południu planowane jest zwiedzanie nowej części Hawany, w tym Kapitolu i Gran Teatro de la Habana. Następnie przejazd przez dzielnice Vedado i Cubanacan, które przed rewolucją były zamieszkane przez bogaczy. Wieczorem odbędzie się kolacja, a dla chętnych istnieje możliwość uczestnictwa w rewii (dodatkowa opłata około 55 EUR/osoba lub około 105 EUR/osoba w przypadku rewii Tropicana – w zależności od dostępności).

Dzień 3

Po śniadaniu kontynuowane będzie zwiedzanie Hawany. W programie znajdują się takie miejsca jak Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji oraz cmentarz Kolumba. Jedną z największych atrakcji Kuby będzie przejażdżka po ulicach Hawany zabytkowymi amerykańskimi samochodami. Po południu będzie czas na samodzielne zwiedzanie miasta. Wieczorem odbędzie się kolacja i nocleg. Dla zainteresowanych, za dodatkową opłatą około 45 EUR/osoba, proponujemy wycieczkę „Śladami Hemingwaya”, która obejmuje wizytę w ulubionej wiosce rybackiej Cojimar, gdzie pisarz często wędrował na połowy, zwiedzanie posiadłości „Finca Vigia” oraz odwiedziny w słynnej knajpce „Floridita”, gdzie będzie można spróbować słynnego daiquiri. Dodatkowo, wieczorem istnieje możliwość uczestnictwa w wycieczce „Hawana Nocą” za dodatkową opłatą około 45 EUR/osoba. Podczas tej wycieczki będzie można m.in. zobaczyć inscenizację wystrzału armatniego „Cañonazo” na terenie największej fortecy na Karaibach.

Dzień 4

Po śniadaniu opuścimy Hawanę i udamy się w podróż przez prowincję Pinar del Rio, znaną jako region plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales – parku narodowego z imponującymi wapiennymi ostańcami zwanych Mogotes. W programie będzie wizyta w Ogrodzie Botanicznym Soroa, zwiedzanie Indiańskiej Groty, odkrytej w 1951 roku, oraz podziwianie „Muralu Prehistorycznego”. Będzie również możliwość odwiedzenia fabryki cygar lub prawdziwej plantacji tytoniu. Lunch będzie dostępny za dodatkową opłatą (około 15 EUR/osoba). Następnie powrócimy do hotelu w Hawanie, gdzie odbędzie się kolacja i nocleg. Wieczorem, dla zainteresowanych za dodatkową opłatą około 45 EUR/osoba, proponujemy wizytę w jednym z klubów muzycznych, gdzie będzie można posłuchać utworów legendarnej grupy Buena Vista Social Club w wykonaniu lokalnych muzyków. (Trasa o długości około 350 km).

Dzień 5

Po śniadaniu wyruszymy w podróż do Guama. Zwiedzimy farmę krokodyli na Półwyspie Zapata oraz zrobimy krótki rejs po kanałach tego obszaru. Będzie również możliwość skorzystania z kąpieli w Zatoce Świń. Opcjonalny lunch będzie dostępny za dodatkową opłatą (około 15 EUR/osoba). Następnie przejedziemy do hotelu w okolicach Cienfuegos, gdzie odbędzie się kolacja i nocleg. (Trasa o długości około 300 km).

Dzień 6

Po śniadaniu będziesz miał czas wolny na relaks i plażowanie nad Morzem Karaibskim. Następnie udasz się na zwiedzanie Cienfuegos, miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa”. Jego świetnie zachowana kolonialna architektura czyni je jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych na wyspie. Zwiedzisz historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado – najdłuższy deptak na Kubie. Po zwiedzaniu przejedziesz do Trynidadu, gdzie odbędzie się kolacja i nocleg. (Trasa o długości około 80 km).

Dzeiń 7

Po śniadaniu rozpocznie się zwiedzanie najbardziej charakterystycznego i najlepiej zachowanego miasta kolonialnego na Kubie – Trynidadu, które zostało wpisane na listę UNESCO. Przejdziesz przez brukowane uliczki miasta, zobaczysz Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów oraz pałace, które obecnie pełnią funkcję budynków użyteczności publicznej. Odwiedzisz także słynną tawernę Canchanchara, gdzie można spróbować lokalnego trunku – mieszanki miodu, cytryny i rumu! Opcjonalny lunch będzie dostępny za dodatkową opłatą (około 15 EUR/osoba). Po zwiedzaniu będziesz mieć wolny czas w mieście lub możesz wrócić do hotelu. Dla zainteresowanych istnieje możliwość uczestnictwa w wycieczce konnej po Dolinie Cukrowni, która przeniesie Cię w czasy Baronów Cukrowych. W ramach tej wycieczki będzie również możliwość kąpieli w wodospadzie w górach Sierra Escambray. Wieczorem odbędzie się kolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu odwiedzimy słynne Valle de los Ingenios (Dolinę Cukrowni), która kiedyś słynęła z plantacji trzciny cukrowej. Możemy podziwiać dawny pałac barona cukrownego, wieżę obserwacyjną oraz wioski zamieszkałe przez potomków niewolników. Następnie wyruszymy w kierunku miasta Santa Clara, które odegrało ważną rolę w kubańskiej rewolucji, rozpoczynając się od zdobycia miasta przez Che Guevarę. Zwiedzimy Guevara Memorial, gdzie możemy zobaczyć osobiste przedmioty Che, oraz „rewolucyjny” pociąg pancerny. Opcjonalny lunch będzie dostępny za dodatkową opłatą (około 15 EUR/osoba). Następnie przejedziemy do Varadero, gdzie zostaniemy zakwaterowani w wybranym hotelu. Wieczorem odbędzie się kolacja. (Trasa o długości około 380 km).

Dzień 9-14

Czas na relaks i wypoczynek w wybranym hotelu.

Dzień 15

Po śniadaniu zostaniecie wykwaterowani z pokoi. Następnie nastąpi transfer na lotnisko w Hawanie, skąd wylecicie do Polski, z przesiadką w jednym z portów europejskich.

Dzień 16

Przylot do Polski.

Paszport i wiza

Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby.

Karta Turysty

Obywatele Polski udające się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy – do odbioru przed odprawą na lotnisku w Polsce.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 27.04.2024
Powrót: 11.05.2024
Warszawa
14
Śniadanie + kolacja
8471 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem rejsowym na Kubę, opłaty lotniskowe
 • Kartę Turysty, program turystyczny
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem
 • Zakwaterowanie w hotelach
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokoalcje
 • Transfery Lotnisko – Hotel – Lotnisko
 • Ubezpieczenie TU Europa, opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie

Dodatkowo płatne:

 • Lunch (ok. 15 EUR/os.)
 • Rewia (ok. 55 EUR/os. lub ok. 105 EUR/os. w przypadku rewii Tropicana – w zależności od dostępności
 • Wycieczka „Śladami Hemingway’a” (ok. 45 EUR/os.)
 • Wycieczka „Hawana Nocą” (ok. 45 EUR/os.)
 • Klub muzyczny (ok. 45 EUR/os.)
 • Wycieczka konna po Dolinie Cukrowni (ok. 35 EUR/os.)

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.7
First Minute
Kuba
Iberostar Laguna Azul 5*
6076 zł za osobę
Warszawa
13.05.2024-21.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
First Minute
Kuba
Iberostar Bella Costa 4*
6800 zł za osobę
Katowice
11.12.2024-19.12.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
First Minute
Kuba
Melia Peninsula Varadero 5*
5392 zł za osobę
Warszawa
05.06.2024-13.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.8
First Minute
Kuba
Playa Vista Azul 5*
5678 zł za osobę
Warszawa
12.06.2024-20.06.2024/ 7 nocy