Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Indie w dwóch słowach

Indie w dwóch słowach

Indie to wielkie, różnorodne państwo położone w Azji Południowej. Znane są z bogatej historii, kultury i tradycji, które kształtowały się przez tysiąclecia. Indie są drugim pod względem liczby ludności krajem na świecie, z różnorodnymi językami, religiami i krajobrazami, obejmującymi od tropikalnych plaż po wysokie góry Himalajów. To miejsce, gdzie współistnieją dawna mądrość i nowoczesność, a także gdzie można odkrywać zarówno kolorytne festiwale jak Diwali, jak i majestatyczne zabytki takie jak Taj Mahal. Indie mają ogromne znaczenie gospodarcze, kulturowe i polityczne na arenie międzynarodowej.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 01.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Delhi 02.05.2024
 •   —  
 • Wylot: Delhi 08.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 08.05.2024
 •   —  
Daty
Tam: 01.05.2024
Powrót: 08.05.2024
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

7 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar

CENA

6 990 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Wylot z lotniska Chopina do Delhi.

Dzień 2

Po przylocie do Delhi na międzynarodowe lotnisko im. Indiry Gandhi, następuje transfer do hotelu, gdzie można spędzić czas na zasłużonym odpoczynku. W ciągu popołudnia istnieje również opcja dodatkowej, płatnej na miejscu u pilota, wycieczki do Kompleksu Świątyń Akshardham. Akshardham to nowoczesny i zarazem tradycyjny kompleks o olbrzymich rozmiarach, który został otwarty w listopadzie 2005 roku. To niezwykle imponujące miejsce, gdzie znajdują się pięknie zdobione budowle, nawiązujące do wielowiekowej tradycji hinduizmu. Podczas budowy wykorzystano tradycyjny marmur i czerwony piaskowiec charakterystyczne dla północnych Indii, tworząc pięć różnych stylów architektonicznych: Radżastan, Orrisa, Gudżarat, a także elementy mogolskie i dżinijskie. To niesamowite, że udało się to zrealizować w niespotykanie krótkim czasie zaledwie 5 lat. Wieczorem można cieszyć się obiadokolacją w hotelu i spędzić noc. Trasa wynosi około 45 km.

Dzień 3

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Indii, ogromnego miasta, które ma bogatą historię i jest podzielone na historyczną oraz nowoczesną część. Nasza podróż zwiedzania rozpocznie się od Starego Delhi, które zostało wybudowane w czasach mogolskich i znane jest również jako Szahdżahanabad. Jest to dziś centrum muzułmańskie w Delhi, dlatego naszym pierwszym przystankiem będzie Jama Masjid (Meczet Piątkowy), który jest największym meczetem w Indiach. Następnie przesiądziemy się na riksze i przejedziemy wąskimi, ale nadal urokliwymi uliczkami Starego Delhi. Podczas tej części zwiedzania zobaczymy także Czerwony Fort, choć tylko z zewnątrz, oraz Raj Gath, miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie przeniesiemy się do tzw. Nowego Delhi, które zostało zbudowane na początku XX wieku przez Brytyjczyków jako centrum administracyjne kolonialnych Indii. W tej części miasta zobaczymy m.in. bliźniacze budynki Sekretariatów, Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz przejedziemy obok Bramy Indii, która jest okazałym łukiem triumfalnym upamiętniającym Hindusów poległych na różnych frontach podczas I Wojny Światowej i w Wojnach Afgańskich. W dalszej części dnia odwiedzimy grobowiec Humayuna, uważany za architektoniczny pierwowzór słynnego Taj Mahal. Na koniec dnia będziemy mieli okazję zwiedzić Gurdwarę Bangla Sahib, największą i najważniejszą świątynię sikhów w Delhi. Wieczorem czeka nas obiadokolacja i nocleg w hotelu. Trasa wynosi około 35 km.

Dzień 4

Po śniadaniu opuścimy hotel i rozpoczniemy naszą podróż. Przedpołudniem odwiedzimy Kutb Minar, który jest najwyższym ceglany minaretem w Indiach. Ten wyjątkowy zabytek, wraz z otaczającymi go historycznymi miejscami, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie opuścimy Delhi i skierujemy się w kierunku Radżastanu, docierając do urokliwego miasta Jaipur. W miarę możliwości czasowych, zanim zameldujemy się w hotelu w Jaipurze, odwiedzimy lokalną „pracownię tekstyliów”. Po zakwaterowaniu w hotelu będzie czas na zrelaksowanie się i obiadokolację. Trasa wynosi około 260 km.

Dzień 5

Po porannym śniadaniu, rozpoczniemy naszą przygodę odwiedzając Fort Amber. Aby dostać się do pierwszego dziedzińca tego fortu, wsiądziemy na słonie. To XI-wieczne dzieło sztuki jest doskonale umiejscowionym i dobrze ufortyfikowanym radżpuckim zamkiem, który przez wiele lat był główną siedzibą wpływowego rodu spod znaku słońca. Jednymi z najbardziej urokliwych budowli w obrębie fortu są Brama Ganesha i Shish Mahal, ten drugi zdobiony tysiącami luster. Po zwiedzeniu Fortu Amber wrócimy do XVIII-wiecznego miasta Jaipur, znanego również jako Różowe Miasto. Odwiedzimy tam Pałac Miejski, obecna siedziba Radży Jaipuru, oraz zobaczymy ogromne kamienne przyrządy astronomiczne w Jantar Mantar. Jaipur to także Miasto Klejnotów, słynące z bogactwa i doskonałej obróbki kamieni szlachetnych, więc zobaczymy krótki pokaz ręcznej obróbki kamieni. Podczas zwiedzania Jaipuru nie zapomnimy także zrobić zdjęć przy Hava Mahal (Pałac Wiatrów) i Jal Mahal (Pałac na Wodzie). Po południu będzie czas na relaks. Dla zainteresowanych istnieje opcja (za dodatkową opłatą) odwiedzenia urokliwego kompleksu świątyń Galta Ji, otoczonego wzgórzami. To miejsce odnosi się do mistyka, mędrca i cudotwórcy Pana Galta, który żył tu około 2500 lat temu. Oprócz licznych świątyń dedykowanych różnym bogom hinduskim i świętym basenom ablucyjnym, Galta słynie z obecności stałych stada małp, które zamieszkują te tereny. Wieczorem czeka nas obiadokolacja i nocleg w hotelu. Trasa wynosi około 30 km.

Dzień 6

Po śniadaniu w hotelu, zakończymy pobyt w nim i wyruszymy w kierunku Agry. W trakcie podróży odwiedzimy pozostałości miasta Fatehpur Sikri, które zostało zbudowane w roku 1569 przez najwspanialszego cesarza mogolskiego, Akbara. To miasto, które powstało szybko i zniknęło równie szybko, teraz nazywane jest opuszczonym, wymarłym miastem. Dzięki kaprysowi Wielkiego Cesarza, który chciał mieszkać blisko Salima Chisti, lokalnego mędrca, dzisiaj możemy spacerować po ogromnym, świetnie zachowanym kompleksie pałacowym z czasów świetności Imperium Mogolskiego w Indiach. Podczas zwiedzania przejdziemy przez różne dziedzińce pałacowe i zobaczymy takie miejsca jak Diwan-i-Am (dziedziniec audiencji publicznych), Diwan-i-Khas z monumentalną kolumną, gdzie znajdował się tron (pawilon audiencji prywatnych), pięknie zdobiony Pawilon Tureckiej Sułtanki oraz okazały Pałac Jodhabai. Po zwiedzeniu Fatehpur Sikri, dojedziemy do Agra, gdzie spędzimy noc i zostaniemy poczęstowani obiadokolacją. Dla chętnych istnieje opcja (za dodatkową opłatą) uczestnictwa w wieczornym spektaklu teatralnym Taj Show, który opowiada niezwykle wzruszającą historię powstania słynnego Taj Mahal. Taj Mahal odwiedzimy w kolejnym dniu. Trasa wynosi około 260 km.

Dzień 7

Wczesnym rankiem, jeszcze przed śniadaniem, wyruszymy w kierunku jednego z Siedmiu Cudów Świata – słynnego Taj Mahal. To niezwykły grobowiec, ogromny i wykonany z białego marmuru, inkrustowany mnóstwem kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Taj Mahal jest symbolem wielkiej miłości cesarza Shahjahana do jego ukochanej żony Mumtaz Mahal. Jego budowa trwała aż 22 lata, od 1631 do 1653 roku, i pochłonęła znaczną część cesarskiego skarbca. Obejrzymy go w całym jego majestacie i otoczonym pięknymi ogrodami w stylu mogolskim. Po wizycie w Taj Mahal wrócimy do hotelu na zasłużone śniadanie. W dalszej części dnia odwiedzimy Czerwony Fort – kompleks budowli fortecznych i pałacowych, który sięga czasów cesarza Akbara. Choć fortyfikacje zostały zakończone w 1565 roku, były wielokrotnie przebudowywane wewnętrznie, gdy pełniły rolę głównej siedziby władców mogolskich. Dzięki temu zachował się kompleks pałacowy, a poszczególne części noszą nazwy od imion mogolskich władców, którzy je rozbudowali i przekształcili w nowe style. W środku dnia, jeśli czas na to pozwoli, będziemy mieli okazję poznać tradycyjne metody inkrustacji marmurów, które kontynuowane są od czasów budowy Taj Mahal. Po południu powrócimy do Delhi. Po przyjeździe do Delhi zostaniemy zakwaterowani w hotelu, a następnie będziemy mieć czas na odpoczynek i relaks. Wieczorem czeka nas obiadokolacja w hotelu. W zależności od planu lotu, wylot do Polski odbędzie się w nocy z dnia 7/8 lub rano 8 dnia. Do momentu transferu na lotnisko, będziemy mieć możliwość zakwaterowania w hotelu. Trasa wynosi około 220 km.

Dzień 8

Przylot na lotnisko w Warszawie.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 01.05.2024
Powrót: 08.05.2024
Warszawa
7
Śniadanie + kolacja
6990 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot Polska – Delhi – Polska liniami rejsowymi bezpośrednio lub z przesiadkami
 • Opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • Zakwaterowanie w hotelach 3-4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją i/lub wentylatorami przysufitowymi
 • Wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Delhi, oraz późne wykwaterowanie z hotelu w ostatnim dniu wycieczki
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Transport klimatyzowanym autokarem na trasie wycieczki
 • Zwiedzanie wg programu
 • Serwis wykwalifikowanego polskiego pilota

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Kompleks Świątyń Akshardham (ok. 25 EUR USD/os.)
 • Galta Ji (ok. 15 EUR/os.)
 • Taj Show (od 45 EUR/os.)

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy