Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Chiny Cesarskie

Chiny Cesarskie

Chiny, oficjalnie znane jako Chińska Republika Ludowa, to ogromne państwo leżące w Azji Wschodniej. Jest to najludniejsze państwo na świecie, posiadające bogatą historię, kulturę i dziedzictwo. Chiny graniczą z 14 państwami i są jednym z największych krajów pod względem powierzchni, obejmującym różnorodne krajobrazy, od górskich pasm i pustyń po urodzajne doliny i rolnicze równiny. W kraju znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak Wielki Mur Chiński, Zakazane Miasto w Pekinie, Terakotowa Armia w Xi’an i kulturowe dziedzictwo starożytnych miast, takich jak Suzhou i Lhasa. Chińska kultura jest bogata i różnorodna, obejmująca język chiński, kuchnię, sztukę, filozofię, tradycje i obrzędy. Kraj ten jest również znany z ważnych wpływów religijnych, takich jak taoizm, konfucjanizm, buddyzm i chrześcijaństwo.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa-Chopin 15.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Pekin 16.05.2024
 •   —  
 • Wylot: Szanghaj 29.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa-Chopin 29.05.2024
 •   —  
Daty
Tam: 15.05.2024
Powrót: 29.05.2024
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

13 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, pociąg, łódź

CENA

6 599 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Wylot z Warszawy.

Dzień 2

Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie przed czasem rozpoczęcia doby hotelowej, wyłącznie w przypadku posiadania przez hotel wolnych pokoi. Odwiedzimy Pałac Pokoju i Harmonii – jeden z największych i najważniejszych klasztorów buddyzmu tybetańskiego na świecie. Został zbudowany w XVII wieku, stanowił pierwotnie dom dworskich eunuchów, a następnie rezydencję przyszłego cesarza Yongzhenga. Obiadokolacja. Powrót do hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu udajemy się na wizytę do ZOO, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać pandy wielkie. Następnie odwiedzimy Świątynię Nieba – kompleks, który był odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing podczas corocznych ceremonii, gdzie modlili się do Nieba o obfite plony. Cały kompleks został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1998 roku. Kolejnym punktem naszej trasy będzie Letni Pałac, założony przez cesarza Qianlonga w 1750 roku. Ten zespół pałacowy, znany również jako „Ogrody Pielęgnowania Harmonii”, zachwyca swoim rozmachem i przepychem. Na obiadokolację będziemy mieli słynną kaczkę po pekińsku.

Dzień 4

Po śniadaniu, udamy się w okolice Wielkiego Muru Chińskiego, gdzie będziemy mieć okazję spacerować po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Muru, który jest uznawany za jeden z cudów świata. Następnie zobaczymy grobowce cesarzy z dynastii Ming, odwiedzając jeden z 13 grobowców i spacerując wzdłuż legendarnej „Drogi Duchów”. Kolejnym punktem naszej trasy będzie wizyta w „Świecie Pereł”, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć demonstrację technik hodowli pereł słodkowodnych oraz możliwość zakupu biżuterii i kosmetyków. Podczas powrotu zrobimy krótki postój przy obiektach olimpijskich, gdzie będzie można zrobić zdjęcia. Na obiadokolację udamy się do restauracji.

Dzień 5

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Zakazanego Miasta, wpisanego na listę UNESCO. Będziemy mieć okazję zwiedzić Pałac Cesarski, który był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Następnie udajemy się do Parku Jingshan, skąd możemy podziwiać panoramę miasta oraz Cesarski Pałac znanego jako Wzgórze Węglowe. Kolejnym punktem naszej trasy jest Plac Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), który jest najważniejszym placem w „Państwie Środka”. Na placu znajduje się Mauzoleum Mao Zedonga oraz sąsiadujące z nim budynki Parlamentu i Muzeum Narodowe. Przejdziemy się i skorzystamy z przejażdżki rikszami po najstarszej części miasta, tzw. hutongach, oraz odwiedzimy chińskie domostwo. Następnie będziemy mieli okazję poznać Centrum Medycyny Chińskiej. Na kolację udajemy się do restauracji. Po kolacji nastąpi transfer na dworzec kolejowy, skąd wyruszymy pociągiem nocnym do Xi’an.

Dzień 6

Po przyjeździe do Xi’an w godzinach porannych, nastąpi transfer do hotelu, gdzie odbędzie się śniadanie. Następnie udamy się do zakładu rzemieślniczego, który specjalizuje się w produkcji kopii żołnierzy z terakoty. Po tym przejdziemy do Muzeum Armii Terakotowej, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć zbiór figur naturalnej wielkości wykonanych z wypalonej gliny. Figury te przedstawiają szeregowych żołnierzy, oficerów i konie. Armia ta została umieszczona w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi Huang Di podczas jego pochówku. Dodatkowo zobaczymy Małą Pagodę Dzikiej Gęsi, która jest jednym z symboli miasta Xi’an. Będziemy również mieli lekcję kaligrafii oraz odwiedzimy Muzeum Xi’an. Na obiadokolację odbędzie się pierożkowy bankiet, gdzie będziemy mieli okazję degustować około 16 rodzajów tradycyjnych chińskich pierożków.

Dzień 7

Po śniadaniu udajemy się na historyczne mury miejskie. Następnie odwiedzimy Wielki Meczet, który jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych meczetów w całym kraju. Został zbudowany w roku 742 w okresie dynastii Tang i był wielokrotnie przebudowywany w późniejszych latach. Meczet nadal jest używany przez chińskich muzułmanów, głównie przez mniejszość etniczną Hui. Kolejnym etapem będzie przejazd pociągiem do Luoyang. Na miejscu odbędzie się obiadokolacja, a następnie zostaniemy zakwaterowani w hotelu.

Dzień 8

Po śniadaniu rozpoczynamy nasz program od wizyty w Grocie Longmen, gdzie możemy podziwiać większe i mniejsze nisze skalne z tysiącami posągów i płaskorzeźb buddyjskich. Niektóre z tych posągów mają już ponad tysiąc lat, sięgając czasów, gdy cesarz Xiaowen przeniósł stolicę państwa do miasta Luoyang. Wykonane z wapnia, posągi te zachwycają szczegółowymi detalami. Następnie mamy czas wolny na zakupy w lokalnym supermarkecie. Kolejnym punktem naszej trasy jest Świątynia Białego Konia, pierwsza świątynia buddyjska w Chinach. Po spacerze po malowniczym Starym Mieście zatrzymamy się na obiadokolację. Po kolacji powrócimy do hotelu.

Dzień 9

Po śniadaniu udajemy się do klasztoru Shaolin, historycznego ośrodka buddyzmu chan i legendarnego miejsca dla chińskich sztuk walki. W czasach dynastii Ming mnisi tego klasztoru służyli jako instruktorzy sztuk walki dla generałów cesarstwa. Będziemy mieli okazję uczestniczyć w pokazie adeptów szkół walki w klasztorze Shaolin. Następnie odwiedzimy Las Pagód, miejsce pochówku klasztornych mnichów. Na miejscu odbędzie się obiadokolacja. Po kolacji przejedziemy do Zhengzhou, gdzie zostaniemy zakwaterowani w hotelu.

Dzień 10

Po śniadaniu udajemy się na dworzec, gdzie skorzystamy z szybkiego pociągu do Nankinu. W Nankinie odwiedzimy jedną z najważniejszych budowli – Świątynię Konfucjusza, której historia sięga czasów dynastii Song i została zbudowana w XI wieku. Przez wieki odbywały się tutaj egzaminy na urzędników cesarskich, co czyni ją miejscem o dużej historycznej wadze. Dodatkowo zobaczymy Muzeum Masakry Nankińskiej, które upamiętnia tragiczne wydarzenia z lat 1937-1938, kiedy to wojska japońskie dokonały masakry w Nankinie. Na miejscu odbędzie się również obiadokolacja.

Dzień 11

Po śniadaniu przejedziemy autobusem do Wuxi. W trakcie podróży zobaczymy Mauzoleum Sun Jat-sena, pierwszego prezydenta Republiki Chińskiej. Następnie będziemy mieć okazję odbyć rejs po jeziorze Tai, trzecim pod względem wielkości jeziorze słodkowodnym w Chinach. Po dotarciu do Suzhou, znanego jako „Wenecja Wschodu” i „Miasto-Ogród”, będziemy mieli obiadokolację i zostaniemy zakwaterowani w hotelu.

Dzień 12

Dla chętnych, po śniadaniu zaplanowana jest poranna gimnastyka Tai Chi. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Suzhou, które w czasach Epoce Trzech Królestw było stolicą państwa Wu. Od XIV wieku miasto to było znane jako centrum produkcji jedwabiu, a zyski z tej działalności były przeznaczane na budowę pięknych ogrodów. Z 69 oryginalnie istniejących ogrodów, wiele przetrwało do dzisiaj. Podczas wizyty zobaczymy Ogród Lwi Zakątek oraz Ogród Mistrza Sieci, uznawany za najmniejszy, ale najpiękniejszy spośród wszystkich ogrodów w Suzhou. Pierwsze założenie ogrodu powstało w XII wieku, ale obecny kształt pochodzi z połowy XVIII wieku. Dodatkowo odwiedzimy fabrykę jedwabiu, instytut hafciarstwa oraz malowniczą zabytkową uliczkę Shantang. Na koniec dnia odbędzie się obiadokolacja.

Dzień 13

Po śniadaniu wyruszamy na przejażdżkę autokarem do okolic Suzhou, gdzie znajduje się wiele uroczych starych miasteczek, znanych jako „wodne wioski”, położone wzdłuż kanałów. Naszym pierwszym przystankiem będzie Luzhi – zabytkowa wioska o 1400-letniej historii. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów tego miejsca są starożytne mosty. Niektóre z nich pochodzą z czasów dynastii Song, podczas gdy inne zostały zbudowane w okresie dynastii Ming i Qing. Następnie będziemy mieli okazję na relaksujący rejs łódkami po malowniczych, wąskich kanałach. Po zwiedzeniu Luzhi, przemieszczamy się autokarem do Szanghaju. Odwiedzimy Bund, czyli szanghajskie nabrzeże, które jest jednym z symboli miasta i przeniesie nas w czasy kolonialne. Ogromne, klasycystyczne budynki banków, urzędów państwowych i hoteli przypominają nam o brytyjskiej przeszłości miasta. Kolejnym punktem naszej trasy będzie Perła Orientu – imponująca wieża telewizyjna, dominująca nad rzeką Huang Pu. Po całym dniu odbędzie się obiadokolacja, a następnie zostaniemy zakwaterowani w hotelu. Wieczorem istnieje również możliwość wzięcia udziału w fakultatywnej wycieczce – rejsie po rzece Huang Pu. Po zakończeniu rejsu autokarem powrócimy do hotelu.

Dzień 14

Po śniadaniu udajemy się do Muzeum Szanghajskiego, które znajduje się na Placu Ludowym. To imponujące muzeum mieści kolekcję ponad 120 tysięcy eksponatów związanych z kulturą chińską, zajmujących powierzchnię 12 tysięcy metrów kwadratowych. Następnie zobaczymy Świątynię Nefrytowego Buddy, która została wzniesiona w 1882 roku jako miejsce przechowywania dwóch figur Buddy sprowadzonych z Birmy. Obie figury są pokryte białym nefrytem, co nadaje im wyjątkową urodę. Po odwiedzeniu świątyni udamy się na Nanjing Lu – jedną z najbardziej znanych ulic handlowych na świecie. Będziemy mieli czas na eksplorowanie tej pełnej życia i atrakcji ulicy. Dodatkowo, będziemy mieć okazję zwiedzić Stare Miasto, gdzie można poczuć klimat historycznego Szanghaju. Na zakończenie dnia odbędzie się obiadokolacja.

Dzień 15

Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Polski (przylot może nastąpić dnia następnego).

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 15.05.2024
Powrót: 29.05.2024
Warszawa
13
Śniadanie + kolacja
6599 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot na trasie Polska – Pekin, Szanghaj – Polska z przesiadkami, opłaty lotniskowe
 • Ubezpieczenie KL, NNW
 • Zakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4*
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Lokalny transport: bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie
 • Zwiedzanie wg programu, serwis polskiego pilota

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Legenda kung fu – przedstawienie (30 USD/os.)
 • Pekin nocą (25 USD/os.)
 • Chińska Opera (30 USD/os.)
 • Przedstawienie z czasów dynastii Tang (25 USD/os.)
 • Masaż stóp (25 USD/os.)
 • Rejs po rzece Huang Pu (30 USD/os.)
 • Przedstawienie cyrkowe w Szanghaju (35 USD/os.)

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.0
Gwarancja
Chiny
Pekin i jego okolice
5699 zł za osobę
Warszawa
29.10.2024-06.11.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.6
Gwarancja
Chiny
Chiny jak dwie stolice
7399 zł za osobę
Warszawa
24.04.2024-02.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.5
Gwarancja
Chiny
Chiny Cesarskie
6599 zł za osobę
Warszawa
15.05.2024-29.05.2024/ 13 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.6
Gwarancja
Chiny
Chiny – w krainie de luxe i złotego smoka
9126 zł za osobę
Warszawa
23.08.2024-01.09.2024/ 9 nocy