Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Bali i Australia – do dołu głową

Bali i Australia – do dołu głową

Australia to kontynent położony na południowej półkuli, będący jednocześnie krajem oraz wyspą. Jest szóstym co do wielkości państwem na świecie. Stolicą Australii jest Canberra. Kraj ten jest znany ze swojej wyjątkowej fauny, w tym charakterystycznych zwierząt takich jak kangury, koale i emu.

Bali to wyspa i prowincja w Indonezji, położona między Jawą a Lombok. Jest znana ze swojej pięknej przyrody, kultury i plaż o białym piasku. Bali jest popularnym miejscem turystycznym, przyciągającym miliony odwiedzających rocznie.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 03.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Singapur 03.05.2024
 •   —  
 • Wylot: Singapur 19.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 19.05.2024
 •   —  
Daty
Tam: 03.05.2024
Powrót: 18.05.2024
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

14 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, bus, autokar, metro

CENA

28 170 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa przy stanowisku odpraw, które znajduje się w strefie pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu „Virgin”). Wylot samolotem rejsowym do Singapuru (bez przesiadki).

Dzień 2

Przybycie do Singapuru obejmuje procedurę odprawy paszportowej oraz celnej (PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA OBOWIĄZUJĄCE PRZEPISY CELNE W SINGAPURZE). Po wylądowaniu istnieje możliwość wieczornego przejazdu metrem do hotelu Marina Bay Sands, a dla zainteresowanych, także wjazdu na punkt widokowy na szczycie budynku. Z tej lokalizacji rozciąga się imponujący widok na całe miasto (koszt wstępu około 45 USD). Nocleg zapewniony w jednym z hoteli w Singapurze.

Dzień 3

Po śniadaniu zaplanowano okres swobodny. W późniejszych godzinach popołudniowych lub wieczornych przewidziano transfer na lotnisko i następnie lot do Melbourne.

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Melbourne, stolicy stanu Victoria i drugiego co do wielkości miasta Australii, gdzie zafascynujemy się harmonijnym połączeniem tradycyjnej kolonialnej architektury wiktoriańskiej z nowoczesnymi elementami. Program obejmuje m.in. spacer po urokliwych ogrodach Royal Botanic Gardens, wizytę w monumentalnej Katedrze Św. Pawła, a także zwiedzanie tętniącego życiem Queen Victoria Market. Dodatkowo, przechadzimy się po zaułkach dziewiętnastowiecznego pasażu handlowego The Block Arcade oraz zatrzymujemy się przy słynnych kortach Australian Open. Po południu przenosimy się na wyspę Phillip, słynącą z parady pingwinów. Każdego dnia o zachodzie słońca stada tych uroczych ptaków wracają z morza do swoich norek na plaży, co stanowi niezwykłe i niezapomniane widowisko. Będziemy mieli okazję obserwować ten naturalny spektakl. Następnie powrót do hotelu na nocleg. (Trasa około 290 km).

Dzień 5

Po śniadaniu następuje wymeldowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Następnie odbywa się lot do Alice Springs, położonego w sercu Australii, z populacją liczącą 30 tysięcy mieszkańców. Po przylocie udajemy się do lokalnego Muzeum Lotnictwa, zlokalizowanego na terenie dawnego portu lotniczego. Kolejnym punktem programu jest wizyta w „School of Air” – specjalnej szkole, gdzie dzięki nowoczesnej technologii dzieci uczą się nawet będąc oddalone o ponad 2 tysiące kilometrów od nauczyciela. Następnie wyruszamy poza miasto, aby odwiedzić grób Johna Flynna, pomysłodawcy „latających doktorów”, a także rozpadlinę skalną Simson’s Gap, gdzie, miejmy nadzieję, zobaczymy żyjące tu małe kangury wallabie. Na zakończenie dnia udajemy się na punkt widokowy wzgórza Anzac, skąd rozpościera się malowniczy widok na miasto. Pozostawiony czas wolny pozwoli na spacer wzdłuż deptaku Todda. Następnie zakwaterowanie i nocleg w Alice Springs. (Trasa około 20 km).

Dzień 6

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Alice Springs. Odwiedzimy starą stację telegrafu, będącą miejscem narodzin miasta oraz stację „latających doktorów”, gdzie zapoznamy się z unikalnymi rozwiązaniami świadczenia usług medycznych na obszarze wielokrotnie przekraczającym obszar Polski. Następnie czeka nas kilkugodzinny przejazd przez interior do Kings Canyon drogą łączącą Darwin z Adelajdą, prowadzącą przez środek Australii. Będzie to okazja do spotkania rdzennych mieszkańców, żyjących tutaj w odizolowaniu od „złego” świata. Po południu dojazd do Kings Canyon i 4 godz. spacer krawędzią kanionu w Parku Narodowym Watarrka do rajskiego ogrodu i imponujących skał świadczących o tym, że „czerwony środek Australii” był kiedyś dnem morskim (w przypadku wysokiej temperatury – spacer możliwy wczesnym rankiem kolejnego dnia). Nocleg w bazie turystycznej w Kings Canyon. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 7

Po śniadaniu przewidziane jest wymeldowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Ayers Rock, zwanej „czerwonym centrum Australii”. Po drodze zatrzymamy się, aby zobaczyć tzw. „zapomniany cud” – monolit Mt Conner. Po dotarciu do Yulara, udajemy się do obszaru znanej jako Olgas lub Kata Tjuta w języku aborygeńskim, co oznacza „wiele głów”. To miejsce składa się z 36 monolitów skalnych, zlepieńców i piaskowców, które wznoszą się kilkadziesiąt metrów ponad równinę – stanowi to jedno z sakralnych miejsc dla Aborygenów. Następnie spacerujemy wąwozem Walpa w kierunku zachodzącego słońca nad Uluru. Na zakończenie dnia zakwaterowujemy się w bazie turystycznej w okolicach Ayers Rock, gdzie będziemy mieć czas na odpoczynek i nocleg. (Trasa około 350 km).

Dzień 8

Wczesne wstanie i wyjazd około 5:00 rano (bez śniadania) w kierunku wschodu słońca nad Uluru. Następnie przemieszczamy się w stronę Ayers Rock, zatrzymując się u podnóża góry Uluru, jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji przyrodniczo-geologicznych Australii. Uluru to jeden z największych monolitów skalnych na świecie, o długości około 3 km, szerokości 2,5 km i obwodzie 9,4 km. Wznosi się on 348 m ponad płaską, piaszczystą równinę i sięga 6 km w głąb ziemi. Ten unikalny twór składa się z czerwonej skały osadowej zwaną arkozą. Podczas spaceru u podnóża Uluru możemy odkryć aborygeńskie rysunki naskalne. Następnie odwiedzamy Centrum Kultury Aborygeńskiej. Po powrocie do bazy turystycznej zatrzymujemy się na śniadanie, a następnie udajemy się na lotnisko, gdzie odbędzie się lot do Sydney. Po przylocie zakwaterowujemy się w hotelu w okolicy Sydney. (Trasa około 50 km).

Dzień 9

Po śniadaniu planowana jest pełnodniowa wędrówka po Sydney. Rozpoczniemy od spaceru do Hyde Parku, następnie odwiedzimy Katedrę NMP i pomnik korpusów ANZAC. W programie zwiedzania znajdzie się także QVB, lokalnie zwane „Harrods”, obok którego stoi pomnik Królowej Wiktorii. Kolejnymi punktami będą Ratusz oraz Katedra Anglikańska. Następnie udamy się do dzielnicy portowej Darling Harbour, zbudowanej z okazji olimpiady. Wjedziemy na wieżę widokową Westfield Tower, skąd z wysokości 250 m będziemy mogli podziwiać panoramiczny widok na miasto (koszt około 29 AUD/os.). Kolejnym etapem będzie spacer najstarszą ulicą Sydney, Macquarie Street, podczas którego zobaczymy m.in. Parliament House, Sydney Hospital oraz NSW Library. Dzień zakończymy w okolicach Circular Quay, w pobliżu Opera House i Harbour Bridge – majestatycznego mostu będącego wizytówką miasta. Przejazdy komunikacją miejską są dodatkowo płatne. Nocleg w okolicy Sydney. (Trasa około 10 km).

Dzień 10

Po śniadaniu udamy się w okolice Sydney, konkretnie do Parku Olimpijskiego, który był areną zmagań sportowców w 2000 roku. Następnie odwiedzimy lokalny park flory i fauny, gdzie będziemy mieli okazję spotkać symbole kraju, takie jak kangury, koale i inne charakterystyczne gatunki. Dzień zakończymy w malowniczym Parku Narodowym Blue Mountains, który słynie z pięknych dolin, imponujących wodospadów, skalistych urwisk, oraz głównej atrakcji regionu – formacji skalnej o nazwie Three Sisters. Wieczorem wrócimy w okolice Sydney i zakwaterujemy się na nocleg. (Trasa około 250 km).

Dzień 11

Przejdziemy przez ogród botaniczny w kierunku Circular Quay, skąd wyruszymy w rejs statkiem po zatoce Botany Bay do dzielnicy Manly w Sydney. Ta lokalizacja położona nad otwartym oceanem zachwyca piękną plażą i zachowaną historyczną zabudową. Podczas rejsu będziemy mieli okazję podziwiać panoramę miasta rozmieszczonego nad wieloma zatokami z perspektywy morskiej. Po dotarciu na miejsce, zrelaksujemy się przy relaksującej kąpieli w oceanie i odpoczynku na plaży. Wczesnym popołudniem wrócimy do centrum Sydney, gdzie będziemy mieli czas wolny. Sugerujemy między innymi wizytę w Akwarium w Darling Harbour, Muzeum Australii lub wejście na szczyt Mostu Portowego. Wieczorem udajemy się na lotnisko i lecimy do Cairns w stanie Queensland – miasta położonego na północnym wschodzie kontynentu, gdzie tropikalny klimat i najbogatsza na świecie Wielka Rafa Koralowa umożliwią nam ekscytujący odpoczynek. Po przylocie zakwaterujemy się w hotelu, a wieczorem skorzystamy z możliwości spaceru po ulicach Cairns. (Trasa około 50 km).

Dzień 12

Po śniadaniu mamy do dyspozycji wolny czas lub opcję uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych. Jedną z propozycji jest całodniowa wyprawa na Wielką Rafę Koralową (dodatkowo płatna, około 195 AUD/os.), uważanej za jeden z największych cudów świata i najważniejszą atrakcję turystyczną Australii. Podczas tej podróży łodzią, będziemy pływać w otoczeniu kolorowych ryb i malowniczych formacji koralowych, a także będziemy mieli okazję spotkać żółwie morskie. Dla chętnych dostępna będzie opcja nurkowania z butlą lub korzystania z rurki i maski (sprzęt do nurkowania można wypożyczyć na statku za dodatkową opłatą, a do snorklingu bez dodatkowych kosztów). W trakcie rejsu będzie serwowany lunch na pokładzie statku. Alternatywnie proponujemy wyjazd na Green Island, gdzie będzie możliwość odpoczynku na piaszczystej plaży wyspy koralowej (w pakiecie z lunchem, rejsu łodzią ze szklanym dnem lub sprzętem do snorklingu – opłata około 146 AUD/os.). Istnieje także opcja wyjazdu miejskim autobusem poza miasto na plażę (ok. 20 AUD/os.). Późnym popołudniem powrót do hotelu w Cairns i nocleg.

Dzień 13

Po śniadaniu, mamy możliwość spędzenia wolnego czasu na plaży w Cairns. Dla zainteresowanych dostępna jest również opcja całodniowej wycieczki do Lasu Deszczowego w okolicach Cairns (dodatkowo płatna, około 183 AUD/os.). Dzień rozpoczniemy od wizyty w centrum kultury aborygeńskiej Tjapukai, gdzie będziemy mieli okazję poznać historię i kulturę rdzennych Australijczyków, obejrzeć pokaz tańców, jedzenia i leków z buszu, a na koniec spróbować rzutu oszczepem i bumerangiem. Następnie przejedziemy do Kurandy, dawnej osady górniczej z zachowaną oryginalną zabudową, mnóstwem atrakcji, sklepami i bazarem z pamiątkami. Dotrzemy tam najdłuższą na świecie kolejką linową (Skyrail), z przystankami na spacer po Lesie Deszczowym oraz podziwianie wodospadów Barron Falls. Późnym popołudniem powrócimy do Cairns historycznym pociągiem (Kuranda Scenic Railway), który przejeżdża trasą zawieszoną na półce skalnej, zapewniając imponujące widoki na Las Deszczowy i plantacje trzciny cukrowej (Trasa około 40 km + przelot). Wieczorem wrócimy do Cairns i przejedziemy na lotnisko. Następnie odbędzie się przelot do Denpasar na Bali, a stamtąd przejedziemy do wybranego hotelu.

Dzień 14

Po śniadaniu mamy do wyboru wolny czas na plażowanie lub opcję uczestnictwa w wycieczce fakultatywnej po wyspie (za dodatkową opłatą około 57 USD). Podczas tej wycieczki odwiedzimy wioski rzemieślnicze, gdzie produkowane są wyroby ze złota, srebra, drewna oraz tkaniny. Zwiedzimy również Jaskinię Słonia, hinduistyczne miejsce medytacji, oraz świątynię Tirta Empul ze świętym źródłem. Po drodze zatrzymamy się, aby podziwiać panoramę aktywnego wulkanu i jeziora Batur. Lunch w lokalnej restauracji z niezwykłym widokiem na krawędzi krateru Batur (wliczony w cenę wycieczki fakultatywnej). W drodze powrotnej będziemy mieli okazję zobaczyć malownicze pola ryżowe i drzewa palmowe. Ponadto, odwiedzimy Gunung Kawi Sebatu Temple, co oznacza świątynię wyrzeźbioną w skale. Następnie powrót do hotelu. (Trasa około 150 km).

Dzień 15

Po śniadaniu mamy wolny czas, a dla zainteresowanych dostępna jest opcja wyjazdu do pobliskiej wioski na charakterystyczne dla Bali przedstawienie taneczne Kecak (zwane „małpim tańcem”) z motywami z eposu Ramayana (za opłatą około 47 USD).

Dzień 16

Po śniadaniu nastąpi wymeldowanie z hotelu i przetransportowanie na lotnisko. Następnie odbędzie się przelot do Singapuru. Na początek proponujemy przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie będziemy mogli zobaczyć Padang – obszary rekreacyjne miasta usytuowane w sercu dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza, które łączą klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnymi drapaczami chmur. Następnie udajemy się do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Kolejnym punktem programu jest wizyta w Ogrodach Orchidei, gdzie będzie można podziwiać około 20 tysięcy kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie zwiedzania Singapuru odwiedzimy dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Późnym wieczorem odbędzie się transfer na lotnisko, a następnie wylot do Polski samolotem rejsowym (bez przesiadki).

Dzień 17

Lądowanie w Warszawie.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 03.05.2024
Powrót: 18.05.2024
Warszawa
14
Śniadania
28170 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa-Singapur-Warszawa (z przesiadką)
 • Przeloty lokalnymi liniami
 • Opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie w hotelach
 • Transfery klimatyzowanym autokarem
 • Wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL i bagaż).

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Przejazd metrem do  hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku (ok. 45 USD.)
 • Wjazd na wieżę widokową Westfield Tower (ok. 29 AUD/os.)
 • Całodniowa wycieczka na Wielką Rafę Koralową (ok. 195 AUD/os.)
 • Wyjazd na Green Island i możliwość odpoczynku na piaszczystej plaży wyspy koralowej (ok. 146 AUD/os.)
 • Wyjazd miejskim autobusem poza miasto na plażę (ok. 20 AUD/os.)
 • Całodzienna wycieczka do Lasu Deszczowego w okolice Cairns (ok. 183 AUD/os.)
 • Wycieczka fakultatywna po wyspie (ok. 57 USD.
 • Wyjazd do pobliskiej wioski na charakterystyczne dla Bali przedstawienie taneczne Kecak z motywami z eposu Ramayana (ok. 47 USD.)

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy