Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Azja Wschodnia: Singapur i Malezja

Azja Wschodnia: Singapur i Malezja

Singapur to małe, lecz dynamiczne państwo-miasto położone w Azji Południowo-Wschodniej. Jest znany z imponującego krajobrazu miejskiego, futurystycznej architektury oraz rozwiniętej gospodarki. Singapur jest również jednym z najważniejszych centrów finansowych i handlowych na świecie.

Malezja to kraj położony w południowo-wschodniej Azji, znanym ze swojej różnorodności kulturowej, pięknych plaż, bujnych dżungli i imponujących wieżowców. Jest to multikulturowe państwo, w którym mieszają się wpływy malajskie, chińskie, indyjskie i etniczne grupy tubylcze.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 17.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Singapur 17.05.2024
 •   —  
 • Wylot: Singapur 31.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 31.05.2024
 •   —  
Daty
Tam: 17.05.2024
Powrót: 29.05.2024
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

12 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar

CENA

9 826 zł. za osobę

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa. Stanowisko znajduje się w strefie „Biura Podróży”, w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu „Virgin”). Wylot samolotem rejsowym do Singapuru (możliwa przesiadka).

Dzień 2

Lądowanie w Singapurze, odprawa paszportowa. Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Singapurze.

Dzień 3

Po śniadaniu rozpoczniemy naszą podróż po Singapurze. Na początek proponujemy przejazd przez historyczną dzielnicę kolonialną, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać Padang – tereny rekreacyjne położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza. Te miejsca łączą w sobie klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością wieżowców. Następnie skierujemy się do imponującej Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli o architekturze inspirowanej stylem z okresu dynastii Tang. Po tej fascynującej wizycie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie będziemy mogli podziwiać około 20 tysięcy kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie zwiedzania Singapuru zaplanowaliśmy wizytę w dzielnicy Małe Indie. To miejsce, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę, przypominającą atmosferę indyjskich miast. Wieczorem dla chętnych proponujemy przejazd metrem do hotelu Marina Bay Sands oraz wejście na punkt widokowy na szczycie budynku. Stamtąd rozpościera się wspaniały widok na całe miasto. Następnie zachęcamy do spaceru do słynnych ogrodów przy zatoce, gdzie będziecie świadkami pokazu światła i dźwięku (opcjonalny koszt około 50 USD). Po pełnym wrażeń dniu zakończymy naszą podróż noclegiem w hotelu w Singapurze. (Całkowita trasa około 30 km).

Dzień 4

Po śniadaniu rozpoczynamy naszą podróż w kierunku przejścia granicznego z Malezją, kontynuując naszą trasę do Malakki, jednego z najstarszych miast w Malezji. Po przyjeździe planujemy odwiedzić kilka kluczowych miejsc, w tym Muzeum Baba & Nyonya, poświęcone kulturze Peranakan. Następnie udajemy się do Świątyni Cheng Hoon Teng, najstarszej chińskiej świątyni w mieście, a także do meczetu Kampung Kling z niezwykłym dachem w kształcie piramidy. Zwiedzimy również Porta de Santiago, bramę pozostałą po szesnastowiecznej forcie portugalskiej, i zatrzymamy się, aby zrobić zdjęcia przy starym holenderskim ratuszu (Stadhuys). Na zakończenie zwiedzania planujemy odwiedzić Muzeum Morskie, mieszczące się w replice szesnastowiecznego statku Flor de la Mar. W trakcie zwiedzania zatrzymamy się na lunch w lokalnej restauracji. Noc spędzimy w hotelu w okolicach Malakki. (Całkowita trasa około 240 km).

Dzień 5

Po śniadaniu wyruszamy z Malakki w kierunku Kuala Lumpur. Po drodze zatrzymamy się, aby zwiedzić nowe centrum administracyjne Malezji – miasto Putrajaya. To nowoczesne i wręcz futurystyczne miasto, założone w latach 90. z zamiarem przeniesienia siedziby rządu z Kuala Lumpur. W trakcie podróży zatrzymamy się na lunch. Po dotarciu do Kuala Lumpur zaczniemy zwiedzanie stolicy Malezji od najbardziej charakterystycznego drapacza chmur w kraju – Petronas Twin Towers, bliźniaczych wież, które pełnią funkcję największego domu handlowego w Malezji. Po zakwaterowaniu w hotelu wieczorem dla zainteresowanych proponujemy uroczystą kolację w malezyjskiej restauracji, która będzie również obejmować pokazy tańców z różnych regionów Malezji (dodatkowo płatne, około 45 USD).

Dzień 6

Po śniadaniu udajemy się do Jaskiń Batu, które są miejscem świętym dla hinduistów. Tam będziemy mieli okazję podziwiać różnorodne formacje wapienne i obserwować wiernych w trakcie modlitw. Następnie zwiedzimy Pałac Królewski, postmodernistyczny Meczet Narodowy Masjid Negara (oglądany z zewnątrz), Plac Niepodległości oraz budynek Sułtana Abdula Samada – zbudowany w stylu mauretańskim, obecnie pełniący funkcję Sądu Najwyższego. W przerwie między zwiedzaniem planujemy lunch. W programie znajdzie się również Galeria KL, spacer po dzielnicy chińskiej i wizyta w Central Market, gdzie, jeśli będzie możliwość, będzie czas wolny na zakupy pamiątek. Po tych atrakcjach powrócimy do hotelu na nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu opuszczamy Kuala Lumpur i kierujemy się w stronę Gór Camerona, najwyżej położonego regionu Malezji (do 1500 m n.p.m.). Nazwę te zawdzięczają badaczowi Williamowi Cameronowi, który stworzył pierwszą mapę tego obszaru, a jego badania przyczyniły się do rozwoju rolnictwa. Planujemy odwiedzić jedną z najpiękniej położonych plantacji herbaty, gdzie będzie również możliwość skorzystania z płatnej degustacji. Następnie udajemy się do pobliskiej Farmy Motyli, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć liczne owady, patyczaki i skorpiona. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Noc spędzimy w hotelu na obszarze Gór Camerona. (Całkowita trasa około 220 km). Uwaga! Temperatura może spaść do około 15°C, zwłaszcza wieczorami, dlatego zalecamy zabranie nieco cieplejszej odzieży.

Dzień 8

Po śniadaniu wyruszamy w stronę Labu Central, gdzie przesiądziemy się na łodzie i weźmiemy udział w około półtoragodzinnym rejsie po Parku Narodowym Taman Negara. Trasa rejsu prowadzi przez bujne lasy deszczowe i wioski ukryte w dżungli. Rejs zakończy się w Kuala Tahan, gdzie zakwaterujemy się w hotelu. W trakcie podróży zjemy lunch. Wieczorem planujemy około godzinną wędrówkę po dżungli, co będzie dodatkową okazją do obserwacji przyrody Parku, zwłaszcza nocno aktywnych owadów. Noc spędzimy w hotelu na terenie Parku, a kolację również zjemy tam. (Całkowita trasa około 280 km). Uwaga! Na wycieczkę po Taman Negara konieczne jest zabranie długich spodni (nie jeansów), bluzy lub lekkiej kurtki z długim rękawem, obuwia sportowego, środka odstraszającego owady oraz latarki.

Dzień 9

Po śniadaniu czeka nas wyprawa trekkingowa do wzgórza Teresik, z którego rozciąga się wspaniała panorama Parku. Przy bezchmurnym niebie będziemy mieli okazję dojrzyć odległą Górę Tahan. W trakcie wędrówki lokalny przewodnik podzieli się z nami tajnikami flory chronionej na terenie Parku. W programie znajduje się również wizyta w obozowisku koczowniczego ludu Batek, gdzie będziemy mogli obejrzeć krótki pokaz technik przetrwania w dżungli. Po zakończeniu trekkingu po lunchu udamy się łodzią do Lata Berkoh, gdzie zobaczymy malownicze kaskady na rzece i utworzony przez nie basen. Dla odważnych będzie możliwość spróbowania kąpieli. Noc spędzimy w hotelu na terenie Parku, a kolację również zjemy tam.

Dzień 10

Po wczesnym (około 3 rano) opuszczeniu hotelu, przejedziemy do portu Mersing, gdzie weźmiemy promową przeprawę na wyspę Tioman. Po dotarciu na wyspę zarezerwujemy nocleg w hotelu przy plaży.

Dzień 11-13

Śniadania. Czas wolny na wyspie Tioman, kąpiele słoneczne i morskie.

Dzień 14

Śniadanie w hotelu, następnie wykwaterowanie, transfer do Singapuru. Wylot do Polski samolotem rejsowym (możliwa przesiadka).

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

Koszt oferty

Daty
Hotel
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Hotel
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 17.05.2024
Powrót: 29.05.2024
Śniadania
9826 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem rejsowym Warszawa – Singapur – Warszawa
 • Zakwaterowanie w hotelach
 • Transfery klimatyzowanym autokarem
 • Wyżywienie: Śniadania
 • Opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Warszawie
 • Opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania
 • Program turystyczny oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodnikó, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 250 USD/os., płatne pilotowi imprezy)
 • Wycieczki fakultatywne

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy