Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Andaluzja – W krainie flamenco

Andaluzja – W krainie flamenco

Andaluzja to jedno z autonomicznych wspólnotowych regionów Hiszpanii, położone na południowym zachodzie kraju. Obszar ten jest znany ze swojego bogatego dziedzictwa historycznego, kulturowego i artystycznego. Andaluzja jest także miejscem narodzin flamenco, tradycyjnej hiszpańskiej muzyki i tańca. Charakteryzuje się różnorodnym krajobrazem, obejmującym zarówno górzyste tereny Sierra Nevada, jak i malownicze wybrzeże Costa del Sol nad Morzem Śródziemnym. W regionie tym znajdują się również historyczne miasta, takie jak Sewilla, Grenada i Kordoba, które goszczą architektoniczne klejnoty, w tym Alhambra i La Mezquita. Andaluzja jest również ważnym obszarem rolniczym, znacząco przyczyniającym się do hiszpańskiej produkcji oliwy z oliwek oraz owoców i warzyw.

Маршрут:
 • Wylot: Warszawa Chopin 24.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Malaga 24.05.2024
 •   —  
 • Wylot: Malaga 31.05.2024
 •   —  
 • Przylot: 31.05.2024
 •   —  
Daty
Tam: 24.05.2024
Powrót: 31.05.2024
Другие даты
OBJAZD I WYPOCZYNEK

7 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar

CENA

4 280

Программа тура
Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Transfer do hotelu w okolicach Malagi. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Malagi późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2

Po śniadaniu, przejeżdżamy do Gibraltaru, malutkiej brytyjskiej enklawy na Półwyspie Iberyjskim. W trakcie zwiedzania Gibraltarza korzystamy z minibusów, które efektywnie przemieszczają nas po krętych drogach, prowadząc aż do wzniesienia z Jaskinią Świętego Michała. Na miejscu zatrzymujemy się, aby podziwiać doskonałe formy krasowe, uczestniczyć w efektownym pokazie świateł i muzyki oraz przywitać się z makakami, których stały się symbolem Gibraltaru. W trakcie podróży na wzniesienie zatrzymujemy się również na Punta Europa, gdzie możemy podziwiać wspaniały widok na Afrykę. Na zakończenie dnia mamy czas wolny, między innymi na zakupy na Main Street. Podczas powrotu z Gibraltaru eksplorujemy najpiękniejsze zakątki hiszpańskiej Marbelli, w tym promenadę oraz zatokę portową Puerto Banos.

Dzień 3

Po śniadaniu, udajemy się do urokliwego i romantycznego miasteczka Ronda, które zawisło na dwóch wzniesieniach, oddzielonych imponującą przepaścią – El Tajo. Podczas spaceru zwiedzimy Kolegiatę Najświętszej Marii Panny, starówkę, dom Juana de Bosco, XVIII-wieczny most Puente Nuevo łączący obie części miasta oraz arenę do walki z bykami (widoczną z zewnątrz). Następnie malowniczą trasą kierujemy się do rezerwatu El Torcal de Antequera, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać niezwykle oryginalne formacje krasowe. Wieczorem powracamy do hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu, udajemy się do stolicy Andaluzji, największego miasta regionu, czyli Sewilli. Rozpoczynamy zwiedzanie od przepięknego symbolu miasta – obszaru Parku Marii Luizy, a konkretnie Plaza de España, z oryginalnie zdobionymi ceramicznymi płytkami, które zachwycają każdego odwiedzającego to miejsce. Następnie przenosimy się do dzielnicy portowej, aby zobaczyć jedną z charakterystycznych budowli miasta, czyli Arenę walki byków, wraz z bardzo dobrze wyposażonym muzeum La Real Maestranza. Aby lepiej poznać niepowtarzalny klimat miasta, kierujemy się na spacer z przewodnikiem przez najstarszą dzielnicę miasta, Santa Cruz. Niezaprzeczalnym punktem tego spaceru jest zwiedzanie największej gotyckiej katedry na świecie, z mauretańską dzwonnicą La Giralda oraz grobem Krzysztofa Kolumba. W czasie wolnym istnieje opcja skorzystania z fakultatywnego rejsu statkiem po rzece Gwadalkiwir.

Dzień 5

Dzień wolny. Dla chętnych wycieczka do Caminito del Rey ( cena zostanie podana przez pilota na miejscu).

Dzień 6

Po śniadaniu, wyruszamy w kierunku Granady – perełki Andaluzji, znanej z jednego z najważniejszych na świecie zabytków architektury islamskiej – Alhambry. To majestatyczne miasto, położone u podnóża najwyższych gór Półwyspu Iberyjskiego, zachwyca swym orientalnym stylem. Rozpoczynamy zwiedzanie od malowniczej dzielnicy Albaicin, skąd podziwiamy piękną panoramę Alhambry na tle gór Sierra Nevada. Następnie przechodzimy krętymi uliczkami centrum miasta, Alcaiceria (arabski bazar), kierując się w stronę Katedry i Kaplicy Królewskiej. W popołudniowej części programu odkrywamy budowle Maurów stanowiące integralną część Alhambry – arcydzieło architektury charakteryzujące się wyjątkową kompozycją przestrzeni, wody i światła (prosimy o zachowanie dokumentu tożsamości w bagażu podręcznym). Tego dnia planowany jest również pokaz flamenco w jednym z najbardziej renomowanych Tablao w Andaluzji.

Dzień 7

Po śniadaniu, kierujemy się do stolicy Costa del Sol – Malagi. Połączenie niezwykłej architektury, kultury i sztuki sprawia, że Malaga jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w Hiszpanii. Zwiedzamy najważniejsze punkty miasta, rozpoczynając od Alcazaby – dawnej arabskiej twierdzy, położonej tuż obok Teatru Rzymskiego. Następnie skupiamy się na sercu miasta, starówce, podążając w kierunku przepięknej katedry. Obejrzymy również miejsce związanego z najważniejszym artystą miasta, czyli Domu Pablo Picasso (z możliwością zwiedzania Muzeum Pablo Picasso w czasie wolnym). Kontynuujemy podróż niezwykle malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża w kierunku Costa Tropical, zatrzymując się w Bodezie na degustację lokalnych win, które cieszą się renomą w Hiszpanii. Na wybrzeżu odwiedzimy jedno z piękniejszych miasteczek regionu, Nerję, zachwycając się nie tylko wyjątkowym klimatem, ale także zespołem jaskiń Cueva de Nerja, zawierającym największy stalagmit na świecie (wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa). Nie zapomnimy również o wizycie na słynnym tarasie widokowym – Balkonie Europy, z którego rozciąga się imponujący widok na klifowe wybrzeże Costa Tropical.

Dzień 8

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.Transfery:
• Klienci powracający do Polski – wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Maladze.
• Klienci pozostający na pobycie na Costa del Sol – po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny. Nastepnie transfer do wybranego hotelu na Costa del Sol (w niektórych terminach transfer via lotnisko).

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 24.05.2024
Powrót: 31.05.2024
Warszawa
7
Śniadanie + kolacja
4280 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe
 • Transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu
 • Noclegi w hotelach
 • Wyżywienie: Śniadanie i obiadokolacje
 • Program turystyczny, opiekę polskiego pilota (podczas pobytu na Costa del Sol opieka rezydenta)
 • Ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wstępy do zwiedzanych obiektów
 • System TGS
 • Przewodnik lokalny
 • Opłata rezerwacyjna. ( kwota ok. 245 Eur /os – płatne u pilota na miejscu)
 • Pozostałych posiłki, napoje do obiadokolacji
 • Wycieczki fakultatywne
 • Wydatki własne

Еще больше туров

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
First Minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3629 zł za osobę
Warszawa
14.08.2024-21.08.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.8
Gwarancja
Andaluzja, Hiszpania
Andaluzja – W krainie flamenco
4280 zł za osobę
Warszawa
24.05.2024-31.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
First Minute
Majorka, Hiszpania
Iberostar Selection Albufera Park 4*
5930 zł za osobę
Warszawa
05.05.2024-12.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.8
First Minute
Wyspy Kanaryjskie, Teneryfa
Fantasia Bahia Principe Tenerife 5*
8379 zł za osobę
Warszawa
11.07.2024-18.07.2024/ 7 nocy