Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Pekin i jego okolice

Pekin i jego okolice

Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, to jedno z największych miast świata i ważny ośrodek polityczny, gospodarczy i kulturalny. Współczesny Pekin charakteryzuje się nowoczesną architekturą, dużymi centrami handlowymi, parkami i szerokimi alejami. Podróżując po Pekinie, można doświadczyć mieszanki chińskiej historii i współczesności, smakując lokalne potrawy, ciesząc się tradycyjnymi przedstawieniami operowymi czy obserwując unikalną harmonię między starożytnymi świątyniami a nowoczesnymi wieżowcami.

Plan podróży:
 • Wylot: Warszawa Chopin 29.10.2024
 •   —  
 • Przylot: Pekin 30.10.2024
 •   —  
 • Wylot: Pekin 06.11.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 06.11.2024
 •   —  
Daty
Tam: 29.10.2024
Powrót: 06.11.2024
Pokaż wszystkie terminy
OBJAZD I WYPOCZYNEK

7 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autobus, autokar

CENA

5 699 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Wylot z Warszawy.

Dzień 2

Przybycie do Pekinu i rozpoczęcie eksploracji zaczniemy od obiektów olimpijskich, które powstały wzdłuż głównej osi miasta, biegnącej z północy na południe, z myślą o Igrzyskach Olimpijskich w 2008 roku. Następnie odwiedzimy Świątynię Nieba – kompleks sakralnych budowli taoistycznych, położony w południowo-wschodniej części centralnego Pekinu. Ten kompleks był miejscem corocznych ceremonii, podczas których cesarze z dynastii Ming i Qing modlili się o obfite plony rolne, składając ofiary Niebu. Chociaż uważana jest za świątynię taoistyczną, warto zauważyć, że chińska wiara w Niebo, szczególnie popularna wśród panujących dynastii przed narodzeniem taoizmu, jest tu również obecna. Cały kompleks został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1998 roku. Po zwiedzaniu zaplanowany jest lunch i czas wolny na relaks po trudach podróży. Wieczorem czeka nas uroczysta kolacja powitalna.

Dzień 3

Po śniadaniu wizyta w fabryce Jedwabiu, gdzie poznamy proces produkcji oraz będziemy mieli okazję do zakupów. Następnie podjedziemy pod nowoczesny budynek Opery Narodowej a dalej przejdziemy na Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Stamtąd przespacerujemy na teren Zakazanego Miasta będącego od XV wieku siedzibą kolejnych władców „Państwa Środka”. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa kultury UNESCO. Dalej zwiedzanie Parku Węglowego Wzgórza z przepięknym widokiem na stary Pekin.  Wieczorem obiadokolacja. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w fakultecie – show akrobatów.

Dzień 4

Śniadanie. Następnie wizyta w zoo – pawilon pandy wielkiej. Wizyta w zakładzie rzemieślniczym wytwarzającym biżuterię z pereł – możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz dokonania zakupów. Później jedziemy do Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Położony pod Pekinem kompleks pałacowy, zwany inaczej „Ogrodami Naturalnej Harmonii” urzeka rozmachem i przepychem. Od 1998 znajduje się na Liście UNESCO jako unikatowy przykład chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Na prawie 3 km2 znajduje się sztuczne jezioro Kunming oraz Wzgórze Długowieczności, nad którym górują zabudowania pałacu. Wzdłuż brzegu jeziora znajduje się jedyna w swoim rodzaju galeria-deptak, gdzie na sklepieniu zadaszenia znajdują się setki tradycyjnych dzieł sztuki malarskiej. Na końcu panoramy zobaczymy Marmurową Łódź, którą wielkim kosztem kazała zbudować okrutna Cesarzowa Cixi. Wieczorem obiadokolacja. Fakultatywnie wycieczka Pekin nocą.

Dzień 5

Po śniadaniu, udajemy się do tradycyjnej chińskiej herbaciarni, gdzie będziemy mieli okazję skosztować różnych herbat oraz zrobić zakupy. Następnie przejeżdżamy w okolice grobowców, miejsc pochówku 13 spośród 16 cesarzy dynastii Ming. Podróżujemy od Wielkiej Czerwonej Bramy aż do grobowców siedmiokilometrową rytualną drogą, znaną w chińskiej tradycji jako „droga duchów” (shendao). Jej kilkusetmetrowy odcinek za Pawilonem Steli jest ozdobiony po bokach 12 parami posągów zwierząt, obejmujących zarówno istoty realne (słonie, wielbłądy, konie), jak i mityczne (qilin, xiezhi). Za nimi znajdują się 12 różnych posągów przedstawiających postacie ludzkie. Koniec tej mistycznej drogi wieńczy wykuta w marmurze Brama Smoka i Feniksa, prowadząca na teren jednego z 13 grobowców. W trakcie zwiedzania skupimy się na grobowcu trzeciego cesarza dynastii Ming, który miał kluczowe znaczenie w wyborze lokalizacji grobowców pod Pekinem. Następnie przeniesiemy się na spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Tradycyjnie uważa się, że Wielki Mur rozciągał się od Shanhaiguan (nad zatoką Liaodong) do Jiayuguan w górach Nan Shan na długości około 8000 km. Wieczorem czeka nas obiadokolacja, a dla zainteresowanych dostępne będzie fakultatywne przedstawienie kungfu.

Dzień 6

Po porannym śniadaniu, udajemy się na spacer do Parku Ritan, gdzie mieszkańcy stolicy praktykują poranne ćwiczenia Tai Chi. Kolejnym punktem naszej wizyty będzie Park Morza Północnego (Beihai), w którym oprócz urokliwego jeziora znajduje się Biała Pagoda oraz Ekran Dziewięciu Smoków. Dodatkowo, zapraszamy Państwa do Instytutu Medycyny Chińskiej, gdzie będziecie mieli okazję zgłębić tajniki tradycyjnej medycyny chińskiej, opartej na ponad 2500-letniej historii, obejmującej medycynę ziołową oraz lecznicze masaże. Następnie przemieszczamy się na spacer po hutongu, odwiedzając lokalną rodzinę oraz wieżę bębnów, gdzie będzie można uczestniczyć w pokazie bicia w bębny. Kolejnym punktem programu jest ulica Wangfujing, jedna z głównych alei handlowych miasta, a także czas na zakupy na jednym z targów. Wieczorem zaplanowana jest obiadokolacja.

Dzień 7

Po porannym śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie miejsc związanych z religijnością Chińczyków. Pierwszym punktem naszej trasy będzie Świątynia Lamy, jedno z najbardziej znanych lamaistycznych miejsc kultu w Pekinie. W świątyni znajduje się imponujący posąg Buddy Maitrei o wysokości 26 metrów. Następnie udajemy się do Świątyni Konfucjusza, oddanej wielkiemu filozofowi, który tysiące lat temu ustanowił podstawy chińskiej moralności. Kolejnym punktem programu jest odwiedzenie Taoistycznej Świątyni Białego Obłoku, a następnie przenosimy się do przemysłowej dzielnicy, przekształconej w galerię sztuki nowoczesnej znanej jako dzielnica 798. Wieczorem czeka nas obiadokolacja.

Dzień 8

Po porannym śniadaniu udajemy się na wizytę w Katedrę Niepokalanego Poczęcia (Xuanwumen), przechodząc przy tym obok nowoczesnego gmachu telewizji CCTV. Następnie kontynuujemy podróż na malowniczą uliczkę Liulichang, pełną sklepów z antykami i wyrobami chińskiego rzemiosła ludowego. Zwiedzamy także niedawno odrestaurowaną uliczkę Qianmen, położoną tuż za bramą zamykającą Plac Niebiańskiego Spokoju od południa. Kolejnym punktem programu jest odwiedzenie tradycyjnego chińskiego bazaru Hongqiao. Wieczorem czeka nas pożegnalna kolacja, podczas której będziemy mieli okazję degustować słynną „kaczkę po pekińsku”.

Dzień 9

Śniadanie. Czas wolny uzależniony od godziny wylotu. Zakończenie programu i wylot do Polski.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 29.10.2024
Powrót: 06.11.2024
Warszawa
7
Śniadanie + kolacja
5699 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot na trasie Polska – Pekin – Polska z przesiadkami lub bezpośrednio
 • Opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • Zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Lokalny transport klimatyzowanym autokarem
 • Zwiedzanie wg programu, serwis polskiego pilota

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 195 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji „podróżujący samotnie” (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) – w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji „podróżujący samotnie”, dopłata zostanie anulowana
 • Koszty wizy chińskiej
 • Koszty wycieczek fakultatywnych: Pekin nocą (35 USD/os.); Legenda kung fu – przedstawienie (45 USD/os.); Masaż stóp (30 USD/os.)

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.0
Gwarancja
Chiny
Pekin i jego okolice
5699 zł za osobę
Warszawa
29.10.2024-06.11.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.6
Gwarancja
Chiny
Chiny jak dwie stolice
7399 zł za osobę
Warszawa
24.04.2024-02.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.5
Gwarancja
Chiny
Chiny Cesarskie
8729 zł za osobę
Warszawa
15.05.2024-29.05.2024/ 13 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.6
Gwarancja
Chiny
Chiny – w krainie de luxe i złotego smoka
9126 zł za osobę
Warszawa
23.08.2024-01.09.2024/ 9 nocy