Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Chiny – w krainie de luxe i złotego smoka

Chiny – w krainie de luxe i złotego smoka

Chiny, oficjalnie znane jako Chińska Republika Ludowa, są najludniejszym krajem na świecie, rozciągającym się na obszarze ponad 9,6 miliona kilometrów kwadratowych. Znajdują się w Azji Wschodniej i graniczą z 14 krajami. Jest to wielokulturowy i rozległy kraj o bogatej historii, potężnej gospodarce i licznych atrakcjach turystycznych. Jego wpływ na światową scenę polityczną, gospodarczą i kulturalną jest nieodparty, co sprawia, że Chiny są ważnym graczem na arenie międzynarodowej.

Pekin, stolica Chin, jest jednym z najważniejszych miast i kulturalnych centrów Azji. Znany również jako Beijing, to dynamiczne miasto o bogatej historii sięgającej ponad 3 tysiące lat. Pekin jest nie tylko politycznym, ale także ekonomicznym sercem kraju, a od momentu organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku, stał się jeszcze bardziej znany na całym świecie.

Plan podróży:
 • Wylot: Warszawa Chopin 23.08.2024
 •   —  
 • Przylot: Pekin 24.08.2024
 •   —  
 • Wylot: Szanghaj 01.09.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 02.09.2024
 •   —  
Daty
Tam: 23.08.2024
Powrót: 01.09.2024
Pokaż wszystkie terminy
Objazd i wypoczynek

9 nocy

Rodzaj wyjazdu

Wycieczki objazdowe

Transport

Samolot, autokar

Cena

9 126 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa na 2 godziny przed wylotem samolotu przy stanowisku Smoczych Skrzydeł znajduje się w strefie „Biura Podróży”, w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (naprzeciwko sklepu „Virgin”). Przelot samolotem rejsowym do Pekinu (bez przesiadki).

Dzień 2

Przylot do Pekinu, procedura paszportowo-celna. Następnie krótka wycieczka po mieście: Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen) – historyczne centrum miasta. Wieczorem kolacja, a potem udanie się do Teatru Lee Garden na przedstawienie tradycyjnej pekińskiej opery (nie ma wymogu strojów wieczorowych). Przejazd do hotelu i zameldowanie. Pobyt nocny w hotelu w Pekinie.

Dzień 3

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Pekinu. Rozpoczniemy od cesarskiego Letniego Pałacu, a następnie odwiedzimy fabrykę pereł, gdzie będzie możliwość zakupu pamiątek. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie Wielkiego Muru, imponującej budowli wzniesionej przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu w celu obrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich. W trakcie zwiedzania zrobimy przerwę na lunch. Jeśli czas pozwoli, zobaczymy także obiekty olimpijskie, w tym słynny stadion – Ptasie Gniazdo. Wieczorem zaplanowana jest kolacja i powrót do hotelu w Pekinie na nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu opuszczenie hotelu i kontynuacja zwiedzania Pekinu. W programie mamy odwiedzenie Świątyni Nieba oraz Zakazanego Miasta, czyli Pałacu Cesarskiego, który do początku XX wieku był niedostępny dla osób spoza dworu cesarskiego. Na zakończenie planowana jest kolacja w tradycyjnej restauracji, gdzie będzie można spróbować kaczki po pekińsku. Wieczorem przemieszczymy się szybkim pociągiem do Xi’an (ok. 4 godziny). Po przyjeździe nastąpi zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie miasta. Odwiedzimy Pagodę Dzikiej Gęsi (Dayan Ta), w której przechowywane są buddyjskie pisma, oraz starożytne mury miejskie. Następnie udajemy się do Wielkiego Meczetu – budowli, która w niesamowity sposób łączy ze sobą islam i tradycję chińską. Po zwiedzaniu powrócimy do hotelu. Wieczorem będzie miało miejsce przedstawienie folklorystyczne „Dynastia Tang”, które zostanie połączone z kolacją.

Dzień 6

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie atrakcji Xi’an. Odwiedzimy Muzeum Terakotowej Armii, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć zbiór kilku tysięcy figur żołnierzy ustawionych w szyku bojowym, których historia sięga I w. p.n.e. Po zakończeniu zwiedzania, zjemy lunch i następnie przejedziemy do Luoyang. Tam odbędzie się kolacja i nocleg. (Trasa około 370 km).

Dzień 7

Po śniadaniu opuścimy hotel i udamy się do Longmen Shiku (Grot Smoczej Bramy), gdzie będziemy mogli podziwiać pozostałości ponad 100 000 wizerunków Buddy wyrzeźbionych w skale nad rzeką Yi (Yi He) datowanych na okres od V do IX wieku. Następnie odwiedzimy słynny Klasztor Shaolin (Shaolin Si – Świątynia Młodego Lasu), gdzie od VI wieku mnisi buddyjscy praktykują wieloletnie ćwiczenia ciała i umysłu, stając się mistrzami sztuk walki. Zobaczymy tam buddyjską świątynię oraz Las Pagód, który składa się z kilkuset grobowców mnichów. Będziemy mieli również okazję obejrzeć pokaz umiejętności młodych adeptów sztuk walki. W trakcie zwiedzania zostanie zorganizowany lunch. Następnie przejedziemy do Zhengzhou, gdzie odbędzie się kolacja i nocleg. (Trasa około 190 km).

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu opuścimy hotel i udamy się na dworzec, gdzie wsiądziemy do pociągu do Suzhou lub Szanghaju (podróż potrwa około 7 godzin). Po przybyciu rozpoczniemy rejs po Wielkim Kanale w Suzhou. Następnie odbędzie się kolacja i przejedziemy do hotelu na nocleg. Dla chętnych będzie możliwość spaceru po centrum miasta. (Trasa około 900 km).

Dzień 9

Po śniadaniu opuścimy hotel i udamy się do Ogrodu Mistrza Sieci, przykładu rezydencji miejskiej z XII wieku. Następnie zwiedzimy Fabrykę Jedwabiu, gdzie oprócz poznania procesu produkcji jedwabiu, będzie możliwość zakupu znakomitych wyrobów. Kolejnym punktem naszej trasy będzie miasteczko Tongli, położone na wodzie. W trakcie zwiedzania zostanie zorganizowany lunch. Następnie przemieścimy się do Szanghaju, gdzie odbędzie się kolacja i nocleg. Wieczorem, dla chętnych, będzie możliwość udziału w „Szanghaju nocą” – rejsie po rzece Huang Pu, podczas którego będziemy podziwiać szanghajskie drapacze chmur symbolizujące potęgę gospodarczą Nowych Chin oraz art deco na bulwarze Bund z przełomu XIX i XX wieku (za dodatkową opłatą około 30 USD). (Trasa około 120 km).

Dzień 10

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Szanghaju, które nazywane jest czasem Paryżem Wschodu – pięknym i bogatym miastem kupców i przemysłowców. Podczas zwiedzania będzie możliwość przejazdu „latającym pociągiem” Maglev, który osiąga prędkość 431 km/h (dodatkowo płatne około 25 USD). Następnie udamy się na spacer po Bund (Waitan), dzielnicy z neoklasycznymi budynkami przypominającymi te, które powstawały w latach 30. XX wieku w Nowym Jorku. Odwiedzimy również Nanjing Street – główną ulicę handlową Szanghaju, gdzie będziemy mieli dużo czasu na zakupy. Dla zainteresowanych (za dodatkową opłatą około 35 USD) istnieje możliwość wjazdu na jeden z najwyżej usytuowanych tarasów widokowych na świecie – Szanghajskie Centrum Finansów Międzynarodowych lub Szanghajską Wieżę, z której można podziwiać panoramę miasta. Po południu odwiedzimy Muzeum Narodowe. Po kolacji wrócimy do hotelu na nocleg. Wieczorem, dla chętnych, będzie możliwość uczestnictwa w najbardziej spektakularnym widowisku artystyczno-akrobatycznym w Chinach – Era Intersection of Time (dodatkowo płatne około 65 USD; cena i dostępność biletów zależą od warunków). (Trasa około 20 km).

Dzień 11

Po śniadaniu będziemy kontynuować zwiedzanie Szanghaju. Odwiedzimy Świątynię Nefrytowego Buddy (Yufo Si), gdzie znajduje się dwumetrowy, bogato zdobiony posąg o wadze ponad jednej tony. Następnie udamy się do fascynującego Centrum Planowania Miasta, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wiele wystaw poświęconych rozwojowi miasta. W trakcie zwiedzania zostanie zorganizowany lunch. Późnym popołudniem przejedziemy szybkim pociągiem do Pekinu, gdzie zostaniemy zakwaterowani w hotelu około 23:00.

Dzień 12

Przylot do Polski.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 23.08.2024
Powrót: 01.09.2024
Warszawa
9
Śniadanie + kolacja
9126 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem rejsowym (bezpośrednio), opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie w hotelach (9 lub 10 rozpoczętych dób hotelowych)
 • Transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem
 • Wyżywienie wg programu
 • Opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników
 • Program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Dodatkowo płatne:

 • Rejs po rzece Huang Pu (ok. 30 USD os.)
 • Latający pociąg Maglev (ok. 25 USD os.)
 • Szanghajska Wieża (ok. 35 USD os.)
 • Widowisko artystyczno-akrobatyczne – Era Intersection of Time (ok 65 USD os.)

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.0
Gwarancja
Chiny
Pekin i jego okolice
5699 zł za osobę
Warszawa
29.10.2024-06.11.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.6
Gwarancja
Chiny
Chiny jak dwie stolice
7399 zł za osobę
Warszawa
24.04.2024-02.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.5
Gwarancja
Chiny
Chiny Cesarskie
8729 zł za osobę
Warszawa
15.05.2024-29.05.2024/ 13 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.6
Gwarancja
Chiny
Chiny – w krainie de luxe i złotego smoka
9126 zł za osobę
Warszawa
23.08.2024-01.09.2024/ 9 nocy