Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Z podróży przez stolicę świata do stolicy USA

Z podróży przez stolicę świata do stolicy USA

Toronto to dynamiczne i multikulturowe miasto położone w Kanadzie. Jest największym miastem w kraju i stanowi ważny ośrodek kulturalny, biznesowy i finansowy. Charakteryzuje się imponującą architekturą, pięknymi parkami i rozległymi nabrzeżami nad jeziorem Ontario.

Nowy Jork, często nazywany „Miastem Nieśmiertelnym” lub „Wielkim Jabłkiem”, to jedno z najbardziej ikonicznych miast na świecie. Położony na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, New York jest centrum kultury, handlu, finansów i rozrywki. Znany ze swojej imponującej panoramy, New York jest domem dla wieżowców takich jak Empire State Building i One World Trade Center, a także słynnego mostu Brooklyn Bridge.

Plan podróży:
 • Wylot : Warszawa Chopin 29.10.2024
 •   —  
 • Przylot: Toronto 29.10.2024
 •   —  
 • Wylot : Nowy Jork 04.11.2024
 •   —  
 • Przylot : Warszawa Chopin 05.11.2024
 •   —  
Daty
Tam: 29.10.2024
Powrót: 04.11.2024
Pokaż wszystkie terminy
Objazd i wypoczynek

6 nocy

Rodzaj wyjazdu

Wycieczki objazdowe

Transport

Samolot, autokar, statek

Cena

9 747 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Zbiórka odbędzie się przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed planowanym wylotem samolotu. Wylot nastąpi z Warszawy i przelot odbędzie się do Kanady. Po przylocie do Toronto, przeprowadzona zostanie odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi. Następnie nastąpi przejazd do hotelu, gdzie zostaniecie zakwaterowani i spędzicie noc w okolicy Toronto.

Dzień 2

Po śniadaniu nastąpi wykwaterowanie z hotelu i rozpoczniecie porannej wycieczki po Toronto, uznawanej za kanadyjską stolicę biznesu. Na początku wjedziecie oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower, trzeciej co do wysokości wieży na świecie (o wysokości 553 m). Następnie będziecie zwiedzać dzielnicę finansową, w tym budynki starego i nowego ratusza, położone przy Nathan Square. Kolejnym punktem programu będzie Park Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario, usytuowanym obok największego uniwersytetu w Kanadzie. Następnie udamy się w stronę wodospadu Niagara, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych wschodniego wybrzeża. Wodospad powstaje na rzece Niagara, która płynie z jeziora Erie do jeziora Ontario, musząc pokonać prawie stumetrową różnicę w poziomie. Podczas wycieczki zatrzymamy się przy kilku punktach widokowych, aby móc zrobić zdjęcia i podziwiać malownicze krajobrazy. Następnie przejdziemy się na pokład statku wycieczkowego, który zabierze nas pod najszerszą część wodospadu, znaną jako Końska Podkowa, gdzie będziemy mieli możliwość dosłyszenia huku spadającej wody, będąc niemalże na wyciągnięcie ręki. Po tym będziecie mieli opcję podziwiania wodospadów i amerykańskiej części Niagara Falls z wysokości 130 metrów, odwiedzając Skylon Tower (dodatkowo płatne, około 15 USD od osoby). Wieczorem, około godziny 21:00, dla chętnych będzie możliwość spaceru nad wodospad, który jest podświetlany kolorowymi reflektorami, tworząc niezwykłą magię mgły, światła i dźwięku wody. Nocleg odbędzie się w hotelu w okolicy Niagara Falls. (Trasa około 130 km).

Dzień 3

Po śniadaniu nastąpi wykwaterowanie z hotelu i wyruszenie w podróż do Nowego Jorku. Trasa będzie prowadzić przez malownicze doliny stanów Pensylwania i Nowy Jork. Po dotarciu do Nowego Jorku rozpoczniecie zwiedzanie tego globalnego centrum kultury, rozrywki i finansów. Pierwszym przystankiem będzie Lincoln Center, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć Metropolitan Opera. Następnie udacie się do azylu Nowojorczyków, czyli słynnego Central Parku, który jest również popularnym miejscem odwiedzanym przez przyjezdnych. Podczas spaceru po parku zatrzymamy się w najważniejszych punktach. Po powrocie do autokaru przejedziecie piękną Piątą Aleją, gdzie będziecie mogli podziwiać Rockefeller Center oraz spacerować po tej słynnej alei z jej ekskluzywnymi sklepami, które są jednymi z najdroższych na świecie. Nocleg odbędzie się w hotelu w Nowym Jorku. (Trasa: około 650 km).

Dzień 4

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu, rozpoczniecie poranny rejs statkiem na spacer po wyspie, gdzie znajduje się Statua Wolności. Następnie przejedziecie na wyspę Ellis, która była pierwszym przystankiem w Ameryce dla ponad 20 milionów emigrantów, w tym 1,5 miliona Polaków. Po powrocie z rejsu odwiedzicie dzielnicę finansową na Manhattanie, która jest znana z licznych filmów i gdzie znajduje się Giełda Nowojorska. Zobaczycie również Wall Street, Federal Hall – miejsce zaprzysiężenia prezydenta Waszyngtona, oraz historyczny kościół św. Trójcy. Następnie odwiedzicie Ground Zero (9/11 Memorial), miejsce, gdzie niegdyś znajdowały się symboliczne bliźniacze wieże World Trade Center. To miejsce na zawsze będzie kojarzone z atakiem terrorystycznym z 11 września 2001 roku. Na zakończenie zobaczycie słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie. Wejdziecie na most i podziwiać panoramę Manhattanu od strony East River. Po południu przejedziecie do Midtown, gdzie wejdziecie do Katedry św. Patryka, odwiedzicie znaną dzielnicę teatralną z aleją Broadway, dworzec Grand Central, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Zatrzymacie się również na Times Square, centralnym punkcie Manhattanu z ogromną ilością teatrów, sklepów i restauracji. W ciągu dnia będziecie mieć okazję wejść na 86 piętro Empire State Building, jednego z głównych symboli Nowego Jorku, skąd będziecie mogli podziwiać panoramę miasta. Po południu będziecie mieli czas wolny na zakupy, spacery i samodzielne odkrywanie uroków Nowego Jorku. Wieczorem istnieje również możliwość (za dodatkową opłatą, około 90-190 USD w zależności od dostępności biletów) wyjścia na jedno z przedstawień na Broadwayu, ponieważ wizyta w Nowym Jorku nie byłaby kompletna bez zobaczenia co najmniej jednego popularnego musicalu na Broadwayu! Zachęcamy do zakupu biletów przed przyjazdem do USA, co zapewni większy wybór i niższe ceny niż na miejscu. Bilety można nabyć na stronie https://www.ticketpro.com/category/broadway. Nocleg odbędzie się w hotelu w Nowym Jorku. (Trasa: około 50 km).

Dzień 5

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu, wyruszyć będziecie w podróż do Filadelfii. Po przyjeździe, zwiedzicie Liberty Center, miejsce, w którym podpisano Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Zobaczycie również słynny Liberty Bell oraz schody, na które wbiegał Sylvester Stallone w ikonicznym filmie „Rocky”. Przejadąście także obok domu, w którym niegdyś mieszkał Tadeusz Kościuszko. Następnie przemieszczycie się do Waszyngtonu, stolicy USA. Po przyjeździe rozpoczniecie zwiedzanie miasta. Zatrzymacie się przy pomniku Kazimierza Pułaskiego na placu Freedom Plaza oraz przy pomniku Tadeusza Kościuszki przed Białym Domem. Zobaczycie również Biały Dom, siedzibę prezydenta USA, będącą jednym z symboli Ameryki. Na koniec przejedziecie do hotelu w Waszyngtonie, gdzie zostaniecie zakwaterowani i spędzicie noc. (Trasa: około 360 km).

Dzień 6

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu, rozpoczniecie podróż przez rzekę Potomac i wykonacie krótki spacer po cmentarzu Arlington, gdzie znajdują się groby rodu Kennedych. Ten historyczny cmentarz, założony w czasie wojny secesyjnej, pełni funkcję miejsca pochówku weteranów wszystkich wojen, w których Stany Zjednoczone uczestniczyły w swojej historii. Następnie zobaczycie Pentagon, największy na świecie budynek wojskowy, wzniesiony w kształcie pięciokąta. Przy Pentagonie zatrzymacie się przy pomniku 9/11, upamiętniającym samolot porwany przez terrorystów, który uderzył w ten budynek. Przeprawicie się przez rzekę Potomac i spacerując dotrzecie do kilku pomników znajdujących się na końcu National Mall, naprzeciwko Kapitolu. Podczas zwiedzania będziecie mieli możliwość „usiąść na kolanie” noblisty Alberta Einsteina, a następnie odwiedzicie monumentalne mauzoleum prezydenta Abrahama Lincolna. Po drodze zobaczycie również pomniki poświęcone Bohaterom Wojny Wietnamskiej i Wojny Koreańskiej. Na koniec zatrzymacie się przed pomnikiem doktora Martina Luthera Kinga, gdzie będziecie mieć chwilę refleksji. Następnie przejedziecie w okolice parlamentu amerykańskiego, gdzie zobaczycie m.in. Kapitol – siedzibę Kongresu i Senatu, oraz Bibliotekę Kongresu. Kamień węgielny pod Kapitolem został osobiście umieszczony przez Jerzego Waszyngtona. Po zakończeniu zwiedzania opuścicie stolicę i przejedziecie do Atlantic City, zwanej Małym Las Vegas, które jest stolicą hazardu na wschodnim wybrzeżu. Tam zostaniecie zakwaterowani i spędzicie noc. (Trasa: około 360 km).

Dzień 7

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu, będziecie mieć możliwość odpoczynku na plaży lub spróbowania szczęścia w słynnych kasynach, które rywalizują o palmę pierwszeństwa z kasynami w Las Vegas. Następnie będzie czas na zakupy w outletach w Atlantic City lub w okolicy lotniska w Nowym Jorku. Po południu wyjedziecie z Atlantic City na lotnisko w Nowym Jorku, skąd rozpoczniecie swoją podróż powrotną do Polski. Trasa z Atlantic City do lotniska wynosi około 190 km.

Dzień 8

Przylot z Nowego Jorku do Warszawy.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 29.10.2024
Powrót: 04.11.2024
Warszawa
6
Śniadania
9747 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Toronto i z Nowego Jorku do Warszawy
 • Opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie w hotelu
 • Wyżywienie: śniadania amerykańskie
 • Transfery klimatyzowanym autokarem
 • Obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa – wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Skylon Tower (ok. 15 USD/os.)

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
Last minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3865 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy