Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Z podróżą wzdłuż Amazonki razem z szumem wodospadów

Z podróżą wzdłuż Amazonki razem z szumem wodospadów

Wenezuela to państwo położone na północnym wybrzeżu Ameryki Południowej. Jest ona znana z bogactwa naturalnych zasobów, pięknych krajobrazów i zróżnicowanej kultury. Wenezuela ma wiele do zaoferowania turystom, w tym urokliwe plaże na wybrzeżu Morza Karaibskiego, takie jak Isla Margarita czy Los Roques. Kraj ten słynie również z spektakularnych formacji skalnych w parku narodowym Canaima, gdzie można zobaczyć jedno z największych na świecie wodospadów – Salto Angel.

Brazylia to największe państwo w Ameryce Południowej, zajmujące obszar ponad 8,5 miliona km². Jest to kraj o różnorodnej kulturze, bogatej historii i imponującej przyrodzie. Brazylia słynie z pięknych plaż, z których najbardziej znane to Copacabana i Ipanema w Rio de Janeiro. Kraj ten jest również znany ze swoich karnawałów, zwłaszcza słynnego karnawału w Rio, który jest jednym z największych i najbardziej spektakularnych festiwali na świecie.

Plan podróży:
  • Wylot: Warszawa Chopin 13.02.2024
  •   —  
  • Przylot: Porlamar 13.02.2024
  •   —  
  • Wylot: Porlamar 27.02.2024
  •   —  
  • Przylot: Warszawa Chopin 27.02.2024
  •   —  
OBJAZD I WYPOCZYNEK

14 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, łódź, helikopter, awionetka

CENA

17 760 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 3 godziny przed wylotem samolotu. Przelot na wyspę Margaritę do miejscowości Porlamar. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu odbędzie się lot samolotem do Puerto Ordaz, malowniczego miasta położonego u ujścia rzek Caroni i Orinoko. Stamtąd udamy się do Boca de Uracoa, gdzie rozpoczniemy naszą przygodę po Drodze Orinoko. Wyruszymy łodziami po malowniczych kanałach Delty Orinoko, otaczających nas dziką przyrodą. Podczas rejsu będziemy mieli okazję podziwiać unikalne ekosystemy i obserwować różnorodne gatunki zwierząt. Następnie dotrzemy do niewielkich lodgi położonych w sercu dżungli, gdzie zatrzymamy się na nocleg. Przed kolacją odwiedzimy pobliską wioskę Indian Warao, gdzie będziemy mieli możliwość zakupu autentycznych pamiątek wykonanych z lokalnych surowców, takich jak drewno balsy, włókna palmy Morich czy kolorowe nasiona. Wieczorem będziemy mogli doświadczyć niesamowitej atmosfery nocnego życia dżungli, słuchając odgłosów małp, papug i tukanów. To niezapomniane przeżycie! (Trasa ok. 170 km).

Dzień 3

Przed śniadaniem udamy się na godzinną wycieczkę łodziami indiańskimi, które zaprowadzą nas po malowniczych kanałach Delty Orinoko. Będziemy świadkami poranka w dżungli, obserwując przebudzającą się przyrodę i słuchając odgłosów dżungli. Po powrocie na śniadanie zakończymy nasz pobyt w lodgach i wrócimy łodziami do Boca de Uracoa. Następnie rozpoczniemy podróż powrotną do Puerto Ordaz. Zakwaterujemy się w hotelu na terenie Parku Narodowego La Llovizna, gdzie będziecie mieli czas na odpoczynek lub opcjonalną wycieczkę do pobliskiego Parku Narodowego Cachamay (dodatkowa opłata ok. 70 USD/os), podczas której popłyniemy łodzią po rzece Caroni. Podziwiać będziemy wyrastające z wody gigantyczne głazy, kaskady wodne oraz majestatyczne czaple białe i siwe, kormorany i cari-cari – ptaki polujące na węże. Kolejnym punktem naszej podróży będzie miejsce, w którym spotykają się rzeki Orinoko i Caroni. Będziemy podziwiać fascynujący widok dwóch rzek płynących w jednym korycie, ale nie mieszających się ze sobą. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję skosztować orzeźwiających napojów i lokalnego piwa. Wieczorem czeka nas kolacja i nocleg. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 4

Po śniadaniu opuścimy hotel i zostaniemy przetransportowani na lotnisko, skąd polecimy do Santa Elena w rejonie Gran Sabany – magicznego miejsca znanej jako kraina wodospadów, złota i diamentów. Gran Sabana to ogromny płaskowyż, którego dominujące elementy to imponujące góry stołowe, z Roraimą na czele – najwyższym spośród nich. Przepływające przez ten obszar rzeki stworzyły wiele niesamowitych wodospadów, które należą do najwyższych na świecie. Gran Sabana jest jednym z najważniejszych i największych parków narodowych w Ameryce Południowej, zamieszkałym przez rdzenną ludność Indian Pemon. Poznamy ich bliżej podczas kolacji, którą dla nas przygotują w swoim ośrodku Kamoiran. Ośrodek ten znajduje się nad urokliwą rzeką i w pobliżu wodospadu o tej samej nazwie. W ośrodku korzystamy z prądu generowanego przez generatory, który jest wyłączany na noc (około godziny 23:00).

Dzień 5

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie regionu Gran Sabana (Park Narodowy Canaima, który jest uznawany za jedną z największych atrakcji geoturystycznych Ameryki Południowej i wpisany na listę UNESCO). Nasza trasa obejmie wodospad Kawi oraz wodospad Golondrina. Wodospad Kawi to urokliwe miejsce otoczone endemiczną roślinnością Gran Sabany, z naturalnym basenem, potokiem z kamiennym dnem i kaskadami. Zachęcamy do skorzystania z odświeżającej kąpieli pod tym wodospadem. Jeśli będzie to możliwe, odwiedzimy także szkołę Indian Pemon. Istnieje również opcjonalna wycieczka (koszt około 100 USD/osoba) do najpiękniejszej części regionu, w tym wodospadu Apongwao i Pozo de Enomorados. Podczas tej wycieczki będziemy podróżować jeepami, przeprawiać się łodziami, spotykać się z Indianami i odkrywać interesujące aspekty przyrodnicze, takie jak unikalne gatunki bromelii i rośliny owadożerne. W cenie wycieczki obejmuje się również obiad z napojami oraz degustację pieczonych mrówek bachaco. Po powrocie do ośrodka będziemy mieli kolację i nocleg. (Trasa około 100 km).

Dzień 6

Po śniadaniu odwiedzimy wodospady Kama i Arapan Meru, gdzie formacje skalne stworzą naturalne jacuzzi. Będzie możliwość skorzystania z kąpieli, dlatego zalecamy zabranie bawełnianych skarpetek. Kolejnym punktem naszego programu będzie wioska indiańska San Francisco de Yuruani, gdzie będziemy mieli okazję zwiedzić typowy bazar z lokalnymi rękodziełami, pamiątkami i miejscowym przysmakiem – ostrym sosem z termitów. Następnie przeniesiemy się do Santa Elena, gdzie zostaniemy zakwaterowani. Wieczorem będziemy mieli kolację i nocleg. (Trasa około 140 km).

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się do Boa Vista w Brazylii (główny bagaż zostanie przechowany w hotelu na terenie Wenezueli, należy zabrać bagaż podręczny na dwa dni). Przejedziemy przez granicę wenezuelsko-brazylijską i dostosujemy się do formalności paszportowych. Następnie przejedziemy na lotnisko i przyleciemy do Manaus. Po przybyciu zwiedzimy Manaus, stolicę Amazonii i strategiczny punkt tego regionu. Miasto zamieszkuje ponad milion mieszkańców i jest ważnym międzynarodowym portem morskim. Podczas zwiedzania odwiedzimy Mercado Municipal – lokalny bazar z regionalnymi produktami, rękodziełem i pamiątkami. Bazar ten oferuje szeroki wybór, od egzotycznych owoców po aromatyczne zioła, a nawet elektronikę. Następnie przejedziemy przez zatłoczone ulice portowe, dotrąc do Teatro Amazonas – opery amazońskiej. Ten neoklasycystyczny budynek został ukończony w 1896 roku i jest ozdobą miasta. Po zwiedzaniu przeniesiemy się do hotelu, gdzie zostaniemy zakwaterowani. Wieczorem będziemy mieli kolację i nocleg. (Trasa około 300 km).

Dzień 8

Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę łodkami, aby spotkać się z dwiema rzekami: Rio Negro (Czarna rzeka) i Solimões (górna część Amazonki) – tzw. Encontro das Aguas. Woda ciemna Rio Negro spotyka się tutaj z jasnymi wodami Solimões, a przez około 20 km płyną obok siebie, nie mieszając się ze sobą. Następnie odwiedzimy typową indiańską chatę, gdzie będzie możliwość zakupu regionalnych pamiątek. Po tym udamy się na obiad do restauracji położonej w amazońskiej dżungli. Po południu wrócimy do naszej lodgi, gdzie będziemy mieć wolny czas lub opcjonalnie będziemy mogli wziąć udział w wycieczce. Podczas tej wycieczki będziemy podziwiać rośliny wodne zwane „Królową Wiktorii”, które są charakterystyczne dla tego obszaru. Liście tych roślin są okrągłe i unoszą się na wodzie, osiągając nawet średnicę do 3 metrów, a ich łodygi sięgają długości około 7-8 metrów. W trakcie tej wycieczki będziemy mieć również okazję złowić piranie razem z tubylcami oraz odwiedzić pływające wioski indiańskie w tej części Amazonii (dodatkowo płatne, około 160 USD/osoba, w tym degustacja zupy z piranii lub żółwia). W zależności od poziomu wody, wycieczka może zostać rozszerzona o safari z różowymi delfinami. Te niezwykle inteligentne i przyjazne dla ludzi ssaki żyją tu na wolności, chętnie zbliżają się do łodzi, można je fotografować, a czasami nawet pogłaskać. Po zakończonej wycieczce powrócimy do naszej lodgi, gdzie spędzimy noc.

Dzień 9

Po śniadaniu udajemy się do rezerwatu małp, który jest prowadzony przez rządową organizację IBAMA. Ten rezerwat służy jako miejsce rehabilitacji dla zwierząt, które zostały skonfiskowane w wyniku nielegalnego handlu. Tutaj zwierzęta przechodzą przez okres kwarantanny, są leczone pod nadzorem weterynarzy i gdy są w dobrej kondycji, są wypuszczane z powrotem do dżungli. Będziemy mieli okazję obserwować małpy podczas ich karmienia i robić zdjęcia. Należy jednak pamiętać, że te zwierzęta żyją na wolności, dlatego obserwacja małp może zostać przesunięta na inny dzień w trakcie naszego pobytu w dżungli, w zależności od możliwości. Po powrocie do naszej lodgi zostaniemy wykwaterowani, a następnie przejedziemy na lotnisko w Manaus i polecimy do Boa Vista. Następnie będziemy mieli transfer autobusem do Wenezueli, do Santa Elena. Po przyjeździe zakwaterujemy się, zjemy kolację i spędzimy noc.

Dzień 10

Po śniadaniu udajemy się na lotnisko, gdzie rozpoczynamy wycieczkę samolotem do Parku Canaima, który jest jednym z sześciu największych parków narodowych na Ziemi i wpisany na listę UNESCO. Podczas tej „podróży do źródeł” będziemy podziwiać najstarsze formy geologiczne Ziemi oraz bogatą florę i faunę tropikalnej dżungli. Z okien samolotu będziemy mogli podziwiać mistyczne góry stołowe Tepui. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, będziemy latać w Diabelskim Kanionie, aby spotkać najwyższy na świecie wodospad, niesamowity Salto Angel (o wysokości 979 m, czyli 16 razy wyższy niż Niagara Falls), który zapiera dech w piersiach. Dla chętnych będą dostępne dodatkowe wycieczki fakultatywne, takie jak lot helikopterem nad Salto Angel (dodatkowo płatne ok. 690 USD/os., minimalnie 5 osób), lot awionetką nad Salto Angel (dodatkowo płatne ok. 300 USD/os., minimalnie 10 osób) oraz wycieczka do Jaskini Kavac wraz z lotem nad Salto Angel (dodatkowo płatne ok. 420 USD/os., grupy 7 osób). Następnie przeżyjemy równie ekscytującą podróż do wodospadów El Sapo i El Hacha, a dla odważnych będzie możliwość przejścia pod tymi wodospadami pod opieką przewodników. Na lunch udajemy się do najpiękniejszego ośrodka w parku Canaima. Po tym transfer na lotnisko i przelot do Puerto Ordaz, gdzie zakwaterujemy się w hotelu, zjemy kolację i spędzimy noc.

Dzień 11

Po śniadaniu udajemy się w podróż do stolicy Wenezueli, Caracas. Tam będziemy zwiedzać domy kolonialne przekształcone w muzea oraz kolorową dzielnicę San Agustin, która przypomina favelę. Będziemy mieć okazję obserwować mieszkańców w ich codziennych zajęciach. Następnie przejedziemy przez miasto do Panteonu, a potem odwiedzimy Plac Simona Bolivara, który był wyzwolicielem Wenezueli spod panowania hiszpańskiego. Zwiedzimy także muzeum poświęcone życiu i działalności Bolivara, a także jego rodzinny dom. Po południu przeniesiemy się na lotnisko w Caracas i polecieliśmy do Porlamar na wyspie Margarita. Z lotniska przejedziemy do wybranego hotelu.

Dzień 12-14

Wypoczynek na Wyspie Margarita. Czas na kąpiele słoneczne i morskie (świadczenia zgodnie z formułą wybranego na pobyt hotelu). Ponadto istnieje możliwość skorzystania z wyciecze fakultatywnych.

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Porlamar. Wylot do Polski.

Dzień 16

Przylot do Warszawy.

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
Last minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3865 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy