Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Witaj, Rzymie i Watykanie

Witaj, Rzymie i Watykanie

Rzym, nazywany „Miastem Wiecznym”, to stolica Włoch i jedno z najważniejszych historycznych i kulturalnych centrów na świecie. Leżący na zachodnim wybrzeżu Włoch nad rzeką Tyber, Rzym jest pełen starożytnych zabytków, które przypominają o jego bogatej historii jako stolicy Imperium Rzymskiego. Miasto jest znane z takich ikonicznych miejsc jak Koloseum, amfiteatr, który był miejscem walk gladiatorów oraz innych widowisk w starożytności. W Rzymie znajduje się również Watykan, centrum katolickiego świata, z Bazyliką św. Piotra i Kaplicą Sykstyńską, gdzie znajdują się słynne freski Michała Anioła. Spacerując po Rzymie, można odkryć wiele innych historycznych miejsc, takich jak Forum Romanum, Panteon czy Łuk Konstantyna. Wąskie uliczki dzielnicy Trastevere zachęcają do odkrywania uroków codziennego życia w Rzymie, a Fontanna di Trevi przyciąga turystów marzeniem o powrocie do tego magicznego miasta.

Plan podróży:
 • Wylot: Warszawa Chopin 04.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Rzym 04.05.2024
 •   —  
 • Wylot: Rzym 08.05.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 08.05.2024
 •   —  
Daty
Tam: 04.05.2024
Powrót: 08.05.2024
Pokaż wszystkie terminy
OBJAZD I WYPOCZYNEK

4 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar

CENA

3 591 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przylot do Rzymu, transfer do hotelu, czas wolny. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 2

Rozpoczynamy dzień od śniadania i wyruszamy na zwiedzanie miasta, rozpoczynając od jego starożytnej części. Pierwszym celem będzie Kościół San Clemente, gdzie zapoznamy się z warstwami historycznymi tego miejsca. Schodząc coraz głębiej, odwiedzimy poziom z IV wieku oraz sięgniemy jeszcze głębiej do domu konsula Flawiusza Klemensa z I wieku n.e. Następnie udajemy się do Koloseum, gdzie będziemy mieli okazję zwiedzić także wnętrze tej monumentalnej budowli oraz kontynuujemy na Forum Romanum. Podążamy także na wzgórze Kapitol, które zapewni nam niezwykłe widoki. Nasze zwiedzanie zakończymy w Panteonie, jednym z najlepiej zachowanych zabytków starożytnego Rzymu. Następuje wolny czas, podczas którego zainteresowani mogą doświadczyć prawdziwego włoskiego wieczoru w stylowej rzymskiej restauracji, wzbogacony fragmentem przedstawienia operetkowego (opcja płatna dodatkowo). W późnych godzinach wieczornych wracamy do hotelu na nocleg. Na ten dzień przejazdy odbywają się komunikacją miejską, a tego wieczoru kolacja nie jest zaplanowana w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Watykanu. W naszym programie mamy wiele interesujących punktów. Rozpoczynamy od Ogrodów Watykańskich, które stanowią urokliwe i niepowtarzalne miejsce w samym sercu Watykanu. Następnie udajemy się do Muzeów Watykańskich, gdzie będziemy mogli podziwiać wiele cennych dzieł sztuki, w tym słynną Kaplicę Sykstyńską. Kolejnym etapem jest odwiedzenie Bazyliki św. Piotra oraz miejsca pochówku św. Jana Pawła II. Następuje czas wolny, a dla zainteresowanych jest opcja lunchu (dodatkowo płatny). Po południu przemieszczamy się na taras widokowy na wzgórzu Pincio, skąd można podziwiać piękne widoki na miasto. Wieczorem kontynuujemy program, odbywając spacer po dzielnicy Trastevere, znanej również jako Zatybrze. W późnych godzinach wieczornych wracamy do hotelu na nocleg. Przejazdy w ciągu dnia będą odbywać się komunikacją miejską. Warto zaznaczyć, że w tym dniu nie jest zaplanowana obiadokolacja w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu udajemy się w kierunku Watykanu, gdzie będziemy uczestniczyć w niedzielnym nabożeństwie Anioł Pański, jeśli odbywa się ono w Rzymie w tym okresie. Po nabożeństwie kontynuujemy naszą podróż, skupiając się na zwiedzaniu Rzymu barokowego. Nasza trasa obejmuje Plac Navona, Plac Hiszpański, słynną Fontannę di Trevi oraz Kwirynał. Zwiedzanie zakończymy na Placu Barberini, gdzie znajduje się wyjątkowa Fontanna Trytona. Po zwiedzaniu mamy czas wolny, a następnie wracamy do hotelu na nocleg. Przejazdy w ciągu dnia będą odbywać się komunikacją miejską.

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. (Trasa ok. 60 km). Przylot do Warszawy.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 04.05.2024
Powrót: 08.05.2024
Warszawa
4
Śniadania
3591 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Bezpośredni przelot samolotem do/z Rzymu, opłaty lotniskowe
 • Transfery Lotnisko-Hotel-Lotnisko
 • Zakwaterowanie w hotelu
 • Wyżywienie: Śniadania
 • Program turystyczny, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Wieczór Włoski
 • Obiadokolacje

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.2
First Minute
Sardynia, Włochy
Nicolaus Club Baia delle Mimose 4*
3650 zł za osobę
Warszawa
10.06.2024-17.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.0
First Minute
Sardynia, Włochy
Colonna Grand Hotel Capo Testa 5*
4874 zł za osobę
Kraków
23.09.2024-29.09.2024/ 6 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.0
First Minute
Sardynia, Włochy
Club Esse Palmasera Resort 4*
4360 zł za osobę
Warszawa
03.06.2024-10.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.0
First Minute
Sycylia, Włochy
Corallo Hotel Taormina 4*
3684 zł za osobę
Katowice
16.06.2024-23.06.2024/ 7 nocy