Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Sri Lanka — Krótka podróż z relaksem

Sri Lanka – Krótka podróż z relaksem

Sri Lanka, położona na Oceanie Indyjskim, to urokliwa wyspa pełna kontrastów, która zachwyca nie tylko malowniczymi plażami, ale także bujnymi lasami, starożytnymi świątyniami i plantacjami herbaty. To miejsce, gdzie spotykają się fascynująca historia, różnorodność kulturowa i niezwykła przyroda. Od odprężającego wypoczynku na rajskich plażach po pełne przygód wyprawy safari w poszukiwaniu dzikich zwierząt, Sri Lanka oferuje niezapomniane doświadczenia dla każdego podróżnika.

Plan podróży:
 • Wylot: Warszawa Chopin 11.10.2024
 •   —  
 • Przylot: Kolombo 11.10.2024
 •   —  
 • Wylot: Kolombo 19.10.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 19.10.2024
 •   —  
Daty
Tam: 11.10.2024
Powrót: 19.10.2024
Pokaż wszystkie terminy
OBJAZD I WYPOCZYNEK

7 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, minibus

CENA

5 790 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Wylot z lotniska Chopina do Kolombo. Przylot do Kolombo dnia następnego rano i rozpoczęcie programu.

Dzień 2

Podróż do Pinnawali z wizytą w znanym sierocińcu dla słoni, założonym w 1975 roku. Ośrodek, oprócz roli atrakcji turystycznej, pełni istotną funkcję jako centrum badawcze i edukacyjne. Przez zaangażowanie naukowców z różnych zakątków świata realizowany jest tu program ochrony słoni. Następnie przeniesienie się do kompleksu buddyjskich świątyń w Dambulli. Pięć świątyń wyrzeźbionych w skalnej górze w I w. p.n.e. za czasów króla Valagamabahu wznosi się 150 metrów ponad otaczającą równinę. Na przestrzeni wieków umieszczono tu ponad 150 posągów Buddy, w tym imponującego Buddy Odpoczywającego o długości 14 metrów. Wnętrza jaskiń ozdobiono licznymi freskami, głównie z XVIII wieku, zajmującymi powierzchnię 2100 m2. Przed wejściem do jaskiń rośnie święte drzewo Bo. Od 1991 roku skalne świątynie w Dambulli zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Są również popularnym celem pielgrzymek buddystów. Przejazd do hotelu w okolicach Dambulli/Habarany, gdzie odbędzie się kolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu podróż do Polonnaruwa, miasta, które w VIII wieku stało się rezydencją królewską. Po zniszczeniu Anuradhapury w XI wieku pełniło rolę stolicy królów syngaleskich. Wśród miejscowych zabytków szczególnie godne uwagi są ruiny Pałacu Królewskiego, sale audiencyjne, królewska Łaźnia Lotosu, statua króla Parakramabahu i sztuczne jezioro stworzone za jego czasów. W skalnej świątyni Gal Vihara znajdują się cztery ogromne posągi Buddy wykute w granitowej skale. W drugiej części dnia planowany jest safari w Parku Narodowym Minneriya. Podczas przejazdu jeepem można podziwiać różnorodną faunę i florę wilgotnego lasu równikowego oraz obszarów suchych. W lesie bambusowym istnieje możliwość spotkania słoni i obserwacji ich z bliska. Wieczorem powrót do hotelu w okolicach Dambulli/Habarany na kolację i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu podróż do miejscowości Sigiriya, gdzie na obszernej skale dominującej nad płaską okolicą wznosi się imponująca kamienna forteca sprzed 1500 lat. W obrębie fortyfikacji zbudowano miasto oraz pałac królewski z ogrodami i haremem. Do dziś można podziwiać niezwykle realistyczne freski, które mają 500 lat, nazywane „niebiańskimi dziewicami”. Następnie przejazd do Matale i zwiedzanie tamtejszego ogrodu przypraw oraz wizyta w manufakturze batiku, gdzie będzie można zobaczyć tradycyjny proces uzyskiwania wzorów na tkaninach. Kolejnym etapem jest podróż do Kandy, uznawanej za religijną stolicę Sri Lanki. Miasto powstało w XIII wieku jako centrum władzy dynastii syngaleskiej i do roku 1815 pełniło funkcję stolicy wyspy. Głównym celem pielgrzymek jest świątynia Dalada Maligawa (Świątynia Zęba), gdzie w kosztownej skrzyni przechowywana jest otoczona szczególnym kultem relikwia – ząb Buddy. Wieczorem planowane są występy lokalnych artystów, a następnie kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu podróż do miejscowości Peradeniya. Tamtejszy Ogród Królewski powstał w 1371 roku z inicjatywy króla Wickramabahu III. Park botaniczny rozciąga się na obszarze 147 ha i obejmuje ponad 300 gatunków storczyków, roślin leczniczych oraz drzew. Następnie podróż w kierunku Colombo, zatrzymując się po drodze na plantacji herbaty. Pierwsze krzewy herbaty zostały zasadzone na Sri Lance w 1824 roku, sprowadzone z Chin, a w kolejnych latach pojawiły się także sadzonki z Assamu. Szkot James Taylor założył pierwszą plantację herbaty na tej wyspie. Obecnie Sri Lanka eksportuje rocznie 244 tys. ton herbaty. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy miejscowości Kalutara lub Bentota, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6-8

Relaks w 3* hotelu zlokalizowanym przy brzegu oceanu (3 gwiazdki, śniadania i obiadokolacje wliczone, 4 noce).

Dzień 9

Transfer z hotelu na lotnisko i wylot do Polski ( doba w hotelu do godz. 12 tej, w dniu wylotu ostatnim posiłkiem wliczonym w cenę jest śniadanie).

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 11.10.2024
Powrót: 19.10.2024
Warszawa
7
Śniadanie + kolacja
5790 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot na trasie Polska – Kolombo – Polska bezpośrednio lub z przesiadkami
 • Opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • Zakwaterowanie podczas objazdu w hotelach 3 *
 • Zakwaterowanie podczas wypoczynku w hotelu  3* nad brzegiem Oceanu
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Lokalny transport klimatyzowanymi autokarami lub minibusami
 • Zwiedzanie wg programu i polskojęzyczną obsługę

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Dopłaty do All Inclusive podczas wypoczynku w hotelu
 • Miejsca obok siebie w samolocie
 • Wiza do Sri Lanki

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.3
Gwarancja
Sri Lanka
Cinnamon Bey Beruwala 5*
5702 zł za osobę
Warszawa
15.05.2024-23.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.0
Gwarancja
Sri Lanka
Goldi Sands Hotel 3*
4720 zł za osobę
Warszawa
23.05.2024-31.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Sri Lanka
Centara Ceysands Resort & Spa 4*
5473 zł za osobę
Warszawa
07.05.2024-16.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Sri Lanka
Occidental Eden Beruwala 5*
5837 zł za osobę
Warszawa
06.05.2024-14.05.2024/ 7 nocy