Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Rovaniemi – z wizytą u Św. Mikołaja

Rovaniemi – z wizytą u Św. Mikołaja

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, kiedy wszyscy przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie nasze myśli skupiają się na prezentach, a często przenosimy się w wyobraźni do miejsca, gdzie moglibyśmy spotkać samego Świętego Mikołaja. Chcielibyśmy Państwa zaprosić właśnie tam, do niewielkiej drewnianej wioski niedaleko Rovaniemi, położonej w urokliwej Laponii, dokładnie w miejscu, gdzie przebiega koło podbiegunowe. To miejsce jest prawdziwą przygodą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, ponieważ w domu Świętego Mikołaja każdy staje się dzieckiem! Ta urocza wioska od dawna jest oficjalną siedzibą Świętego Mikołaja, w niej znajduje się urząd pocztowy Świętego Mikołaja, liczne sklepy z pamiątkami, przytulne kawiarnie, ale przede wszystkim najważniejszy jest sam budynek biura Mikołaja. Wyrasta on dumnie ponad niską zabudowę, z efektowną wieżyczką, na której widnieje portret samego Mikołaja. Spotkanie z nim odbywa się w ciepłym, przytulnym pokoju, gdzie nadworny elf robi pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do tego wyjątkowego miejsca, gdzie spełnią się marzenia o spotkaniu samego Świętego Mikołaja. Czas spędzony w tej wiosce na pewno będzie niezapomnianą przygodą dla całej rodziny.

Plan podróży:
 • Wylot: Warszawa Chopin 22.12.2023
 •   —  
 • Przylot: Rovaniemi 22.12.2023
 •   —  
 • Wylot: Rovaniemi 22.12.2023
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 22.12.2023
 •   —  
Daty
Tam: 22.12.2023
Powrót: 22.12.2023
Pokaż wszystkie terminy
OBJAZD I WYPOCZYNEK

1 dzień

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, przejażdżkę zaprzęgami psów husky i saniami w renifery

Cena

2 629 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja! Zbiórka odbędzie się na lotnisku (około 2 godziny przed wylotem) na stanowisku odpraw. Po przylocie do Rovaniemi (około 2 godziny), serdecznie powitamy was na lotnisku, gdzie każdy z uczestników otrzyma od elfów paszport do wioski Świętego Mikołaja. Następnie przewieziemy was do samej wioski (transfer trwa około 10 minut), gdzie będziecie mieli czas na przebranie się. Zalecamy ciepłe i wygodne stroje zimowe, które pozwolą Wam komfortowo spędzić czas na świeżym powietrzu. Na miejscu będziecie mieli do dyspozycji szatnie, gdzie będziecie mogli zdeponować swój bagaż oraz przedmioty osobiste. Zachęcamy jednak do nie zostawiania tam rzeczy wartościowych, dokumentów i pieniędzy. Po przybyciu do wioski, spotkacie się z naszymi pilotami, którzy przedstawią Wam szczegółowy program całego dnia spędzonego w Krainie Świętego Mikołaja. Harmonogram będzie znajdował się w paszporcie, który otrzymacie od elfów. Podczas pobytu w wiosce Świętego Mikołaja, będziecie mieć możliwość wzięcia udziału w wielu fascynujących atrakcjach:

 1. Spotkanie ze Świętym Mikołajem! Pomimo wielu obowiązków, Święty Mikołaj zawsze znajduje czas, aby osobiście spotkać się z gośćmi odwiedzającymi jego wioskę. Jesteśmy już umówieni!
 2. Spotkanie z psami husky! Te przemiłe zwierzęta są tu głównie do pracy, ale będziemy mieli okazję poznać tajniki ich hodowli, zobaczyć, jak żyją w swoim naturalnym środowisku i wziąć udział w przejażdżce psim zaprzęgiem.
 3. Spotkanie z reniferami! Renifery od zawsze towarzyszą rdzennym mieszkańcom Laponii w trudnych arktycznych warunkach. Poznamy hodowców reniferów i sami poczujemy się jak Święty Mikołaj, udając się na krótką przejażdżkę saniami zaprzężonymi w renifery.
 4. Wizyta na Farmie Elfów – czyli wizyta w mini zoo.

Ponadto, zachęcamy do zakupu pamiątek oraz do samodzielnego zwiedzania wioski Świętego Mikołaja i jej licznych atrakcji. Bez wątpienia, najważniejszym punktem będzie odwiedzenie domu Świętego Mikołaja. Będziecie mieli okazję uściśnięcia ręki Świętemu Mikołajowi i zrobienia sobie z nim zdjęć, które staną się niezapomnianą pamiątką z tej wyjątkowej wizyty (zdjęcie płatne dodatkowo, około 45 EUR za zdjęcie, cena uzależniona od nośnika). Warto również odwiedzić urząd pocztowy, z którego Święty Mikołaj wysyła listy do dzieci z całego świata, oraz zobaczyć krainę śnieżnej zabawy Snowland (dodatkowo płatne, około 35 EUR za osobę). Podczas wycieczki zostanie zapewniony lunch w restauracji na terenie wioski Świętego Mikołaja, który jest wliczony w cenę obligatoryjnego pakietu. Po niezapomnianym dniu spędzonym w Krainie Świętego Mikołaja, późnym popołudniem przetransferujemy Was na lotnisko, skąd odbędzie się wylot do Polski około godziny 19:00.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 22.12.2023
Powrót: 22.12.2023
Warszawa
Lunch
2629 zł Cena za 1 osobę

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem czarterowym do/z Rovaniemi
 • Opiekę pilota, ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL, Assistance, bagaż)
 • Transfer lotnisko – wioska Św. Mikołaja – lotnisko
 • Wizytę u Świętego Mikołaja
 • Przejażdżkę zaprzęgami psów husky
 • Przejażdżkę saniami zaprzężonymi w renifery
 • Wizytę na Farmie Elfów, czyli wizytę w mini zoo
 • Certyfikat potwierdzający przekroczenie Koła podbiegunowego
 • Możliwość wypożyczenia części garderoby na miejscu
 • Lunch

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Zdjęcie z Mikołajem w jego domu  (cena ok. 45 EUR/zdjęcie; cena uzależniona od nośnika)
 • Wejście i korzystanie z atrakcji krainy śnieżnej zabawy Snowland (cena ok. 35 EUR/os)

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.3
Gwarancja
Nowy Jork – miasto
8899 zł za osobę
Warszawa
07.05.2024-13.05.2024/ 5 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.6
Gwarancja
Gruzja
Historie Kaukazu: Gruzja
5499 zł za osobę
Warszawa
26.04.2024-06.05.2024/ 9 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
First Minute
Grecja
Kinetta Beach Resort and Spa 4*
3060 zł za osobę
Warszawa
30.05.2024-06.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.8
First Minute
Kefalonia, Grecja
Tesoro Blu Hotel & Spa 4*
4290 zł za osobę
Warszawa
13.06.2024-20.06.2024/ 7 nocy