Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Nepal – w królestwie Wysokich Szczytów

Nepal – w królestwie Wysokich Szczytów

Nepal to kraj położony w Azji Południowej, znany z majestatycznych gór Himalajów, w tym najwyższego szczytu świata, Mount Everest. Nepal jest również bogaty kulturowo, z różnorodnymi grupami etnicznymi i językami. Jego stolicą jest Katmandu, a kraj jest popularnym celem turystycznym ze względu na wspaniałe krajobrazy, wędrówki górskie i duchową spuściznę buddyjską i hinduską. Nepal ma monarchię konstytucyjną i jest uznawany za jedno z najbiedniejszych państw w Azji, ale jego piękno przyrody i kultura przyciągają turystów z całego świata.

Plan podróży:
 • Wylot: Warszawa 22.01.2024
 •   —  
 • Przylot: Katmandu 23.01.2024
 •   —  
 • Wylot: Katmandu 30.01.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa 31.01.2024
 •   —  
Daty
Tam: 22.01.2024
Powrót: 31.01.2024
Pokaż wszystkie terminy
OBJAZD I WYPOCZYNEK

8 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, kanu

CENA

6 790 zł/os.

Program wycieczki
Dzień 1

Warszawa – Katmandu. Wylot z lotniska Chopina do Katmandu.

Dzień 2

Katmandu. Po południu, zwiedzanie Swayambhunath, malowniczo położonej stupy znaną jako „Samostworzenie”. Obecnie jest to jedno z najświętszych miejsc w buddyzmie, przyciągające liczne pielgrzymki. To także istotne miejsce w hinduizmie, czego dowodem są liczne mniejsze świątynie hinduskie o różnych stylach architektonicznych, otaczające ogromną, białą stupę zwieńczoną złotym lotosem. Legenda mówi, że Swayambhunath i najczystszy lotos związane są z powstaniem Doliny Katmandu. Całe to miejsce oferuje wspaniałe widoki na Katmandu i otaczające góry. Następnie powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Katmandu – Patan (trasa ok. 35 km). Rankiem istnieje opcja dodatkowo płatnego lotu nad Himalajami. Po śniadaniu udajemy się do Katmandu Durbar, centralnego obszaru starego miasta, gdzie w najbliższym sąsiedztwie ruchliwego placu znajdują się kluczowe zabytki. Zwiedzanie rozpoczynamy od wizyty w pałacu i spotkania z żywą boginią Kumari. Następnie eksplorujemy mały Kasthamandap, który dał nazwę miastu, oraz odkrywamy rozległy kompleks pałacowy Hanuman Dhoka, dawna rezydencja królewska. Zwiedzamy również świątynie Sziwy i Parwati oraz największą świątynię Narajany na placu. Podziwiamy kolumnę króla Pratapa Malli i oddajemy hołd Czarnemu Bhajrawie. Na koniec mamy czas na zakupy pamiątek na bazarku. Po południu odwiedzamy mniejszy, ale równie urokliwy Durbar w Patan, razem z jego najważniejszymi zabytkami. Następnie wracamy do hotelu, gdzie czeka na nas obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Katmandu – Pashupatinath – Boudhanath – Bhaktapur (trasa ok. 50 km). Śniadanie. Tego dnia zwiedzanie zaczniemy od Pashupatinath – najważniejszego kompleksu świątyń hinduskich w Nepalu. Obecna, główna świątynia poświęcona bogu Śiwa pod postacią władcy zwierząt (Pashupati), pochodzi z XVIII w. i ma formę trzykondygnacyjnej pagody. Wraz z przylegającymi do niej Ghatami Królewskimi usytuowana jest nad brzegiem rzeki Bagmati, na nabrzeżu której rozciągają się także ghaty kremacyjne. Następnie udamy się do największej stupy Nepalu – Boudhanath, stanowiącej kolejne ważne centrum pielgrzymkowe buddyzmu. Otoczone buddyjskimi klasztorami stanowi centralne miejsce dla olbrzymiej społeczności tybetańskich emigrantów, trudniących się tradycyjnym rzemiosłem, rękodziełem i handlem. W drugiej połowie dnia odwiedzimy Bhaktapur, jednej z czterech stolic historycznego Królestwa Malla. Oprócz Pałacu Królewskiego z piękną Złotą Brama i świątynią Taledżu, zobaczymy, także Plac Taumadi oraz najstarszy Plac Dattatreya. Na pierwszym z nich jest najwyższa w całej dolinie, pięciodachowa świątynia Lakszmi – Nyatapola, a na drugim najstarsza, pochodząca z XV w. Świątynia Dattatreya poświęcona trzem najważniejszym bogom – Brahmie, Wisznu i Śiwie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Katmandu – Chitwan (trasa ok. 185 km, ok. 6 godzin, wysokość do ok. 2000 m n.p.m.). Rankiem, po zjedzeniu śniadania, opuścimy Dolinę Katmandu i rozpoczniemy naszą podróż w kierunku Niziny Teraj, docierając najpierw do przełęczy położonej prawie 2000 m n.p.m., a następnie podążając wzdłuż malowniczej doliny rzeki Trishuli. Naszym celem jest Narodowy Park Chitwan, który jest jednym z największych i najbardziej różnorodnych obszarów chronionych w całej Azji. Przez wiele lat był to prywatny teren rodziny królewskiej, dostępny jedynie dla głowy państwa i zaproszonych gości do celów polowania. Później przekształcono go w rezerwat przyrody, a w 1973 roku stał się parkiem narodowym o powierzchni przekraczającej 1000 km². Park słynie z bogactwa zwierząt, w tym zagrożonego tygrysa bengalskiego, różnorodnego ptactwa, w tym ptaków migrujących tu z Syberii zimą. Wśród wielu gatunków zwierząt, często można spotkać dwa rodzaje krokodyli oraz nosorożce indyjskie. Po przybyciu do Chitwan, zarezerwujemy nocleg w hotelu i zjemy lunch. Po południu, udamy się na spacer po tradycyjnej wiosce ludu Tharu, którzy nadal mieszkają głównie w domach z bambusa. Wieczorem będziemy mieli okazję na obiadokolację i spędzimy noc w tym urokliwym miejscu.

Dzień 6

Chitwan. Dzień zaczniemy od wczesnego śniadania, żeby jak najszybciej dotrzeć na skraj dżungli i rozpocząć kilkugodzinne safari na słoniach. Powrót na lunch i chwilę odpoczynku do hotelu. Po południu, kolejna okazja do podziwiania natury podczas rejsu po jednej z dwóch rzek płynących przez park. Dla większego zbliżenia się do natury i sposobu życia miejscowej ludności popłyniemy tradycyjnymi kanu, dłubanymi w całości z jednego kawałka pnia (uwaga w niektórych okresach ze względu na niski stan wody, atrakcja może być niedostępna). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Chitwan – Pokhara (trasa ok. 175 km, ok. 5-6 godzin). Po śniadaniu, opuścimy Chitwan i wyruszymy w kierunku Pokhary, drugiego co do wielkości miasta w Nepalu. Położone malowniczo w zielonej i żyznej dolinie nad jeziorem Phewa, Pokhara w znaczący sposób różni się od Katmandu, mimo że jest równie popularnym celem turystycznym. Pokhara to obecnie znane centrum wypadowe do regionu Annapurny, ale także mekka dla miłośników sportów ekstremalnych. Oprócz podziwiania bliskich widoków Himalajów i tradycyjnego zwiedzania, w Pokharze można podjąć się trekkingu po górskich ścieżkach, trenować latanie na małych samolotach lub wyprawić się na spływ rzeką na różnych poziomach trudności. Po naszym przyjeździe, będziemy mieli okazję na spokojną przejażdżkę łódkami po jeziorze Phewa. Następnie zarezerwujemy nocleg w hotelu i zjemy obiadokolację.

Dzień 8

Pokhara (trasa ok. 25 km, wysokość do około 2000 m n.p.m.). Wczesnym rankiem, jeszcze przed śniadaniem, dla chętnych (dodatkowo płatne) wyjazd do położonego wyżej w górach Sarangkot, na tzw. zapalanie szczytów, czyli niezwykle zjawiskowy wschód słońca w wysokich górach. Po śniadaniu spędzimy cały dzień na zwiedzaniu Pokhary i najbliższej okolicy. Zobaczymy między innymi Świątynię Bindjabasini, poświęconą bogini Bhagwati, lokalnej odmianie potężnej i złej Durgii, do której okoliczni mieszkańcy przynoszą ofiary w postaci kozłów i kogutów. Wejdziemy do jaskini Mahendra Gupha, ze wspaniałymi formami krasowymi kojarzonymi przez lokalną ludność z hinduskim bóstwem. Zobaczymy, także częściowo naziemny, a częściowo podziemny Wodospad Dewi w ponad trzydziestometrowym jarze. Wszystko na tle środkowych Himalajów. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Pokhara – Katmandu (trasa ok. 175 km, ok. 6-7 godzin). Po śniadaniu, wykwaterowanie i podróż powrotna do Katmandu. W trakcie trasy będzie istniała opcja (za dodatkową opłatą) skorzystania z kolei linowej, która zabierze nas do górskiej wioski i ośrodka pielgrzymkowego Manakamana, położonej około 2000 m n.p.m. Tam będziemy mieli szansę uczestniczenia w rytuale ofiarowania zwierząt w świątyni oraz ostatnią okazję, by podziwiać pasmo Annapurny. Po dotarciu do Katmandu, będziemy mieli wolny czas na relaks w popularnej wśród turystów dzielnicy Thamel. Późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem wyruszymy w podróż powrotną do naszego kraju. Tego dnia obiadokolacja będzie we własnym zakresie.

Dzień 10

Przylot do Polski na lotnisko Chopina w Warszawie.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 22.01.2024
Powrót: 31.01.2024
Warszawa
8
Śniadanie + kolacja
6790 zł Цена на одного человека в двухместном номере

Cena zawiera

 • przelot Polska – Katmandu – Polska liniami rejsowymi z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach 3*
 • wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Katmandu i późne wykwaterowanie w ostatnim dniu
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz 2 lunche w Chitwan.
 • transport: klimatyzowanym autokarem na trasie wycieczki,
 • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu)
 • serwis wykwalifikowanego polskiego pilota

Dodatkowo płatne

 • wydatki własne
 • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów
 • obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 170 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu pilotowi na miejscu wycieczki
 • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji „podróżujący samotnie” (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) – w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji „podróżujący samotnie”, dopłata zostanie anulowana
 • opłata za fotografowanie i filmowanie
 • koszt wizy nepalskiej – ok. 30 USD/os., płatne przy wjeździe do Nepalu,
 • koszt wycieczek fakultatywnych: Lot nad Himalajami – ok. 255 USD/os.; Kolej linowa na Manakamana – ok. 30 USD/os.
 • miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

 

*Wizę nepalską można uzyskać na lotnisku w Katmandu w cenie ok. 30 USD (wiza turystyczna jednorazowa, ważna na 15 dni). Wymagany jest paszport ważny co najmniej przez okres ważności wizy, wypełniona aplikacja wizowa oraz 1 kolorowe zdjęcie paszportowe.

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.3
Gwarancja
Nowy Jork – miasto
8899 zł za osobę
Warszawa
07.05.2024-13.05.2024/ 5 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.6
Gwarancja
Gruzja
Historie Kaukazu: Gruzja
5499 zł za osobę
Warszawa
26.04.2024-06.05.2024/ 9 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
First Minute
Grecja
Kinetta Beach Resort and Spa 4*
3060 zł za osobę
Warszawa
30.05.2024-06.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.8
First Minute
Kefalonia, Grecja
Tesoro Blu Hotel & Spa 4*
4290 zł za osobę
Warszawa
13.06.2024-20.06.2024/ 7 nocy