Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Na przeciwnym krańcu świata

Na przeciwnym krańcu świata

Dubaj to dynamiczne i futurystyczne miasto leżące na południowym wschodzie Półwyspu Arabskiego, będące jednym z siedmiu emiratów Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). Znane z imponującego krajobrazu miejskiego, luksusowych obiektów, a także innowacyjnych projektów architektonicznych, Dubaj stał się globalnym centrum handlowym, turystycznym i finansowym.

Australia to kontynent położony na południowej półkuli, będący jednocześnie krajem oraz wyspą. Jest szóstym co do wielkości państwem na świecie. Stolicą Australii jest Canberra. Kraj ten jest znany ze swojej wyjątkowej fauny, w tym charakterystycznych zwierząt takich jak kangury, koale i emu.


Nowa Zelandia to kraj wyspiarski położony na południowo-zachodnim Pacyfiku, składający się z dwóch głównych wysp, Północnej i Południowej, oraz licznych mniejszych wysp. Jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na świecie, charakteryzującym się różnorodnym krajobrazem, od górskich pasm, poprzez zielone łąki, po piękne plaże.

Plan podróży:
 • Wylot: Warszawa Chopin 06.03.2024
 •   —  
 • Przylot: Sydney 06.03.2024
 •   —  
 • Wylot: Auckland 26.03.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 27.03.2024
 •   —  
Daty
Tam: 06.03.2024
Powrót: 26.03.2024
Pokaż wszystkie terminy
OBJAZD I WYPOCZYNEK

20 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, bus, autokar, łódź motorowa

CENA

29 874 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot samolotu do Australii (przez Dubaj). Przylot do Dubaju, odprawa celno – paszportowa. Transfer do hotelu 3* w okolicy Dubaju. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu, opuszczenie hotelu i zwiedzanie Dubaju będzie naszym głównym zajęciem. Skierujemy się w kierunku historycznych części miasta, docierając do starannie odrestaurowanej dzielnicy Al Fahidi. Naszym celem będzie renomowane Muzeum Dubaju, prezentujące dynamikę rozwoju miasta oraz jego metamorfozę po odkryciu zasobów ropy naftowej. Następnie przejdziemy wzdłuż wybrzeża zatoki dubajskiej, aby dotrzeć do przystani łódek abra, które przewiozą nas na przeciwległy brzeg, umożliwiając podziwianie miasta z perspektywy wodnej. Dotrzemy również do znanych dubajskich targów z złotem i przyprawami. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w pobliskim centrum handlowym Mall of the Emirates, gdzie znajduje się m.in. pierwszy na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski. Następnie udamy się do dzielnicy Marina, znanej z najwyższych wieżowców na świecie. Po tej części podróży przejedziemy na słynny archipelag sztucznych wysp Palm Jumeirah, zakończony hotelem Atlantis. Powrót na ląd odbędzie się za pomocą kolei magnetycznej Mono Rail, z której można podziwiać układ wyspy i jej architekturę. Następnie odwiedzimy plażę Jumeirah, gdzie będzie okazja nie tylko do skosztowania temperatury wód Zatoki Perskiej, ale także do uwiecznienia chwili przy jednej z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta – hotelu Burj Al-Arab, przypominającego kształtem żagiel. W programie również kompleks Madinat Jumeirah, znanego jako Dubajska Wenecja. Przejedziemy następnie do dzielnicy finansowej Dubaju, aby odwiedzić największe centrum handlowe na świecie, Dubai Mall, gdzie zobaczymy główne atrakcje, takie jak akwarium, lodowisko i wodospady ze skoczkami. Nasz intensywny dzień zakończymy spektakularnym pokazem tańczących fontann. Strumienie wody, unoszące się na wysokość 70 metrów w rytm muzyki i świateł, dostarczą niezapomnianych wrażeń. Wieczorem przewidziany jest transfer na lotnisko w Dubaju, skąd wystartujemy w kierunku Melbourne. Cała trasa wyniesie około 100 kilometrów.

Dzień 3

Lot do Melbourne, największego miasta w Australii Południowej. Procedury paszportowo-celne będą przeprowadzone po przylocie. Następnie zameldowanie i nocleg w hotelu w Melbourne lub jego okolicach. (Trasa około 20 km).

Dzień 4

Po śniadaniu, rozpoczniemy zwiedzanie Melbourne – stolicy stanu Victoria i drugiego co do wielkości miasta w Australii, gdzie będziemy podziwiać harmonijną mieszankę tradycyjnej architektury kolonialnej wiktoriańskiej z nowoczesnymi budowlami. W programie znajdą się m.in. spacery po malowniczych ogrodach Royal Botanic Gardens, wizyta w Katedrze Św. Pawła, zwiedzanie kultowego targu Queen Victoria Market, przechadzka po zaułkach XIX-wiecznego pasażu handlowego The Block Arcade oraz zatrzymanie przy słynnych kortach Australian Open. Po południu przemieścimy się na wyspę Phillip, znakomitą z parad pingwinów. Codziennie o zachodzie słońca stada pingwinów powracają z morza do swoich nor, tworząc niezapomniane widowisko. Będziemy mieli okazję obserwować tę fascynującą scenę. Następnie powrócimy do hotelu na nocleg. (Trasa około 220 km).

Dzień 5

Po śniadaniu, opuszczenie noclegu i transfer na lotnisko. Przelot do Alice Springs – miasta o populacji 30 tysięcy, położonego w centralnej części Australii. Po przylocie przejedziemy do lokalnego Muzeum Lotnictwa, znajdującego się na terenie dawnej bazy lotniczej. Następnie odwiedzimy „School of Air”, specjalną placówkę edukacyjną, gdzie dzięki nowoczesnym technologiom dzieci uczą się mimo odległości ponad 2 tysiące kilometrów od swojego nauczyciela! Kolejnym punktem programu będzie wyjazd poza miasto, aby zobaczyć grób Johna Flynna – twórcy koncepcji „latających doktorów”. Następnie udamy się do rozpadliny skalnej Simson’s Gap, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli zobaczyć żyjące tu małe kangury wallabie. Na zakończenie dnia wjedziemy na punkt widokowy na wzgórzu Anzac, skąd roztacza się panorama miasta. Czas wolny na spacer wzdłuż alei Todda. Następnie zameldowanie i nocleg w Alice Springs. (Trasa około 20 km).

Dzień 6

Po śniadaniu, opuszczenie noclegu i podróż do Alice Springs. Pierwszym przystankiem będzie historia starej stacji telegraficznej, miejsca narodzin tego miasta, oraz stacji „latających doktorów”, gdzie zapoznamy się z unikalnym podejściem do świadczenia usług medycznych na obszarze wielokrotnie przekraczającym rozmiary Polski. Następnie rozpoczniemy kilkugodzinny przejazd przez interior do Kings Canyon, korzystając z trasy łączącej Darwin z Adelajdą, biegnącej przez centralne obszary Australii. To będzie również okazja do spotkania z rdzennymi mieszkańcami, żyjącymi w izolacji od „zewnętrznego” świata. Po południu dotrzemy do Kings Canyon, gdzie rozpoczniemy 4-godzinny spacer wzdłuż krawędzi kanionu w Parku Narodowym Watarrka. Szlak prowadzi do rajskiego ogrodu oraz imponujących skał, które świadczą o tym, że „czerwony środek Australii” był kiedyś dnem morskim. W przypadku wysokich temperatur, spacer może być przesunięty na wczesne godziny poranne kolejnego dnia. Nocleg zapewni nam baza turystyczna w Kings Canyon. (Trasa około 450 km).

Dzień 7

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd do Ayers Rock – „czerwonego centrum Australii”. Po drodze zobaczymy tzw. „zapomniany cud” – monolit Mt Conner. Po dojeździe do Yulara udamy się do miejsca zwanego Olgas lub w języku aborygeńskim Kata Tjuta, czyli “wiele głów”. Jest to zespół 36 monolitów skalnych, zlepieńców i piaskowców wznoszących się kilkadziesiąt metrów ponad równinę – jedno ze świętych miejsc Aborygenów. Przespacerujemy się wąwozem Walpa na zachód słońca nad Uluru. Nocleg w bazie turystycznej w okolicach Ayers Rock. Czas na odpoczynek i nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 8

Wczesna pobudka i wyjazd ok. 5:00 rano (bez śniadania) na wschód słońca nad Uluru. Przejazd w kierunku Ayers Rock – zatrzymamy się u podnóża góry Uluru, która jest jedną z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczo-geologicznych Australii. Uluru jest jednym z największych monolitów skalnych na świecie: długość ok. 3 km, szerokość 2,5 km, obwód 9.4 km. Wznosi się 348 m ponad płaską, piaszczystą równinę i “wrasta” 6 km w głąb ziemi! Ten dziwny twór zbudowany jest ze skały osadowej – arkozy o charakterystycznej czerwonej barwie. Spacer u podnóża skały, gdzie odnaleźć można aborygeńskie rysunki naskalne. Wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej. Powrót do bazy turystycznej na śniadanie, a następnie przejazd na lotnisko i przelot do Sydney. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Sydney. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 9

Po śniadaniu, całodzienna wędrówka po Sydney: spacer do Hyde Parku, wizyta w Katedrze NMP, pomnik korpusów ANZAC. W planie zwiedzania także: QVB – lokalny „Harrods”, a przy nim pomnik Królowej Wiktorii, Ratusz i Katedra Anglikańska. Kolejnym punktem będzie dzielnica portowa zbudowana z okazji olimpiady – Darling Harbour z wieloma kawiarniami i restauracjami. Wjedziemy na wieżę widokową Westfield Tower, skąd z 250 m będziemy podziwiać panoramę miasta (koszt ok. 33 AUD/os.). Następnie przejdziemy najstarszą ulicą Sydney, Macquarie Street, oglądając po drodze m.in. Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Dzień zakończymy w Cirqular Quay w pobliżu Opera House i Harbour Bridge – majestatycznego mostu w centrum miasta, wizytówki Sydney. Przejazdy komunikacją miejską (dodatkowo płatne). Nocleg w okolicach Sydney. (Trasa ok. 10 km).

Dzień 10

Po śniadaniu, wyruszymy w okolice Sydney do Parku Olimpijskiego, będącego areną zmagań sportowców w 2000 r. Następnie odwiedzimy lokalny park flory i fauny, gdzie można spotkać symbole kraju: kangury, koala i itp. Dzień zakończymy w bajecznym Parku Narodowym Blue Mountains z dolinami, wodospadami i skalistymi urwiskami oraz główną atrakcją regionu – formacją skalną Three Sisters. Wieczorem powrót w okolice Sydney i nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 11

Po śniadaniu, spacer przez ogród botaniczny do Circular Quay skąd popłyniemy w rejs statkiem po zatoce Botany Bay do Manly – dzielnicy Sydney położonej nad otwartym oceanem z piękną plażą i historyczną zabudową. Miasto rozlokowane jest nad wieloma zatokami. Z perspektywy morskiej zobaczymy słynne widoki i najpopularniejsze plaże. Relaksująca kąpiel w oceanie i odpoczynek na plaży. Wolne popołudnie, które można przeznaczyć na odpoczynek lub dodatkowe atrakcje jak wizyta w Muzeum Australii, Galerii Sztuki NSW czy spacer po Darling Harbour. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Christchurch w Nowej Zelandii (możliwe międzylądowanie). Odprawa celno-paszportowa i przejazd do hotelu w Christchurch, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 12

Po śniadaniu, zwiedzanie Christchurch – plac Katedralny, Katedra Anglikańska, Katolicka oraz Ogród Botaniczny. Następnie przejazd w kierunku Stacji Arktycznej, która jest „bramą” na lodowy kontynent. Zwiedzimy również Centrum Arktyczne, które pozwoli nam poznać bliżej nieodległą Antarktydę, a także „przeżyć” arktyczną burzę. Po zwiedzaniu wyjazd do miejscowości Tekapo. Po drodze zobaczymy jedną z niewielu równin kraju i wszechobecne owce. Po dojeździe nad jezioro Tekapo postój w punkcie widokowym z niezapomnianą scenerią najwyższych gór kraju – Alp Południowych. Nocleg w Twizel. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 13

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Aoraki, będącej „bramą” do najwyższej góry Nowej Zelandii – Góry Cooka (3724 m n.p.m.). Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Parku Narodowego Mt. Cook. Piesza wycieczka w parku narodowym (o ile pozwolą na to warunki pogodowe). Łatwa ścieżka wyprowadzi nas do punktu widokowego pod lodowcem, skąd przy ładnej pogodzie doskonale widać Mt. Cook, najwyższy szczyt Alp Nowozelandzkich i całego kraju (w przypadku mgły lub deszczu – wcześniejszy wyjazd do Queenstown). Następnie przejazd do Twizel – krajowej stolicy hodowli łososia, oraz stolicy zagłębia sadowniczego – Cromwell. Nocleg w hotelu w okolicy Queenstown. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 14

Rano śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, czas wolny na spacer po, położonym nad jeziorem Wakatipu, centrum miasteczka Queenstown, które znane jest ze sportów ekstremalnych. Istnieje możliwość rejsu szybką łodzią motorową po rzece Shotover (dodatkowo płatne ok. 165 NZD/os.; rekomendujemy wykupienie pakietu sport ze względu na fakt, iż pływanie szybka łodzią motorową jest sportem wysokiego ryzyka). Następnie wycieczka do Arrowtown, miasteczka zbudowanego przez poszukiwaczy złota, które do dziś wygląda jak z planu westernu. Przejedziemy też do mostu Kawarau, kolebki ekstremalnego sportu „bungy jumping”. Ci, którzy pragną mocnych przeżyć mogą osobiście spróbować bungy i skoczyć z tego znanego na świecie miejsca (dodatkowo płatne ok. 205 NZD/os.; rekomendujemy wykupienie pakietu sport ze względu na fakt, iż skoki bungy są sportem wysokiego ryzyka). Następnie przejazd na nocleg do hotelu w Te Anau. (Trasa ok. 210 km).

Dzień 15

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku nowozelandzkich fiordów. Droga poprowadzi nas przez dziewicze i niezwykle piękne tereny Wyspy Południowej. Naszym celem będzie Milford Sound, najsłynniejszy nowozelandzki fiord, do którego dotrzemy zatrzymując się w najpiękniejszych punktach widokowych oraz przemierzając niesamowite, endemiczne lasy aż do Parku Narodowego Fiordland. Droga śmiałymi serpentynami przebiega przez wysokie góry. Tunelem przedostaniemy się na zachodnie wybrzeże, które jest niemal pozbawione znamion jakiejkolwiek ludzkiej działalności. Największą atrakcją tego dnia będzie rejs niewielkim statkiem po Milford Sound aż do Morza Tasmana. Statek podpływa pod wodospady a z jego pokładu można czasem dostrzec ciekawe gatunki ptaków oraz foki. Przejazd na nocleg do Queenstown lub Te Anau (w zależności od rozkładu lotów kolejnego dnia). (Trasa ok. 300 km).

Dzień 16

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu oraz przejazd na lotnisko i przelot do Wellington. Po przylocie rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Nowej Zelandii: punkt widokowy ponad miastem – Victoria Peak, budynki Parlamentu, katedra św. Pawła, spacer po miejskim deptaku – Cuba Street. Następnie przejazd do Palmerston North, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 17

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do parku Narodowego Tongariro – gdzie nagrywano wiele scen do filmu „Władca Pierścieni”, który pozostaje najsłynniejszym ambasadorem kraju. Następnie przejazd nad wulkaniczne jezioro Taupo, gdzie będzie możliwość skoku na bungee (wysokość ok. 47 m, dodatkowo płatne ok. 200 NZD/os.; rekomendujemy wykupienie pakietu sport ze względu na fakt, iż skoki bungy są sportem wysokiego ryzyka), które jest narodowym sportem ekstremalnym mieszkańców kraju Kiwi. Dzień zakończymy w Rotorua – stolicy zjawisk geotermalnych kraju. Nocleg w hotelu w okolicy Rotorua. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 18

Po śniadaniu zwiedzanie Rotorua – historycznej zabudowy uzdrowiskowej. Zobaczymy kościół anglikański, z elementami architektury maoryskiej, położony w centrum wioski Maorysów oraz dom zebrań starszyzny maoryskiej (z zewnątrz). Następnie zwiedzanie strefy termalnej Te Puia, gdzie przy odrobinie szczęścia zaobserwujemy erupcję gejzeru – Pohutu. Na terenie strefy znajduje się ptasi symbol Nowej Zelandii – ptak kiwi. Odwiedzimy również Instytut Kultury, gdzie działa szkoła wyplatania i rzeźbienia. Po południu przejedziemy do kolejnej strefy termalnej Waimangu – spacer po najmłodszym ekosystemie na ziemi, podziwianie „patelni”, czyli największego na świecie naturalnego basenu z wrzątkiem. Na koniec rejs statkiem spacerowym po jeziorze. Wieczór wolny na zakupy pamiątek w licznych sklepach, przy głównej ulicy miasta, Fenton Street, lub możliwość wyjazdu na wieczór maoryski do tradycyjnej wioski – w programie tradycyjne powitanie, zwiedzanie wioski, piec ziemny Hangi, tańce i śpiewy maoryskie, a na koniec kolacja w formie bufetu – dodatkowo płatne ok. 290 NZD/os. Nocleg do hotelu w okolicy Rotorua. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 19

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd do Hobbitonu, czyli na plan filmowy trylogii „Władca pierścieni” oraz „Hobbit”. Na własne oczy sprawdzimy jak wygląda wioska słynnych hobbitów. Następnie przejazd do jaskiń Waitomo, w których żyją tysiące świecących larw ćmy, zawieszonych na sklepieniu jaskiń. Wyglądają one jak rozgwieżdżone niebo. Przy odpowiednim stanie wód, przepłyniemy łodzią przez podziemną rzekę. Wieczorem przyjazd do największego miasta Nowej Zelandii – Auckland, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 20

Po śniadaniu, wjazd na wieżę widokową Sky Tower, skąd z tarasu na 186 m rozpościera się panorama sięgająca nawet 80 km (dodatkowo płatne ok. 32 NZD/os.). Z tarasu zobaczymy na jak wąskim przesmyku położone jest miasto. Następnie przejazd do Mission Bay przez bardzo eleganckie dzielnice miasta i porty jachtowe. Dalej udamy się do Auckland Domain i zwiedzimy muzeum miejskie, w którym znajdują się bogate zbiory prezentujące związki kultury maoryskiej z pozostałymi kulturami kręgu Melanezji, sięgającymi aż po Hawaje. W muzeum prezentowane są również flora i fauna Nowej Zelandii, a także dokonania militarne żołnierzy znaku Kiwi. Przejazd na podziwianie panoramy miasta z punktu widokowego na wygasłym wulkanie – góra Eden. Dzień zakończymy w historycznej dzielnicy Auckland – Devonport, skąd wrócimy do centrum miasta rejsem po zatoce. Powrót z portu do hotelu spacerem główną ulicą miasta – Queen Street. Po południu czas wolny w centrum miasta. Nocleg w hotelu w Auckland. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 21

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w okolice Auckland. Udamy się na najbardziej znaną plażę kraju – Piha, rozsławioną w filmie Jane Campion – Fortepian. Na plaży wdrapiemy się na górującą nad nią lwią skałę, a potem dla odważnych chwila na relaks w dość chłodnych wodach oceanu. Następnie przejazd na spacer po okolicznym lesie do pięknego wodospadu Kitekite Falls. Po drodze zobaczymy charakterystyczne rośliny kraju – srebrne paprocie. Później przejazd do kolonii głuptaków w Muriwai i zapoznanie się z tymi pięknymi i ciekawymi ptakami, corocznie pokonującymi cieśninę Tasmana do Australii (ptaki obecne w kolonii od końca lipca do połowy marca). Po zwiedzaniu przejazd na lotnisko i wylot do Polski z międzylądowaniem w Dubaju. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 22

Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 06.03.2024
Powrót: 26.03.2024
Warszawa
20
Śniadania
29874 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przeloty samolotami rejsowymi z Warszawy do Australii i z Nowej Zelandii do Warszawy z międzylądowaniami
 • Przeloty wewnętrzne
 • Opłaty lotniskowe
 • Przejazdy klimatyzowanym autobusem
 • Zakwaterowanie w hotelach 3*
 • Wyżywienie: śniadania
 • Obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie
 • Opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu
 • Program turystyczny i ubezpieczenie TU Europa – wersja podstawowa (NNW, KL i bagaż).

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Koszty biletów wstępu, przewodników lokalnych, napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych (kwota ok. 650 USD/os. płatne pilotowi imprezy)
 • Obiadokolacja i napoi do obiadokolacji
 • Wycieczki fakultatywne
 • Koszty przejazdów komunikacją miejską oraz innych wydatków osobistych
 • Opłata za pośrednictwo wizowe do Australii i Nowej Zelandii (doliczana podczas rezerwacji).

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.2
Gwarancja
W Kolumbijskiej Egzotyce
7880 zł za osobę
Warszawa
07.12.2024-14.12.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.0
Gwarancja
Bollywood i plaże Goa
6812 zł za osobę
Warszawa
08.12.2024-20.12.2024/ 11 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.7
Gwarancja
Filipiny – w krainie tysięcy wysp
15196 zł za osobę
Warszawa
09.12.2024-21.12.2024/ 11 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.9
Gwarancja
Tajlandia
X10 Khaolak Resort 5*
7681 zł za osobę
Warszawa
18.03.2024-26.03.2024/ 7 nocy