Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Karaibska Królowa Ameryki

Karaibska Królowa Ameryki

Wenezuela to państwo położone na północnym wybrzeżu Ameryki Południowej. Jest ona znana z bogactwa naturalnych zasobów, pięknych krajobrazów i zróżnicowanej kultury. Wenezuela ma wiele do zaoferowania turystom, w tym urokliwe plaże na wybrzeżu Morza Karaibskiego, takie jak Isla Margarita czy Los Roques. Kraj ten słynie również z spektakularnych formacji skalnych w parku narodowym Canaima, gdzie można zobaczyć jedno z największych na świecie wodospadów – Salto Angel.

Plan podróży:
  • Wylot: Warszawa Chopin 05.03.2024
  •   —  
  • Przylot: Porlamar 05.03.2024
  •   —  
  • Wylot: Porlamar 19.03.2024
  •   —  
  • Przylot: Warszawa Chopin 20.03.2024
  •   —  
OBJAZD I WYPOCZYNEK

14 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, łódź, helikopter, awionetka

CENA

15 499 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 3 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Porlamar na Wyspie Margarita samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Po przylocie odprawa celno – paszportowa, następnie transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przemieszczamy się samolotem do Puerto Ordaz, miasta położonego u zbiegu dwóch rzek, Caroni i Orinoko, które tworzą większą metropolię: Ciudad Guayana. Następnie udajemy się do Boca de Uracoa, gdzie rozpoczyna się nasza przygoda łodziami po kanałach Delty Orinoko. W trakcie rejsu będziemy mieć doskonałą okazję do obserwacji dzikiej przyrody. Zwiedzamy Delty Orinoko i podejmujemy krótką wycieczkę do dżungli. Po tym dopłyniemy do naszego miejsca noclegu – niewielkich lodgi w dżungli, gdzie zjemy lunch. Po posiłku odwiedzimy wioskę Indian Warao, gdzie będzie możliwość zakupu oryginalnych pamiątek wykonanych z drzewa balsa, włókien palmy Morich i kolorowych nasion. Wieczorem czeka nas kolacja i nocleg. Spanie w samym sercu dżungli to niezwykłe przeżycie, a nocnym akompaniamentem będą odgłosy małp wyjców, krzykliwych papug i subtelne gwizdy tukanów. Dla zainteresowanych istnieje opcja wieczornej wyprawy łodziami indiańskimi po kanałach Delty (dodatkowo płatna ok. 35 USD/os.). (Trasa ok. 170 km).

Dzień 3

O wschodzie słońca, jeszcze przed śniadaniem, gorąco polecamy wzięcie udziału w obserwacji budzącej się do życia dzikiej przyrody z niewielkich łódek. Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Delty Orinoko. Udajemy się do największej osady miejscowych Indian, gdzie będzie możliwość zakupu interesujących pamiątek, takich jak wytrzymałe hamaki palmowe, rzeźby z drzewa balsa czy liczne ozdoby z fasoli. Po obiedzie spożywanym na świeżym powietrzu, wyruszamy na krótką wycieczkę po dżungli. Podczas niej będziemy mogli zobaczyć fascynujące rośliny, które są pomocne człowiekowi w przetrwaniu w tym trudnym terenie. Ten pełen atrakcji dzień zakończymy wędkowaniem piranii i podziwianiem zachodu słońca. Następnie powrót do ośrodka na kolację i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu rozpoczynamy naszą drogę powrotną do przystani Boca de Uracoa, skąd następnie wyruszamy autobusem do Puerto Ordaz. Tam czeka nas spacer po parku La Llovizna. Podczas tego spaceru, w otoczeniu egzotycznej roślinności, będziemy podziwiać imponujące olbrzymie skały wystające z wody oraz wodospad La Llovizna. Mamy szansę spotkać interesujące ptaki, takie jak czaple, kormorany, cari-cari, które polują na węże. Po spacerze mamy przerwę na lunch (dodatkowo płatny, około 15 USD/osoba, napoje dodatkowo płatne). Następnie udajemy się do hotelu, gdzie możemy odpocząć. Dla chętnych proponujemy wycieczkę do pobliskiego naturalnego parku Cachamay (koszt około 80 USD/osoba), gdzie płyniemy łodzią po rzece Caroni, obserwując imponujące głazy wyrastające z wody, kaskady wodne oraz piękne ptaki, takie jak białe i siwe czaple, kormorany i cari-cari. Przez park La Llovizna dotrzemy do wodospadu La Llovizna, gdzie możemy skosztować kąpieli w chłodnej mgiełce. Jednak prawdziwą kąpielą będziemy się cieszyć na jednej z licznych samotnych plaż nad rzeką Caroni. Następnie udamy się do miejsca spotkania dwóch rzek: Orinoko i Caroni, gdzie będziemy podziwiać fascynujący widok dwóch rzek płynących w jednym korycie, niełączących się ze sobą. W trakcie wycieczki będą serwowane orzeźwiające napoje, lokalne piwo i rum. Po powrocie do hotelu czeka nas kolacja i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu opuszczamy hotel, następnie zostaniemy przetransportowani do Puerto Ordaz i przylecimy do Santa Elena, położonej w Gran Sabanie – regionie słynącym z wodospadów, złota i diamentów oraz jednym z najstarszych i najpiękniejszych miejsc na ziemi. Gran Sabana to rozległy płaskowyż, którego dominującymi elementami są olbrzymie góry stołowe, z imponującym Roraima na czele. Ten malowniczy krajobraz przecinają rzeki, tworząc szereg niesamowitych wodospadów, należących do najwyższych na świecie. Gran Sabana jest jednym z najważniejszych i największych parków narodowych w Ameryce Południowej. Na terenie Gran Sabany znajduje się siedlisko Indian Pemon, których będziemy mieli okazję poznać podczas kolacji, którą dla nas przygotują w ich ośrodku Kamoiran. Ośrodek Kamoiran usytuowany jest nad malowniczą rzeką i przy wodospadzie o tej samej nazwie.

Dzień 6

Po śniadaniu istnieje możliwość udziału w wycieczce fakultatywnej, która obejmuje zwiedzanie malowniczej Gran Sabany oraz najpiękniejszej części regionu, w tym wodospadu Aponguao (dodatkowo płatna ok. 120 USD/os.). Rano wyruszymy w kierunku największej osady Indian Pemonów, gdzie będziemy mieli okazję poznać zwyczaje i kulturę tego plemienia oraz odwiedzić typowy bazar z miejscowym rękodziełem, pamiątkami i miejscowymi przysmakami, takimi jak ostrawy sos z mrówkami bachaco. Będzie również możliwość zakupu lokalnych pamiątek oraz skosztowania miejscowych przysmaków. Następnie spędzimy czas na kąpielach pod wodospadem i zjemy obiad w lokalnej restauracji. Osoby, które nie wezmą udziału w tej wycieczce, będą miały możliwość spędzenia dnia nad jednym z wodospadów w okolicy ośrodka Kamoiran. Po powrocie będziemy mieć kolację i nocleg w ośrodku Kamoiran. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 7

Po śniadaniu będziemy kontynuować eksplorację Gran Sabany. Przejedziemy do wioski Indian Pemon, gdzie zobaczymy imponujący wodospad Kama Meru, który sięga wysokości 50 metrów. Następnie odwiedzimy San Francisco de Yuruani. Nasza podróż będzie kontynuowana w kierunku Jaspisowego Potoku, który jest prawdziwym cudem natury. Zatrzymamy się również przy potoku Quebrada Pacheco, gdzie będzie można zrelaksować się w naturalnych „jacuzzi” wyżłobionych przez wodę w kamiennym dnie. Następnie przejedziemy do Santa Elena, jednego z najbardziej wysuniętych na południe miasteczek o brazylijskim charakterze, znajdującego się tuż przy granicy z Brazylią. Zakwaterujemy się w hotelu, zjemy kolację i spędzimy noc. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 8

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku El Pauji, niewielkiej wioski położonej przy granicy z Brazylią. Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym, skąd będziemy podziwiać majestatyczne szczyty Tepui – wysokie ściany wystające pionowo z ziemi. Przez tranzytowych miniemy kilka małych kopalni złota i diamentów, a jeśli będzie to możliwe, będziemy mieli okazję zwiedzić jedną z nich. Po dotarciu do El Pauji udamy się na pieszą wędrówkę na szczyt El Abismo, który jest częścią pasma górskiego Pacaraima. Stamtąd będziemy podziwiać panoramę dorzecza Amazonki. Następnie odwiedzimy Pozo Esmeralda, gdzie będzie można orzeźwić się kąpielą w wodach o kolorze i kamieniach, które przy odbiciu słońca przybierają szmaragdowozieloną barwę. Będzie także możliwość zakupienia rękodzieła i miodu od lokalnej społeczności. Po powrocie do hotelu zjemy kolację i spędzimy noc.

Dzień 9

Po śniadaniu udajemy się na lotnisko, gdzie czeka na nas wycieczka samolotem do Parku Canaima, który jest jednym z największych parków narodowych na Ziemi i wpisany na listę UNESCO. Podczas tej niezwykłej podróży będziemy podziwiać najstarsze formy geologiczne oraz bogatą florę i faunę tropikalnej dżungli. Z okien samolotu będziemy podziwiać mistyczne góry stołowe Tepui. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, będziemy miały okazję przemierzyć Diabelski Kanion i podziwiać niesamowity wodospad Salto Angel, który jest najwyższym na świecie o wysokości 979 metrów – aż 16 razy wyższym od Niagary! Dla chętnych będą również dostępne dodatkowe wycieczki fakultatywne, takie jak lot helikopterem nad Salto Angel (dodatkowo płatne, około 690 USD/osoba dla minimum 5 osób), lot awionetką nad Salto Angel (dodatkowo płatne, około 300 USD/osoba dla minimum 10 osób) oraz wycieczka do Jaskini Kavac wraz z lotem nad Salto Angel (dodatkowo płatne, około 420 USD/osoba dla grupy 7 osób). Po południu zjemy lunch w jednym z najładniejszych ośrodków w Parku Canaima. Następnie przetransferujemy się na lotnisko i polecimy do Puerto Ordaz, gdzie zakwaterujemy się w hotelu. Wieczorem odbędzie się kolacja, a potem będziemy mieć możliwość noclegu.

Dzień 10

Po śniadaniu przeniesiemy się na lotnisko w Puerto Ordaz i rozpoczniemy przelot do Caracas, stolicy Wenezueli. Położonej w dolinie, na wysokości 900 m n.p.m., Caracas słynie z łagodnego klimatu i widocznych kontrastów społecznych. Podczas wizyty będziemy mieli okazję zwiedzić zarówno bogate, reprezentacyjne dzielnice, jak i biedniejsze obszary, znane jako „barrios”, usytuowane na wzgórzach otaczających miasto. W Caracas skorzystamy z kolei linowej, zbudowanej przez byłego prezydenta Hugo Chaveza, aby dotrzeć do Barrio San Augustin. Mieszkańcy tego obszaru powitają nas muzyką bębnów, a na ulicach będziemy mogli doświadczyć tańca salsy i rytmów tambores. Zwiedzimy również miejsca związane z życiem Simona Bolivara, znanego jako „Wyzwoliciel”, takie jak jego kolonialny dom, plac i Panteon, gdzie spoczywa wraz z innymi wielkimi bohaterami narodowymi. Dodatkowo, odwiedzimy mauzoleum Hugo Chaveza, które wzbogaci naszą wizję miasta i historii kraju. Po zwiedzaniu transferujemy się do hotelu, gdzie czeka na nas kolacja. Dla zainteresowanych proponujemy opcję dodatkową – nocne zwiedzanie Caracas (za dodatkową opłatą, około 45 USD na osobę). Nocleg.

Dzień 11-14

Wypoczynek na Wyspie Margarita. Czas na kąpiele słoneczne i morskie (świadczenia zgodnie z formułą wybranego na pobyt hotelu). Ponadto istnieje możliwość skorzystania z wyciecze fakultatywnych.

Dzień 15

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Porlamar, wylot.

Dzień 16

Przylot do Warszawy.

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
6.1
Last minute
Majorka, Hiszpania
MLL Caribbean Bay 3*
3865 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Hurghada, Egipt
Blend Club Aqua Resort 4*
3950 zł za osobę
Katowice
30.04.2024-07.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
Last minute
Hurghada, Egipt
Kairaba Aqua Mondo Abu Soma Resort 5*
3602 zł za osobę
Warszawa
30.04.2024-07.05.2024/ nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Last minute
Side, Turcja
Side Square Hotel 4*
2970 zł za osobę
Rzeszów
29.04.2024-06.05.2024/ 7 nocy