Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Hasta la vista Mexico!

Hasta la vista Mexico!

Meksyk to kraj położony w Ameryce Północnej, graniczący na północy z Stanami Zjednoczonymi, na południu z Belize i Gwatemalą. Jest trzecim co do wielkości krajem w Ameryce Łacińskiej. Stolicą Meksyku jest Meksyk, a największym miastem – Meksyk. Meksyk ma różnorodne krajobrazy, w tym góry, plaże, pustynie i dżungle. Jest również znany ze swoich starożytnych cywilizacji, takich jak Aztekowie i Majowie, których pozostałości można znaleźć w formie starożytnych piramid i ruin.

Plan podróży:
 • Wylot: Katowice 15.12.2023
 •   —  
 • Przylot: Cancun 15.12.2023
 •   —  
 • Wylot: Cancun 22.12.2023
 •   —  
 • Przylot: 23.12.2023
 •   —  
Daty
Tam: 15.12.2023
Powrót: 22.12.2023
Pokaż wszystkie terminy
OBJAZD I WYPOCZYNEK

7 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, motorówka

CENA

7 661 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 3 godziny przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun. Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg. W przypadku późno wieczornego lub nocnego przylotu w tym dniu może nie być kolacji.

Dzień 2

Po porannym posiłku udajemy się w podróż do Chichen Itza (wpisanej na listę UNESCO), gdzie będziemy mieli okazję podziwiać takie zabytki jak schodkowa piramida Kukulkana, ściana trupich czaszek, Świątynia Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę (rozgrywana gra przypominająca piłkę nożną, uważana za o mającą znaczenie religijne) oraz obserwatorium astronomiczne. Dla zainteresowanych istnieje możliwość (za dodatkową opłatą około 28 USD/os) zwiedzenia jednej z licznych cenot na Półwyspie Jukatan, czyli naturalnych studni krasowych. Zachęcamy również do orzeźwiającej kąpieli w krystalicznie czystej wodzie cenoty (prosimy o zabranie ze sobą ręczników i strojów kąpielowych). Osoby, które nie biorą udziału w wycieczce do cenoty, mają czas wolny na zwiedzanie Chichen Itza. Następnie przenosimy się do stolicy Jukatanu, Meridy, gdzie spacerujemy po historycznym centrum miasta. W trakcie wizyty zapraszamy do romantycznej przejażdżki dorożkami po kolonialnych uliczkach Meridy. Wieczorem czeka nas kolacja i nocleg w Uxmal lub w Meridzie. (Dystans około 400 km).

Dzień 3

Po porannym posiłku udajemy się na zwiedzanie Uxmal – centralnego ośrodka religijnego Majów. Podczas wizyty będziemy mieli okazję podziwiać tzw. Pałac Gubernatora (największą prekolumbijską budowlę w Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (kompleks budowli przypominających klasztor). Następnie kierujemy się do Campeche, gdzie proponujemy krótki spacer po urokliwym mieście nad Zatoką Meksykańską. Podczas spaceru zobaczymy obronne fortyfikacje chroniące port przed piratami oraz katedrę La Concepcion. Po południu ruszamy w drogę do Palenque. Wieczorem czeka nas kolacja i nocleg w Palenque. (Dystans około 550 km).

Dzień 4

Po porannym posiłku rozpoczynamy zwiedzanie stanowiska archeologicznego Palenque: miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X wieku, ponownie odkrytego dopiero w XVIII wieku. Szczególnie polecamy odwiedzenie Świątyni Inskrypcji, gdzie zachowały się doskonale wykonane płaskorzeźby przedstawiające dawnych notabli, oraz grobowca króla Majów Pakala, który panował ponad 68 lat. Odkryjemy również wspaniały Pałac Królewski z liczba komnatami i korytarzami ozdobionymi płaskorzeźbami, a także świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII wiek) z licznymi inskrypcjami. Po zwiedzaniu udajemy się w podróż do Catemaco – niewielkiego miasteczka słynącego z indiańskich rytuałów. Wieczorem zachęcamy do spokojnego spaceru. (Dystans około 470 km).

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu wyruszamy na rejs łódkami po lagunie w okolicach Catemaco, gdzie znajduje się jeden z najbardziej fascynujących rezerwatów przyrody w Meksyku, pełen licznych kolonii ptaków, małp i krokodyli. Następnie uczestniczymy w spotkaniu z indiańskim szamanem oraz bierzemy udział w limpia – tradycyjnym rytuale oczyszczenia. Kolejnym etapem jest wyprawa do wodospadu Eyipantla, imponującej kaskady o wysokości ponad 40 metrów, położonej w górach Las Tuxtlas, otoczonej bujną tropikalną roślinnością. To tutaj kręcono niektóre sceny z filmu „Apocalypto” w reżyserii Mela Gibsona. Następnie udajemy się do Puebli – urokliwego miasta o kolonialnym charakterze. Wieczorem czeka nas kolacja i nocleg. (Dystans około 430 km).

Dzień 6

Po porannym śniadaniu opuszczamy hotel i rozpoczynamy zwiedzanie historycznego centrum Puebli, znanego jako „miasto aniołów” (wpisane na listę UNESCO). Obejmie to Zocalo, stare miasto z kolonialnymi domami, Dzielnicę Artystów, dom Alfenique (oglądany z zewnątrz) oraz drugą pod względem wielkości katedrę w Meksyku. Następnie przenosimy się do centrum historycznego Mexico City (również na liście UNESCO) – stolicy Meksyku przed przybyciem Hiszpanów i podbojem imperium Azteków. W programie mamy Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków (obejście z zewnątrz), katedrę, przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego, które posiada ogromne zbiory przedmiotów z kultur prekolumbijskich znalezionych na obszarach archeologicznych w całym Meksyku. W czasie wolnym sugerujemy wizytę na tarasie widokowym Wieży Torre Latinoamericana. Wieczorem dla chętnych proponujemy dwie dodatkowe atrakcje! Pierwsza opcja (ok. 50 USD/os) to wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi, z pokazem mariachi, sztuki posługiwania się lassem oraz tańcami ludowymi, przy klasycznych meksykańskich drinkach na bazie prawdziwej tequili. Druga opcja to udział w pokazach walk meksykańskich wrestlerów w maskach Lucha Libre, ściśle zakorzenionych w kulturze Meksyku. Wizyta na arenie oraz wieczorny spektakl wrestlingu zapewnią niezapomniane wrażenia! Wieczorem czeka nas kolacja i nocleg w hotelu w Mexico City. (Dystans około 200 km).

Dzień 7

Podróżujemy do istotnego ośrodka indiańskiego o charakterze religijnym i politycznym w Teotihuacan (wpisanego na listę UNESCO). Zwiedzamy m.in. Piramidy Słońca i Księżyca, które są jednymi z największych piramid na świecie. Dla zainteresowanych oferujemy niezapomniany przelot balonem o wschodzie słońca nad piramidami Teotihuacan (koszt ok. 220 USD/os). Następnie udajemy się do Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Po tych atrakcjach przenosimy się na lotnisko w Mexico City – późnym popołudniem lub późnym wieczorem odbywa się lot do Cancun. Prosimy zauważyć, że grupa może zostać podzielona na różne godziny lotów podczas przelotu wewnętrznego.

Dzień 8

Po porannym posiłku, w oczekiwaniu na transfer na lotnisko, zapraszamy na 3-godzinną wyprawę motorówkami przez lasy namorzynowe w kierunku rafy koralowej w okolicach Cancun (koszt ok. 95 USD/os) (wyjazd zorganizowany w zależności od planu wylotu z Meksyku). Podczas tej wyprawy istnieje możliwość snurkowania na rafie koralowej oraz zwiedzania podwodnego muzeum. Sprzęt do snurkowania jest dostarczany w cenie. W zależności od planu lotu istnieje również opcja odwiedzenia słynnej Wyspy Kobiet – Isla Mujeres. W programie znajduje się transport na wyspę, 2-godzinne zwiedzanie meleksem oraz czas na relaks na białej plaży (koszt ok. 90 USD/os). Następnie następuje transfer na lotnisko w Cancun i powrót do Polski samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner (rejs bezpośredni). Dla klientów, którzy pozostają na wypoczynek w Cancun lub Riviera Maya, dostępny jest transfer do wybranego hotelu (opcja transferu przez lotnisko).

Dzień 9

Przylot do Polski.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 15.12.2023
Powrót: 22.12.2023
Katowice
7
Śniadanie + kolacja
7661 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun
 • Opłaty lotniskowe
 • Przelot wewnętrzny w Meksyku
 • Zakwaterowanie w hotelach
 • Transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Opiekę polskiego pilota na miejscu, obsługę przedstawiciela podczas odprawy w Warszawie
 • Program turystyczny oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NNW, KL i bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Quintana Roo (ok. 3,5 USD za pokój za noc) płatne na miejscu w recepcji hoteli
 • Niezapomniany przelot balonem o wschodzie słońca nad piramidami Teotihuacan (koszt ok. 220 USD/os.)
 •  Zwiedzenia jednej z licznych cenot na Półwyspie Jukatan (ok. 28 USD/os.)
 • 3-godzinowa wyprawa motorówkami w okolicach Cancun (ok. 95 USD/os.)
 • Wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi (ok. 50 USD/os.)
 • 2-godzinowe zwiedzanie meleksem oraz czas na relaks na białej plaży (koszt ok. 90 USD/os.)
 • Na lotnisku w Cancun może być pobierana przed wylotem z Meksyku opłata VISITAX (ok. 10 USD/os.)

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.3
Last minute
Meksyk
Catalonia Playa Maroma 5*
8952 zł za osobę
Warszawa
10.12.2023-18.12.2023/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.6
Last minute
Meksyk
Catalonia Royal Tulum Beach 5*
9458 zł za osobę
Warszawa
11.12.2023-19.12.2023/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.5
Cena/jakość
Meksyk
Dreams Tulum Resort & Spa 5*
9451 zł za osobę
Katowice
15.12.2023-23.12.2023/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.1
Gwarancja
Meksyk
Iberostar Quetzal 5*
10229 zł za osobę
Katowice
15.03.2024-23.03.2024/ 7 nocy