Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Droga Atlantycka Norweskich Fiordów

Droga Atlantycka Norweskich Fiordów

Norwegia, położona na północy Europy, jest pięknym krajem znanym z malowniczych krajobrazów, fiordów, lodowców i gór. Jest jednym z najbardziej rozwiniętych krajów na świecie, słynącym z wysokiego poziomu życia i bogactwa naturalnych zasobów, takich jak ropa naftowa i gaz. Norwegia jest również znana z przemyślanej polityki ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Kraj ten jest domem dla imponujących wodospadów, lodowców, malowniczych jezior i rozległych terenów dziewiczej przyrody. Norwegia oferuje liczne możliwości do uprawiania sportów i aktywności na świeżym powietrzu, takich jak narciarstwo, wspinaczka górska, wędkarstwo czy wycieczki łodzią po fiordach. Popularnymi atrakcjami turystycznymi są słynne szlaki turystyczne, takie jak Trolltunga i Preikestolen, które oferują niesamowite widoki na okolicę.

Plan podróży:
 • Wylot: Warszawa Chopin 02.06.2024
 •   —  
 • Przylot: Oslo 02.06.2024
 •   —  
 • Wylot: Oslo 09.06.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 09.06.2024
 •   —  
Daty
Tam: 02.06.2024
Powrót: 09.06.2024
Pokaż wszystkie terminy
Objazd i wypoczynek

7 nocy

Rodzaj wyjazdu

Wycieczki objazdowe

Transport

Samolot, autokar, prom

Cena

4 283 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw odbędzie się na 2 godziny przed planowanym wylotem samolotu do Oslo-Torp na poszczególnych lotniskach. Po przylocie nastąpi transfer do hotelu w okolicy Drammen. Tam będziecie zakwaterowani i będziecie mieli czas wolny (doba hotelowa rozpoczyna się około godziny 15:00).

Dzień 2

Po śniadaniu, nastąpi wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Oslo. Tam będziemy mieli zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem. Zaczniemy od Parku Frogner, który jednocześnie jest muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda i prezentuje wszystkie etapy ludzkiego życia. Następnie przemieszczymy się do centrum miasta, gdzie będziemy mogli zobaczyć główną ulicę – Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Parlament (Storting) oraz Ratusz (budynki będą oglądane z zewnątrz). Odwiedzimy także Bygdøy – „półwysep Muzeów”, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć unikalny skansen z budynkami reprezentującymi różne regiony Norwegii oraz Muzeum Statku Fram. Następnie będziemy mieli czas wolny. Dla zainteresowanych, istnieje możliwość (za dodatkową opłatą) podziwiania panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen (Uwaga! Realizacja tego fakultetu będzie zależna od liczby chętnych). Po zwiedzaniu, przejedziemy malowniczą trasą wzdłuż jeziora Mjosa do Hamar, jednego z miast, które gościło Igrzyska Olimpijskie w 1994 roku. Następnie dotrzemy do hotelu w okolicy Hamar i tam spędzimy noc. (Trasa około 350 km).

Dzień 3

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd pod skocznie narciarskie w Lillehammer. Następnie udamy się, przez urzekającą górską dolinę Gudbrandsdalen, w kierunku miasteczka Dombas leżącego u podnóża płaskowyżu Dovre. Po drodze zobaczymy kościółek słupowy w Ringebu (z zewnątrz). Przejazd przez płaskowyż i dolinę Drivdalen w kierunku Oppdal, skąd przeprawimy się trasą widokową prowadzącą przez góry oraz wzdłuż wybrzeży fiordów do położonego na północnym skraju „Krainy Fiordów” Kristiansund. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kristiansund. (Trasa ok. 440 km).

Dzień 4

Po śniadaniu, nastąpi wykwaterowanie z hotelu i przejazd około 6 km podmorskim tunelem – Atlanterhavstunnelen, który łączy Kristiansund z wyspą Averøy. Następnie przejdziemy na uznawaną za „norweską budowlę stulecia” i jedną z najbardziej znanych tras widokowych – Droga Atlantycką. Ta malownicza trasa prowadzi przez zakręty i niskie mosty nad otwartym oceanem, łącząc kolejne niewielkie wyspy. Kontynuując podróż, skorzystamy z promu z Afranes do Solsnes, aby przejechać słynną Drogą Trolli, która zawiera 11 serpentyn, w tym osławioną Drabinę Trolli. Po drodze będziemy podziwiać imponujący wodospad Stigfossen. Następnie przejedziemy w kierunku Linge, gdzie skorzystamy z kolejnego promu do Eidsdal, a potem kontynuujemy podróż wzdłuż Drogi Orłów, która doprowadzi nas do miejscowości Geiranger. Tam czeka na nas rejs widokowy po najsłynniejszym fiordzie Norwegii – Geirangerfjordzie, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2005 roku. Podczas rejsu będziemy pływać wśród pionowych skał, które wprost wpadają do morza, i podziwiać wodospady sięgające nawet 250 metrów wysokości. Po zakończonym rejsie, przejedziemy do hotelu w okolicy Videseter, gdzie spędzimy noc. (Trasa około 260 km).

Dzień 5

Po śniadaniu nastąpi wykwaterowanie z hotelu. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, będzie możliwość wjechania na szczyt Dalsnibba – punkt widokowy położony na wysokości 1500 m n.p.m. (udział w wycieczce zależy od liczby chętnych). Następnie przejedziemy trasą widokową wzdłuż wybrzeża Innvikfjordu. Dotrzemy do Briksdal, gdzie będziemy mieli możliwość zwiedzenia jednego z jęzorów lodowca, korzystając z specjalnych pojazdów przystosowanych do tego celu. Następnie będziemy kontynuować podróż górskimi drogami, docierając do Førde. Na koniec dnia dojedziemy do hotelu w okolicy Førde, gdzie spędzimy noc. (Trasa około 280 km).

Dzień 6

Po śniadaniu nastąpi wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejedziemy do Lavik, gdzie skorzystamy z promu, który przewiezie nas przez Sognefjord – najdłuższy fiord w Norwegii – do miejscowości Oppedal. Kontynuując podróż, dotrzemy do Bergen. Tam odwiedzimy urokliwe Troldhaugen – posiadłość słynnego norweskiego kompozytora Edvarda Griega (dodatkowa opłata za udział). Zwiedzimy dom, ogród oraz salę z widokiem na fiord i hytte, gdzie Grieg komponował. Będziemy mieli również okazję wysłuchać 30-minutowego koncertu fortepianowego, wykonującego utwory Griega. Następnie zwiedzimy miasto wraz z lokalnym przewodnikiem, odwiedzając kolorowy targ rybny na Torget, starą dzielnicę Bryggen z dominującym nad nią średniowiecznym twierdzą Bergenhus, oraz spacerując po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Na zakończenie dnia wjedziemy kolejką na wzgórze Fløyen, skąd roztacza się przepiękna panorama na Bergen i fiordy. Po zwiedzaniu udamy się do hotelu w okolicy Bergen, gdzie spędzimy noc. (Trasa około 220 km).

Dzień 7

Po śniadaniu, nastąpi wykwaterowanie z hotelu i wyruszymy w stronę Norheimsund. Podczas podróży będziemy przemierzać malowniczą trasę widokową wzdłuż wybrzeża fiordu Hardanger, drugiego najdłuższego fiordu w Norwegii, słynącego ze swojej niezwykłej urody i łagodnego klimatu. W drodze będziemy mijali najdłuższy most wiszący w Norwegii – Hardangerbrua, który rozciąga się na długości 1380 metrów nad fiordem. Przejazd do mostu prowadzić będzie przez tunele wykute w skale. W miejscowości Øvre Eidfjord, na szczycie doliny Måbødalen, odwiedzimy Norweskie Centrum Przyrody Hardanger. Następnie będziemy mieli okazję zobaczyć słynny wodospad Vøringsfossen oraz największy płaskowyż Europy – Hardangervidda. Ten wyjątkowy wysokogórski region, będący Parkiem Narodowym Hardangervidda, wyróżnia się bogactwem różnorodności biologicznej. Na płaskowyżu znajduje się największe stado dzikich reniferów oraz inne zagrożone gatunki, takie jak lis polarny. Przez malownicze i dzikie krajobrazy płaskowyżu, będziemy kontynuować podróż w kierunku miejscowości Geilo, a następnie przejedziemy przez tereny górskie do hotelu w okolicy Drammen. (Trasa około 440 km).

Dzień 8

Po śniadaniu (lub dostarczeniu klientom pakietów śniadaniowych w przypadku wylotu wczesnym rankiem), nastąpi wykwaterowanie z hotelu, zgodnie z ustaloną godziną do maksymalnie godziny 11:00. Następnie przeprowadzone zostaną transfery na lotnisko Oslo-Torp, skąd odbędzie się wylot do Polski.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 02.06.2024
Powrót: 09.06.2024
Warszawa
7
Śniadania
4283 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym
Cena obejmuje:
 • Przelot samolotem, opłaty lotniskowe
 • Przejazd komfortowym autokarem
 • Wszystkie przeprawy promami w Norwegii
 • Zakwaterowanie w hotelach
 • Wyżywienie: Śniadania
 • Program turystyczny, opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Troldhaugen + koncert (ok. 270 NOK/os.)
 • Holmenkollen (ok. 170 NOK/os.)

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.6
Gwarancja
Norwegia
Lofoty – Polarny raj pełen słonecznych nocy
6748 zł za osobę
Warszawa
01.09.2024-09.09.2024/ 8 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.5
Gwarancja
Norwegia
Droga Atlantycka Norweskich Fiordów
4283 zł za osobę
Warszawa
02.06.2024-09.06.2024/ 7 nocy