Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Cyklady – Co zakwitło na wulkanie

Cyklady – Co zakwitło na wulkanie

Naxos to jedna z największych wysp w archipelagu Cyklady, położona na Morzu Egejskim w Grecji. Ta malownicza wyspa jest znana z pięknych plaż, urokliwych wiosek i bogatej historii. Naxos jest również domem dla imponującego wulkanu o nazwie Zas, który dodaje unikalnego charakteru temu miejscu. Wyspa jest popularnym celem turystycznym, przyciągającym zarówno miłośników plażowania, jak i entuzjastów kultury i historii. W centrum wyspy znajduje się urokliwe miasto Naxos, gdzie można odkrywać wąskie uliczki, malownicze tawerny i imponujący zamek, który jest jednym z największych zamków w Grecji. Naxos oferuje również wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Można wędrować po górach, zwiedzać malownicze wioski, uprawiać sporty wodne lub po prostu relaksować się na jednej z wielu plaż, takich jak Plaka, Agios Prokopios czy Agia Anna. Wizyta na Naxos to doskonała okazja do zanurzenia się w greckiej kulturze, delektowania się pysznym jedzeniem, które jest często oparte na lokalnych produktach, oraz poznawania tradycji i folkloru wyspy. Nie ważne, czy jesteś miłośnikiem historii, przyrody czy wypoczynku na plaży, Naxos ma wiele do zaoferowania i zachwyci każdego odwiedzającego.

Plan podróży:
 • Wylot : Warszawa Chopin 19.05.2024
 •   —  
 • Przylot : Santorini 19.05.2024
 •   —  
 • Wylot : Santorini 26.05.2024
 •   —  
 • Przylot : Warszawa Chopin 26.05.2024
 •   —  
Daty
Tam: 19.05.2024
Powrót: 26.05.2024
Pokaż wszystkie terminy
Objazd i wypoczynek

7 nocy

Rodzaj wyjazdu

Wycieczki objazdowe

Transport

Samolot, prom

Cena

4 600 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Przelot samolotem charterowym do Wyspy Santorini w Grecji. Po przylocie nastąpi spotkanie z pilotem, a następnie transfer do hotelu. Po dotarciu do hotelu będzie czas wolny na odpoczynek i plażowanie, zależnie od rozkładu lotów.

Dzień 2

Po śniadaniu można spędzić dzień na odpoczynku i nabraniu sił na dalsze zwiedzanie Archipelagu Cyklady. Polecamy udać się na plaże Kamari, największy kurort turystyczny na wyspie Santorini, słynący z czarnej wulkanicznej plaży. Dla chętnych proponujemy niezwykły rejs po kalderze wulkanu Santorini. Wspólnie udajemy się na wyspę Nea Kameni, gdzie będziemy wchodzić na wulkan. Ta wyspa, która wyłoniła się z morza, posiada nadal aktywny krater wulkaniczny, a widoki z góry zapierają dech w piersiach. Następnie będziemy pływać w gorących, siarkowych źródłach przy wyspie Palea Kameni. Ostatnim przystankiem będzie wysepka Thirassia, gdzie będzie czas wolny na lunch (we własnym zakresie), kąpiele słoneczne i morskie. Podczas drogi powrotnej będziemy podziwiać malownicze widoki na kalderę i kolorowe domki wydrążone w skale wulkanicznej. Ten relaksujący i pełen wrażeń rejs na długo pozostanie w Państwa pamięci (dodatkowo płatne, ok. 60 EUR/os.). W godzinach wieczornych powrót do hotelu. Nocleg na Santorini.

Dzień 3

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie stolicy wyspy Fira. Santorini, najbardziej znana wyspa w archipelagu Cyklady, jest skalista i stanowi wierzchołek zanurzonego w morzu wulkanu. To prawdziwa gratka dla fotografów, którzy uwieczniają piękno wyspy na licznych zdjęciach i pocztówkach. Malutkie, kolorowe domki przyklejone do zbocza wulkanu, wulkany oraz turkusowe morze w tle tworzą niezwykły krajobraz. Fira jest kwintesencją Cyklad, położona kaskadowo na stromych skałach wyrastających z morza. Miasto jest pełne koloru i klimatu. Po spacerze po mieście, zjeżdżamy kolejką linową na dół do portu, głównie ze względu na zapierające dech w piersiach widoki z tego miejsca. Po zwiedzaniu mamy czas wolny, proponujemy przerwę na kawę w jednej z tawern zawieszonych nad przepaścią, skąd można podziwiać niepowtarzalny widok. Następnie udajemy się do Akrotiri, nazywanego greckimi Pompejami. To niedawno udostępnione stanowisko archeologiczne, które jest pozostałością miasta z 1600 roku p.n.e. Było to jedno z największych miast ówczesnej Grecji, które zostało zachowane pod warstwą popiołu wulkanicznego, pozostawiając wiele nienaruszonych miejsc. W nowoczesnym muzeum można zobaczyć ulice, domy, banki, zakłady rzemieślnicze, wystawy sklepów, meble i naczynia do przechowywania żywności. Potem odwiedzamy czerwoną plażę, gdzie będziemy podziwiać potężny czerwony klif, a miłośnicy fotografii będą mieli okazję do zrobienia pięknych zdjęć. Po tym zwiedzaniu udajemy się do portu i korzystamy z przeprawy promowej na wyspę Naxos, która jest największą spośród cykladzkich wysp. Jeden z charakterystycznych punktów to Portara – kamienny portal Świątyni Apollina z VI wieku p.n.e., który witający nas w porcie. Później wyruszamy na piesze zwiedzanie stolicy wyspy, Naxos Chora. Podziwiamy urokliwe stare miasto z wąskimi uliczkami, małymi sklepikami, tawernami oraz weneckim zamkiem, w którym wciąż mieszkają ludzie. To właśnie stąd Marco Sanudo rządził wyspą w imieniu Wenecjan. Po zwiedzaniu przechodzimy do transferu do hotelu, zakwaterowania i nocujemy na Naxos.

Dzień 4

Po śniadaniu udajemy się na rejs promem na Wyspę Paros, trzecią co do wielkości wyspę w archipelagu Cyklad. Paros zachwyca malowniczym krajobrazem, składającym się z niewielkich wzgórz, kościołów, niekończących się plaż, ruin starożytnych budowli oraz małych, biało-błękitnych wiosek oblewanych promieniami słońca. Wyspa słynie z marmurów, które były wykorzystywane m.in. do budowy Akropolu. Rozpoczynamy zwiedzanie Parikii, stolicy i głównego portu wyspy. Parikia to uroczy labirynt krętych uliczek, które zaprowadzą nas do przepięknej bizantyjskiej świątyni Ekatontapiliani, znanej także jako Matka Boska Stu Drzwi. Następnie przeniesiemy się do miejscowości Naoussa, która słynie z tawern serwujących ośmiornice, a samo miasteczko jest uważane za jedno z najpiękniejszych na Cykladach. Mamy czas wolny na plażowanie, a następnie powracamy na Naxos, gdzie spędzamy noc.

Dzień 5

Po śniadaniu możemy odpocząć na Wyspie Naxos. Z centrum miasta łatwo dotrzeć do kilku przepięknych plaż. Najlepsze z nich znajdują się około 5 km na południe od Naxos Town. Szczególnie polecamy Agios Prokopios, który bez wątpienia jest najpiękniejszą plażą na Naxos. Agia Anna, Plaka i Mikri Viglia również zachwycają swoim pięknem i czystą, turkusową wodą. W pobliżu plaż można znaleźć wiele lokalnych tawern, gdzie warto skosztować miejscowych przysmaków, takich jak świeże ryby, owoce morza oraz potrawy z tutejszych ziemniaków, które są znane w całej Grecji, a także likier cytrynowy. Nocujemy na Naxos. Dla chętnych proponujemy wycieczkę po wyspie. Odwiedzimy wioskę Domalas, która słynie z niezwykle interesujących wyrobów ceramicznych. Tam będziemy mieli okazję zobaczyć rodzinne warsztaty o wielopokoleniowej tradycji, gdzie powstają charakterystyczne dla Naxos dzbanki na wino. Zobaczymy również kubek sprawiedliwości Pitagorasa. Następnie odwiedzimy dawne miasto Halki, gdzie będziemy mieć okazję spróbować kitronu – likieru produkowanego z liści drzewa o tej samej nazwie. Halki słynie również z wyrobów tkackich, a także spaceru wąskimi uliczkami. Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie górska wioska Apeiranthos. Po krótkim spacerze zatrzymamy się na kawę, delektując się grecką kawą z widokiem na góry. Wyspa Naxos jest również znana z kopalń odkrywkowych marmuru, który cieszył się dużym powodzeniem już od starożytności. W drodze powrotnej przez góry będziemy mieli okazję podziwiać ogromne ściany skalne z marmuru. Końcowym punktem naszej wycieczki będzie pobyt na jednej z przepięknych plaż, oznaczonych Błękitna Flagą. Plaża Plaka jest najdłuższą plażą na zachodnim wybrzeżu Naxos. Piaszczysta, z łagodnym zejściem do morza i bajecznym widokiem na inne, mniejsze wyspy. Czysta, idealnie przejrzysta woda, wręcz nawołuje do morskich kąpieli. Późnym popołudniem powrót do hotelu. (Cena ok. 45 EUR/os). Czas wolny. Nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu udajemy się w rejs na Wyspę Delos i Mykonos. Delos to miejsce, które w mitologii uważane jest za narodzinowe dla boga Apolla i bogini Artemidy. Z czasów świetności wyspy zachowały się ruiny reprezentacyjnego teatru, zespołu świątyń ku czci bogów oraz domów mieszkalnych zdobionych mozaikami. Do najciekawszych zabytków należą Agora, Galeria Lwów i Sanktuarium Apolla. Następnie krótka przeprawa na Mykonos, gdzie będziemy zwiedzać stolicę wyspy – Mykonos Town. Miasto zachwyca pięknymi, białymi domkami oraz labiryntem nieskończonych wąskich uliczek, które łatwo zaprowadzą nas na manowce. Możemy podziwiać wenecki zamek oraz słynne wiatraki. Fascynujące są również domy, które wydają się wyrastać z morza, zostając podmytymi falami na wysokość pierwszego piętra. Mykonos Town jest również znane ze swojego intensywnego życia nocnego i często nazywane jest grecką Ibizą. Niezwykły wybór tawern, restauracji, barów i klubów skoncentrowanych na tak małej przestrzeni trudno znaleźć gdziekolwiek indziej w Europie. Podczas spaceru po starej dzielnicy miasta, zwanej „Małą Wenecją”, będziemy mogli podziwiać zabytkowe domy i ujrzeć kościół Paraportiani, jeden z najstarszych na wyspie. Nie możemy również zapomnieć o wizycie przy słynnych wiatrakach oraz mieć nadzieję na spotkanie z mieszkającym tutaj sławnym pelikanem Petrosem. Po zwiedzaniu wrócimy do hotelu na Naxos i spędzimy nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wyruszamy na przeprawę promową na wyspę Santorini. Po przybyciu będziesz mieć wolny czas na kąpiele wodne, opalanie się i relaks. Dla chętnych istnieje również możliwość wzięcia udziału w wycieczce na zachód słońca w miejscowości Oia (dodatkowo płatne, około 45 EUR/osoba). W trakcie tej wycieczki odwiedzimy winnicę, gdzie będziemy mieć okazję skosztować najbardziej znanych lokalnych win, w tym wina VinSanto, które jest produkowane tylko na Santorini. Zwiedzimy także muzeum wina, gdzie dowiemy się o tradycyjnych metodach przygotowywania tego trunku na wyspie. Następnie udajemy się do Oia, gdzie obserwowanie zachodu słońca staje się niemal rytuałem. Oia jest położona na wysokim klifie i oferuje niezwykłe widoki na kalderę, które są znane z pocztówek. To wyjątkowe doświadczenie. Po zachodzie słońca wrócimy do hotelu późnym wieczorem.

Dzień 8

Po śniadaniu zakończymy pobyt w hotelu i przeprowadzimy transfery:

-Dla klientów, którzy wracają do swojego kraju, zapewnimy transfer na lotnisko.

-Dla klientów, którzy zdecydowali się na przedłużenie pobytu na drugi tydzień imprezy, zapewnimy transfer do hotelu na Santorini.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 19.05.2024
Powrót: 26.05.2024
Warszawa
7
Śniadania
4600 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem czarterowym na/z Santorini, opłaty lotniskowe
 • Transfery lotnisko – hotel – lotnisko, hotel – port – hotel, przeprawy promowe
 • Zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowe na Santorini, 4 rozpoczęte doby hotelowe na Naxos, w hotelach, śniadania (7)
 • Opiekę polskiego pilota/rezydenta
 • Pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Rejs po kalderze wulkanu Santorini (ok. 60 EUR/os.)
 • Wycieczka po wyspie Naxos (ok. 45 EUR/os.)
 • Wycieczka na zachód słońca w Oia  (ok. 45 EUR/os.)

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.6
Last minute
Kreta, Grecja
CHC Imperial Palace 4*
2887 zł za osobę
Kraków
01.05.2024-08.05.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.1
First Minute
Korfu, Grecja
Cavomarina Beach Hotel 4*
3400 zł za osobę
Warszawa
05.06.2024-12.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.5
First Minute
Kefalonia, Grecja
Argile Resort & Spa 4*
3930 zł za osobę
Warszawa
13.06.2024-20.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.2
First Minute
Santorini, Grecja
Goulielmos Hotel 4*
4977 zł za osobę
Gdańsk
19.08.2024-27.08.2024/ 7 nocy