Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Cejlońska Esencja

Cejlońska Esencja

Sri Lanka, położona na południowym wybrzeżu Azji Południowej, to malownicza wyspa kraj o bogatej kulturze, zróżnicowanej przyrodzie i fascynującej historii. Kraj ten słynie z pięknych plaż, starożytnych świątyń buddyjskich, dżungli pełnych dzikich zwierząt, a także kolorowych targów i pysznej kuchni. Sri Lanka oferuje również możliwość uprawiania surfingu, nurkowania oraz eksploracji górskich szczytów, w tym słynnego ośrodka wędrowców – Pidurutalagala. To miejsce, w którym współistnieją tradycja i nowoczesność, tworząc niezwykłą atmosferę, która przyciąga turystów z całego świata.

Plan podróży:
 • Wylot: Warszawa Chopin 17.03.2024
 •   —  
 • Przylot: Colombo 18.03.2024
 •   —  
 • Wylot: Colombo 29.03.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 29.03.2024
 •   —  
Daty
Tam: 17.03.2024
Powrót: 29.03.2024
Pokaż wszystkie terminy
OBJAZD I WYPOCZYNEK

11 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, łódź

CENA

7 387 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa/Katowice-Colombo. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu).

Dzień 2

Przylot do Colombo, odprawa paszportowo-wizowa, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu, opuścimy nasz hotel i udamy się w kierunku Pinnawali, aby odwiedzić tamtejszy sierociniec dla słoni. To miejsce, które stało się nowym domem dla zwierząt porzuconych przez swoje stada lub doświadczających różnych trudności. Będziemy także mieli okazję obserwować codzienną kąpiel słoni w pobliskiej rzece Ma Oya. Po tych fascynujących wrażeniach, wrócimy do hotelu w okolicach Sigiriyi lub Habarany, gdzie zostanie podane obiadokolacja. Całkowita trasa tego dnia wyniesie około 230 kilometrów.

Dzień 4

Po śniadaniu, przystąpimy do zwiedzania Polonnaruwy, dawnej stolicy średniowiecznego Ceylonu. Odwiedzimy fascynujące ruiny Pałacu Królewskiego, rozpoznamy kompleks zwany Dalada Maluwa, który skupia 12 historycznych budowli i świątyń datowanych na XI wiek, oraz zobaczymy Gal Vihara – imponującą skałę, na której wyrzeźbione są cztery posągi Buddy. Jeden z tych posągów jest dość kontrowersyjny, a jego mudra wciąż stanowi przedmiot debat. Następnie zaplanowana jest wyprawa na safari do Parku Narodowego Minneriya, choć w zależności od migracji słoni, może to być Park Narodowy Kaudulla lub Hurulu Eco. To miejsce zamieszkuje ponad 200 dzikich słoni, a także można tu spotkać bawoły, dziki, niedźwiedzie, lamparty, krokodyle oraz ponad 160 gatunków ptaków. Park Narodowy Minneriya to najbardziej znany obszar ochrony przyrody na Sri Lance, specjalizujący się w ochronie cejlońskich słoni. To tutaj można zobaczyć je w dużych stadach, żyjące w swoim naturalnym środowisku. Safari odbywa się w otwartych jeepach, co umożliwia swobodną obserwację i fotografowanie przyrody oraz dzikich zwierząt. Po południu istnieje opcja relaksu, w tym możliwość skorzystania z masażu ayurwedyjskiego lub odwiedzenia lankijskiej wioski (dodatkowo płatne, około 40 USD na osobę). Następnie wrócimy do hotelu w okolicach Sigiriyi lub Habarany, gdzie spędzimy noc, a wieczorem zostanie podane obiadokolacja. Całkowita trasa tego dnia wyniesie około 80 kilometrów.

Dzień 5

Po śniadaniu, rozpoczniemy zwiedzanie Sigiriyi. Skalna Forteca Sigiriya, wpisana na listę UNESCO, to niezwykłe miejsce z V wieku n.e., wznoszące się na szczycie 200-metrowej skały. Zachowały się tu fundamenty dolnego i górnego pałacu, malownicze ogrody pałacowe oraz słynne freski przedstawiające niebiańskie dziewice. Następnie przemieścimy się do Dambulli, gdzie znajdują się pięć świątyń jaskiniowych, również wpisanych na listę UNESCO. To jedno z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na Sri Lance. Świątynie te znajdują się w wykutych w skale grotach i skrywają w sobie posągi Buddy. W drodze do Kandy zatrzymamy się w ogrodzie przypraw w okolicach Matale, gdzie pozyskamy wiedzę o uprawie roślin wykorzystywanych w tradycyjnej ayurwedyjskiej medycynie. Kandy, malowniczo usytuowane w okolicach wzgórz wokół jeziora, to miejsce, gdzie znajduje się jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Sri Lance – Świątynia Zęba. To najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie, która przechowuje relikwię zęba Buddy. Po dniu pełnym wrażeń zakwaterujemy się w hotelu w Kandy i zostanie podane obiadokolacja. Całkowita trasa tego dnia wyniesie około 100 kilometrów.

Dzień 6

Po śniadaniu, naszą pierwszą destynacją będzie Muzeum Kamieni Szlachetnych, gdzie odkryjemy sekrety wydobycia i obróbki tych cennych minerałów. Sri Lanka jest znana z produkcji kamieni szlachetnych i półszlachetnych, które obejmują słynne błękitne szafiry, rubiny i kamienie księżycowe. Następnie skierujemy się w kierunku malowniczych wzgórz, porośniętych herbacianymi krzewami, gdzie kręta droga z Kandy zaprowadzi nas przez liczne serpentyny. Tam odwiedzimy plantację herbaty i fabrykę, aby poznać proces produkcji słynnej herbaty cejlońskiej, cenionej na całym świecie. Będzie także możliwość degustacji i zakupu tej wyśmienitej herbaty. Następnie przemieścimy się do Colombo, gdzie spędzimy noc w hotelu w okolicach miasta. Wieczorem zostanie podane obiadokolacja. Całkowita trasa tego dnia wyniesie około 110 kilometrów.

Dzień 7

Po śniadaniu, rozpoczniemy zwiedzanie fascynującej metropolii Colombo, gdzie historię kolonialną splata się z nowoczesnym życiem miejskim. Podczas wizyty zobaczymy wiele znaczących miejsc, takich jak świątynia buddyjska, historyczny kościół Wolvendhal, zabytkowy ratusz oraz ekskluzywne Ogrody Cynamonowe – dzielnice, w których zachowały się piękne, kolonialne rezydencje, które obecnie pełnią funkcje ambasad i elitarnych szkół. Nasza trasa zwiedzania obejmie także Bandaranaike Memorial International Conference Hall, prezent przekazany Sri Lance przez Ludową Republikę Chin, oraz replikę słynnego posągu Buddy Aukana, przedstawiającego go „zjadającego słońce”. Wczesnym popołudniem przeniesiemy się do wybranego hotelu na Sri Lance, gdzie będziemy mieli okazję odpocząć i zrelaksować się.

Dzień 8-11 lub 8-12

Pobyt w wybranym hotelu. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.

Dzień 12 lub 13

Po śniadaniu, dokonamy wymeldowania z hotelu i następnie przewieziemy cię na lotnisko w Colombo. Tam rozpocznie się twoja podróż samolotem czarterowym na trasie Colombo-Warszawa/Katowice. W trakcie lotu planowane jest krótkie międzylądowanie techniczne w jednym z portów w Zatoce Perskiej, trwające około 45 minut, bez konieczności opuszczania samolotu.

Koszt oferty

Daty
Hotel
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Hotel
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 17.03.2024
Powrót: 29.03.2024
Śniadanie + kolacja
7387 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem czarterowym
 • Opłaty lotniskowe
 • 5 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu
 • Wyżywienei: 5 śniadań, 5 obiadokolacji
 • 5 lub 6 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym
 • Transfery klimatyzowanym autokarem
 • Opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas wypoczynku
 • Program turystyczny
 • Ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Wiza Lankijska (299 zł/os.)
 • Koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 255 USD/os.)
 • Masaż ayurwedyjski (ok. 55 USD/os.)
 • Wioska lankijska (ok. 55 USD/os.)
 • Rejs rzeką Madu i farma żółwi (95 USD/os.)
 • Kandy i ogrody herbaciane (2 dni, 210 USD/os.)
 • White Water Rafting (175 USD/os.)
 • Sigiriya i Dambula (215 USD/os.)

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.0
Gwarancja
Sri Lanka
Goldi Sands Hotel 3*
7935 zł za osobę
Warszawa
24.12.2023-04.01.2024/ 11 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.8
Gwarancja
Sri Lanka
Centara Ceysands Resort & Spa 4*
7033 zł za osobę
Warszawa
05.01.2024-17.01.2024/ 10 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.5
Last minute
Sri Lanka
Occidental Eden Beruwala 5*
5431 zł za osobę
Warszawa
12.12.2023-21.12.2023/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.7
Gwarancja
Sri Lanka
Cejlońska Esencja
7387 zł za osobę
Warszawa
17.03.2024-29.03.2024/ 11 nocy