Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Sylwester w Sztokholmie

Sylwester w Sztokholmie

Sztokholm, stolica Szwecji, to malownicze miasto położone na licznych wyspach i wysepkach, które tworzą archipelag w Bałtyku. Znany jako „Wenecja Północy”, miasto urzeka unikalnym połączeniem natury i nowoczesności. Charakteryzuje się elegancką architekturą, szerokimi ulicami, zielonymi parkami i czystymi wodami. Gamla Stan, czyli Stare Miasto, to serce Stokholmu, gdzie wąskie uliczki i kolorowe budynki tworzą urokliwą atmosferę. Miasto słynie z muzeów, w tym Vasa Museum, gdzie można podziwiać doskonale zachowaną XVII-wieczną galeonę. Pałac Królewski oraz katedra Storkyrkan to ważne punkty historyczne i kulturalne. Sztokholm jest również ośrodkiem życia artystycznego i kulturalnego, z licznymi teatrami, galeriami i festiwalami. Miłośnicy przyrody mogą cieszyć się pięknymi parkami, ogrodami botanicznymi i możliwością żeglugi po otaczającym archipelagu.

Plan podróży:
 • Wylot: Warszawa Chopin 30.12.2023
 •   —  
 • Przylot: Sztokholm 30.12.2023
 •   —  
 • Wylot: Sztokholm 02.01.2023
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 02.01.2023
 •   —  
Daty
Tam: 30.12.2023
Powrót: 02.01.2024
Pokaż wszystkie terminy
OBJAZD I WYPOCZYNEK

3 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar, prom

CENA

3 740 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu do Sztokholmu. Wylot do Sztokholmu. Po przylocie transfer do centrum Sztokholmu i zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem realizowane autokarem. Na samym początku zatrzymamy się w punkcie widokowym skąd rozpościera się piękna panorama miasta, malowniczo położonego na kilkunastu wyspach i półwyspach. Następnie przejazd przez centrum Sztokholmu, podczas którego zobaczymy mi.in budynki parlamentu, plac Gustawa Adolfa z Operą Królewską i Królewskim Teatrem Dramatycznym, najmniejszą wyspę Sztokholmu – Wyspę Rycerską, a także Stadhusen, czyli ratusz, w którym co roku odbywa się bankiet z okazji przyznania Nagrody Nobla. Kolejnym punktem programu będzie spacer po Starym Mieście (Gamla Stan) z brukowanymi uliczkami, wzdłuż których od kilku wieków stoją kamienice szwedzkich kupców i Pałac Królewski. Czas wolny na Starym Mieście. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja (za opłatą) i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zostawiamy czas na swobodne zwiedzanie miasta i ewentualne zakupy. Zachęcamy do odkrywania uroków miasta na własną rękę. Możliwa jest także wizyta w jednym z interesujących muzeów, takich jak oceanarium Aquaria lub muzeum poświęcone twórczości autorki książek dla dzieci, Astrid Lindgren. Po południu przewidziany jest transfer z hotelu do terminala promowego, gdzie będziemy mogli zaokrętować się na prom. Nasza podróż kieruje się w stronę stolicy Finlandii, Helsinek. Rejs zaplanowany jest od około 17:00 i potrwa do godzin porannych następnego dnia. Wybierzemy się jednym z największych promów pasażerskich w Europie, będącym własnością armatora Tallink Silja Line. Prom ten oferuje doskonałą infrastrukturę rozrywkową, w tym wewnętrzną uliczkę z licznymi barami, restauracjami, sklepami oraz kasynem. Na pokładzie promu znajdziemy wiele opcji rozrywkowych. Wieczorem organizowany jest dancing z muzyką na żywo, dyskoteka z muzyką elektroniczną, możliwość udziału w karaoke oraz atrakcyjne pokazy taneczne. Warto jednak pamiętać, że niektóre z tych atrakcji mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami. Noc spędzimy na promie, gdzie odbędziemy również kolację. Ważne jest zaznaczyć, że kolacja nie będzie skomponowana jako kolacja sylwestrowa, a będzie serwowana w formie bufetu.

Dzień 3

Rano zaczynamy dzień od śniadania na pokładzie promu. Następnie przybijamy do stolicy Finlandii, Helsinek. Rozpoczynamy panoramiczne zwiedzanie miasta w towarzystwie lokalnego przewodnika, podróżując wygodnym autokarem. Nasza trasa obejmuje wiele znaczących miejsc. Podczas wycieczki zobaczymy Senaatintori, czyli Plac Senacki, który stanowi serce miasta. Ten reprezentacyjny plac został zaprojektowany przez Carla Ludwiga Engela w ramach odbudowy miasta po wielkim pożarze w 1812 roku. Na placu znajdują się imponujące budynki Uniwersytetu Helsińskiego, obecnej siedziby rządu, a także górująca nad placem luterańska katedra Tuomiokirkko. Kolejnymi punktami na naszej trasie będą Sobór Uspienski, Pałac Prezydencki, Park Sybeliusa z pomnikiem kompozytora, port jachtowy oraz znany kościół Temppeliaukion wyrzeźbiony w skale. Po południu otrzymujemy czas wolny na odkrywanie centrum Helsinek. W okolicach godziny 17:00 wracamy na pokład promu, który wyrusza w nocny rejs do Sztokholmu. Spędzamy noc na promie, gdzie również zostanie podana kolacja.

Dzień 4

Śniadanie na promie i ok. 10:00 przypłynięcie do Sztokholmu. Zwiedzanie zaczniemy od wizyty w jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów w mieście, czyli Muzeum Vasa. Muzeum poświęcone jest okrętowi wojennemu, który zatonął w 1628 roku u wybrzeży Szwecji. Po odnalezieniu warku w latach 50-tych XX wieku, udało się go zrekonstruować w ponad 90%! Następnie udamy się do wpisanego na listę UNESCO Pałacu Drottningholm. Ta renesansowa budowla, nazywana jest szwedzkim małym Wersalem, i do dziś mieszka tu rodzina królewska. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Koszt oferty

Daty
Wylot z (miasto):
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Wylot z (miasto):
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 30.12.2023
Powrót: 02.01.2024
Warszawa
3
Śniadania
3740 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem na trasie Warszawa-Sztokholm-Warszawa
 • Transfery Lotnisko-Hotel-Lotnisko
 • Autokar podczas zwiedzania Sztokholmu i Helsinek
 • Zakwaterowanie w hotelu
 • Wyżywienie: Śniadania
 • Opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Obiadokolacje

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.3
Gwarancja
Nowy Jork – miasto
8899 zł za osobę
Warszawa
07.05.2024-13.05.2024/ 5 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.6
Gwarancja
Gruzja
Historie Kaukazu: Gruzja
5499 zł za osobę
Warszawa
26.04.2024-06.05.2024/ 9 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
7.7
First Minute
Grecja
Kinetta Beach Resort and Spa 4*
3060 zł za osobę
Warszawa
30.05.2024-06.06.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.8
First Minute
Kefalonia, Grecja
Tesoro Blu Hotel & Spa 4*
4290 zł za osobę
Warszawa
13.06.2024-20.06.2024/ 7 nocy