Dziękujemy za wiadomość!

Będziemy w kontakcie już wkrótce!

Dziękujemy za subskrypcję!

Obiecujemy - żadnego spamu 🙂

Podziel się swoją opinią
Dziękujemy za komentarz!

Każda opinia jest dla nas ważna!

Strona główna / Jordania- Dwa Morza

Jordania- Dwa Morza

Jordania jest krajem leżącym w Azji Zachodniej, graniczącym z takimi państwami jak Arabia Saudyjska, Irak, Syria i Izrael. Jego stolicą jest Amman. Jordan jest znany z bogatej historii i dziedzictwa kulturowego, obejmującego starożytne miasta Petra i Jerash, które przyciągają turystów z całego świata. Kraj ma zróżnicowany krajobraz, obejmujący pustynie, góry i dolinę Jordanu. Jordańska część Morza Martwego jest jednym z najniżej położonych miejsc na Ziemi. Jordańczycy mówią głównie po arabsku, a islam jest dominującą religią. Kraj ma stabilny rząd królewski, a król Jordanii odgrywa ważną rolę w kształtowaniu polityki regionalnej. Gospodarka Jordanii opiera się na różnych sektorach, takich jak turystyka, przemysł, rolnictwo i usługi. Mimo że kraj ma pewne wyzwania, takie jak brak zasobów naturalnych i presja wynikająca z przyjmowania uchodźców, Jordan pozostaje istotnym graczem na arenie międzynarodowej w regionie Bliskiego Wschodu.

Plan podróży:
 • Wylot: Warszawa Chopin 22.01.2024
 •   —  
 • Przylot: Aqaba 22.01.2024
 •   —  
 • Wylot: Aquaba 29.01.2024
 •   —  
 • Przylot: Warszawa Chopin 29.01.2024
 •   —  
Daty
Tam: 22.01.2024
Powrót: 29.01.2024
Pokaż wszystkie terminy
OBJAZD I WYPOCZYNEK

7 nocy

RODZAJ WYJAZDU

Wycieczki objazdowe

TRANSPORT

Samolot, autokar

CENA

2680 zł. za osobę

Program wycieczki
Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Jordanii (Aqaba). Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu w Wadi Musa lub okolicy. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg.

Dzień 2

Po porannym śniadaniu, udajemy się na fascynującą wycieczkę do Petry, starożytnego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oczekuje nas niezwykłe odkrywanie miejsc takich jak Skarbiec Faraona, imponujące fasady, historyczny teatr nabatejski, królewskie grobowce oraz świątynia boga Duszary. To mistyczne miasto, wyrzeźbione w skale i umiejscowione w trudnodostępnym górskim kanionie, zostało prawdopodobnie opuszczone w VI wieku n.e. z powodu licznych trzęsień ziemi. W 1812 roku miasto ponownie odkrył Szwajcar Johann Ludwig Burkhardt, a od 1929 roku prowadzone są wykopaliska archeologiczne. Dopiero w 1958 roku Petra została udostępniona turystom. Niektóre budowle znajdują się również na pobliskich szczytach – gorąco zachęcamy do odbycia spaceru na malowniczo położony Klasztor. Dla chętnych, po południu istnieje opcja odwiedzenia Małej Petry – dodatkowy koszt 15 USD. Wieczorem przenosimy się do miejscowości Wadi Musa, gdzie zapewnimy nocleg oraz opcjonalną kolację. Cała trasa piesza wynosi około 10 km. To niesamowite doświadczenie pozwoli nam zgłębić tajemnice i piękno tego wyjątkowego miejsca.

Dzień 3

Po porannym posiłku, dokonamy wymeldowania i ruszymy na fascynującą podróż do ruin zamku krzyżowców – słynnego Kerak. Ta potężna twierdza padła po rocznym oblężeniu prowadzonym osobiście przez Saladyna. Następnie, kierujemy się w stronę góry Nebo, uważanej za miejsce, gdzie Mojżesz zmarł. W przypadku sprzyjającej aury, z wysokości tej góry możemy spojrzeć na mury Jerozolimy. Przybywamy także do kościoła św. Jerzego, gdzie zachowała się imponująca mozaika z VI wieku przedstawiająca Ziemię Świętą. W trakcie naszej wizyty będziemy mieli okazję zapoznać się z warsztatem, gdzie dowieziemy się o technikach wytwarzania mozaik, za które znana jest okolica Madaby. Następnie przenosimy się do hotelu nad Morzem Martwym, gdzie spędzimy noc. Ta część trasy liczy około 300 km. To niezwykłe doświadczenie pozwoli nam zagłębić się w historię i piękno tego regionu, jednocześnie odkrywając tajemnice dawnych cywilizacji.

Dzień 4

Po porannym posiłku, będziesz miał(a) możliwość wyboru opcjonalnej wycieczki do stolicy Jordanii, Ammanu (za dodatkową opłatą około 60 USD). W programie obejrzysz imponujący rzymski amfiteatr, starożytną filharmonię zwana odeonem, pozostałości dawnej potężnej cytadeli, malowniczą panoramę miasta oraz odwiedzisz Muzeum Archeologiczne. Wczesnym popołudniem powrócimy z Ammanu do naszego hotelu nad Morzem Martwym. W wieczornych godzinach istnieje opcja uczestnictwa w kolacji (dodatkowo płatnej) oraz zapewnionym noclegu. Ta część trasy liczy około 100 km. To niepowtarzalna okazja, aby zgłębić historię i kulturę Jordanii, jednocześnie czerpiąc radość z piękna tego regionu.

Dzień 5

Po porannym posiłku, masz cały dzień do dyspozycji na relaksujące kąpiele słoneczne i morskie. Po południu przekonasz się o wygodzie zakwaterowania w hotelu nad Morzem Martwym. Opcjonalnie, istnieje możliwość dołączenia do kolacji.

Dzień 6

Przeniesiemy się do Wadi Rum. Po dotarciu na miejsce, będziesz miał(a) opcję dołączenia do fakultatywnej wycieczki w głąb pustyni Wadi Rum (za dodatkową opłatą około 60 USD/osoby). To niezwykłe miejsce, wpisane na listę UNESCO w 2011 roku, uważane za jedną z najpiękniejszych enklaw na Bliskim Wschodzie. To wyjątkowa dolina wśród skalistych formacji, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Noc spędzimy w sercu pustyni Wadi Rum.

Dzień 7

Po porannym posiłku, wyruszamy w kierunku Aqaby. Po przybyciu i zameldowaniu w hotelu, masz cały dzień na relaksujące kąpiele słoneczne i morskie. Możesz również wybrać się na spacer po Aqabie – renomowanym kurorcie Królestwa Jordanii, który leży naprzeciwko izraelskiego miasta Eilat. Dla zainteresowanych dostępne są opcjonalne wycieczki fakultatywne, między innymi malowniczy rejs po Zatoce Aqaba. Aktualną ofertę wycieczek przedstawi nasz rezydent na miejscu. Wieczorem istnieje opcja uczestnictwa w kolacji (dodatkowo płatnej) oraz zapewnionym noclegu w Aqabie. Ta część trasy liczy około 100 km.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Aqabie. Wylot do Polski. Dla klientów pozostających na pobyt – transfer do wybranego hotelu w Aqabie, lub nad Morzem Martwym i pobyt w dniach 8.-14., a dnia 15. wykwaterowanie i wylot do Polski. (Trasa ok. 50 km).

Koszt oferty

Daty
Hotel
Noce w hotelu
Typ posiłku
Cena
Daty
Hotel
Typ posiłku
Noce w hotelu
Cena
Tam: 22.01.2024
Powrót: 29.01.2024
Śniadania
2680 zł Cena za osobę w pokoju 2-osobowym

Cena obejmuje:

 • Przeloty samolotem, opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie
 • Wyżywienie: śniadania
 • Tansfery klimatyzowanym autokarem
 • Obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu
 • Ubezpieczenie TU Europa – wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż)

Dodatkowo płatne:

 • Wydatki własne
 • Obiadokolacje i napoje
 • Wizyta w Małej Petrze (15 USD/os.)
 •  Fakultatywny przejazd na zwiedzanie stolicy Jordanii – Ammanu (ok. 60 USD/os.)
 •  Fakultatywna wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum (ok. 60 USD/os.)

Zobacz więcej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.3
Cena/jakość
Jordania
Intercontinental Aqaba Resort 5*
4029 zł za osobę
Warszawa
22.01.2024-29.01.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.0
Gwarancja
Jordania
Najlepsze w Jordanii
2980 zł za osobę
Warszawa
11.12.2023-18.12.2023/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
9.1
Gwarancja
Jordania
Jordania- Dwa Morza
2680 zł za osobę
Warszawa
22.01.2024-29.01.2024/ 7 nocy
PRZECZYTAJ WIĘCEJ
8.1
First Minute
Jordania
Movenpick Resort City of Aqaba 5*
3650 zł za osobę
Warszawa
04.03.2024-11.03.2024/ nocy